انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 11:17pm

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز بنظر میاد مدار شما داره درست کار میکنه. مشکل از مدار نیست! مشکل اینه که احتمالا شما هیچ تجربه ای از ردیابی ندارین! اینجور نیست که آنتنها مثل فرفره خودشون به سمت چیزی بچرخن! شما باید دستگاه رو بطور کامل مثل عکس درست کنین و نقطه ثقل جعبه دستگاهتون رو بخوبی پیدا کنین و دسته دارای بلبرینگ و روان رو جوری زیر جعبه بذارین که خیلی راحت امکان چرخش داشته باشه. آنتنها رو هم مثل تصویر درست کنین. دستگاه هم باید دست گرفته بشه تا درست کار کنه. یک جا ثابت بذارین واکنش مشخصی از آنتنها نمیتونین ببینین. این مطلب بارها در ردیاب های مختلف تست شده. در نهایت هم باید توجه کنین که ردیاب فرکانسی دارای تفکیک فرکانسی هم هست. پس همینطوری با هر فرکانسی چیزی رو سنس نمیکنه! شما باید فرکانس متر خوبی داشته باشین و بدونین دنبال چه چیزی هستین و همون فرکانس رو تنظیم کنین. مثلا برای طلا بین 5000 تا 5500 هرتز مناسب هست که دقیق ترش فقط با تست فراوان توسط خود شما مشخص میشه. بهرحال مدار شاید ساده باشه ولی اصولا استفاده از ردیاب به این راحتی که شما تصور کردین نیست. مدتها تمرین نیاز دارین.

سه شنبه 21 مرداد1393 - 4:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
مهندس حميد من دو تا عذر خواهي به شما بده كارم
يكي بخاطر اينكه هي مزاحم شما ميشم و اون يكي هم به خاطر برخوردم توي پستهاي قبلي كه اميدوارم پوزش منو قبول كنيد @};-
من كل مطالب تاپيك رو خوندم اما چون تجربه اي نداشتم زياد متوجه نشدم توي يك سري سايتهاي الكترونيك گشتم و در مورد قطعات اطلاعات كمي پيدا كردم
--- من تغذيه مدارو ١٢ ولت در نظر گرفتم اما از رگولاتور ٩ ولت استفاده نكردم و ١٢ ولت مستقيم به مدار متصل هست آيا مشكلي داره؟
--- اينجور كه متوجه شدم ولوم ١٠٠k مدار بنده از نوع مولتي ترن هست و طبق گفته هاي شما بايد معمولي ميبود (هر دو ولوم مدارم مولتي ترن هست) با اين تفاصير شما مشكل رو در اين گفته ها ميبيند؟
اصلا اطلاعات زيادي در مورد ردياب ندارم كه اميدوارم با راهنمايي هاي شما بدست بيارم تا اينجا هم بسيار از رهنمودهاتون استفاده كردم
با تشكر @};-

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

سه شنبه 21 مرداد1393 - 7:17pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم دوست عزیز.
تغذیه 12 ولت اتفاقا برای آیسی 2206 مناسب تر هست! پس شما کار درستی انجام دادین.
ولوم 100 کیلو برای قدرت هست و نیازی نیست که از نوع 10 دور باشه. معمولی هم باشه خوب جواب میده. اما استفاده از 10 دور هم مشکلی نداره.
عرض کردم بر اساس تستی که شما با بلندگو انجام دادین مشخص شد قسمت مداری درست کار میکنه! فقط میمونه ساخت مناسب جعبه بصورت چرخشی و روان و درست نصب کردن آنتنها. در نهایت هم فرکانس رو با یک فرکانس متر اندازه میگیرین تا درست تنظیم کنین و بر اساس فرکانسهایی که دوستان گذاشتن شروع به ردیابی اهداف مختلف کنین. این قسمت که در واقع اپراتوری دستگاه ردیاب شماست به مراتب وقت بیشتری میگیره!

سه شنبه 21 مرداد1393 - 7:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با تشكر از وقتي كه واسه بنده ميزاريد و پستهاي بنده رو ميخونيد و با شكيباييتون جواب ميدين اميدوارم بتونم راهنمايياتون رو بي ثمر نزارم و جواب بگيرم پس واسه ساخت دقيق جعبه اقدام ميكنم تا نتيجه حاصل بشه
ممنون از وقتي كه گذاشتين

سه شنبه 21 مرداد1393 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
مهندس حميد جعبه ردياب هم ساختم بطوري كه كاملا نقطه ثقلشو پيدا كردم وزنش حدود ٢٠٠ ٣٠٠ گرم شده نقطه ثقلش به قدري دقيقه كه وقتي به صورت تراز قرارش ميدم و انتن رو تكون ميدم همونجا كه ولش ميكنم واي ميسته كاملا رونه واسه اينكه وقتي انتن رو بلند ميكنيم از تراز در نياد به انتهاي جعبه وزنه كوچيكي وصل ميكنم مدارشم كاملا درسته با فركانس متر اندازه گرفتم بين ٣٠٠٠ تا ٩٠٠٠ فركانس ميده اما مشكل اينجاست كه كوچيك ترين حركتي نسبت به هيچي نداره و كار نميكنه بايد چكار كنم :(

دوشنبه 3 شهریور1393 - 1:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خب خسته نباشین.
اولا شما باید فرکانس دقیق هدف مورد نظرتون رو تنظیم کنین! مثلا برای طلا بین 5000 تا 5500 فرکانس معروف و متداولی هست که البته باید دقیقش رو برای خودتون در بیارین! حالا با توجه به اینکه تا بحال هیچ تجربه ای در این مورد نداشتین دیگه کار واقعا سخت میشه. چون دست گرفتن این دستگاهها خودش روش خاصی داره که قابل توضیح هم نیست بلکه یک جور مهارت فنی خاص هست! من فقط میتونم عرض کنم نوک آنتن رو بصورت جزئی به سمت زمین باید متمایل کنین. مثل چیزی که در تصاویر اولیه هم توضیح داده شده. دستتون رو هم به چپ و راست نباید بگیرین.
در نهایت شاید فقط دوستانی که خودشون این دستگاه رو ساختن و استفاده میکنن بتونن کمک بیشتری به شما بکنن.

دوشنبه 3 شهریور1393 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از راهنمايي هاتون بسيار ممنونم مهندس حميد ما همش باعث زحمت شما هستيم

دوشنبه 3 شهریور1393 - 6:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

http://forum.techno-electro.com/topic-% ... 8%A7%D8%B2

دوستان بيزحمت اين مدارو که فانکشنی هست با xr2206 رو دانلود و براش پی سی بی بزنن از مدار قبلی بهتره

شنبه 8 شهریور1393 - 5:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نبود ؟؟؟؟

شنبه 8 شهریور1393 - 7:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
http://forum.techno-electro.com/topic-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B2

دوستان بيزحمت اين مدارو که فانکشنی هست با xr2206 رو دانلود و براش پی سی بی بزنن از مدار قبلی بهتره

اگه زحمتی نیسس فایل رو بذار اینجا فکر های خوبی براش دارم. هر دو فایل رو بذار. تو این میشه به دقت صدم رسید.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

یکشنبه 8 شهریور1393 - 12:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 , 47 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: علی مازندران و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure