انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 10:24pm

پاسخ به موضوع  [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 321 , 322 , 323 , 324 , 325 , 326 , 327 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

البته چنین مقایسه هایی درست نیست و من هم دقیقا نمیدونم فویل بسته بندی قرص ضخامتش چقدر هست! عرض کردم اکثر فروشگاههای لوازم خانگی و سوپر مارکت ها فویل آلومینیوم دارن. روی بسته بندی معمولا ضخامت بصورت نازک ؛ معمولی یا ضخیم ذکر شده. بهتره فقط از نوع ضخیم استفاده نکنین.

دوشنبه 5 مهر1395 - 4:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
خيلي ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 5 مهر1395 - 4:53pm

Aluminium foil shield must be as as far away from the coil windings as possible - at least 5-10mm distance.
If it's too close to the coil, the capacitance will increase.

سه شنبه 6 مهر1395 - 9:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

امروز كه داشتم راهنماي دوستمون اورجينال رو ميخوندم متوجه شدم ايشون دو نوع شيلد كردن لوپ رو داخل فايل گفتند يكي اينه كه فويل به عرض ٣ سانت باشه و از سيم تلفن براي محكم كردن استفاده بشه يك نوع ديگه هم اينه كه از فويل به عرض ١.٥ تا ٢ سانت استفاده بشه و بجاي سيم تلفن از يكي از رشته هاي سيم افشان برق براي محكم كردن لوپ استفاده كنيم و در اخر هم يك تكه سيم مفتولي به سيم رشته اي لحيم كنيم
الان كدوم روش رو بهتره و بايد انجام بديم؟؟

سه شنبه 6 مهر1395 - 10:23am
مدیر کل
مدیر کل

بنظر من هر دو بیان انجام یک کار مشابه هست! زیاد فرقی نمیکنه. ولی من حالت اول رو بیشتر ترجیح میدم. در واقع اگر فویل رو پهن تر بگیرین و از سیم لخت شده تلفن یا آیفون استفاده کنین شیلد بهتر از آب در میاد.
مطلبی که دوستمون eclipse در خصوص فاصله بین فویل و سیم پیچ فرمودن حالت "باید" نداره! در واقع من یادم نمیاد دیده باشم کسی چنین فاصله ای رو رعایت کرده باشه. ولی در مجموع حرفشون اشتباه هم نیست. با این حال برای سادگی کار همونطور که قبلا بارها عرض شد بهتره سیم پیچ ابتدا توسط چسب لنت پوشانده بشه که هم حالت عایق نسبت به فویل پیدا کنه و هم کمی فاصله ایجاد بشه. سپس از فویل نازک و سیم لخت مذکور جهت شیلد استفاده بشه.
کلا زیاد هم مته به خشخاش این قضیه نباید گذاشت! نکات ساخت توباکس بخصوص در بخش اسکلت و اپراتوریش به قدری هست که دیگه این ریزه کاری های الکترونیکی در برابر اونها چندان مهم محسوب نمیشه.

سه شنبه 6 مهر1395 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در مورد عرض شيلد به نظرم اگر ٢ سانت گرفته بشه بهتره چون زماني كه به گوشه هاي لوپ ميرسيم اگر عرض شيلد ٣ سانت باشه در گوشه ها به مشكل ميخوريم و شيلد يكم چروك ميخوره ولي اگر ٢ سانت باشه اين چروك خيلي كمتر ميشه اگر توي كاركرد، اين يك سانت كمتر در نظر گرفتن مشكلي پيش نياره شيلد تميزتر ميشه و كمي هم شيلد مورد استفاده بايد بيشتر باشه از لحاظ طولي.

سه شنبه 6 مهر1395 - 2:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دروود دوستان
فکر کنم این عکس کمک به شیلد کردن بکنه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

سه شنبه 6 مهر1395 - 5:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس حميد اگر بخوايم ولوم بالانس زمين رو بياريم پيش بقيه ولوم ها ميتونيم به اين صورت عمل كنيم يكي از پايه هاش همون سمتي كه ميخوايم ولوم رو بزاريم هستش اون يكي هم با يك سيم مياريمش تا اونجا به نظرتون توي كار كرد مدار تاثير منفي داره يا نه ؟
ممنونم
http://uupload.ir/files/7qhw_img_2385.png

یکشنبه 2 آبان1395 - 10:24am
مدیر کل
مدیر کل

مشکلی نداره. البته تصویری که گذاشتین مربوط به فیبر قدیمی هست. فیبر جدیدتری که در پست اول قرار داره جواب بهتری میده.

یکشنبه 2 آبان1395 - 5:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسي مهندس جان
بله از روي همون فيبر جديد درست كردم اين فيبر دم دست بود روي اين نشون دادم

یکشنبه 2 آبان1395 - 7:21pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3615 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 321 , 322 , 323 , 324 , 325 , 326 , 327 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure