انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 8 اردیبهشت1403 - 12:01am

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من سلام ، ایران زمین عزیز از صحت کار کرد مدار کاملا مطمئنم این مدار اولین مداری بود چندین سال قبل ساختم و موفق به کشف انواع و اقسام فلزات بی مصرف در عمق خیلی کم شدم در حد عمق سی سانت تا ۸۰ سانت مشگل من الان در کار نکردن مدار نیست ، مشگل اینه که دیگه تو دست من نمیچرخه چراشو نمیدونم

خدايا مددی کن

یکشنبه 11 تیر1402 - 7:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
دوست من سلام ، ایران زمین عزیز از صحت کار کرد مدار کاملا مطمئنم این مدار اولین مداری بود چندین سال قبل ساختم و موفق به کشف انواع و اقسام فلزات بی مصرف در عمق خیلی کم شدم در حد عمق سی سانت تا ۸۰ سانت مشگل من الان در کار نکردن مدار نیست ، مشگل اینه که دیگه تو دست من نمیچرخه چراشو نمیدونم

سلام جناب غضنفر عزیز ممنون دوست عزیزم من هم این تجربیات مشترک را داشتم باهاش بهترین امتیازش کار کردنش هست در بدترین حالت در نظر بگیریم همه چیز را شکار میکنه حتی حفره های کوچک حساسیتش را خیلی دوست دارم منتها یکم سادگیش حس سردرگمی میده
از نظر کار نکردن ایمانتون بهش از دست دادین و باید با تمرینات مجدد مروری بر قدرت های ناشنخاته ذهن انجام بدین یا بقولا باهاش فیکس بشین
دوست عزیز فقط کمی تمرین مجدد راهش میندازه از نظر من برای شروع و ایمان اوردن به بحث ردیاب ها ((فقط ردیاب های مورد تایید مهندس حمید و مهندس مجتبی نه ردیابهای خارجی)) و کسب تجربه خیلی عالیه توی چند پست قبلی به نحوه اپراتوری و کار کردن با اون کامل ولی کوتاه توضیح دادم که چیکار کنین قبل از تمرین روی هر فرکانس که میخواهید کاووش کنید بعد از تنظیم کردن فرکانس باید ۵ الی ۱۰ دقیقه روشن بزارین تا رزونانس انجام بشه و خط سیگنال ایجاد بشه هر چند که خروجی بسیار ضعیفه ولی کار میکنه

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

سه شنبه 13 تیر1402 - 12:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت جناب مهندس حمید و سایر اعضای محترم
سوالی در خصوص چگونگی نصب کویل ht50 قرمز و نحوه نصب دارم ایا امکانپذیره ؟ برای جلو گیری از پرش سیگنال از چه ایسی و خازنی میشه در خروجی کمک گرفت؟

جمعه 13 مرداد1402 - 4:46pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
در مورد نصب چوک بعنوان تقویت کننده ؛ این کار رو توصیه نمیکنم چون این چوکها روی برخی فرکانسها درست کار نمیکنن یا هارمونیکهای اضافی تولید میکنن که طبق اصول ردیابی فرکانسی منجر به افزایش خطا میشه. ولی اگر خواستین انجام بدین باید خروجی و زمین رو به دو سر سیم پیچ اولیه متصل کنین و دو سر ثانویه رو بعنوان خروجی نهایی به آنتنها وصل کنین. جهت اولیه و ثانویه رو هم میتونین از طریق تست و اندازه گیری ولتاژ خروجی پیدا کنین.
در مورد ثبات فرکانسی هم باید بین خازنهای رایج بازار از نوع ام کا تی استفاده کنین که بیشترین ثبات و پایداری رو داره. آیسی هم که XR-2206 هست و برای این مدار چیز دیگه ای قابل جایگزینی نیست.

جمعه 13 مرداد1402 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون.
در مورد نصب چوک بعنوان تقویت کننده ؛ این کار رو توصیه نمیکنم چون این چوکها روی برخی فرکانسها درست کار نمیکنن یا هارمونیکهای اضافی تولید میکنن که طبق اصول ردیابی فرکانسی منجر به افزایش خطا میشه. ولی اگر خواستین انجام بدین باید خروجی و زمین رو به دو سر سیم پیچ اولیه متصل کنین و دو سر ثانویه رو بعنوان خروجی نهایی به آنتنها وصل کنین. جهت اولیه و ثانویه رو هم میتونین از طریق تست و اندازه گیری ولتاژ خروجی پیدا کنین.
در مورد ثبات فرکانسی هم باید بین خازنهای رایج بازار از نوع ام کا تی استفاده کنین که بیشترین ثبات و پایداری رو داره. آیسی هم که XR-2206 هست و برای این مدار چیز دیگه ای قابل جایگزینی نیست.

عرض سلام و احترام خدمت مهندس بزرگوار و ارجمند
بسیار ممنونم از محبت های شما واقعا نمیدونم چطور ا این همه محبت و سخاوت شما تشکر کنم جناب مهندس عزیزید ممنون :x

جمعه 13 مرداد1402 - 11:56pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

شنبه 13 مرداد1402 - 12:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من نمیدونم توی این سایت‌ها فرکانس میزارن میگن به هرتز مثلا 612.0 این فرکانس رو تو اهمتر دیجیتال چطوری مینویسه 612 خالی میاره یا 6120 مثلا نوشته فرکانس 25.55 چطوری 2555 یا چی لطفا راهنمایی کنید.

پنج شنبه 19 مرداد1402 - 11:11pm
مدیر کل
مدیر کل

از سوال شما اینطور بر میاد که با مفهوم فرکانس و نحوه اندازه گیری اون و حتی شاید مساله اعداد اعشاری و ممیز اعشار خیلی آشنا نیستین! در این صورت باید با کمی مطالعه روی این مسائل الفبایی و البته تمرین اطلاعات خودتون رو بیشتر کنین.
در مورد فرکانس 612 که برای ردیابی طلا مطرح میشه منظور 612 هرتز هست. حالا بسته به مدل فرکانس متر این عدد ممکنه بصورت 612Hz یا 612.0Hz یا 0.612kHz نمایش داده بشه که همه یکی هستن. ضمن اینکه بخش فرکانس متر مولتی مترها معمولا دقت زیادی نداره و در عین حال دامنه ولتاژ موج مورد نظر هم باید در رنج مناسبی باشه تا بتونه فرکانس اون رو نمایش بده.

جمعه 20 مرداد1402 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
از سوال شما اینطور بر میاد که با مفهوم فرکانس و نحوه اندازه گیری اون و حتی شاید مساله اعداد اعشاری و ممیز اعشار خیلی آشنا نیستین! در این صورت باید با کمی مطالعه روی این مسائل الفبایی و البته تمرین اطلاعات خودتون رو بیشتر کنین.
در مورد فرکانس 612 که برای ردیابی طلا مطرح میشه منظور 612 هرتز هست. حالا بسته به مدل فرکانس متر این عدد ممکنه بصورت 612Hz یا 612.0Hz یا 0.612kHz نمایش داده بشه که همه یکی هستن. ضمن اینکه بخش فرکانس متر مولتی مترها معمولا دقت زیادی نداره و در عین حال دامنه ولتاژ موج مورد نظر هم باید در رنج مناسبی باشه تا بتونه فرکانس اون رو نمایش بده.

ممنون بابت راهنمایی
با این ردیاب خیلی کار میکنم و گیرایی خوبی داره
مهندس اگ همین نوع مدار بصورتی درست کنیم ک ب زمین متصل بشه کارایی مارو بهتر میکنه؟یکی برای انتن و یکی برای زمین

بیهوده نشین
وقت طلاست

جمعه 27 مرداد1402 - 6:54pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله به اون صورت هم میشه استفاده کرد ولی بنظر من بهمین شکل بهتر هست. اصولا ردیاب آنتنی فرکانسی بر خلاف چیزی که خیلیها فکر میکنن به این شکل نیست که مثلا فرکانس به هدف برخورد بکنه و کاری صورت بده یا کارکرد مشخصی در زمینه امواج یا الکترونیک داشته باشه. برای همین باید این ردیاب ها رو در دست گرفت و کار کرد و برای هر کسی هم متفاوت جواب میده. در واقع بخش اعظم کارکرد فرکانس در ارتباط با ذهنیت و سیستم عصبی شخص اپراتور هست.

جمعه 27 مرداد1402 - 9:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 73 , 74 , 75 , 76 , 77 , 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: علی مازندران و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure