انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:51pm

پاسخ به موضوع  [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 ساخت مدار ردیاب با پایداری خوب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان واسه اون هسته فریت برید مغازه الکترونیکی و بگید هسته فریت میخوام که قیمتش هم 1000 تومن بیشتر نیست..هسته 16*19 6 پایه بگیرید
واسه سیم لاکی هم ببرید سیم پیچی ها تا طبق فرمول خودش براتون بپیچن..هسته ژنراتور 75% هسته رو باید بپیچید..دیگه خودتون هسته رو ببینید میفهمید چقدر بپیچید اون اهم بدست میاد...سیم ثانویه(زیرین) هشت صدم بپیچید و اون بالایی هم 0.2 بپیچید...سیم بالایی 20 دور بپیچید..راحت همون اهم بدست میاد..واسه اون کیت گیرنده که مشکل اساسی این ردیاب هست که زود مقاومت 10 اهم زود داغ میکنه و باتری هم زود خالی میکنه..فکر کنم جریان کشی کیت کوچیک 550 میلی امپر ساعت باشه....واسه هسته کیت گیرنده هم با همون سیم ولی به جای 75% بوبین 50 درصد رو بپیچید وسیم اولیه رو 30 دور بپیچید...
واسه ژنراتور اهم ثانویه یا همون زیرین بین 300-400 باشه خوبه..بیشتر هم بود مشکلی نداره...
واسه کیت گیرنده 200-250 باشه اهم ثانویه خوبه...
سوالی داشتید در خدمتم

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

دوشنبه 14 مرداد1392 - 10:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

گویا موضوع بحث کلا رفت رو هسته فریت یه مدار خاص....
کسی از همین مدار خاص جواب هم گرفته ؟
تو تاپیک ردیاب موبایلی فقط از یه سیگنال جنراتور برای ردیابی استفاده شده .... این مدارم همینجوریه.... آیا کسی از این مدارا به نتیجه رسیده ؟ اگه رسیدن که مام یه سیگنال جنراتور قوی درست کنیم....
نمیشه هم تو پروبهای داخل زمین و هم تو آنتهای تو دستمون از سیگنال جنراتور استفاده کنیم ؟ من هنوز نمیفهمم آنتن توی دست اگه به جایی وصل نباشه چرا باید بچرخه ؟

"دوصد گفته چون نیم کردار نیست"

دوشنبه 14 مرداد1392 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از جناب moodi1671 برای سوالات خوبشون

آقا علی منم مثل گفته شما اومدم هسته رو باسیم 0.1 دادم دوستم که وارده پیچید 75 درصد شد اومدم اهمش رو گرفتم اهمش شد 80 اهم و باسیم 0.2 هم با بیست دور شد 1 اهم!!! اختلاف اهمی زیاده!

دوشنبه 14 مرداد1392 - 1:50pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سامی جان هر چه زودتر مدارتو درست کن یه تست بزن .... شاید از اجاق شما بشه یه آبی برامون جوش بیاریم.... منم بدجوری مشتاقم یه تست از مدار آنتی ببینم

دوشنبه 14 مرداد1392 - 1:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
اگر بحث ثبات رو می خواهید مد نظر داشته باشید من این رو پیشنهاد میدم.
البته هنوز نساختمش اما جز برنامم هست
viewtopic.php?f=10&t=568
مثل رد یاب انجمن احتمالا ثباتش بالاست. به جای آنتن ها از یه سیم پیچ گرد استفاده کرده که موقع کاوش روی زمین قرار میگیره.
فرکانسش هم ظاهرا قابل تغییره.

آخرین بار توسط alikhan در دوشنبه 14 مرداد1392 - 3:04pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 14 مرداد1392 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من این مدار رو درست کردم و سیم پیچ ها هم تقریبا درست بودن . اما چون توی مدار کوچیک که به دسته ها وصل میشه مقاومت خیلی داغ می کرد من حتی مقاومت 10وات گذاشتم ولی باز توفیر نکرد .به همین دلیل گذاشتمش کنار .

دوشنبه 14 مرداد1392 - 2:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sami222 نوشته است:
ممنون از جناب moodi1671 برای سوالات خوبشون

آقا علی منم مثل گفته شما اومدم هسته رو باسیم 0.1 دادم دوستم که وارده پیچید 75 درصد شد اومدم اهمش رو گرفتم اهمش شد 80 اهم و باسیم 0.2 هم با بیست دور شد 1 اهم!!! اختلاف اهمی زیاده!

سامی جان من این مدار رو درست کردم و با سیم 8 فکر کنم پیچیدم و اون اولیه هم با 2 و اهمش درست شد...البته با دستگاه پیچیدن برام.خودمم همونجا بودم و بهش گفتم چقدر ببنده....اهمش هم گرفتم 300 به بالا شد....اگر میخوای این ردیاب رو بسازی باید فکر کیت کوچیک باشی چون مشکل داره و اعصابت رو میریزه به هم...در کل من چند بار تست کردم خوب بود و جواب داد..ولی بخاطر کیت کوچیک گذاشتمش کنار.

moodi خان این ردیاب یک ژنراتور و یک گیرنده داره..ژنراتور که توسط پراب به زمین وصل یش و اون کیت گیرنده هم به انتن ها وصل میشه..ژنراتور بسیار عالی هست و خوب کار میکنه و مشکلی نداره که بخوای قویش کنی..خودش قوی هست :D ...وقتت رو بزار روی کیت گیرنده

دوشنبه 14 مرداد1392 - 4:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
ماشالاه دوستان چقدر پست زدن !!!!!
باید در مورد سیم پیچی این مدار خدمت شما بگم که اگه بخاین دستی بپیچین باید باسیم شیش صدم یا همون 6 که بیرون معروفه پیچیده بشه ولی اگه کسی دستگاه سیم پیچی داره میتونه از نمره 8 صدم یا همون 8 استفاده بکنه (اگه با میکرومتر سیمو اندازه بگیرین باید بشه 8 صدم میلی متر) راحت ترین راه برای بدست آوردن سیم 6 اینکه یه رله 12ولت میگیرین اهم پایه هاشو اندازه بگیرین از 350 بیشتر باشه بعد که مطمئن شدین سیم رله رو باز کنین اندازه بگیرین وقتی شد 350 اهم کافیه همونجا محکمش کنین بعد روی سیم پیچ اول دو دور چسب نواری بزنین و در ادامه اون 20 دور با سیم 20 یا 25 بپیچین حالا سیم پیچ شما آمادست من خودم اینجوری ساختم اگه شما با سیمپیچ اول رو با سیم 0.1 بپیچین درست در نمیاد
و اما در مورد مدار کوچک من خودم اون مدارو ساختم ولی به قول دوستان بیش از حد گرم میشد پس ناچار مبلغ 130هزار تومان اون مدار دوم که حذف کننده ذرات هم داشت بگیرم کارش حرف نداره تو حیات خونه که حدود 1000 متر میشه هر چی قایم کردن تونستم پیدا کنم
یه چیز دیگه درباره این سیستم بگم اونم اینکه اگه حتی شما مدار کوچیکو نداشته باشین با استفاده از روش خوراک که به دسته چپ داده میشه شما میتونین رد یابی بکنین
البته در روش خوراک سرعت گردش آنتنها نصف میشه و دقت زیادی میخاد
دوستان ببخشین که دیر جواب دادم من هر روز از ساعت 18 به بعد میتونم بیام باز از همتون پوزش میخام :)

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 14 مرداد1392 - 5:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوباره به بروبچ
تو فایلی که آقا سامی گذاشته بود یک مدار بود که گویا همون مدار کوچیک بود.
ALI.D جان اگه میشه فایل مدار فرستنده و گیرنده رو یه بار با هم آپلود کنین... دوستانی که این مدارو ساختن لطف کنن تجربیاتشون رو به بقیه هم بگن ... خصوصا کاوشگر عزیز ... اگه میشه بیشتر توضیح بدین... راجع به اون مداری که گفتین گرفتین... مداری، طرحی، چیزی ازش دارین تا باقی بچه ها هم بتونن بسازن و حالشو ببرن ؟
دم همتون گرم

دوشنبه 14 مرداد1392 - 8:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم از هر چی که واسه ساخت دستگاه لازم هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 14 مرداد1392 - 8:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 58 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure