انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 2:30am

پاسخ به موضوع  [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی
 درخواست همکاری برای ساخت ردیاب صوتی 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

تا جاییکه من میدونم این دستگاهها برای فروش گذاشته شدن و قابل ساخت نیستن! حتی بصورت فیلم هم چیزی که نشون بده دارن درست کار میکنن من ندیدم. دوستان اگر فیلمی یا مدرکی دیدن که ثابت کنه واقعا این مدارات دارن کار میکنن ؛ ممنون میشیم در اختیار ما بذارن.
در ضمن تیم ویلیامز هم تایید نکرده! فقط در یک مورد ایشون گفته پروژه جالبیه! :D

شنبه 16 فروردین1393 - 11:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تا اونجاییکه میدونم هیچیک از ردیابای ساخت آندریاس جواب ندادن. این آقا هم مثل شرکت OKM مدام سعی کرد از ردیابهای صوتی اصلی که مبدعش اعجوبه ای بوده به نام دکتر آلونسو کپی کنه ( Alonso پرویی الاصله) ولی با وجودیکه هرسری مداراشو پیچیدهتر میکنه سیستماش جوابی نمیدن. بعد اونهمه هارت و پورت روی اون سیستمهای Cryptonش(OBMD 1&2) که ال میزنه و بل میزنه حالا اومده اینیکی رو شو میده. ایشون یک یونانی دغلبازه. آمار مدام ومستقیمشو از کشورهای مختلف دارم که با دستگاههاش جوابی نمیگیرن. باز با سیستمای ساخت آلونسو که مغز متفکر شرکت mineoro برزیل بوده یه جوابایی گرفته شده.

یکی از همون سیستمها همون PD معروفه که واقعاً درستش جواب میده. البته یه مقدار ناپایداره ولی واقعاً روی مناطق داغ جواب میده برای خود من که امتحانشو پس داده.
PDK رو باید در واقع برند ثبتی مورگان دونست که بعد از باز کردن PD و ارائه فرمولاش(البته در انجمن مخفی داخل ژئوتک) و 2 سال ممتد کار روی PD ونیز استمداد از بعضی مهندسین روسی ساخت. دستگاهی که در عین سادگی فوق العاده با ثباته و موفقیتهای قابل توجهی هم داشته والبته ایرادات خاص خودشو. مورگان یه دونش هم برای بنده به رایگان فرستاد( خوب خوش تیپیه دیگه :D ) وهر از چند گاهی تصاویر خیلی جالبی از این یافته ها و داستاناشونو از نقاط مختلف دنیا برام میفرسته؛ باور نکردنیه. :-o اگر نبود معذوریت قولی که هر سری از عدم عمومی کردنشون میگیره، عکسا و داستاناشو اینجا میذاشتم. حالا هرکی سرک میکشه یه به اصطلاح سیستم صوتی میزنه میگه این پی دی کیه. به هرحال سیستمای صوتی ساخت مغزای آمریکای جنوبی کار میکنن ولی هرکدوم یه جاهایی به درد میخورن جاهای دیگه نه. بستگی داره به نوع هدفیکه دنبالشید............ خیلی مفصّله................
خوب ومفید بود؟ اگه بود اعتبار بدید، تشکر و.... :D ااااااا راستی اینجا شاستی اعتبار نداریم؟؟؟ :-o پس برگردم پاکشون کنم؟ :D نه بابا بیخیال بالأخره بهتره که همگی بدونیم. خیلی جاها میرم تا مثلاً FG80 رو میبینن میگن این چییییییییییییییه؟؟؟؟؟ تصویری بیار شکل و عمق و پشت و روی جنس و قدمت و قیمتش هم بده. :D

شنبه 16 فروردین1393 - 11:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون محمود عزیز.
سیستمهایی که آلونسو یا مورگان روش کار کردن ردیاب نیستن! نباید ردیاب رو با این چیزا اشتباه گرفت. کما اینکه خطاها و نحوه جوابدهیشون هم کاملا متفاوت هست. مثلا هیچکدوم این سیستمها قادر به تفکیک اهداف مختلف از طریق فرکانس نیستن یا مثلا حفره رو نمیتونن بزنن در صورتیکه یک ردیاب کاملا این توانایی ها رو داره. کلا من خود ردیاب رو بلحاظ توانایی های بسیار بیشترش بهتر میپسندم و البته طبیعیه که هر چقدر توانایی ها بیشتر باشه خطا ها هم بیشتره!
سیستمهای پی دی به نوعی یون یاب هستن. حتی همین FG80 هم همینطوره. این سیستمها امکان سنس جنس پلمپ یا در عمق خیلی زیاد یا در وضعیت خاص رو ندارن و عملکردشون بشدت به عوامل محیطی نظیر رطوبت وابسته هست.
در زمینه ساخت پی دی که عرض کردم با ردیاب فرق داره ؛ یکی از بهترین مدارات که با کمی دقت و حوصله قابل ساخت هست همون طرح Totem هست که در کتاب کارل مورلند اومده و در انجمن هم تاپیکش موجوده.
بهرحال اگر گفته میشه ردیاب صوتی ؛ منظور واقعا ردیابی هست که با صدا اعلام سنس کنه! چیزی که تا بحال من ندیدم و فکر هم نمیکنم اصلا وجود داشته باشه. سایر سیستمهای صوتی اصول کاریشون غیر ردیاب هست و به اعتقاد من با اینکه سنس صوتی دارن ولی در رتبه پایین تری نسبت به ردیاب قرار میگیرن و خطاهای خاص خودشونو دارن که با توجه به اعلام صوتی اتفاقا راه حذف خطا هم برخلاف ردیاب ندارن.

یکشنبه 16 فروردین1393 - 12:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درست میفرمایید آقا حمید. زدن حفرات و... خوب یه بحث دیگه ایه. ولی اگر هم کسی بخواد صرفاً دستگاهش جنس خوب وقدیمی بزنه نه سایر آنومالیهارو اینا تا حد مناسبی جواب میدن. این یک نمونه از یافته ها با PDKه که از آرشیوم گذاشتم: چند سکه نقره و طلا از 20 متری در 60 سانتی:
this is the target found with the PDK with new coil.
Its a remain of a few silver coins a gold large coin that was 60 cm depth from 20m distance.
واقعاً عکساش جالب وسکه هاش منحصر به فرده. :)
حتی از فاصله های بیشتر هم بوده. به هر حال در حدود یک ردزن دارن کار میکنن. یونانیها و ترکیه ایها بیشترین خریداراش بودند؛ ظاهراً اونجاها خوب جواب داده.
اگرچه به علت تلاشهای زیاد برای کپی کاریش از جانب یونانیها مثل همون آندریاس دیگه نمیخواد بفروشه.
در مورد PDK برای عمقش با شما کاملاً موافقم . به مورگان هم بارها گفتم وهر بار هم در مکاتبات یا محاوراتمون بهش میگم که تا حالا نتایج اینو نشون داده که PDK عمیق نمیزنه و ثانیاً فقط جنساییکه مستقیم در تماس با خاکند رو میزنه نه داخل اطاق و حفرات. و بهش تأکید کردم که یک مورد هم نخواهد آمدکه بیاد بگه گنجی در اطاق و عمق بالا یافتم.{تا اینجاش که ادعام صحیح بوده بقیشو خدا به خیر بگذرونه :D } ولی PD و FG80 همه رو میزنن و عمق بار ونوع کارگذاریش فرقی نداره. من اینارو بر اساس تجارب عملی در محلهای باردار میگم همه رو تست کردم. چرا؟ فکر میکنم جوابش در اینه که چون PDK صرفاً گیرنده است و هیچ اسیلاتوری نداره ولی دوتای دیگه TR هستند. البته اینا به تنهایی بار به دست نمیرسونن فقط برای مونیتورینگ سریع چند محل در یک منطقه خوبند که مناطق داغو ارزشمند جهت نقطه زنیودر یک شب مشخص کنن. و البته خیلی هم نکات کاری خاص و محدودیتهای کاری دارن که دونستنشون برای اپراتورشون خیلی لازم و ضروریه.

آخرین بار توسط mahmood51 در یکشنبه 16 فروردین1393 - 1:06am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 16 فروردین1393 - 1:00am
مدیر کل
مدیر کل

بله محمود جان فرمایشات شما بیشترش درسته.
در خصوص Totem هم به هر 2 حالت کار میکنه! هم بصورت TR هست و هم بصورت گیرنده خالی که با کلید قابل انتخابه. پیشنهاد میکنم دوستان اگر واقعا فکر میکنن این تیپ پروژه ها بدرد میخوره از Totem شروع کنن.
اما در خصوص FG80 موافق نیستم. این سیستم هم مشابه بقیه هست و همون خطاها و نقطه ضعفها رو داره حالا شاید کمتر.

یکشنبه 16 فروردین1393 - 1:05am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
تا جاییکه من میدونم این دستگاهها برای فروش گذاشته شدن و قابل ساخت نیستن! حتی بصورت فیلم هم چیزی که نشون بده دارن درست کار میکنن من ندیدم. دوستان اگر فیلمی یا مدرکی دیدن که ثابت کنه واقعا این مدارات دارن کار میکنن ؛ ممنون میشیم در اختیار ما بذارن.
در ضمن تیم ویلیامز هم تایید نکرده! فقط در یک مورد ایشون گفته پروژه جالبیه! :D

درود
مهندس جان اینجا تا دلت بخواد فیلم درباره انواع و اقسام روشهای نقطه زنی و ردگیری و ....از پی دی پیدا میکنی
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=18145
ضمنا وقتی تیم ویلیام بیاد بگه ((جالبه استاد بزرگ)) قطعا چیز الکی نیست
درمورد پی دی کا هم تمام اطلاعاتش رو قرار داده البته دو مورد دیگرو فکر کنم واسه فروش باشه
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 16 فروردین1393 - 2:04am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون از همه اساتید بخاطر اطلاعات و لینکهای مفیدشون.
فقط اگه ممکنه اساتید اطلاعات جمعبندی شده(pcb-پارت لیست-توضیحات) هرکدوم از این مدارها رو به زبان ساده اینجا قرار بدن.
امیدوارم همه عزیزان همیشه موفق باشن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 17 فروردین1393 - 7:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:-?

خدايا مددی کن

یکشنبه 20 فروردین1396 - 11:58pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
:ymhug:

لا اله الا هو

دوشنبه 20 فروردین1396 - 1:46am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان
آیا fg80 و fg90 واقعا دفینه رو در اعماق زمین میزنه؟

To be willing is to be able

دوشنبه 21 فروردین1396 - 10:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 21 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: kambiz1985 , yaser744 و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure