انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 9:13am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 حذف کننده چیست؟ مدار مناسب حذف کننده 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم معین عزیز.
یکی از دلایلی که شاید بسیاری افراد ردیاب رو حتی رد میکنن و دروغ میدونن ؛ همین کلکهای تبلیغاتی هست که بسیاری سازندگان ردیاب در توصیف ردیاب خودشون استفاده کردن! از جمله این TRN که مخفف Target Reflection Nullifier هست در بسیاری از دستگاههایی که ادعای داشتن چنین سیستمی رو دارن عملا هیچ کاری صورت نمیده!!! بنده هم این مساله رو در چند ردیاب بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم مدار حذف کننده مجزا نمیتونه کارایی مناسبی داشته باشه و در برخی موارد اصلا چنین چیزی وجود نداره! همونطور که عرض کردم بهترین سیستمهای حذف کنندگی یا نقطه زنی دقیق و یا تشخیص وزن در ردیابی باید از طریق امواج خود ردیاب مهیا بشن. وگرنه بطور ساده میشه گفت TRN مداری هست که فرکانسهای مشابهی رو ارسال میکنه تا ردیاب ما فقط بتونه هدف مورد نظر رو بدرستی سنس بکنه!!!

یکشنبه 29 دی1392 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
خواهش میکنم معین عزیز.
یکی از دلایلی که شاید بسیاری افراد ردیاب رو حتی رد میکنن و دروغ میدونن ؛ همین کلکهای تبلیغاتی هست که بسیاری سازندگان ردیاب در توصیف ردیاب خودشون استفاده کردن! از جمله این TRN که مخفف Target Reflection Nullifier هست در بسیاری از دستگاههایی که ادعای داشتن چنین سیستمی رو دارن عملا هیچ کاری صورت نمیده!!! بنده هم این مساله رو در چند ردیاب بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم مدار حذف کننده مجزا نمیتونه کارایی مناسبی داشته باشه و در برخی موارد اصلا چنین چیزی وجود نداره! همونطور که عرض کردم بهترین سیستمهای حذف کنندگی یا نقطه زنی دقیق و یا تشخیص وزن در ردیابی باید از طریق امواج خود ردیاب مهیا بشن. وگرنه بطور ساده میشه گفت TRN مداری هست که فرکانسهای مشابهی رو ارسال میکنه تا ردیاب ما فقط بتونه هدف مورد نظر رو بدرستی سنس بکنه!!!

سلام مهندس جان :) بالاخره این حذف کننده چیه ؟یکی میگفت شکل موج سینوسی رو تغییر میدن ولی شما قبلا گفتید برای ردیاب موج سینوسی و مربعی مناسبه اصلا راهی هست که ردیاب نقطه دقیق کنه و یا شکل موج از سینوسی به چه شکلی تبدیل بشه یا نزدیک بشه که نقطه رو بهتر بزنه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 4 فروردین1393 - 5:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من تعریف دستگاه حذف کننده mes-x1 رو شنیدم میگن خیلی خوب کار میکنه.شنیدم ولی ندیدم هنوز

جمعه 29 فروردین1393 - 11:08pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
پیرو توضیحات دوستان و مهندس حمید عزیز شماتیکی از حذف کننده المیناتور رو اینجا میذارم.
البته توی بیشتر انجمنها بحث ناکارآمدی اون مطرحه ولی بهتره مهندس حمید و اساتید نظر بدن.
یاحق
@};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 2 تیر1393 - 8:33am
مدیر کل
مدیر کل

البته این الیمیناتور ربطی به مدل 120 یا مدلهای دیگه که احیانا روی بعضی ردیاب های معروف هست نداره. همونطور هم که اشاره کردین بنظر من هم این مدار کار خاصی صورت نمیده و کسی هم ازش جوابی نگرفته. وانگهی اگر بنا به جواب گرفتن از یک مدار الکترونیکی باشه ؛ باید اصول الکترونیک خود مدارش هم درست باشه! نه اینکه مثل اینجا در قسمت راست مدار چندین اشکال وجود داشته باشه و بعد بگیم درست کار میکنه. بهرحال مدار پیچیده ای نیست اگر کسی خیلی راغب باشه میتونه براحتی تستش کنه.

دوشنبه 2 تیر1393 - 3:01pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure