انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 8 بهمن1400 - 3:36pm

پاسخ به موضوع  [ 3594 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 356 , 357 , 358 , 359 , 360
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان اگه بخواهیم برای ساشو یه کویل 40 سانت شبیه وی ال اف بسازیم . نوع سیم . اهم و اندوکتانس و تعداد دورشان چقدر باید باشه. راستش دوتا ساشو درست کردم یکیرو رو میخواهم با لوپ دابل امتحان کنم ببینم نتیجه چی میشه.اگه با تصویر باشه ممنون میشم .هرچند میدانم که توضیحات شما همیشه کامل و مفصله

جمعه 7 آبان1400 - 10:52pm
مدیر کل
مدیر کل

برای توباکس باید کویلها در قسمت جلو و عقب به همین شکل قرار داشته باشن. اگر بخواین مثل لوپ دابل درست کنین فکر نمیکنم درست جواب بده ولی در کنار رعایت ظرفیت کویلها که حدود 5.5 میلی هانری هست و باید با سلف سنج تست کنین ؛ دو کویل رو هم باید در شرایط جدیدی که نسبت به هم دارن بدرستی نال کنین. حتما در صورتی این مساله رو تست کنین که از حالت اصلی دستگاه جواب مطلوب گرفته باشین.

شنبه 7 آبان1400 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید شرمنده ام چون نمیتونم کل صفحات و بخونم و یه سوال دارم که جوابش برام مهمه...ایا اگر‌ اوپ های توباکس بزرگتر و با فاصله بیشتر باشه یرای فلزات بزرگتر در عمق بیشتر تاثیر گذاره؟؟یعنی رابطه فزمولی بین سایز لوپ های توباکس با فاصله اونها از هم هست که جایی ثبت شده؟؟

پنج شنبه 11 آذر1400 - 11:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله دقیقا هر دو فاکتور تاثیر گذار هستن! در درجه اول فاصله بین دو کویل اهمیت داره و بعد از اون اندازه کویلها هست که تاثیر کمتری داره. اما از نظر فرمول حداقل من رابطه دقیقی ندیدم. هر چند مشخص هست که این رابطه خطی نیست و مثلا اگر این ابعاد رو حتی 2 برابر هم بکنین خیلی کمتر از دو برابر افزایش برد برای فلزی با ابعاد ثابت بدست میاد. ولی اگر هم ابعاد توباکس و هم ابعاد فلز 2 برابر بشه ؛ میشه انتظار داشت برد هم نزدیک به 2 برابر بیشتر بشه. حالا اینکه ساخت و حمل و نقل و اپراتوری دستگاه هم به همون نسبت مشکل تر میشه بحث دیگری هست.

جمعه 11 آذر1400 - 12:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3594 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 356 , 357 , 358 , 359 , 360

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yunessnasr و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure