انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:52am

پاسخ به موضوع  [ 105 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی
 MCU MFD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
این میکرو رو پایا الکترونیک داره.
http://www.payaelectronicscomplex.com/P ... P1=&keyP2=
اگر جای دیگه پیدا نکردین میتونین باهاشون تلفنی هماهنگ کنین برای خرید.

ممنوم استاد گرانقدر . @};-

خوشبخت کسی است که خوشبختی دیگران را فراهم سازد

زرتشت

سه شنبه 7 آبان1392 - 8:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alikhan نوشته است:
hoshi نوشته است:
alikhan نوشته است:
خواهشا دوستان برای طراحی ولوم حجم اگر ایده ای دارند اینجا بیان کنند.

سلام علی جان
درست کردن ولوم حجم خیلی ساده است اون با من فقط میخواستم بدونم که میشه فرکانس رو به صورت دستی تغییر داد یانه؟

سلام دوست عزیز
این مدار 4 تا فرکانس داره
طلا نقره مس و یه چیز دیگه که ترجمشو بلد نیستم با فرکانس 4.7 کیلو هرتز.
یه دکمه شصتی داره که با فشار اون فرکانس عوض میشه.
همه زیر و بمش مشخصه و نکته مبهمی نداره.
ظاهرا این عکس که گذاشتید یه خورده ایراد داره اگر لطف کنید و دوباره اپلود کنید ممنون میشم.
تشکر از لطف شما

سلام علی خان عزیز
من ام میخوام اینو بسازم و چند تا سوال برام پیش اومده
1) این سیم بپچ 20سانتی مثل پالسی ها حساس هست و با کابل مخصوص و کم اهم به مدار وصل بشه؟
2)این سیم پیچ رو شما رو زمین میزاریدیه جا ثابت بمونه و بعد با آنتها حرکت میکنید دنبال هدف؟
3) شعاع و عمق کاوش این ردیاب چقدر هست؟
4) شما تونستید تست میدانی بگیرید؟
5)ولوم حجم که جناب هوشی اضافه کردن رو شما هم اضافه کردید کار میکنه؟
با تشکر @};- @};- @};-

چهارشنبه 8 آبان1392 - 11:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
من این ردیابو ساختم ولی تا الان کار نکرده نمیدونم مشکلش کجاست! پروگرام ای سی ها یا یه ایرادی داره این مدار من. لطفا کسانی که ساختند نظر بدن
یا حق

چهارشنبه 8 آبان1392 - 3:39pm

پست ّ
alikhan نوشته است:
سلام
من این ردیابو ساختم ولی تا الان کار نکرده نمیدونم مشکلش کجاست! پروگرام ای سی ها یا یه ایرادی داره این مدار من. لطفا کسانی که ساختند نظر بدن
یا حق

سلام علی خان شما برای اطمینان از کار مدار فرکانس خروجی پایه 9 هر دو آی سی رو اندازه بگیر همینطور تا مقاومت 150 اهم قبل از ترانزیستور 2907 و ولتاژ خروجی رو توی پایه 3 ترانزیستور، بهتره این کار رو یکبار با کوئل و بدون کوئل انجام بدی تا همه چیز معلوم بشه
این مدار به نظرم مشکل داره

جمعه 10 آبان1392 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pagan نوشته است:
alikhan نوشته است:
سلام
یا حق

سلام علی خان شما برای اطمینان از کار مدار فرکانس خروجی پایه 9 هر دو آی سی رو اندازه بگیر همینطور تا مقاومت 150 اهم قبل از ترانزیستور 2907 و ولتاژ خروجی رو توی پایه 3 ترانزیستور، بهتره این کار رو یکبار با کوئل و بدون کوئل انجام بدی تا همه چیز معلوم بشه
این مدار به نظرم مشکل داره

سلام جنابpagan
میشه لطف کنید به سوالات بنده هم جواب بدید الابته اگر این مدار رو ساختید و جواب داده
) این سیم بپچ 20سانتی مثل پالسی ها حساس هست و با کابل مخصوص و کم اهم به مدار وصل بشه؟
2)این سیم پیچ رو شما رو زمین میزاریدیه جا ثابت بمونه و بعد با آنتها حرکت میکنید دنبال هدف؟

شنبه 11 آبان1392 - 12:12pm

saman2 نوشته است:
سلام جنابpagan
میشه لطف کنید به سوالات بنده هم جواب بدید الابته اگر این مدار رو ساختید و جواب داده
) این سیم بپچ 20سانتی مثل پالسی ها حساس هست و با کابل مخصوص و کم اهم به مدار وصل بشه؟

این مدار هنوز به کسی جواب نداده تا فرکانس خروجیش معلوم نشه قابل نظر دادن نیست، در حقیقت اون سیم پیچ باید روی زمین قرار بگیره و بهتره که فرد مبتدی حتما دسته ها رو با سیم به مدار وصل کنه، من با وجود اون سیم پیچ مشکل دارم بهتره که 2 تا پراپ زمینی استفاده بشه یا 2 تا انتن تلسکوپی

شنبه 11 آبان1392 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pagan نوشته است:
saman2 نوشته است:
سلام جنابpagan

این مدار هنوز به کسی جواب نداده تا فرکانس خروجیش معلوم نشه قابل نظر دادن نیست، در حقیقت اون سیم پیچ باید روی زمین قرار بگیره و بهتره که فرد مبتدی حتما دسته ها رو با سیم به مدار وصل کنه، من با وجود اون سیم پیچ مشکل دارم بهتره که 2 تا پراپ زمینی استفاده بشه یا 2 تا انتن تلسکوپی

جنابpagan ممنون بابت توجه و راهنماییتون
از دوستانی که این مدار روساختن ( مخصوصاجناب حسین ) تست میدانی کردین؟

شنبه 11 آبان1392 - 1:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اگر امکانش هست اقا حمید در مورد ساخت این ردیاب به بچه ها کمک کنید چون سوالات زیادی در ذهن همه ما وجود داره
با تشکر

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 24 آبان1392 - 4:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان میشه راهنمایی کنید که این جای چه قطعه ای هست نوشته 1 میلی هانری .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

جمعه 24 آبان1392 - 5:19pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم میکروی عزیز.
واقعیتش بنده با توجه به اینکه بیش از 1 سال روی انواع سیستمهای ردیاب فرکانسی مطالعه و کار کردم اعتقاد چندانی به عملکرد خوب این مدل ردیاب ندارم! البته اینکه دیجیتال هست خیلی خوبه. ولی اینکه فرکانس متغیر نداره بسیار بده! از نظر نحوه ارسال امواج هم از روش جدیدی استفاده کرده که من تا حالا در ردیابهای متداول و کاربردی نظریش رو ندیدم و خود این مدار هم نشنیدم کسی ازش جواب خاصی گرفته باشه. بهرحال ردیاب هایی که با این طیف فرکانسهای بالا و وی ال اف کار میکنن اگر فرکانسشون ثابت باشه چندان بدرد نمیخورن و خطای تشابه فرکانسی درشون بمراتب بالاتر هست. ضمن اینکه این طیف فرکانسی بشدت به ذرات و آثار یونی فلز حساس هست و نداشتن سیستم حذف کننده مناسب و محدود بودن سیستم دیجیتالی مدار هم باعث میشه که دست شما در اپراتوری کاملا بسته باشه.
با این همه اگر در مورد ساخت خود مدار مشکل خاصی وجود داره بنده در حد توانم در خدمت هستم.

جمعه 24 آبان1392 - 5:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 105 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure