انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:41pm

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 ساخت مدار ردیاب با پایداری خوب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

1. در مرود ژنراتور سوال داشتم که خروج ژنراتور چه نوع سیگنایه که از یه پین میکرو گرفته میشه؟؟؟

2. دوستان گفتند که ژنراتور نقش فرستنده داره و مدار کوچیک نقش گیرنده درسته. حالا گیرنده چطور کار میکنه مال آقا مهدی که فقط یه 555 و چندتا مقاومت خازن داشت این چطور گیرنده ای هست؟؟؟!!!

3. ردیاب موبایلی که تو خود این انجمن هست چطوری کار میکنه اونم گیرندست با توجه به اینکه سیگنال رو از خروجی هندست گوشی میگیره؟؟؟!!!!!

4. استفاده همزمان از ژنراتور و ردیاب موبایلی کمکی به کارمون میکنه؟؟؟

سه شنبه 14 مرداد1392 - 12:54am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اینجوری نسیت که نشه ساخت... به هر حال همون مدار خوبی که دوستان و آقا حمید عزیز ازش تعریف میکنن رو هم ساختن... خسته نباشن... پس کار نشد نداره... من دارم ساشو رو میسازم چون واقعا لازمش دارم و بهش ایمان دارم (چون قبلا یه توباکس رو دیدم و امتحان کردم)... دنبال یه ردیابم که تکمیلش کنم... تو یوتوب چند تا ردیاب دیدم که آنتنی نبود.. هرچند کارشون خیلی عالی به نظر نمیرسید... انگار طرف جهتی که باید بره رو میدونست... تو جهات خاصی بوق میزد.... با این حال شاید از 2 تا آنتنی که مدام به اینور اونور میچرخن قابل اعتماد تر باشه... اما هر دستگاهی که بتونه جهت و محدوده رو نشون بده هم کافیه.... چون هدف ردیاب که نقطه زنی نیست.
دوستانی که ازاطلاعات بیشتری درمورد ردیابها دارن دست ما رو هم بگیرن...

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

سه شنبه 15 مرداد1392 - 1:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

sami222 نوشته است:
1. در مرود ژنراتور سوال داشتم که خروج ژنراتور چه نوع سیگنایه که از یه پین میکرو گرفته میشه؟؟؟

2. دوستان گفتند که ژنراتور نقش فرستنده داره و مدار کوچیک نقش گیرنده درسته. حالا گیرنده چطور کار میکنه مال آقا مهدی که فقط یه 555 و چندتا مقاومت خازن داشت این چطور گیرنده ای هست؟؟؟!!!

3. ردیاب موبایلی که تو خود این انجمن هست چطوری کار میکنه اونم گیرندست با توجه به اینکه سیگنال رو از خروجی هندست گوشی میگیره؟؟؟!!!!!

4. استفاده همزمان از ژنراتور و ردیاب موبایلی کمکی به کارمون میکنه؟؟؟

سلام... منم خیلی نمیدونم ... اما چیزایی که فهمیدم رو میگم... لطفا دوستان کاملش کنن

1- برای پیدا کردن طلا و دفینه از سیگنال سینوسی استفاده میشه
2- ژنراتورها همشون تولید کننده هستن... از اسمشون هم معلومه ... فقط میتونن یه سیگنالی تولید کنند
3- تو ردیاب موبایلی هم سیستم همینه .... تنها فرقش اینه که اونجا سیگنال جنراتور یه برنامست که طول موجهای مختلفو تولید میکنه... اما چون یه نرم افزاره و طرفا خروجیش صوتیه توام با خطاست
4- ردیاب موبایلی همون ژنراتوره ... باهم که قابل استفاده نیستن...

تو بعضی مدار ژنراتور رو وصل کردن به پرابهای توی زمین.... اونوقت آنت رو وصل کردن به یه مداری که دقیق نمیدونم چیکار میکنه ... یا آنتی هیچ سیمی بهش وصل نیست

سه شنبه 15 مرداد1392 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
تو بعضی مدار ژنراتور رو وصل کردن به پرابهای توی زمین.... اونوقت آنت رو وصل کردن به یه مداری که دقیق نمیدونم چیکار میکنه ... یا آنتی هیچ سیمی بهش وصل نیست

ممنون، با یه پین میکرو چطوری موج سینوسی تولید کرد؟ (مدار ژنراتور)
حالا شما اینو به من بگو که مدار کوچک آقا مهدی که 555 داره چطوری میشه گیرنده :-o

سه شنبه 15 مرداد1392 - 2:23pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

دوستان توجه کنن مداری که در صفحات قبل عنوان شد مربوط به شخص دیگه ای هست که بنظر من بحث روی مدارات دیگران که اسم اون شخص روش باشه چندان جالب نیست و ممکنه حرف و حدیث هایی بدنیال داشته باشه! بهرحال از من گفتن بود. مسئولیتش با خود دوستان! :D البته این مدار رو بنده مدتها قبل ساختم و کاراییش اصلا در حد انتظار نیست بعلاوه اینکه این سیستم ردیابی دنگ و فنگ اپراتوریش هم بالاست.
من اینجا خیلی مشخص به شما عرض کنم. هیچ ردیابی که درش ترانس یا سیم پیچ استفاده شده باشه کارایی درست و با ثبات و قابل انتظاری نمیتونه داشته باشه!
اگر میخواین خودتون چیزی بسازین که واقعا کار کنه و مشکل هم نباشه و ارزشش رو داشته باشه ؛ مداراتی با ایسی 2206 هست. برای ثباتش هم میتونین بگردین خازن بسیار مرغوب پیدا کنین. نمونه مشابهش که معروف به ردیاب توماس هم هست داخل انجمن گذاشته شده.

سه شنبه 15 مرداد1392 - 7:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام... ممنون از آقا حمید... خوشحال میشیم بازم از نظراتتون بهره مند بشیم
آقا حمید اصول کاری که ما روش صحبت کردیم یعنی وصل کردن خروجی سیگنال جنراتور به آنتن درسته ؟
از low distortion oscillator استفاده کنیم چطور... اکثرا از آی سی های سری LT استفاده میکنن... مثل LT1028 - LT1055 - LT1057 و سایر شماره ها... آیا این آی سی ها رو میشه پیدا کرد ؟

سه شنبه 15 مرداد1392 - 10:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کسی راجع به fg90 mineoro چیزی میدونه ؟ طرز کارش چجوریه ؟ حداقلش اینه که بوق میزنه... راستکیه یا دروغیه ؟ آنتن نداره اما اون چیه جلوشه ؟

سه شنبه 15 مرداد1392 - 10:21pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم moodi1671 عزیز.
بله میتونین استفاده کنین. ولی اگر فرکانس متغیر بخواین داشته باشین در سیستم آنالوگ باید به کمک خازن یا ولوم این کار رو انجام بدین! ایراد این قطعات هم اینه که ثبات مقدارشون در حدی نیست که ثبات فرکانسی خیلی بالایی رو به ما بدن. اما با انتخاب خازن و ولوم بسیار دقیق و کم خطا میشه تا حدی به این مساله دست پیدا کرد.

سه شنبه 15 مرداد1392 - 10:52pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
moodi1671 نوشته است:
کسی راجع به fg90 mineoro چیزی میدونه ؟ طرز کارش چجوریه ؟ حداقلش اینه که بوق میزنه... راستکیه یا دروغیه ؟ آنتن نداره اما اون چیه جلوشه ؟

هم آنتن داره هم سنسور و کاملا جدیه ;)

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 15 مرداد1392 - 12:36am
YIM WWW
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان کسی جواب آخرین پست من رو نمیده؟ :D

چهارشنبه 15 مرداد1392 - 12:51am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure