انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 11:56am

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
اساتيد محترم مدارو كامل كردم عكس هم گرفتم اما ال اي دي روشن نميشه و انتن ها هم به همون روش كه گفتم حركتي نميكنن اما دو سر سيم انتن ها ولتاژ داره اگر توي تصاوير اشتباهي ميبينيد كمك كنيد ممنونم

http://www.upload7.ir/download.php?file=38584139849963654696.jpg
http://www.upload7.ir/download.php?file=31748009870361851726.jpg
http://www.upload7.ir/download.php?file=26829704117317029944.jpg

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

دوشنبه 20 مرداد1393 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هم اكنون نياز مند ياريه سبزتان هستيم
قطعاتي كه گرفتم اشتباه نيستن؟

دوشنبه 20 مرداد1393 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:

پایه مشترک ولوم 10دورتون آزاده که !

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 20 مرداد1393 - 5:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davood_zzz نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:

پایه مشترک ولوم 10دورتون آزاده که !

كلا هر دو تا ولوم هام فقط دو تا پايه هاشو وصل كردم پايه مشترك رو بايد به كدو پايه وصل كنم؟من تازه كارم دوست عزيز :x

دوشنبه 20 مرداد1393 - 5:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من وقتي توي مدار ولوم ها رو حذف ميكنم خروجي انتن ها ولتاژ داره مشكلي نيست؟

دوشنبه 20 مرداد1393 - 6:06pm
مدیر کل
مدیر کل

adnistor_6 عزیز در ولومهای 10 دور بر خلاف ولوم معمولی ؛ سر وسط یا مشترک در لبه بیرونی ولوم قرار گرفته و اون 2 پایه که دورتر از این پایه و کنار هم هستن 2 سر کناری محسوب میشن! پس شما ولوم رو اشتباه وصل کردین.

دوشنبه 20 مرداد1393 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
adnistor_6 عزیز در ولومهای 10 دور بر خلاف ولوم معمولی ؛ سر وسط یا مشترک در لبه بیرونی ولوم قرار گرفته و اون 2 پایه که دورتر از این پایه و کنار هم هستن 2 سر کناری محسوب میشن! پس شما ولوم رو اشتباه وصل کردین.

مهندس ببخشيد همش مزاحم شما ميشم اما باور كنيد خوب متوجه نميشم :) ولمهام يكي زده ١٠٣ و اون يكي ١٠٤ الان سيم هارو بايد به كدوم پايه ها وصل كنم.؟
من ولومهارو هم بر ميدارم و حذف ميكنم خروجي ٢ اي سي ٢٢٠٦ ولتاژ داره ايا بايد همين طور باشه؟؟
sorry

دوشنبه 20 مرداد1393 - 11:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
103 بمعنی 10 کیلو و 104 بمعنی 100 کیلو هست. کلا شما دو رقم اول رو در نظر بگیر و به تعداد عدد آخر جلوشون صفر بذار. کیلو هم معادل هزار هست. اینا دیگه فکر کنم نیاز به واردی نداره. امیدوارم توضیح منو متوجه شده باشین!
شما ولوم 10 دور رو در حالیکه دسته ولوم به سمت شماست در نظر بگیر. پایه ای که در انتها یعنی منتهی علیه طرف مقابل شما قرار داره پایه مشترک هست. از اون دو تای دیگه هم فرق نمیکنه کدومشو وصل کنی. فقط جهت ولوم رو عوض میکنه. اگر خواستی با چرخش از چپ به راست کم بشه یکی از اون دو تا رو استفاده میکنی و خواستی جهت چرخش ولوم برعکس بشه جای اون 2 تا عوض میشه. ولی همیشه پایه مشترک باید جای خودش وصل بشه. منظور از پایه مشترک هم همون پایه ای هست که روی تصویر شماتیک بعنوان پایه وسط مشخص شده.
بنده بدون ولوم با این ایسی تست نکردم ببینم خروجی چی میده! ولی طبیعتا درست کار نمیکنه و فرکانس مشخصی هم ندارین.

سه شنبه 20 مرداد1393 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باز شرمنده كه مزاحم شدم مهندس حميد بنده طبق فرمايشاتون ولوم رو سمت خودم قرار دادم و پايه اول و اخر رو به مدار متصل كردم در مدار ولوم هارو با علامت بك مقاومت و يك فلش كج مشخص كرده كه من پايه مشترك رو هم به سمت نوك فلش و هم پشت فلش وصل كردم و هنوزم نتيجه اي نداده
نا اميد شدم مهندس جان هر كاري ميكنم يك تكون كوچيك بخوره نميشه من با دو تا انتن دارم كار ميكنم كه رو ظرف اب قرار دادم به طوري كه باد ميخوره بهش ميچرخه به نظرتون مشكل كارم كجاست از بابات نقشه مدار مطمئنم كه درست سره هم كردم بيشتر از ١٠ بار بازرسي كردم و هيچ اتصالي يا قطعي نداره خازن mkt و مقاومت ها هم كه منقي.مثبت نداره ديود زينر هم كه منفيش مشخصه و سمت قسمت مشكي نوكش هست كه اونم فكر ميكنم مربوط به تست باتري باشه
قطعاتم كه توي تصاويري كه دادم مشخصه مشكل كارم چيه مهندس حميد افسردگي گرفتم :(

http://upload7.ir/download.php?file=89163668611686173315.jpg

سه شنبه 21 مرداد1393 - 10:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با عذرخواهي فراوان :)
امروز من خروجي انتن هارو به يك بلند گو كوچك وصل كردم وقتي ولوم ١٠ كيلو رو ميچرخونم صدا بم و تيز ميشه و وقتي ولوم ١٠٠ كيلو رو ميچرخونم صدا كم و زياد ميشه اينجور كه بوش مياد بايد ولوم هارو با توجه به راهنمايي شما درست وصل كرده باشم مشكل ال اي دي هم با يك مقاومت حل شد فقط مشكل سر تكون خوردن انتن هاست كه من باز از همون ٢ انتن استفاده كردم به نظر شما بايد حتما ٥ انتن باشه؟
فقط ميخوام بدونم مدارم درسته يا نه تا ٥ انتن رو روي جعبه نصب كنم
خيلي سپاس گذارم

سه شنبه 21 مرداد1393 - 2:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure