انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 5:13pm

پاسخ به موضوع  [ 41 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 ردیابی با لپ تاب 
نویسنده پیغام

economical نوشته است:
اسم برنامه برای کار با لپ تاپ
Wave Generator Free
تو google search کنین میاد

ممنون دوست عزیز من این برنامه را گرفتم روش کارش چه شکلی ممنون

سه شنبه 4 شهریور1393 - 10:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
دوستان اخه من نمیدونم این چه کاریه که با لب تاب ردیابی کنید؟یکمیم فکر حمل و نقل هنگام ردیابی رو کنید. وقتی میشه با یه گوشی کوچیک اینکارو کرد چرا لب تاب؟

خدا پدرتو بیامرزه ما از همون اول گفتیم ولی انگار دوستان خیلی از لپ تاپ خوششون میاد
البته لپ تاپ یه حسن عمده داره که قدرت خروجی بیشتره ولی در کل جالب نیست

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

چهارشنبه 12 شهریور1393 - 2:16pm

دوست عزیز با این نرم افزار و لپ تاپ میتونی ژنراتور زمینت رو بسازی و با موبایل اندرویدیت هم به آنتنها وصل شی فقط هر 2 فرکانس باید یکی باشه اینطوری املا ح و خطای کمی میزنی . این تو سایتهای زیادی نوشته بود . البته اونایی که از لپ تاپ خوششون نمیاد با 2 تا گوشی انجام بدن .

یکشنبه 4 مرداد1394 - 6:23pm

سلام دوستان به جای گوشی ولپ تاب بهتر نیست یه سیگنال زنراتور بخریم و با اون به کاوش بریم هم دقت بالایی داره هم هر سه شکل موج داریم منتظر نظرتون هستم

یکشنبه 4 مرداد1394 - 9:23pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان اتفاقا این پیشنهادی بود که چند بار مطرح کردم ولی ظاهرا دوستان اصلا علاقه ای بهش نشون ندادن!
در واقع اگر بحث استفاده از یک فانکشن ژنراتور بعنوان مولد امواج ردیابی باشه ؛ هیچ چیز بهتر و دقیق تر از فانکشن ژنراتور حرفه ای نیست. چون کاربرد عمومی و آزمایشگاهی هم داره و دستگاه مجازی هست ؛ میشه براحتی از بازار تهیه کرد. مشکلش یکی هزینه ای هست که فکر میکنم بسته به دقت و امکانات و مارک بالای 1 میلیون باشه و دیگری اینکه باید ترجیحا نوعی کوچک و جمع و جور پیدا کنین که حتما هم امکان کار با باطری رو داشته باشه تا بشه ازش در محیط بیرون استفاده کرد. بنده چنین مدلی نمیشناسم ولی اگر گیر بیارین قطعا بهترین جایگزین برای همه این نرم افزار ها و مدارات سادست.

یکشنبه 4 مرداد1394 - 9:33pm

سلام مهندس حمید عزیز میخواستم در چه رنج فرکانسی سیگنال زنراتور نیاز داریم که بتونیم براورد هزینه بکنیم تا این طرح به نتیجه میرسه یا نه
در ضمن قیمت از 450 به بالا شروع میشه
با تشکر

دوشنبه 5 مرداد1394 - 9:24pm
مدیر کل
مدیر کل

اون رنجی که فرکانسهاش مطرح هست و منتشر شده معمولا بین 20 هرتز تا 20 هزار هرتز و برخی فرکانسها هم تا 100 کیلوهرتز هستن. بنده نشنیدم خارج این رنج فرکانس مشخصی داشته باشیم که برای ردیابی فرکانسی واقعا خوب جواب بده! بنابراین نیاز به فرکانسهای بالا نیست و لذا تقریبا هر فانکشن ژنراتور حرفه ای قابل استفادست.

سه شنبه 5 مرداد1394 - 1:47am

مهندس جان من یه تحقیق کردم خروجی فانکشن زنراتور در حد 150mv هست و ما یک مدار تقویت میخواییم که در تخصص من نیست تخصص من سخت افزار موبایل

سه شنبه 6 مرداد1394 - 9:03pm
مدیر کل
مدیر کل

عزیز من خب اگر 150 میلی ولت باشه که بدرد خیلی کارها نمیخوره! شما فقط فرض کنین یک پالس TTL بخوایم داشته باشیم باید 5 ولتی باشه! برای سینوسی هم باز معمولا خیلی بیش از اینها ولتاژ نیاز هست. بنده هم تا جایی که یادم هست در آزمایشگاه دیدم ولتاژش بیش از اینها بود. بهرحال شاید شما اشتباه دیده باشین و شاید این ولتاژ مربوط به مدل خاصی بوده. وگرنه قطعا ولتاژهای بیشتری دارن. الان هم یک جستجو کردم مدلهای اولیه ای که دیدم تا 20 ولت خروجی داشتن که برای ردیابی هم کاملا مناسبه!

سه شنبه 6 مرداد1394 - 11:42pm

با عرض سالم مهندس جان مثل اینکه من نتونستم منظورمو برسونم 150mv ولتاز ثابت و ولتاز پیک تو پیک تا 8 ولت اگه امکانش هست برای این موضوع یک تایپیک جدا ایجاد کنین
ممنون و خسته نباشید.

شنبه 10 مرداد1394 - 9:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 41 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure