انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 4:43am

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بله رامین جان اون 4 آنتن بهم متصل هستن و به زمین مدار وصل میشن. آنتن وسطی خروجی فرکانسی مدار هست. اون نگهدارنده ها هم حکم محکم نگه داشتن کل این 5 آنتن رو دارن.

سه شنبه 18 تیر1392 - 6:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
نه علیجان کدوم آنتنها استیل هستن که ما خبر نداریم؟!
آنتنهای تلسکوپی تا جایی که من دیدم همشون برنجی هستن که یک لایه کروم روش کشیده شده! شما اگر با یک چاقو روی این انتنها رو خراش بدین رنگ برنجی زیرش نمایان میشه. ولی لازم نیست کلش رو مثلا سنباده بزنین چون به همون صورتی که هست استاندارد و درسته و برای امواج به خوبی کارایی داره.

سلام بر شما
من از یه فروشنده پرسیدم اینو گفت! ان شاا.. همشون برنجی اند :D

سه شنبه 18 تیر1392 - 9:41pm

با سلامی مجدد خدمت کاربران و مدیر انجمن آقا حمید.3 تا سوال داشتم،امیدوارم جوابمو بدین.:
-آیا آی سی lm339 از نوع smd هستش؟
-در تصویر مدار به صورت شماتیک کنار lm339 نوشته شده 1/4 ،معنیش چی هستش؟
-در تصویر اصلی که نمای داخل جعبه هستش،در قسمت پایین سیم های رنگی یه قطعه 2 پایه وجود داره ،میخوام بدونم اسمش چیه؟
با تشکر فراوان.

چهارشنبه 19 تیر1392 - 7:10pm
مدیر کل
مدیر کل

LM339 هم نوع معمولی داره و هم نوع اس ام دی. منظور از 1/4 هم اینه که این آیسی دارای 4 آپ امپ هست که اینجا فقط از یکیش استفاده شده.
اون قطعه 2 پایه هم بنظرم یا برای اتصال باطری هست یا یک فیوز هست! در هر صورت چیز مهمی نیست.

چهارشنبه 19 تیر1392 - 7:57pm

سلام.دستت درد نکنه حمید جان.ببخشید با سوالهای زیادم وقتتونو میگیرم.چون میخوام این ردیابو درست کنم به خاطر همینه.ممنون میشم اگه یه توضیحی در مورد دسته این ردیاب بدین.نوشته شده که با یه بلبرینگ وصل میشه به جعبه.بعدش گفته که به سمت راست و چپ بچرخونین تا ردیابی کنه.در اینجا فقط دسته میچرخه دیگه،جعبه سرجاش میمونه،اینطور نیست؟
-ولوم 10 کیلو از نوع مولتی ترن هستش یا نه؟

پنج شنبه 19 تیر1392 - 2:12am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
دسته ردیاب باید به صورتی باشه که کل جعبه بعلاوه آنتنها بصورت روان بتونن حرکت کنن. یعنی وقتی شما دسته رو توی یک دست میگیرین آنتنهای تلسکوپی بصورت افقی قرار داشته باشه. دراوردن دقیقش نیاز به دقت زیادی توی ساخت این قسمت داره و باید نقطه ثقل جعبه رو هم پیدا کنین و دسته رو درست جایی بذارین که مرکز ثقل کل جعبه ساخته شده باشه و به اصطلاح تعادل داشته باشه. تعیین نقطه دقیق هم بنظر من بعد از ساخت کامل دستگاه با جعبه و آنتنها امکانپذیره. دسته هم شما توی دست میگیرین و طبیعتا ثابت هست و جعبه و آنتنها در واقع حالت گردش پیدا میکنه! آقا مجتبی چون خودشون این ردیاب رو بطور دقیق ساختن و فکر میکنم الان هم داشته باشن ازشون سوال کنین توضیح بدن.
در مورد ولوم 10 کیلو همونطور که قبلا گفتم چون برای تنظیم فرکانس هست ؛ اگر رنج فرکانسی وسیعی مد نظر شما باشه باید حتما از نوع 10 دور استفاده بشه. این البته بشرطی هست که خازن 22 نانو که گفتیم حتما از نوع ام کا تی باشه. تاکید هم میکنم فقط ام کاتی! چون من مدار 2206 رو قبلا ساختم و هیچ خازن دیگه ای در اون قسمت حتی پلیستر هم اگر باشه پایداری مناسب نداره.

پنج شنبه 20 تیر1392 - 10:12am

با سلام خدمت آقا حمید.
-آنتن ها بایستی چند سانتی باشند؟
-آیا ردیاب با سیمی چیزی وصل به مداره که موقع بیدا کردن شیء در حالی که دسته ثابته ،خودش(جعبه)میچرخه؟
امیدوارم که جوابمو بدین.با تشکر.

یکشنبه 23 تیر1392 - 7:05pm
مدیر کل
مدیر کل

آنتنهای تلسکوپی باید ببینین چه اندازه ای توی بازار گیرتون میاد! :D اون چیزی که میدونم توی بازار هست و بدرد میخوره 50 سانتی هست. البته باید طولش رو خودتون هم تست کنین و اگر نیاز باشه تمام تکه هاشو بیرون نکشین تا کوتاهتر باشه. آنتن وسطی که آنتن اصلی هست حین ردیابی باید بیشتر بیرون کشیده بشه. همونطور که در عکس هم مشخصه.
آنتنها که طبیعتا به مدار وصل هستن و اتصالات مشخص هست! دسته هم با یک قطعه گردشی شبیه بلبرینگ و بسیار روان باید درست کنین که به جعبه چسبیده بشه. چیزی که سبب گردش دستگاه میشه واکنش بین امواج ردیابی و هدف مورد نظر هست که نیروی اندکی به آنتن وارد میکنه و سبب گردش و حرکت جزئی میشه.

یکشنبه 23 تیر1392 - 9:10pm

خیلی خیلی ممنون.واقعا دستت درد نکنه.شرمنده میکنی مارو با این کارت.

دوشنبه 23 تیر1392 - 1:16am

سلام مجدد.بخدا روم نمیشه باز از شما سوال بپرسم.امیدوارم آخرین سوالم باشه.:
با توجه به تصویر ردیاب 5 تا آنتن،اول با یک شیئ پلاستیکی بهم محکم شدن.در انتها که به جعبه میخوان متصل بشن با یک ورقه رسانا بهم (بجز آنتن وسطی)وصلن.مشکل من اینجاست که دو آنتن کناری که بصورت افقی نصب اند بعد از اتصال با ورقه رسانا از آن رد شدن و به جعبه متصل شدن.اما دو آنتن بالایی و پایینی فقط به ورقه متصل اند.سوال اینجاست که 4 تا آنتن فقط با یک سیم بصورت مشترک به مدار وصل اند یا اینکه تک تک؟(منظورم اینه که با سیم از خروجی 4 تا آنتن انشعاب بگیرم بعد بدمش به مدار یا نه،تک تک،آنتنهارو به مدار بدم.؟ )

دوشنبه 24 تیر1392 - 7:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure