انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 7:11am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 حذف کننده چیست؟ مدار مناسب حذف کننده 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
هدف از این تاپیک اینه که در مورد تاثیر حذف کننده در ردیابی صحبت کنیم و اینکه اصولا چی هست!
آیا حذف کننده عملی دوستان می شناسند که قابل ساخت باشه؟
با چه ردیابی باید استفاده کنیم؟
امیدوارم این موضوع مورد توجه قرار بگیره و نتایج مفیدی به صورت خروجی عملی شاهد باشیم.
یا حق

سه شنبه 4 تیر1392 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
سلام
هدف از این تاپیک اینه که در مورد تاثیر حذف کننده در ردیابی صحبت کنیم و اینکه اصولا چی هست!
امیدوارم این موضوع مورد توجه قرار بگیره و نتایج مفیدی به صورت خروجی عملی شاهد باشیم.
یا حق

سلام نظر شحصيم رو بهت ميگم فكر نكنم اين بحث نتيجه بده كسي هم نمياد چيزي بهت بگه چون دستاورد مديران همين سايته هيچ كسي هم نمياد نون خودش رو آجر كنه.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

چهارشنبه 26 تیر1392 - 4:27pm
مدیر کل
مدیر کل

امیر جان کم لطفی نکنین! این همه مطلب ما توی همین انجمن گذاشتیم. شاید از جهاتی هم حق با شما باشه! ولی خب این همه آدم اینجا هست کسی اگر مداری در این زمینه میشناسه خب ارائه کنه. مگه کسی جلوی این کار رو گرفته؟! انجمن یک فضای عمومی هست همه باید کمک کنن. همه چیز رو که بنده نمیتونم توی انجمن بذارم. با همین مداراتی هم که گذاشتیم کم سر خودمونو شلوغ نکردیم! :D
اما در مورد حذف کننده واقعیت امر اینه به نظر من و طبق تجربه من حذف کننده مجزا چندان کارایی نداره و فقط حالت دنگ و فنگ بیشتر و سودجویی سازندگان بابت فروش یک محصول مجزاست! بهترین حذف کننده نوعی هست که در دل امواج خود ردیاب استفاده بشه و در واقع سیستم امواج ردیاب حالت حذف کنندگی رو ایجاد کنه.
باز هم دوستان اگر مداری دارن یا میشناسن یا در سطح نت دیدن من به نوبه خودم خوشحال میشم که اینجا قرار بدن.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 5:17pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
alikhan نوشته است:
سلام
یا حق

به طور کال حذف کننده ها به چند صورت فیلتری سیکنال یا موج یا فرکانسی هستن که ما نمونه های بسیاری در مدارهای مختلف میبینیم و اگه توجه کنید در دستگاه های بالای 10 تومن از برد مجزا برای تجزیه استفاده میشه اما در حالت معمولی میان از یک خازن پایین و یا مقامت متغیر کم اهم توی همون مدار استفاده میشه اما اصولش اینه که باید جدا باشه دستگاه های حرفه ای همگی هر قصمت از مدارشون جداست و مدارها در تبقاط روی هم با عایق هستن وگرنه باید روی یک برد نیم متری سوار میشدن و اینکه هیچ گونه تداخل و مشکلی ایجاد نمیشه و اینکه همه اس ام دی هستن البته شما اگه برد قسمت فیلتر رو جدا کنی باز کار میکنه و لی با خطای زیاد و تازه متوجه میشین که دستگاه زیر 10 تومن با بالای 20 تومن چقدر فرق میکنه دستگاه های بدلی همگی میتونن طلا رو روی زمین بزنن ولی زیر زمین نه و اینگه بخصوص اگه فلز قدیمی باشه مهم ترین چیزی که تو فصل اول کتاب کارل امده همین فرقه که فروشنده ها روی فلز جدید تست میکنن نه فلزی که تغیر یافته و مولکولهای اتمیش تغیر پیدا کردن و میتونه چندین فرکانس نزدیک بهم داشته باشه خوب حالا اینجاست که همون فیلتر یا به قول شما حذف کننده میاد وسط و دقیقش میکنه تا اشتباه نکنه و اینکه کلا بگم تو اینترنت کلیه فرکانهایی که پیدا میکننین تغریبیه برا همینه که تا حالا نتونستین دفینه بزننین ولی فلز جدید روی خاک رو تقریبا خوب میزنید همه میدونن که یه فلز بعد چند صد سال به 3 قسمت پوسته زیر پوسته و هسته تبدیل میشن و درفلزاتی هم فقط پوسته و هسته و هر کدوم فرکاس خودش رو داره و اتمهاش هم فرق میکنه حالا ببینم بچه های زرنگی هستین متوجه بشین بعدش چی میشه ؟؟؟؟؟ :))

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 11:08pm
YIM WWW
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
reza vir اگه ممکنه میشه کتاب کارل رو بذاری یا لینکشو؟ممنون

عظمت را در چشم کسانی دیدم که بی توقع مهربانند.

پنج شنبه 16 مرداد1392 - 1:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

reza vir نوشته است:
alikhan نوشته است:
سلام
یا حق

به طور کال حذف کننده ها به چند صورت فیلتری سیکنال یا موج یا فرکانسی هستن که ما نمونه های بسیاری در مدارهای مختلف میبینیم و اگه توجه کنید در دستگاه های بالای 10 تومن از برد مجزا برای تجزیه استفاده میشه اما در حالت معمولی میان از یک خازن پایین و یا مقامت متغیر کم اهم توی همون مدار استفاده میشه اما اصولش اینه که باید جدا باشه دستگاه های حرفه ای همگی هر قصمت از مدارشون جداست و مدارها در تبقاط روی هم با عایق هستن وگرنه باید روی یک برد نیم متری سوار میشدن و اینکه هیچ گونه تداخل و مشکلی ایجاد نمیشه و اینکه همه اس ام دی هستن البته شما اگه برد قسمت فیلتر رو جدا کنی باز کار میکنه و لی با خطای زیاد و تازه متوجه میشین که دستگاه زیر 10 تومن با بالای 20 تومن چقدر فرق میکنه دستگاه های بدلی همگی میتونن طلا رو روی زمین بزنن ولی زیر زمین نه و اینگه بخصوص اگه فلز قدیمی باشه مهم ترین چیزی که تو فصل اول کتاب کارل امده همین فرقه که فروشنده ها روی فلز جدید تست میکنن نه فلزی که تغیر یافته و مولکولهای اتمیش تغیر پیدا کردن و میتونه چندین فرکانس نزدیک بهم داشته باشه خوب حالا اینجاست که همون فیلتر یا به قول شما حذف کننده میاد وسط و دقیقش میکنه تا اشتباه نکنه و اینکه کلا بگم تو اینترنت کلیه فرکانهایی که پیدا میکننین تغریبیه برا همینه که تا حالا نتونستین دفینه بزننین ولی فلز جدید روی خاک رو تقریبا خوب میزنید همه میدونن که یه فلز بعد چند صد سال به 3 قسمت پوسته زیر پوسته و هسته تبدیل میشن و درفلزاتی هم فقط پوسته و هسته و هر کدوم فرکاس خودش رو داره و اتمهاش هم فرق میکنه حالا ببینم بچه های زرنگی هستین متوجه بشین بعدش چی میشه ؟؟؟؟؟ :))

بعدش خطا به صفر نزدیک میشه :D

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

دوشنبه 25 شهریور1392 - 3:29pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آیا کسی مداری برای حذف کننده داره؟
اساتید لطفا راهنمایی کنید و یک مدار خوب برا ساخت بذارین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 23 مهر1392 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بینا جان منم مثل شما دنبال همچین مداریی بودم که بتونه حذف کنه وفیلترینگش نمیگم خوب در حد متوسط باشه ولی به این نتیجه رسیدم که عملا استفاده از فیلترینگ که کارش حذف کنندگی هست یعنی عبور یک موج با یک شکل خاص از شبکه فیلتره که بتونه فقط رو همون فلز تاثیر بزاره ولی مشکل داریم برادر.چرا چون اینجا مشکل ثبات موج و داریم که با این قطعات امکان نداره پس میبینی که حذف کننده به یک مدار فرکانس ثابت احتیاج داره که اونم مدالاسیون موج ضعیف میکنه تازه چند مدل حذف کننده هست که بهترینش همین شبکه ار سی که اونم با دما تغیر میکنه بدجور مابقی فیلترینگها یعنی فعال وشبکه ال سی هم مشکل مدالاسیون از بین میبره وهم نویز میزاره رو موج هم ساختش مشکل هست وجاگیر اینم خودش یک مشکل پس اگه قراره دنبال حذف کننده بریم باید به دنبال چند مدار بریم بهتر نیست یک مدار درست وحسابی طراحی کنیم یا حداقل تغیر بدیم که خود موج خروجی این مشکل حل کنه واز همه بدتر اینکه هنوز فرکانس دقیقی واسه فلز مورد نظر من وشما ودوستان دیگه مشخص نیست اینم به مشکلات بالا اضافه کن داداشم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 24 مهر1392 - 1:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
امیر جان کم لطفی نکنین! این همه مطلب ما توی همین انجمن گذاشتیم. شاید از جهاتی هم حق با شما باشه! ولی خب این همه آدم اینجا هست کسی اگر مداری در این زمینه میشناسه خب ارائه کنه. مگه کسی جلوی این کار رو گرفته؟! انجمن یک فضای عمومی هست همه باید کمک کنن. همه چیز رو که بنده نمیتونم توی انجمن بذارم. با همین مداراتی هم که گذاشتیم کم سر خودمونو شلوغ نکردیم! :D
اما در مورد حذف کننده واقعیت امر اینه به نظر من و طبق تجربه من حذف کننده مجزا چندان کارایی نداره و فقط حالت دنگ و فنگ بیشتر و سودجویی سازندگان بابت فروش یک محصول مجزاست! بهترین حذف کننده نوعی هست که در دل امواج خود ردیاب استفاده بشه و در واقع سیستم امواج ردیاب حالت حذف کنندگی رو ایجاد کنه.
باز هم دوستان اگر مداری دارن یا میشناسن یا در سطح نت دیدن من به نوبه خودم خوشحال میشم که اینجا قرار بدن.

سلام من منظور خاصي نداشتم ولي اگر خود من هم بودم اينكار و نميكردم اميدوارم ناراحت نشده باشيد از من اگر در حرفم بي احترامي بود ببخشيد آقا حميد.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

شنبه 4 آبان1392 - 9:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به دوستان وآقا حمید
استاد حمید ایا trn هم در مدارات ردیاب یک نوع حذف کننده هستش؟
طرز کار این قسمت trn به چه شکلیه میشه یه توضیحی بدید؟

یکشنبه 29 دی1392 - 3:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure