انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:22am

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 ساخت مدار ردیاب با پایداری خوب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در مورد مدار کوچکی که برا من فرستادن باید بگم که یه مداره با سه تا آیسی 8پایه که شماره هاش پاک شدن دوتا ولوم داره یکی برا بزرگی وکوچکی هدف ویکی برا تولید فرکانسهای مختلفه در مورد تجربه هم باید بگم که من تمام تستهامو تو حیاط خونه انجام دادم ولی یه بار بردیمش طبیعت که به یه جایی مشکوک بودیم دستگاهو راه انداختیم درست 5متر اونطرفتر از همون جایی روکه مشکوک بودیم برامون زد چند تا تست هم کردیم با طلا با ژنراتور خاموش همه رو به خوبی جواب داد دو روز بعد اومدیم با بیلو کلنگ که کارو تموم کنیم یه متر که رفتیم پایین خوردیم به ساروج جامونو عوض کردیم از یه جای دیگه شروع کردیم ولی بازم خوردیم به ساروج سه چهار جارو اینجوری سوراخ سوراخ کردیم ولی یه مساحت تقریبا 8*8 همش ساروج بود دیگه نتونستیم کاری کنیم برگشتیم این اولین وآخرین تجربم در مورد این دستگاه بود

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 14 مرداد1392 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کاوشگر جان دمت گرم بابا..خب برو سراغش.ولش کردی به امان خدا :D

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 14 مرداد1392 - 9:51pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان نمیخوام نا امیدتون کنم اولین مداری که گذاشتین ایسی 8038 بکار رفته فرکانسی که این ایسی تولید میکنه بستگی به اون خازن و اون ولوم داره و هر کاری کنین ثبات نمیتونه داشته باشه و با تغییر دما ظرفیت خازن تغییر میکنه حتی امکاتی هم بذارین و نتیجه میگیرین ثبات خوبی نخواهید داشت . بحث فقط ثبات نیست شاید بتونین ثبات رو همزمان درمحل کاوش دوباره تنظیم کنین موضوع شکل موج اونه که کج و کول نباشه حذف کننده هم باید همراهش باشه تا بتونین عامل خطا رو هم بیرون بکشین . وگرنه اینم مثل تمام ردیاب ها یون 45 درجه رو میزنند و حفاری میکنین حتی عامل خطا هم پیدا نمیکنین و درواقع محو میشه .
ردیاب بعدی هم مال اقا مهدی هست البته ایشون شخصا طراحی نکردن کپی کردند از مدار یونانی تا انجاییکه بنده خبر دارم و خود بنده هم خریداری کردم کلی حفاری انجام شده نتیجه نداشت همش گاز بار رو میگرفت و حتی اندازه نخود هم ذره داخل خاک باشه دو نیم متر اونطرفتر رو میزنه یعنی اخر خطا خوب دقت کنین دستگاه ما وقتی ولوم رو زیاد میکنیم شوک داریم و میره دنبال ذرات ریز و وقتی ولوم رو بین صفر و نیم میذاریم میره دنبلا درشتر باز هم با این حرکت نمیشه خوب کنترل کرد چه رسد به اینکه دستگاه اقا مهدی شکی داره که نمیتونین بهش دست بزنین و ولوم رو کم هم میکنین باز کلی شک داره یعنی قدرت خیلی بالاست و کلا خطا . درمورد اون سیم پیچ اقا مهدی میگفت تا نصف بیشتر سیم بپیچین و مابقی رو تا جایی بپیچین تا جا داره پر کنین . این یعنی چی چند دور از این سیم پیچ کم و یا زیاد بشه کلی شکل موج تغییر میکنه اخه این کار درسته بنظر شما . کلا راحتتون کنم این مدارات که الان تو این تاپیک هست بدرد کار شما رو نمیخورند میرین تو زمین میبینین ده جا رو براتون میزنند و همشون هم ذراته اصلا دنبال درشت نمیره .
درضمن نه اینکه فلز جدید رو نزنه همه ردیابها فلز جدید رو میزنند مهم دفینه هست که بزنه به هدف . حالا مشکل تشابه فرکانسی پیش میاد که روی این موضوع باید بیشتر بحث کرد

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 14 مرداد1392 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فرمایش شما رو قبول دارم آقا مجتبی
در مورد اون سیم پیچ باید بگم که من 2000دور سیم نمره 6صدم رو پیچیدم درست شد 344 اهم ولی درباره شوک باید بگم که در ژنراتور وقتی ولوم رو به آخر میرسونی شوکداره و وقتی یک چهارم ولوم رو کم میکنی شوک از بین میره فرمایش شما منو به شک انداخت میخام یه فرکانس ازش بگیرم ببینم چی میشه حتما بهتون اطلاع میدم

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 14 مرداد1392 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:

برا این کار باید ابزارشو داشته باشی من تنها ابزارم گلنگه :D اون انقده اونجا زدم به ساروج نکش کج شده برگشته سمت خودم :D باید یکیو پیدا کنم بدم درستش کنه 10تومن برام آب خورده بود :D
از شوخی گذشته والا دیگه نتونستیم بریم اونجا پر چوپونه گذاشتیم برا زمستون

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 14 مرداد1392 - 10:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون آقا مجتبی
میگم حالا که شما دستی بر آتش دارین چه مداری رو پیشنهاد میکنین ؟
دوستان منتظر مدارات جدید و ایده های جدید هستیم... ولی کلیت کار همینه... کاوشگر جان منتظر نظر شما که تجربه عملی هم دارین هستیم... من تا حالا ردیاب آنتنی نساختم... اما میخوام بسازم .. اما مثل خیلیا نمیخوام یه مدار معیوب بسازم که بعدش از هرچی ردیابه مایوس بشم...

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

دوشنبه 14 مرداد1392 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

kavoshgar نوشته است:
ALI.D نوشته است:

برا این کار باید ابزارشو داشته باشی من تنها ابزارم گلنگه :D اون انقده اونجا زدم به ساروج نکش کج شده برگشته سمت خودم :D باید یکیو پیدا کنم بدم درستش کنه 10تومن برام آب خورده بود :D

فرکانس اگه تغییر نکنه صد درصد دامنه تغییر میکنه اینم مد نظر داشته باشین من بکارم برسم :)

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

دوشنبه 14 مرداد1392 - 11:16pm
مدیر کل
مدیر کل

moodi1671 نوشته است:
ممنون آقا مجتبی
میگم حالا که شما دستی بر آتش دارین چه مداری رو پیشنهاد میکنین ؟
دوستان منتظر مدارات جدید و ایده های جدید هستیم... ولی کلیت کار همینه... کاوشگر جان منتظر نظر شما که تجربه عملی هم دارین هستیم... من تا حالا ردیاب آنتنی نساختم... اما میخوام بسازم .. اما مثل خیلیا نمیخوام یه مدار معیوب بسازم که بعدش از هرچی ردیابه مایوس بشم...

بخدا من مداری تا حالا ندیدم که مثل مدار اقا حمید بهترین باشه باور کنین قصد تبلیغ نیست حقیقت رو میگم اگر تبلیغ هم نکنم روزی چندین سفارش دارم که وقت ندارم به اونها برسم فقط جهت کمک بود که اومدم بگم وقت خودتون رو برای ردیاب تلف نکنین که به نتیجه نمیرسین بیشتر وقت خودتون رو روی نقطه زنها بذارین و بهترینها رو درست کنین و همه استفاده کنند .

دوشنبه 14 مرداد1392 - 11:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
ALI.D نوشته است:

برا کندن یا سوراخ کردن ساروج کلنگ ابزار خوبی نیست... میتونین یه گشتی تو اینترنت بزنین.... راه های شیمیایی رو امتحان کنین... ایشالا به بار خوبی برسین... اما تو این راه 2 چیز مهمه... راز داری و احتیاط در تمامی مراحل کار .... موفق باشین :-BD

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

دوشنبه 14 مرداد1392 - 11:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بیا بعد یه مدت میگفتیم لااقل یه ردیاب داریم نگو اونم درست کار نمیکنه خدایا پس من چیرو زیر اون ساروج سنس کردم :-? ردیاب حمید آقارو هم که باید سفارش بدیم نمیشه خودمون بسازیم :ymsigh: تنها امیدمونم از دست رفت :ymsigh: آقا پس ردیاب چی بسازیم یکیرو میگن جواب نمیده یکیرو میگن اصلا کار نمیکنه یکیرو میگن خطا داره یکروهم میگن انالوگه برو رودیجیتال اینم از دیجیتال :(( :(( آقا مجتبی تورو خدا یه کاری کن از این دربه دری دربیایم آقا چی بسازیم

باد می وزد …
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 14 مرداد1392 - 12:13am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure