انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 5 اردیبهشت1403 - 2:24am

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
mhak نوشته است:
سلام وحید جان
منم اولش تو ساخت اسکلت مشکل داشتم خیلی تست کردم بهترین چیزی ک واسم جواب داد پارتیشن یک در سه لبه دار بود که استحکام خوبی داره فقط مجبور شدم جعبه و لوپها رو جوری بسازم ک جدا بشن که اونم به بظر خودم خیلی خوب شده و تو یک دقیقه باز و بسته میشه فقط تنها مشکل همون یه تیکه بودن اسکلته که 1.40 شده
لوپها که پیچ میشن و راحت جدا میشن جعبه هم تو شیار اسکلت راحت جا میره و در میاد الان هم توباکس من خیلی خوب شده و راحت جواب میده تنها مشکم اینه که توی غار خیلی حالت پایداری نداره

ممنون ماهک عزیز
بنده طرح بسیار بهتری برای اسکلت توباکس دارم امیدوارم که تموم بشه و کمکی بتونم در حق خودم و دوستانم کرده باشم

پس منتظر طرح شما میمونم

یکشنبه 9 شهریور1393 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام .وظیفه بود چند مطلب رو به عرض دوستان برسونم .
من این فلزیاب رو ساختم و ازش راضی هستم .برد بالایی داره و ثبات خوب ولی تفکیک نداره و کمی به املاح و برخی سنگ های معدنی سیاه رنگ واکنش نشون میده.البته چون روی این سنگ ها کار کردم چند نکته جدید متوجه شدم که تا حدودی تونستم کارکرد دستگاه رو بهتر کنم .

جا داره همین جا از مهندس حمید عزیز تشکر کنم و این دستگاه رو از محبت ایشون دارم. @};- @};- @};-

دوستان حتما موقع خرید قطعات مولتی متر ببرید و تست کنید مخصوصا خازن ها حتی ام کا تی .
اسکلت اسکلت اسکلت و بس .میتوانید از چوب محکم و سبک استفاده کنید و زوایای دو لوپ نسبت به هم را با گونیای دقیق اجرا کنید. یا به وسیله دستگاه های CNC محل تلاقی قطعات رو با هم گونیا کنید.به جای شیلد الومنیومی میتوانید از اسپری گرافیت استفاده کنید تا حساسیت به املاح کم و دستگاه زودتر در استانه سنس قرار بگیرد.همچنین ظرفیت خازن یک در مقدار فرکانس تاثیر مستقیم داره و با تنظیم اون و قرار دادن مقدار کمتر میتونید حساسیت به املاح رو تا حدودی کاهش بدید.البته برد هم کمی کاهش پیدا میکنه.در صورت خوب ساختن اسکلت و استفاده از قطعات مرغوب تا 5 متر میتونید برای یه فلز 1*1 متر رو این دستگاه حساب کنید.وزن دستگاهی که خوب ساخته شده باشه بیشتر از 2 کیلو نباید باشه چون تو کاوش بیشتر از این خسته کننده میشه.با تشکر

شنبه 15 شهریور1393 - 5:01pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم پوریای عزیز. ممنون از شما. خسته نباشید.
نتیجه ای که شما گرفتین بسیار خوب هست و طبق محاسبه باید همینقدر برد داشته باشین. امیدوارم دوستان هم از نکات شما استفاده کنن.

شنبه 15 شهریور1393 - 5:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان خسته نباشی !
استاد سوالی داشتم اونم اینه میشه حدودی محاسبه کرد با توجه به اینکه قصد استفاده از ولتاژ 24 را دارم با استفاده از مبدل آماده ای که تهیه کردم و قرار دادن خازن C5=474j63 مقدار خازن 6 و 7 را تخمین زد یا بصورت دقیق محاسبه کرد
البته ظرفیت لوپ من یکی شده 6.27 و یکی شده 6.31 !
ممنون

شنبه 15 شهریور1393 - 9:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام

حمید جان امیدوارم که خوب باشید. حمید جان اگر وقتی دکمه رو میذارم روی حالت تنظیم لوپ ها، میتر کلا در حالت وسط بمونه، و مثلا فرض کنید بین 4 تا 6 با حرکت کردن جابجا بشه بنظرتون کجا مشکل داره؟

وقتی که در همون حالت میبرمش روی حالت سرچ و بر میگردونمش روی حالت تنظیم، برای دو سه ثانیه میاد روی صفر و بعد برمیگرده و سط و با حرکت دادنش مقدار خیلی کمی حرکت میکنه، اما نه به انتها میچسبه و نه به ابتدا!

بعد از خاموش کردن هم دو ثانیه طول میکشه تا عقربه به حالت کاملا صفر برگرده، (خیلی آروم آروم بر میگرده)

دستگاه صدا داره اما تا حالا نتونستم توی حالتی ببرمش که صداش قطع بشه، ولتاژ ها هم درسته (8.05 و 4.02).

دستگاه مبدل ولتاژ هم وصل نکردم.

وقتی دستگاه خاموشه، اگر ولتاژ بین قطب منفیه باطری و شیلد رو اندازه بگیرم حدود 0.02 ولت هست اما وقتی یک بار خاموش و روشنش میکنم، حداقل تا پانزده دقیقا روی 0.7 ولت میمونه.

و البته، دستگاه وقتی بیرون از جعبه بود ( روی یک تخته شاسی سوارش کرده بودم) هم درست کار کرد و هم درست تنظیم شد(البته الان اون خازن دومیه رو نذاشتم). اما الان که گذاشتمش توی جعبه، دیگه تنظیم نمیشه.

بنظر شما مشکل کجاست؟

باتشکر،
بدرود

شنبه 15 شهریور1393 - 10:03pm
مدیر کل
مدیر کل

vahid_vxm نوشته است:
استاد سوالی داشتم اونم اینه میشه حدودی محاسبه کرد با توجه به اینکه قصد استفاده از ولتاژ 24 را دارم با استفاده از مبدل آماده ای که تهیه کردم و قرار دادن خازن C5=474j63 مقدار خازن 6 و 7 را تخمین زد یا بصورت دقیق محاسبه کرد
ممنون

خیلی ممنون.
مساله ولتاژ مبدل ارتباط زیادی به بحث تنظیم خازنها نداره! چون تاثیر محسوسی روی اعداد فرکانسی نمیذاره و بهرحال راه حل نهایی فقط تست چند خازن مختلف هست. فکر میکنم این مساله رو ده ها بار توضیح دادیم! برای شروع خازن 6 رو 33 نانو و خازن 7 رو 1 نانو بذارین. سپس خازن 7 رو تا 6.8 نانو بالا ببرین. هر جا برد بیشتری بدست اومد مشخصه که تنظیم دقیق تری داره.
حالا من نمیدونم چرا لوپهای شما تا این حد ظرفیتشون بالا رفته! شاید هم اندازه گیری شما اشکالی داره. ولی بهرحال دیگران هم ازهمین فرمول ساخت برای لوپ استفاده کردن و رنج خازنها همین بوده.

یکشنبه 15 شهریور1393 - 12:26am
مدیر کل
مدیر کل

wubian عزیز مسائلی که شما فرمودین تقریبا همش ایراد بود! اینجوری مشخصا باید گفت مدار اشکالاتی داره که احتمالا بیش از یک مورد باید باشه. بخصوص مساله اتصالی و همینطور درستی قطعات رو باید بررسی کنین. چون در حالت تنظیم لوپ هم ایراد وجود داره ؛ قطعا در مدار متصل به میتر یا ایسی 082 هم ایرادی هست که باید پیداش کنین.

یکشنبه 15 شهریور1393 - 12:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
ممنون

خیلی ممنون.
مساله ولتاژ مبدل ارتباط زیادی به بحث تنظیم خازنها نداره! چون تاثیر محسوسی روی اعداد فرکانسی نمیذاره و بهرحال راه حل نهایی فقط تست چند خازن مختلف هست. فکر میکنم این مساله رو ده ها بار توضیح دادیم! برای شروع خازن 6 رو 33 نانو و خازن 7 رو 1 نانو بذارین. سپس خازن 7 رو تا 6.8 نانو بالا ببرین. هر جا برد بیشتری بدست اومد مشخصه که تنظیم دقیق تری داره.
حالا من نمیدونم چرا لوپهای شما تا این حد ظرفیتشون بالا رفته! شاید هم اندازه گیری شما اشکالی داره. ولی بهرحال دیگران هم ازهمین فرمول ساخت برای لوپ استفاده کردن و رنج خازنها همین بوده.

سلام حمید جان
ممنون از پاسخ گویی!
من اشتباهاتی در بستن لوپ داشتم! اونم به ایم صورت بود که وقتی 72 دور کامل شد اندازه گیری کردم 4.21 بود بعد تصمیم گرفتم بیشتر پیچیدم تا شد 5.5 ولی بعد از اینکه سیم ها به هم چسبیدن و عایق شدن ظرفیت بالاتر رفت!
حالا با این حال میشه با این دو نا خازن و تنظیم دقیق به نتیجه دلخواه رسید؟

یکشنبه 15 شهریور1393 - 2:08am
مدیر کل
مدیر کل

نه وحید جان ممکنه به مشکل اساسی بخورین! برای همین عرض کردم طبق فرمول بسازین. وقتی حرف گوش نمیکنین و خودتون درش تغییر ایجاد میکنین خب همین مسائل پیش میاد! :D اون 72 دور بر اساس آزمون و خطای عملی و با توجه به شیلد کردن نهایی اعلام شده بود و باید طبق همون باشه.

یکشنبه 15 شهریور1393 - 2:17am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
با سلام .وظیفه بود چند مطلب رو به عرض دوستان برسونم .
من این فلزیاب رو ساختم و ازش راضی هستم .برد بالایی داره و ثبات خوب ولی تفکیک نداره و کمی به املاح و برخی سنگ های معدنی سیاه رنگ واکنش نشون میده.البته چون روی این سنگ ها کار کردم چند نکته جدید متوجه شدم که تا حدودی تونستم کارکرد دستگاه رو بهتر کنم .

جا داره همین جا از مهندس حمید عزیز تشکر کنم و این دستگاه رو از محبت ایشون دارم. @};- @};- @};-

دوستان حتما موقع خرید قطعات مولتی متر ببرید و تست کنید مخصوصا خازن ها حتی ام کا تی .
اسکلت اسکلت اسکلت و بس .میتوانید از چوب محکم و سبک استفاده کنید و زوایای دو لوپ نسبت به هم را با گونیای دقیق اجرا کنید. یا به وسیله دستگاه های CNC محل تلاقی قطعات رو با هم گونیا کنید.به جای شیلد الومنیومی میتوانید از اسپری گرافیت استفاده کنید تا حساسیت به املاح کم و دستگاه زودتر در استانه سنس قرار بگیرد.همچنین ظرفیت خازن یک در مقدار فرکانس تاثیر مستقیم داره و با تنظیم اون و قرار دادن مقدار کمتر میتونید حساسیت به املاح رو تا حدودی کاهش بدید.البته برد هم کمی کاهش پیدا میکنه.در صورت خوب ساختن اسکلت و استفاده از قطعات مرغوب تا 5 متر میتونید برای یه فلز 1*1 متر رو این دستگاه حساب کنید.وزن دستگاهی که خوب ساخته شده باشه بیشتر از 2 کیلو نباید باشه چون تو کاوش بیشتر از این خسته کننده میشه.با تشکر

سلام دوستان
پوریا جان خوشحالم که موفق شدی داداش
لطفا عکسی از مدار - لوپ و اسکلت بذار تا الگویی برای هممون بشه.
راستی از دوستان کسی اهل ارومیه هست که حضوری نحوه تنظیم دقیق رو بدونه؟
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 16 شهریور1393 - 8:33am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 259 , 260 , 261 , 262 , 263 , 264 , 265 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure