انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:56am

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 ردیاب Wink My new KING LRL V 4.1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان کسی با کینگ کار کرده ؟
اصلا سیستم کاریش فرسنده گیرنده هستش مثل زوم 7 یا چی ؟
جرا اساتید برنامه نویس روی این مدار کار نمیکنن ؟؟؟؟

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

پنج شنبه 21 آبان1394 - 8:48pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
حافظ جان به احتمال زیاد مدارش بر اساس نظریاتی که رستم جان بهشون اشاره کردن کار میکنه

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 22 آبان1394 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله هوشی جان این دستگاه دقیقا مثل فرضیه رستم جان کار میکنه اما جرا دوستان کمک نمیکنن روی این مدار کار بشه ؟
یکی از دوستان از طریق ایمیل سوالاتی در اینباره پرسیدن و ایشون جواب دادن که دسته ثابت و فرسنده گیرنده داره

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 22 آبان1394 - 3:16pm
استاد
استاد

hafez نوشته است:
بله هوشی جان این دستگاه دقیقا مثل فرضیه رستم جان کار میکنه اما جرا دوستان کمک نمیکنن روی این مدار کار بشه ؟
یکی از دوستان از طریق ایمیل سوالاتی در اینباره پرسیدن و ایشون جواب دادن که دسته ثابت و فرسنده گیرنده داره

احتمالا یون یاب هست و اینکه دقتش تا چه حد هست باید اطلاعات بیشتری کسب کرد

جمعه 22 آبان1394 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

گمون کنم برنامه مدارو اقای رضا ویر داشته باشن..استاد جاوید گفتین یون یاب بد نیست نظرتون رو در مورد یون یاب جدید من بدین موبایل رو در حالت استند بای نشون میده در حالت پخش موزیک هم همینطور. واینکه ولتاز خیلی کم یک سیمپیچ که دو سر ازاد اون رو به هم میزنم و با برخورد الکترونها جریانی که القا میشه رو نشون میده که فکر میکنم این ولتاز در حد پیک ولت یا میکرو ولت باشه و از هر نظر از پسیو توتم والونسو سرتر هست البته به جرقه باطری هم واکنش داره و یک خورده کارهای هم هنوز داره قسمت صوت رو هم باید راه بندازم ناگفته نمونه به سیگنالهای فرکانس بالا خیلی بهتر جواب میده رنج وی ال اف هم پوشش میده لطفا کلیپهای کانورت شده رو ببینید ونظرتون رو بگین ممنون
کلیپ 1 http://s3.picofile.com/file/8222569350/ ... 2.mp4.html

کلیپ 2 http://s3.picofile.com/file/8222570134/ ... 4.mp4.html

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 22 آبان1394 - 8:35pm
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
گمون کنم برنامه مدارو اقای رضا ویر داشته باشن..استاد جاوید گفتین یون یاب بد نیست نظرتون رو در مورد یون یاب جدید من بدین موبایل رو در حالت استند بای نشون میده در حالت پخش موزیک هم همینطور. واینکه ولتاز خیلی کم یک سیمپیچ که دو سر ازاد اون رو به هم میزنم و با برخورد الکترونها جریانی که القا میشه رو نشون میده که فکر میکنم این ولتاز در حد پیک ولت یا میکرو ولت باشه و از هر نظر از پسیو توتم والونسو سرتر هست البته به جرقه باطری هم واکنش داره و یک خورده کارهای هم هنوز داره قسمت صوت رو هم باید راه بندازم ناگفته نمونه به سیگنالهای فرکانس بالا خیلی بهتر جواب میده رنج وی ال اف هم پوشش میده لطفا کلیپهای کانورت شده رو ببینید ونظرتون رو بگین ممنون
کلیپ 1 http://s3.picofile.com/file/8222569350/ ... 2.mp4.html

کلیپ 2 http://s3.picofile.com/file/8222570134/ ... 4.mp4.html

درود بر شما
اطلاعاتی که من در این زمینه دارم این هست که کلا ردیاب های یونی خطاشون بیشتره صبح ها بیشتر جواب میدهند روزهای که باد میوزه یا رطوبت زیاده یا ابری هست جواب خوبی نمیدن متاسفانه به جز یون یاب شرکت مینرو یون یاب خوبی دیگه به بازار نیومده که اون هم طبق گفته های دوستانی که باهاش کار کردند اپراتوری تقریبا مشکلی داره
من تجربه کار با یون یاب را نداشتم بدلیل سختی کار با یون یابها اپراتورهای ایرانی استقبال خوبی از این یون یابها نداشتند و فقط با ال رود ها کار میکنند . چون شرایط اب و هوایی ایران متنوع هست کار با این یون یابها و مسلط شدن بر اونها بسیار مشکل هست تا اونجا که من اطلاع دارم رضا ویر که تقریبا ساخت مدارات ردیاب را انجام میده و mahmod51 که تجربه کار با مجصول شرکت مینرو داره میتونه در مورد مداری که شما ساختید اظهار نطر کنه

جمعه 22 آبان1394 - 9:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی استاد جاوید بنده هم کاملا با حرفهای شما در مورد یون یاب موافقم اما یونیابها هم چندین مدل دارن که هر کدومشون به یک صورت تحریک میشن متاسفانه نوع رایجش که ما دیدیم از نوع کویل یا فریتی هستن که کارایی ندارن البته نه هر نوعش چون ساختار مداری هم شرطه که به چه یونی جواب بده چون بیشتر یونیابها اولین چیزی رو که خوب سنس میکنن انرزی لوازم الکترونیکی هستن که طبیعتا هم باید اینطور باشه اما به شرطی که یون فلز رو هم بتونه بزنه اما نمونه یونیابی که شما اسم بردین اگه دقت کرده باشین بیشتر یونیابهای شرکت مینیرو از فرکانس پایین در بازه هرتز کمک گرفتن با استفاده از توب مخصوص به یون و یک سیمپیچ بر روی برد ویک انتن برای مگنت که چندین کار و این سیستم انجام میده .توب مخصوصش هم فکر نکنم تو ایران پیدا بشه اگه از نوع دست ساز هم استفاده بشه شاید جواب بده چون چیز خاصی نداره اما نوع پیاده سازی مدار هم شرطه که کمتردر مورد این سیستم اطلاعات داریم مثلا fg90 نمونه خوبی هست که متاسفانه مدارش فعلا فاش نشده خلاصه ما با چیزهایی که دم دستمون هست میتونیم این مدارات رو بسازیم که اکثرا یا کار نمیکنن یا بدرد کاوش نمیخورن به نظر من اگه بتونیم مداری بسازیم که بتونه یون فلز رو بزنه میشه امیدوار بود .خطا هم خب بستگی داره چه سیگنالی رو دریافت کنیم چون همه سنگها وذرات باردار نیستن وبیشتر اونهایی هم که هستن انرزیشون متمرکز بر یک نقطه هست که اینجا ال رود هست که ناکام میکنه اگه یونیاب درست وحسابی ساخته بشه من شخصا قول میدم خطاش خیلی کمتر از اون چیزی هست که ما میبینیم ومیشنویم :) این مدار 5 سانتی رو هم در حد خودش خوب میدونم لااقل از توتم بهتره اگه بتونه یون فلز رو هم اشکار کنه میشه به عنوان مکمل ردیاب استفاده کرد تمام تمرکز من اینه که بتونم یون فلز رو اشکار کنم که متاسفانه کمتر در مورد یونهای فلزات بحث شده و اطلاعاتی که داریم خیلی کم هستن وبر اساس این اطلاعات یک مدار شکل میگیره @};-

جمعه 22 آبان1394 - 10:49pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
در مورد کار روی انواع ردیابها و آنتنهای الکترونیکی و مکانیکی و ردیابهای جیوه ای میتونم بگم که استادای ایرانی بیشترین زحمت رو متحمل شده اند و این نوع ردیابی در هیچ کشوری به اندازه ایران مورد بررسی و موشکافی و آزمایش و خطا و ساخت و ساز ، قرار نگرفته . واقعا خیلی پیشرفت داشتیم و جای تحسین داره و تقریبا به آخرش رسیدیم . با این روش دیگر از این بیشتر جوابگو نخواهد بود مگر اینکه سیستمی الکترونیکی از این نوع ابداع بشه که طرز سنس کردنش با اینها تفاوت داشته باشه .
با توجه به اینکه این نوع سیستمها دیگر از این بیشتر جوابگو نخواهد بود ، به نظر بنده اگر این مقدار زمان و زحمات روی روشهای دیگر سنس فلز گذاشته میشد الان از خارجیها جلو زده بودیم و اونا در آرزوی کپی کردن از ما بودن .

لا اله الا هو

شنبه 22 آبان1394 - 12:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه جان این رو قبول دارم اما نه کاملا چون هنوز این ماهستیم که داریم کپی میکنیم وساخت سازمون میلنگه اما تو اپراتوری حرف اول رو ما میزنیم از نظر پیشرفت هم اتفاقا ما جزء کشوری هستیم که تو خیلی چیزا تو رده بندی کشورهای پرقدرت جهان ایستادیم پیشرفت این نیست که فقط به الکترونیک ختم بشه انشالله که به اونجاشم میرسیم البته تا بازار دلالها گرمه این اتفاق نمیفته بعدشم اگه واقعا یک سرمایه دار بتونه کارخونه تولید قطعات رو به عهده بگیره :-B ( بدون شرح)تو ایران هم تا دلتون بخواد خاکمون مواد معدنی بولورها وکانیهایی داره که مخصوص درست کردن قطعات هستن وگرنه تو این عرصه هم حرفی واسه گفتن داشتیم چرا از شرق دور ونزدیک وارد کنیم که همشون هم زیر استاندارد باشن ~X(

شنبه 22 آبان1394 - 12:51am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
بله همه ی حرفاتون درسته . چکار میشه کرد ، فعلا بازار قطعات ما اینه . درسته که این یه مشکله اما به نظر بنده با این قطعات هم میشه کنار اومد . کار از یه جای دیگه میلنگه YMWHISTLE
اینجا میخوام یه بحث دیگه رو باز کنم که اگر دوست داشتید و ادامه داشت میتونید به تایپیک جدیدی منتقل کنید که به این تایپیک بی ربط نباشه .
چیزی که ما را نسبت به خارجیها برتری میده . میزان هوش و تعداد نخبه های زیاده که دارن خاک میخورن .
تمرکز حرف بنده بیشتر بر روی این است که راه حلها و روشهای سنس دیگری را در پیش بگیریم . از نظر پالسی مهندس حمید ما رو به آرزومون رسوند @};- از نظر آنتنها و ردیابهای مختلف به اندازه کافی به اوج رسیده ایم . اما اگر هنوز میخواهید که به جاهای دیگری برسید ، باید راه متفاوت دیگری را در پیش بگیریم .
دوستان روشها و ایده هایی که بفکرشون میرسه و خودشون شرایط اجراش رو ندارند ، بیان کنند که استادای دیگه طراحیش کنن .
به یک نکته عقیده دارم که : نخبه بودن ربطی به میزان سواد یا تخصص در زمینه خاصی نداره . آدم نخبه درک دیگری داره و روشهایی به ذهنش میرسه که منطقی تره . حتما نباید آدم نخبه خودش بتونه طرح خودش رو به مرحله ساخت برسونه .
مثلا : اگر از یک نخبه ی فرضا بیسواد ، بپرسیم که برای اینکه بفهمیم فلزی در زیر خاک مدفونه یا نه ، چیکار میشه کرد؟ ، بدون شک اولین نظری که میده اینه که باید یه چیزی بفرستیم طرفش و از روی اون چیز، ببینیم فلزی اون زیر هست یا نه ؟ این یک حرف درست و منطقیه که یک اصل هم حساب میشه .
همین حرف رو اگر متخصص الکترونیک بشنوه ، میدونه که : میشه مداری ساخت و پالسی به زمین داد و برگشتش رو محاسبه کرد و از وجود فلز آگاه شد . این منجر میشه به ساخت مثلا مدار پالسی . مطمئن باشید همه ی مدارات و سیستمهای مختلف از اول بر اساس چنین ذهنیتهایی شروع به ساخت شده اند . تا ایده نباشه هیچی ابداع نمیشه .
پس نخبه میتونه بیسواد هم باشه و هیچ تخصص خاصی نداشته باشه . و در برابرش ، متخصص الکترونیک داریم که نخبه نیست و توانایی هیچ ابداعی رو نداره . فقط زیاد یاد گرفته و بخوبی حفظ کرده و میتونه حفظیاتش رو بدون خطا اجرا کنه . چیزی از خودش نمیتونه اضافه کنه . اینا از توانایی های متفاوتی هست که آدما دارند و نسبت به هم متمایز میشن .
مطمئنا در همین سایت کسانی هستند که ایده های خوبی دارند و گاها با گفتن ایده هاشون مورد تمسخر هم قرار میگیرن و رنجیده میشن . اما یک کلمه از حرفشون میتونه راهگشای روش جدیدی برای سنس فلز بشه که تا حالا به فکر سازنده نرسیده .
معمولا آدمی که هم نخبه باشه و هم بتونه تخیلش رو عملی کنه کم پیدا میشه . اگر بشه محشر میشه . اینها دو چیز متفاوت هستند
بنده شخصا از هرگونه ایده ای خوشم میاد و اون افراد برام مورد احترام هستند .
اگر موفقیت میخواهید باید به راههای دیگر بیاندیشید .
مطمئن باشید که همیشه راهی بسوی هدف وجود دارد . حتی اگر پلمپ باشد :D @};- @};- @};-

لا اله الا هو

شنبه 22 آبان1394 - 1:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure