انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 2:05pm

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 ردیاب Wink My new KING LRL V 4.1 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به همه

با حرفای سنه دژ کاملا موافقم.

در مداری که گذاشته شده آنتن از نوع کویل لوله ای با هسته فریت هستش که به نوعی شبیه فلزیابهای پالسی عمل میکنه که پالسی رو میفرسته و در حالت گیرندگی از فیلتر میانگذر عبور کرده و توسط میکرو آشکارسازی میشه.

منتها اصل کاری در فرکانس پالسی هستش. بصورتیکه در بازه زمانی مشخصی مرتبا تغییر فاز میده و از این طریق بصورت میدانی منطقه رو تحت پوشش قرار میده که قدرت نفوذ چنین موجی بمراتب قویتر از سایر ردیابها خواهد بود.

اگر جناب رستم تشریف بیارن اینجا و در مورد موج گسیل شده از سیستم رو شرح بدن شاید بشه با کمک دوستان به نتایجی رسید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

شنبه 22 آبان1394 - 2:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از همه دوستان بابت تلاش و همکاریشون تشمر میکنم ولی دوستان جدی میگم بیایید روی این مدارزوم کنیم بلکن فرجی بشه

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 23 آبان1394 - 10:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حافظ جان بهترین کاریی که میشه کرد اینه که مدارو تغییر بدیم یا اینکه هگزش رو خریداریی کنیم وبین دوستان......یک راه دیگه هم این میشه که اگه کسی به برنامه نویسی تبحر داره بسم الله بگه ما همه کمک میکنیم البته در قسمت فرستنده مشکلی نداریم من بیشترین شکم به گیرنده هست که میکرو اینجا با سیگنالی که دائم روی پین 15 هست چه کاری رو انجام میده اختلاف فازرو اندازه میگیره :-?
فرکانس فرستنده هم تا 10 کیلوهرتز هست واسه این مدار اما اگه برنامه نویسی شد تا 100 کیلوهرتز هم میتونیم انتخاب کنیم چون گیرنده از فیلتر با باند وسیع استفاده کرده که میتونه تو این طیف از فرکانس کار کنه من بسم الله اول رو زدم و زوم هم کردم اقا حافظ :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 23 آبان1394 - 7:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان amir9297 نامی در انجمن هست که تبحر خاصی در برنامه نویسی داره فقط باید قبول زحمت کنند و این همکاری رو انجام بدهند وگرنه با نظر شما در رابطه با خرید هگز موافقم

شنبه 23 آبان1394 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله من و امیر اقا چند باری با هم در ارتباط بودیم البته تو تایپیک جناب اقا رستم فعالیت داشتن خب اگه ایشون قبول زحمت کنن که خوبه به هر حال ما هر کاری بگین در خدمتیم.اینم وضیعت فیلترها ی فرستنده تو باند نامی خودشون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 23 آبان1394 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله همون امیره اگه قبول زحمت کنن

شنبه 23 آبان1394 - 9:17pm

دوستان سلام
من هم با صحبت دوستان موافقم و این طرح تا حدود 50% به طرح جناب استاد رستم شبیه هست و ایشون میتونن در تحلیل کارکرد مدار بسیار کمک کنن و نهایتا برداشت من اینه اگه دوستان طراح بتونن کمک کنن ، طرح جناب رستم بسیار کاملتر و قوی تر از این طرح خواهد بود (البته در صورتی که به عمق مفاهیم مطرح شده توسط استاد رستم پی ببرند ) .
ضمنا آقای رضا ویر در خصوص این مدار و نحوه ساخت و عملکردش میتونن بیشتر توضیح بدن !
آقای نیکلاس یا ابوسیرین در این قسمت کامل توضیح دادن: http://kounoooz.his-forum.com/t2358-topic?highlight
برداشت من از این مدار به این صورته که این مدار اصلا یون یاب نیست ! بلکه با ارسال فرکانس (پایه و هدف مطابق توضیحات رستم) و ایجاد هارمونیک و سپس تشدید ، شدت میدان تشدید را در جهت مناسب (میدان مبداء) نشان میدهد .
در صورت ساخت این مدار یه سری از مشکلات هنوز به قوت خودش باقی هست ! مثل فرکانسهای متغییر فلز مدفون (که با توجه به شدت میدان زمین و فرکانس پایه منطقه و زاویه قرارگیری و مدت دفن که باعث متغییر شدن فرکانس ردیابی فلز هدف خواهد شد) .
البته این مشکل با محاسباتی که استاد رستم فرمول آنرا ارائه دادن قابل حل شدن هست و این محاسبات را میکرو میتونه انجام بده و به درصد بگه این فلز چی هست !

سه شنبه 25 آبان1394 - 3:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب رضا جان چاره چیه از کجا میشه استارت کار رو زد با چه پیش زمینه ای ؟ شما دوستان استارت اولیه رو بزنید تا تایپیک جون بگیره

سه شنبه 26 آبان1394 - 3:31am

حافظ عزیز
استارت اولیه را جناب استاد رستم قبلا زدن !!!
فقط ایراد کار اینه باید حتما صحبتهای رستم را از زبان یه خارجی بشنویم تا باورمون بشه که حرف هاش صحیح هست !!! از این واضحتر نمیشه توضیح داد ، باز هم توصیه میکنم مطالب رستم عزیز را یه بار دیگه بخونید .
با اجازه reza vir که استاد ساخت اینگونه مدارات هست ، در سایت http://www.longrangelocators.com اگر دقت کرده باشید چندین نوع مدار گیرنده و فرستنده هست که آقای فرانکو و آقای نیکلاس و آقای اندراس و غیره طرحهایی ارائه کردن ولی بنظر من بهترین اینها همین مدار کینگ آقای نیکلاس هست ، به این دلیل که میکرو بنوعی پردازش سیگنال را هم داره یعنی شدت سیگنال تشدید را در راستای میدان فلز مدفون (هدف) نشان میدهد .
آقای نیکلاس فکر کنم در یوتیوب توضیح کاملی در خصوص شماتیک و نحوه کارکرد مدار بصورت فیلم ارائه دادن .
http://www.longrangelocators.com/forums ... post149192
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/inde ... pic=4886.0
http://kounoooz.his-forum.com/t2358-topic?highlight
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

من هم بنوبه خودم از آقای reza vir و رستم دعوت میکنم راجع به این مدار توضیحاتی ارائه بدهند .

سه شنبه 26 آبان1394 - 8:55am

بهرام نوشته است:
حافظ جان بهترین کاریی که میشه کرد اینه که مدارو تغییر بدیم یا اینکه هگزش رو خریداریی کنیم وبین دوستان......یک راه دیگه هم این میشه که اگه کسی به برنامه نویسی تبحر داره بسم الله بگه ما همه کمک میکنیم البته در قسمت فرستنده مشکلی نداریم من بیشترین شکم به گیرنده هست که میکرو اینجا با سیگنالی که دائم روی پین 15 هست چه کاری رو انجام میده اختلاف فازرو اندازه میگیره :-?
فرکانس فرستنده هم تا 10 کیلوهرتز هست واسه این مدار اما اگه برنامه نویسی شد تا 100 کیلوهرتز هم میتونیم انتخاب کنیم چون گیرنده از فیلتر با باند وسیع استفاده کرده که میتونه تو این طیف از فرکانس کار کنه من بسم الله اول رو زدم و زوم هم کردم اقا حافظ :)

بهرام عزیز فکر نکنم اختلاف فاز محاسبه بشه چون سرعت میکرو اینقدر بالا نیست که بتونه اختلاف فاز را محاسبه کنه درضمن احتیاجی به محاسبه اختلاف فاز نیست . فکر میکنم هدف مدار اینه که شما بتونی با ارسال امواج و ایجاد میدان در آنتن با امواج میدان فلز مدفون به حالت رزونانس و تشدید برسید و بعد مدار گیرنده بتونه فرکانس و شدت این حالت تشدید را در جهت میدان فلز مدفون نشان بدهد .

سه شنبه 26 آبان1394 - 9:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure