انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:40pm

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من.
اون 4 آنتنی که اطراف آنتن وسطی هستن همگی به زمین مدار وصل میشن. اگر بتونین یک قطعه فلزی که داخلش سوراخ داشته باشه استفاده کنین و اون 4 آنتن رو همونجا به اون فلز متصل کنین که به هم اتصال پیدا کنن و بعد اون فلز رو با یک سیم به زمین مدار وصل کنین فکر میکنم بهتره تا هر کدوم با سیم جدا وصل باشه! ولی تفاوت زیادی هم نداره. فقط اون آنتن وسط رو باید در اون قسمت عایق کنین که به زمین مدار اتصالی نکنه.

دوشنبه 24 تیر1392 - 9:24pm

1 دنیا ممنون.

دوشنبه 24 تیر1392 - 10:48pm

سلام حمید جان.سوالام تمومی نداره.حالا به بزرگی خودت ببخش.سوالم در مورد ولومه.تو شماتیک،ولوم tune سه پایه هستش اما همونو وقتی تو سایت های فروش قطعات الکترونیکی سرچ میکنم،تو عکسش 2 پایه نشون میده.پایه سومی وجود نداره.خواستم بدونم این ولوم آخر چند پایس؟

چهارشنبه 26 تیر1392 - 10:13am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم دوست عزیز.
ولوم اصولا 3 پایه داره! حالا شما کجا نوع دو پایه دیدی بگو ما هم بریم ببینیم! :D حالا از این 3 پایه در بعضی مدارات 2 پایش استفاده میشه و بعضی جاها هر 3 پایه. مشکلی وجود نداره عین مدار سیمکشی کنین. فقط در مورد ولوم 10 دور باید حواستون باشه سر وسطش معمولا ته ولوم و بصورت با فاصله تا دو سر دیگه قرار میگیره. یعنی ترتیب پایه هاش با ولوم معمولی فرق داره.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 12:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان من امروز این ردیاب رو کارش رو تموم کردم و بجای ولوم 10 کیلو یه کلید چند حالته گذاشتم با 4 تا مولتی ترن که هر کوم از اون ها رو به ترتیب روی فرکانس طلا و نقره و مس و اهن تنظیم کردم که موقع رد یابی دچار مشکل نشم یه عکس از خود دستگاه با اولین حالت کلید سلکتور که روی طلا تنظیم کردم گذاشتم مولتی متر رو هم اگه نگاه کنید به خروجی انتن ها وصل کردمش و روی فرکانس متر گذاشتم اگه مشکلی تو مونتاژ هست به من بگین تا اصلاحش کنم هنوز بلبرینگ و دسته رو وصل نکردم آقا حمید هم به من راهنمای کردن تو سخت این ردیاب و ازایشون هم تشکر میکنم اگه نظرات خودتون رو بگید ممنون میشم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 26 تیر1392 - 6:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی مجتبای عزیز. بسیار عالی کار کردین. :ymapplause:
هیچ مشکلی نیست فقط فرکانسها رو سعی کنین درست تنظیم کنین. اگر از اسیلوسکوپ بتونین کمک بگیرین قطعا دقیق تر هم میشه.
در مورد ساخت نهایی و درست کردن جعبه هم به اقا مجتبی هم اسم خودتون پیغام بدین تشریف بیارن اینجا خودشون بر اساس تجربشون توضیحات نهایی رو بگن. :D

چهارشنبه 26 تیر1392 - 7:28pm

سلم حمید عزیز
من دستگاه رو ساختم ولی قسمت جعبه با دسته که بلبرینگی هست هیچ ثباتی نداره یعنی به صورت افقی نمیشه نگه داشت ایا قسمت پشت جعبه را میتونم
سنگین تر کنم یا تو کارکرد دستگاه اختلال بوجود میاره

سه شنبه 31 تیر1392 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز شما حتما باید جعبه سیستمو بالانس کنی به نظر من مشکلی نداره ته جعبتون سنگینتر بشه اگه بالانس نشه حرکتی از انتن نمیبینی..... یک سوال هم خودم داشتم ولوم مربوط به دیسک یا همون حجم از نوع مولتی ترن هستش که از سر اول و اخر گرفته شده یا از نوع معمولی هست وباید پایه وسط باز باشه.... :-B

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 1 مرداد1392 - 10:08am
مدیر کل
مدیر کل

ولوم قدرت از نوع معمولی باید باشه. فقط ولوم فرکانس رو باید از نوع 10 دور بذارین.

سه شنبه 1 مرداد1392 - 3:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا حمید.این مدار رو من خیلی وقت قبل ساخته بودم اما از روی سادگی مدار و نداشتن تجربه کاری در ردیابی عملا کنار گذاشته بودم.مشکل اصلی این مدار نداشتن ثبات فرکانسی است.حتی با تثبیت ولتاج باطری و استفاده از باطری شارجی باز هم فرکانس به صورت محسوس خود به خود تغییر کرده و در فرکانس متر مشخص است.حال نمیدونم مدار من اینطوریه یا در مورد همه هست.

چهارشنبه 2 مرداد1392 - 11:29am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure