انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 5:55pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 341 , 342 , 343 , 344 , 345 , 346 , 347 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
پیوست:
1-1.jpg

پیوست:
2-1.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 6:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عکسها خیلی باکیفیت تر از این بودند و امکان آپلود نبود .بنابراین مجبورشدم کیفیتشونو بیارم پایین.اما با این حال همه چیز مشخصه.دیواره داخلی جعبه با ورق فویل آلومینیوم تماما" شیلد و به شیلد مدار وصل شده.تمام پیچها پلاستیکی هستند.کانکتورها هم همینطور.ولومها هم از نوع باکیفیت بازار تهیه شدن و ولوم معمولی نیستن .کلا در مونتاژ قطعات کمال وسواس رو بخرج دادم.فکر نکنم کسی از دوستان انجمن تونسته باشه اسکلت رو تا این حد ظریف و شکیل و بی عیب و نقص بسازه .چون اصل مدار و کارکردش در کل منو راضی نکرده بود تا حالا حرفی ازش نزدم.اما دیدم دوستان مشتاقند عکسهارو قرار دادم.البته مدت دوساله که به یه بیماری دچار شدم و نتونستم به انجمن سربزنم.
فدای همتون

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام ممنون بابت عکس هاتون و ارزوی سلامتی دارم براتون
اسکلت رو از چوپ ساختین یا تفلونه؟

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
سلام ممنون بابت عکس هاتون و ارزوی سلامتی دارم براتون
اسکلت رو از چوپ ساختین یا تفلونه؟

ممنون دوست عزیز
اسکلت تماما" از جنس چوب است.

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 10:35pm

درود بر دوستان
من این توباکس رو ساختم و امروز تو زمینی خالی از فلز تست کردم ولی مدارم مشکلی داره:
من اول تمام ولوم های گراند، تیون و سنس و ولوم حساسیت میتر رو در میانه گذاشتم و کلید s1 رو تو حالت Coil Adjust گذاشتم ولی نال نشد و بعد ولوم گراند رو میانه گذاشتم و بقیه رو تو حداقل و هر کاری کردم بازم نال نشد و بعد ولوم ها رو کم کم تغییر میدادم و بیشتر میکردم ولی نال نمیشد فقط زمانی که ولوم تیون رو بیشتر میکردم عقربه میتر بالا میرفت و وقتی کم میکردم طوری که دیگه هیچ صدایی نداشتم عقربه میتر صفر میشد آیسی tl082 رو هم عوض کردم بازم همین مشکل رو داشتم،، دوستان بهم کمک کنید تا این مشکل رو حل کنم ممنون میشم.
فقط ی نکته میتری که گذاشتم میتر 0 تا 30 میکرو آمپر هست مولتی متر مارک Hioki ژاپنی چون خوده میتر میکرو آمپر سنج رو نتونستم تو شهرمون پیدا کنم

پنج شنبه 24 اسفند1396 - 5:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Namrod3 نوشته است:
درود بر دوستان
من این توباکس رو ساختم و امروز تو زمینی خالی از فلز تست کردم ولی مدارم مشکلی داره:
من اول تمام ولوم های گراند، تیون و سنس و ولوم حساسیت میتر رو در میانه گذاشتم و کلید s1 رو تو حالت Coil Adjust گذاشتم ولی نال نشد و بعد ولوم گراند رو میانه گذاشتم و بقیه رو تو حداقل و هر کاری کردم بازم نال نشد و بعد ولوم ها رو کم کم تغییر میدادم و بیشتر میکردم ولی نال نمیشد فقط زمانی که ولوم تیون رو بیشتر میکردم عقربه میتر بالا میرفت و وقتی کم میکردم طوری که دیگه هیچ صدایی نداشتم عقربه میتر صفر میشد آیسی tl082 رو هم عوض کردم بازم همین مشکل رو داشتم،، دوستان بهم کمک کنید تا این مشکل رو حل کنم ممنون میشم.
فقط ی نکته میتری که گذاشتم میتر 0 تا 30 میکرو آمپر هست مولتی متر مارک Hioki ژاپنی چون خوده میتر میکرو آمپر سنج رو نتونستم تو شهرمون پیدا کنم

دوست عزیز نال شدن سیستم فقط به اسکلت و محکم بودن لوپها بستگی داره.شما اگه تونستی اسکلت رو مانند اسکلت مدار من که در صفحه قبل تصاویرش هست ،بسازی ،مثل آب خوردن راحت نال میشه.اجالتا"یه عکس از اسکلت مدارت اینجا قراربده تا ببینم چجوری میشه کمکت کرد.

جمعه 24 اسفند1396 - 1:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من هم بعد از مدتها توباکسو ساختم اسکلتشم خوب دراوردم وسطش الومینیوم بقیه مدار از تفلون

اگر میشه طریقه نصب ولومهارو دقیق یکی بگه
ولو م پتانسیومتر یعنی p4 رو چطوری ب ولوم ده دورم وصل کنم ولومم ۱۰ کیلو ابی رنگه

P2 ولوم ۵۰ کیلو ابی رنگ هم چطوری وصل کنم و بقیه
و کلیدs1 رو ی کلید الکلنگی ۳ حالته گرفتم وسط ب وسط چپو راست برد هم ب چپو راست کلید
و s2هر سمتی بزنی فرق نداره ممنون میشم پاسخ بدین

چهارشنبه 14 فروردین1397 - 1:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان یه کمکی اگه میشه بکنن
بردم یه کوچولو انگار فرق داره من از انجمن صفحه اول برداشتم
یدونه خازن ک دورش خط کشیدم بر بقیه زیر ایسیه ک نگاه کردم اشکالی نداره
اما ترانزیستور گوشه ک دورش خط کشیدم پایه وسطش تو عکس به سمت بالاس اما من بالا گزاشتم کلا اون خط ترانزیستور چرخید به راست
مجبور شدم پایه وسط رو بزارم ب سمت مقاومتها فک کنم اشتباس تو یه صفحه ای دیدم کلا به سمت راسته اون زدگیه اگر کسی میدونه لطفا کمک کنه
http://uupload.ir/files/37er_20180404_172152.jpg

چهارشنبه 15 فروردین1397 - 4:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان کمکی نمیکنن ؟تو ی صفحه ای جناب سنه دژ ی بردی رو ولوماشو توضیح داده هم متوجه نشدم هم بردش شبیه برد منه اما بردی ک از صفحه ۱ برداشتم ی کوچولو فرق داره عکسشم گزاشتم

جمعه 17 فروردین1397 - 5:30pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
دوست عزیز ساخت یک فلزیاب اون هم از نوع توباکس ریزه کاریهای زیادی داره و با این سوالاتی که شما مطرح کردین مشخص میشه پروژه رو دنبال نکردین و به توضیحات دقت کافی نداشتین و بعلاوه در الکترونیک هم مهارت زیادی ندارین بنابراین بعید هست جواب خوبی بگیرین بخصوص که خیلی دوستان وارد تر از شما هم چندان از نتیجه راضی نبودن!
بهرحال در مورد نصب ولومهای ده دور اولا اگر از توضیحات جناب سنه دژ چیزی متوجه نشدین پس بهتره بنده هم خودم رو خسته نکنم! در ثانی اصلا بنظر من ولومهای معمولی بعنوان ولوم 1 و 2 و 3 بهتر هست همونطور که در توباکسی نظیر TM808 از ولوم معمولی متناظر با ولومهای همین مدار استفاده شده. برای پتانسیومتر 4 هم فقط کافی هست از پتانسیومتر معمولی استفاده کنین چون نیاز به تنظیم در حین کاوش نداره و صرفا جهت تطبیق حساسیت میتر عقربه ای که خریداری کردین کاربرد داره و لذا فقط یک بار تنظیم میشه.
S1 کلید تک پل معمولی دارای 3 پایه هست که میتونه دو حالت داشته باشه. انواع کشویی یا راکر و غیره با مشخصات مذکور قابل استفاده هستن.
S2 کلید فشاری معمولی هست که در حالت فشرده شدن وصل و در حالت عادی قطع هست. بهش کلید فشاری شاسی هم میگن.
فیبر قرار گرفته در پست اول درست و اصلاح شده نمونه اولیه فیبر هست. تفاوت خاصی نداره فقط جهت امکان مونتاژ بهتر بعدا فیبر رو کمی ویرایش کردیم. پایه های ترانزیستور هم که میفرمایین در همین راستا تغییر داده شدن. در واقع هر دو فیبر درست هستن اما از هر فیبری استفاده کردین باید تصویر روی فیبر رو هم مطابق خودش در نظر بگیرین! البته در مورد ولومها و اکثر قطعات بین دو فیبر تفاوتی نیست.

جمعه 17 فروردین1397 - 9:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 341 , 342 , 343 , 344 , 345 , 346 , 347 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure