انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:28pm

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 ساخت مدار ردیاب با پایداری خوب 
نویسنده پیغام
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
sami222 نوشته است:
نقل قول:
تو بعضی مدار ژنراتور رو وصل کردن به پرابهای توی زمین.... اونوقت آنت رو وصل کردن به یه مداری که دقیق نمیدونم چیکار میکنه ... یا آنتی هیچ سیمی بهش وصل نیست

ممنون، با یه پین میکرو چطوری موج سینوسی تولید کرد؟ (مدار ژنراتور)
حالا شما اینو به من بگو که مدار کوچک آقا مهدی که 555 داره چطوری میشه گیرنده :-o

آیسی 8038 یک آیسی ژنراتور هست که 3 تا از پایه هاس خروجی فرکانسه که یکی مربعی و یکی دندان اره ای یا مثلسی و یکی هم سینوسی که در این مدل از ردیاب های ژنراتور زمینی از موج سینوسی استفاده میشه .
این آیسی 555 یه آیسی همه کارست که تو هز چیزی میشه ازش استفاده کرد شما میتونید با مطالعه کتاب 555 آچار فرانسه آیسی ها به تمامی جوابهای سوالات خودتون از این آیسی برسین .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 15 مرداد1392 - 1:07am
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza vir نوشته است:
sami222 نوشته است:
نقل قول:
این آیسی 555 یه آیسی همه کارست که تو هز چیزی میشه ازش استفاده کرد شما میتونید با مطالعه کتاب 555 آچار فرانسه آیسی ها به تمامی جوابهای سوالات خودتون از این آیسی برسین .

اکثر دوستان میدونند که این 555 یه جورایی آچار فرانسه است ولی نه به صورت گیرنده؟؟؟ تاحالا ندیدم که 555 بشه بعنوان گیرنده ازش استفاده کرد یه جورایی غیر ممکنه :(

چهارشنبه 16 مرداد1392 - 8:10pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

reza vir نوشته است:
moodi1671 نوشته است:
کسی راجع به fg90 mineoro چیزی میدونه ؟ طرز کارش چجوریه ؟ حداقلش اینه که بوق میزنه... راستکیه یا دروغیه ؟ آنتن نداره اما اون چیه جلوشه ؟

هم آنتن داره هم سنسور و کاملا جدیه ;)

آقا مداری ... چیزی.... نداره که بگیریم از روش بسازیم ؟؟؟؟ :)) اصلا رو چه اصولی کار میکنه ؟....

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

چهارشنبه 16 مرداد1392 - 9:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان عزیز... آقا محمد تو تاپیکی که در آدرس زیر لینکش هست یه مدار ردیاب رو گذاشته بودن... دمش گرم
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=21&t=774&p=16294#p16294
که اون رو هم از سایت زیر ورداشته بودن
http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18469
عملکرد مدارش مثل همین مداریه که اسمشو بردیم
مدارش جالب به نظر میرسه
اگه بتونیم یه فیلتر براش بذاریم و محدودش کنیم به فرکانسهای 3 تا 6 کیلو هرتز که برای کارهای با طلا خوبه.... و بجای ال ای دی ها از یه میتر استفاده کنیم.... همچنین با استفاده از یه فرستنده پروبی در زمین که در محدوده فرکانسی خاص سیگنال تولید کنه.... فکر میکنم بشه یه مدار خوب ساخت

با توجه به اینکه هزینه هاشم کمه... میشه روش کار کرد

نظرتون چیه ؟ :-?

جمعه 18 مرداد1392 - 11:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خوب الان داشته هامون یا دانسته هامون اینان

1- میشه یه فرستنده ( سیگنال جنراتور ) ساخت که با پروب وصلش کنیم تو زمین و فرکانس خاصی رو تو زمین پخش کنیم ( مثل مدارهای ردیاب آنتنی )

2- میشه فرکانس رو گذاشت تو رنجی که بیشترین حساسیت رو طلا داره ( مثلا 5.5 کیلو هرتز)

3- میتونیم از یه ردیاب جهتی ( با کمک آنتن فریتی که کاملا جهتی کار میکنه ) برای شناسایی جهتی که بیشترین سیگنال رو داره استفاده کنیم

4- با تغییر محل قرار گیری فرد، با کشیدن چند تا خط که از مکانهای با سیگنال قوی میگذره نقاط تقاطع رو پیدا کرد.

اگه سیگنال جنراتور میتونه برای آنتنی سیگنال وارد زمین کنه که واسه اینم میتونه
اگه طلا و دفینه سیگنال رو تقویت میکنه و بیرون میده که اینجام همینجوریه

تا اینجاش که مثل آنتنیه........

اساتید محترم و بزرگان .... آقا حمید... آقا رضا و آقا مجتبی و سایر عزیزانی که دستی بر آتش دارن...... اگه مشکلی تو این طرح هست بفرمایید ....

اون مدار گیرنده قابلیت تقویت و افزایش حساسیت رو داره؟؟؟؟؟ آیا میشه مدار گیرنده حساس تر و بهتری درست کرد؟؟؟

دوشنبه 28 مرداد1392 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
تو همون سایت دارن روش فیلتر میزارن

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دوشنبه 28 مرداد1392 - 2:36pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون که رفتین و مطالب اون فروم انگلیسی رو هم مطالعه کردین
فیلتر صرفا محدوده فرکانسی ورودی رو محدود میکنه... یعنی مدار فقط یه سری فرکانسهای خاص رو اجازه عبور میده تا در مقابل بقیه فرکانسها واکنشی نشون نده
یه فیلتر پایین گذر و یه فیلتر بالا گذر ... به طوری که در ابتدا بیان تعریف کنن فقط فرکانسهای زیر 7 کیلوهرتز عبور کنه و بعدش تعریف کنن فقط فرکانسهای بالای 3 کیلوهرتز... که با توجه به محدوده ورودی فکر کنم فقط همون یه طبقه پایین گذر کافی باشه
مهم افزایش حساسیت تو همون فرکانسهای عبوریه

سه شنبه 29 مرداد1392 - 7:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجتبی نوشته است:
moodi1671 نوشته است:
ممنون آقا مجتبی
میگم حالا که شما دستی بر آتش دارین چه مداری رو پیشنهاد میکنین ؟
دوستان منتظر مدارات جدید و ایده های جدید هستیم... ولی کلیت کار همینه... کاوشگر جان منتظر نظر شما که تجربه عملی هم دارین هستیم... من تا حالا ردیاب آنتنی نساختم... اما میخوام بسازم .. اما مثل خیلیا نمیخوام یه مدار معیوب بسازم که بعدش از هرچی ردیابه مایوس بشم...

بخدا من مداری تا حالا ندیدم که مثل مدار اقا حمید بهترین باشه باور کنین قصد تبلیغ نیست حقیقت رو میگم اگر تبلیغ هم نکنم روزی چندین سفارش دارم که وقت ندارم به اونها برسم فقط جهت کمک بود که اومدم بگم وقت خودتون رو برای ردیاب تلف نکنین که به نتیجه نمیرسین بیشتر وقت خودتون رو روی نقطه زنها بذارین و بهترینها رو درست کنین و همه استفاده کنند .

سلام اقا مجتبی. این مدار اقا حمیدو چطور میشه تهیه کرد و اگه میشه یه توضیحی هم در مورد امکاناتش بدید. میدونم که اگه خودم بخوام چیزی بسازم واسم بیشتر اب میخوره! با تشکر

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

دوشنبه 15 مهر1392 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
دوستان توجه کنن مداری که در صفحات قبل عنوان شد مربوط به شخص دیگه ای هست که بنظر من بحث روی مدارات دیگران که اسم اون شخص روش باشه چندان جالب نیست و ممکنه حرف و حدیث هایی بدنیال داشته باشه! بهرحال از من گفتن بود. مسئولیتش با خود دوستان! :D البته این مدار رو بنده مدتها قبل ساختم و کاراییش اصلا در حد انتظار نیست بعلاوه اینکه این سیستم ردیابی دنگ و فنگ اپراتوریش هم بالاست.
من اینجا خیلی مشخص به شما عرض کنم. هیچ ردیابی که درش ترانس یا سیم پیچ استفاده شده باشه کارایی درست و با ثبات و قابل انتظاری نمیتونه داشته باشه!
اگر میخواین خودتون چیزی بسازین که واقعا کار کنه و مشکل هم نباشه و ارزشش رو داشته باشه ؛ مداراتی با ایسی 2206 هست. برای ثباتش هم میتونین بگردین خازن بسیار مرغوب پیدا کنین. نمونه مشابهش که معروف به ردیاب توماس هم هست داخل انجمن گذاشته شده.

سلام اقا حمید خسته نباشید. ردیاب توماس که فرمودین رو نتونستم پیدا کنم میشه راهنمایی کنید که تو کدوم قسمته؟! ممنون بابت مطالب مفیدتون
@};-

تقدیر تقویم افراد عادی و تغییر تدبیر اشخاص عالیست

سه شنبه 16 مهر1392 - 9:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام
دوستان در مدار ردیاب نوشته فریت انتن .این چه نوع انتنیه و از کجا میشه تهیه کرد

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 5 آبان1392 - 5:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure