انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:15pm

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون آقا حمید فقط در مورد ساخت دسته دوستان راهنمایی کنن که کل مدار با قابش روی دسته میچرخه؟
ضمنا ممکنه کسی pcb براش بذاره که کار ماها راحت بشه؟
آیا استفاده از 5 آنتن ضروریه و نمیشه کمش کرد؟
و مثل تک آنتنیها استفاده میشه؟
یاعلی مدد @};- :-H

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 5 تیر1392 - 8:50am
مدیر کل
مدیر کل

bina نوشته است:
سلام دوستان
ممنون آقا حمید فقط در مورد ساخت دسته دوستان راهنمایی کنن که کل مدار با قابش روی دسته میچرخه؟
ضمنا ممکنه کسی pcb براش بذاره که کار ماها راحت بشه؟
آیا استفاده از 5 آنتن ضروریه و نمیشه کمش کرد؟
و مثل تک آنتنیها استفاده میشه؟
یاعلی مدد @};- :-H

بینا جان فیبر و باطری داخل جعبه قرار میگیرند و جعبه هم سوار بلبرینگ میشه که بهش دسته وصل میشه و انتنها هم باید 5 تا باشند و چهار تا انتن هم تا نصف باز میشند و وسطی هم تا اخر . برای تنظیم باید انتنها رو تنظیم کنین و باز و بسته کنین یعنی چهار تا باهم تنظیم میشن و اون وسطی که اصلا به این چهار تا وصل نیست جدا گانه و حالت دست گرفتن این انتنها هم باید موشن باشه یعنی حرکتی مانند جاروب کردند سمت راست و چپ حرکت میدین میبینین یه جا داره قفل میکنه و میرین به اون سمت و وقتی روی هدف رفتین انتن برمیگرده به شکم . فرکانسها رو اول با اسکوپ اندازه گیری کنین خروجی رو یعنی منفی اسکوپ رو بزنین به چهار تا انتن و مثبت اسکوپ رو بزنین به انتن وسطی و با اون مولتیترن ده کیلو فرکانس رو تنظیم کنین دلخواه میتونین ولوم ده دور هم براش بذارین بجای مولتیترن .

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

پنج شنبه 12 تیر1392 - 1:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا حمید من امروز این ردیاب رو ساختم و تستش کردم خروجی 4 انتن را به یه سر فرکانس متر و انتن تک رو به س دیگه فرکانس متر زدم وقتی ولوم ده کیلو رو میچرخونم فرکانس بازی میکنه من رو فرکانس 5.5 کیلو هرتز میزانش کنم برای طلا خوب هست دیگه؟ بعدش من تو جعبه نزاشتم هنوز برد رو و انتن ها رو با بلبرینگ هم نگرفتم میخواستم بدونم اگه بلبرینگ بزارم زیر جعبه و بعد دسته براش بزارم تو باد امکان داره با کوچکترین وزش باد حرکت کنه پیشنهاد شما چی اقا حمید

شنبه 15 تیر1392 - 6:23pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست من در مورد جعبه کردن دستگاه آقا مجتبی توضیح دادن بازم اگر مشکلی داشتین از ایشون بپرسین.
ولی در مورد متحرک بودن باید به همین صورت باشه و روان بتونه حرکت کنه. باد اگر شدید باشه طبیعتا روی همه این سیستمها اثر میذاره. ولی اگر روان نباشه و درست نچرخه که کلا کار نمیکنه!

یکشنبه 15 تیر1392 - 12:40am

ی سوال این تغیر جهت انتنها و چرخش دستگاه و قفل کردن توسط چه نیرویی انجام میشه

سه شنبه 17 تیر1392 - 1:46am

با سلام خدمت آقا حمید و بقیه کاربران انجمن.من تازه عضو شدم خیلی سایت خوبی دارین.امیدوارم همینطور روز به روز موفقیت های زیادی کسب کنین.من یه سوال برام پیش اومده اینکه تا چقدر رو میتونه سرچ کنه؟(تا چقدر میتونه عمق بزنه).آیا عملکردش برای اجسام زیر خاک هم همانند اجسام روی خاک هستش؟ممنون میشم جواب منو بدین.♥

سه شنبه 18 تیر1392 - 12:25pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون ramincng عزیز به فلزجو خوش اومدین.
جواب سوالات شما تا حد زیادی بستگی داره به اینکه دستگاه به چه صورتی ساخته بشه و چقدر در ساختش دقت کنین. البته فرکانسی هم که برای ردیابی استفاده میکنین در میزان شعاعزنی و عمق زنی تاثیر داره. اما در حالت کلی طبق توضیحات طراحش میزان شعاع زنی 400 متر هست و من فکر میکنم تا حدود 5 متر رو بصورت قطعی بتونه عمق بزنه.

سه شنبه 18 تیر1392 - 1:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنس آنتن ها مهمه؟ قدیم آنتن هایی با جنس برنج بودن که روکش استیل داشتن ولی الان من پرسیدم کاملا استیل هستند. مشکی پیش نمیاد؟
ممنون

سه شنبه 18 تیر1392 - 1:24pm
مدیر کل
مدیر کل

نه علیجان کدوم آنتنها استیل هستن که ما خبر نداریم؟!
آنتنهای تلسکوپی تا جایی که من دیدم همشون برنجی هستن که یک لایه کروم روش کشیده شده! شما اگر با یک چاقو روی این انتنها رو خراش بدین رنگ برنجی زیرش نمایان میشه. ولی لازم نیست کلش رو مثلا سنباده بزنین چون به همون صورتی که هست استاندارد و درسته و برای امواج به خوبی کارایی داره.

سه شنبه 18 تیر1392 - 3:06pm

سلام.با توجه به اینکه مهندس حمید جان عزیز درست گفتن نظر من اینه که از آنتنهایی که قدیم روی تلویزیون میزدند نیز میتوان استفاده کرد.
-حمید جان با توجه به تصویر این ردیاب،فکر کنم 4 آنتن با یک جسمی که هادی هست به هم وصل شدن و در جلو 1 آنتن(وسطی)با یک جسم پلاستیکی محکم شده به 4 تا آنتن.درست گفتم.؟؟؟
با تشکر.

سه شنبه 18 تیر1392 - 6:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure