انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 5:27pm

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
bantama عزیز ممنون از شما .
اما توی عکس ظاهرا ال ای دی مال باتریه .
ظاهرا آقا مجتبی که قبلا درستش کرده ازش خواهش میکنیم توضیح بدن.
موفق باشین

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 29 فروردین1392 - 12:40am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ممنون از تمامی دوستان عزیز

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

جمعه 29 فروردین1392 - 2:35am
مدیر کل
مدیر کل

دوستان این ردیاب بصورت یک دستی انجام میشه درواقع به روش این مدل ردیابی میگن توماسی یعنی با یک دست میگیرین و هی به سمت راست و سمت چپ میبرین یه جا متوجه میشین ردیاب داره کله میزنه یعنی یه جا رو نشون میده و قفل میکنه . بعد مسیر رو ادامه میدین تا به هدف برسین به هدف که رسیدین انتن برمیگرده به شکمتون یعنی برگرد درواقع محدوده یابه نمیشه دقیق روش حساب کرد فرکانس های این هم من تو قسمت فرکانس ردیابها گفتم اما متاسفانه با فرکانسهای بالا کار میکنه من با این ردیاب میتونم هر جنسی رو فرکانسشو بگیرم :D با اون ولوم ده دور که بزرگه میتونین روی فلز مورد نظر اینقدر چپ و راست برین و با اون ولوم تنظیم کنین تا فرکانس اون فلز رو بدست بیارین بعد همانجا که میبینین داره کله میکنه با اسکوپ خروجی انتنها رو بگیرین خروجی پایه دو ایسی 2206 همان که به انتن وسط وصله همونه اون چهار تا دیگه به زمین وصل میشه میتونین چندین مولتیترن بجای این ولوم ده دور بزارین و یک کلید سلکتوری 12 حالته هم درست کنین که هروقت کلید رو چرخوندین بره به اون مولتیترن که تنظیم کردین برای یه فرکانس خاص تو دیتا شیت این ایسی ال ام 339 هم هست میتونین یک کدوم رو انتخاب کنین اون ال ای دی هم برای افت ولتاژ هست تست باطریه این ردیاب صوتی نیست مثل همه ردیابهاست البته با خطای زیاد نگین که نگفتین .
ضمنا انتن وسطی تا ته باز میشه و چهار تا انتن هم تا نصف باز میشند مابین انتنها هم تقریبا دو سانتیتر با هم فاصله دارند وسط انتنها رو هم میتونین از درپوش پلاستیکی شیشه مربا استفاده کنید و جوری سوراخ کنین که انتنها از توش عبور کنن و همدیگر رو نگه دارند دسته رو هم باید بلبرینگ بزنین و جعبه هم سوار بلبرینگ میشود و در نهایت به میله دسته
بنده پی سی بی این رو ندارم از روی فیبر سوراخ شده درست کرده بودم قطعاتشم مخصوصا 2206 رو تهران دارند . ضمنا اون خازن ده نانو رو تغییر بدین میتونین محدوده فرکانسی این ژنراتور رو تغییر بدین برای این هم میتونین یک کلید سلکتوری بذارین
ته انتنها هم که به جعبه وصل میشه باید المینیوم بذارین و او وسط که انتن مرکزی وصل میشه نباید اتصال کنه به المینیوم
اینم فرکانسها برای تنظیم این دستگاه :
طلا: 5.500 KHZ
طلا:50.231 KHZ
طلا: 9.194 KHZ
نقره:12.426 KHZ
نقره:8.700 KHZ
نقره:5.710 KHZ
پلاتین (طلای سفید) 8.448 KHZ
الماس: 9.009 KHZ
الماس: 9.865 KHZ
برنج و مفرق: 13.08 KHZ
مس: 6.710 KHZ
سرب: 9.320 KHZ
اهن: 6.200 KHZ
قلع: 9.660 KHZ
قلع: 37.00 KHZ
پول کاغذی: 9.744 KHZ

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

جمعه 30 فروردین1392 - 2:06pm

نسازيدش چوت تو سايت geotech آخرين خط نوشته The only "things" the Quad is capable of detecting, are gravity and strong wind

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 7:58pm
مدیر کل
مدیر کل

djdream عزیز ضمن خوشامدگویی به شما بابت حضور در این انجمن ؛ عرض کنم بنای ما در این انجمن ارائه اطلاعات درست هست! شما در مورد اون نوشته شاید درست بگین. ولی توجه کنین کسی یا کسانی نظیر کارل مورلند که سکان هدایت ژئوتک رو در دست دارن اصولا عملکرد هیچ ردیابی رو قبول ندارن! میتونین در این مورد بیشتر تحقیق کنین و ببینین امثال ایشون کدوم ردیابی رو تایید کردن که این دومیش باشه؟! :D
اما اکثر ماهایی که اینجا هستیم با ردیاب کار کردیم و میدونیم که کار میکنه و بسته به نوع ردیاب شاید خیلی هم عالی کار بکنه! بنده نمونه مشابه این ردیاب رو ساختم و جواب میده. آقا مجتبی هم عین این ردیاب رو ساختن و خوب کار کرده براشون. واقعیت اینه که این یک مدار ساده ردیاب هست که قطعا جواب هم میده ولی با توجه به سادگی مدار و سیستم آنالوگ و نه چندان دقیق فرکانسی که داره عملکردش همراه با خطای نسبتا زیادی هست که البته در بسیاری از ردیابها بطور مشابه همینجوره.

جمعه 20 اردیبهشت1392 - 8:36pm

باید خازن 10 نانو این مدار با 220 نانو تعویض کنید این یک نکته که فرکانس روی طلا تنظیم میشه

شنبه 1 تیر1392 - 5:32pm
مدیر کل
مدیر کل

احمدقبادی عزیز به فلزجو خوش اومدین. :x
خدمت شما عرض کنم همونطور که در قوانین ایشالا مطالعه کردین یکی از قوانین ما در این انجمن دادن اطلاعات درست هست! :D در مورد اون خازن باید بگم که نه 220 نانو خازن درست و جالبی نیست. بخصوص که خازنهای رنج بالاتر دقت کمتری هم دارن!
اصولا در آیسی 2206 فرکانس خروجی از فرمول 1 تقسیم بر (RC) بدست میاد! در اینجا C خازن 10 نانو هست و R هم مقاومت 5.1 کیلو بعلاوه ولوم 10 کیلو. با یک محاسبه ساده متوجه میشین که در این صورت فرکانس خروجی بین 6.5 کیلوهرتز تا 19 کیلوهرتز متغیر خواهد بود. حالا دیگه بستگی داره شما چه فرکانسهایی رو میخواین؟ اگر مثلا 5500 هرتز برای طلا مورد نظر باشه خوب میشه خیلی دقیق تر با همین فرمول محاسبه کرد. اون خازن هم اگر 22 نانو باشه برای اکثر فرکانسهای معمول در ردیابی مناسب خواهد شد.
طبیعتا تغییر فرکانس هم از طریق اون خازن و هم مقاومت و ولوم امکانپذیره و تفاوت خاصی نداره. نکته مهم اینه این خازن باید بسیار پایدار و از نوع ام کا تی باشه و اون مقاومت و ولوم هم کم خطا باشن. وگرنه ثبات فرکانسی پایین میاد و بدرد نمیخوره.

شنبه 1 تیر1392 - 6:09pm

باسلام خدمت دوست عزیزم.
از بابت راهنمای شما بسیار سپاس گذارم من با خازن 10 نانو تو تنظیمات فرکانسی مشکل داشتم 220 نانو تا حدودی مشکلم حل کرده بود ولی قدرت فرکانسم ضعیف شده بود با خازن 22 نانو تست کردم بسیار عالی بود. من یک سوال دیگه هم داشتم این مدار را میشه با دو آنتن مجزا روی دسته بوربرینگی جواب گرفت

سه شنبه 4 تیر1392 - 10:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا حمید من میخوام این رد یاب رو درست کنم فقط لیست کامل قطعات رو اگه میشه بزارین منون میشم با اینکه اون انتن ها رو چجوری باید درست کرد و طرز کارش چجوری برای رد یابی طلا

سه شنبه 4 تیر1392 - 12:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خب مدار که بسیار ساده هست و به اون شکل فکر نمیکنم لیست قطعات نیاز داشته باشه! ولی با این حال من همینجا لیست رو مینویسم.

مقاومت ها: 5.1K سه عدد ؛ 33K دو عدد ؛ 200 اهم دو عدد
ولومها: 100K معمولی و 10K ترجیحا نوع 10 دور
خازنها: 22n ام کاتی (بجای 10 نانو) یک عدد ؛ 1u یک عدد
آیسیها: XR2206 و LM339
دیودها: زینر 3.9 ولت یک عدد و دیود LED یک عدد
آنتن تلسکوپی 5 عدد
باطری 9 ولت کتابی و کلید روشن خاموش معمولی و یک کلید فشاری

مقاومتها ترجیحا از نوع یک درصد خطا و خازنها همگی باید ام کاتی باشن وگرنه نتیجه مطلوبی حاصل نمیشه!

فرکانس مورد نظر در این دستگاه از فرمول 1 تقسیم بر (C(5100+R محاسبه میشه که در اون R مقاومت ولوم 10 کیلو و C هم عدد خازن 22 نانو هست. بر این اساس هر رنج فرکانسی که مد نظرتون هست میتونین با تغییر خازن 22 نانو یا ولوم 10 کیلو بهش برسین ولی من توصیه میکنم خازن رو زیاد تغییر ندین. ولوم 100 کیلو هم مربوط به تنظیم قدرت خروجیه که برای تنظیم برد و یا حذف ذرات میتونه کاربرد داشته باشه. کلید فشاری و LED هم برای تست باطری هست!

در مورد آنتنهای تلسکوپی هم بهتره اقا مجتبی که خودشون تجربه اپراتوری خوبی با این دستگاه داشتن توضیحات لازم رو به شما بگن.

چهارشنبه 5 تیر1392 - 4:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure