انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:27pm

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. لطف دارین. @};-
اگر بخواین سیگنال ژنراتور با انواع امواج و امکان تغییر دیوتی سایکل موج مربعی داشته باشین راههای مختلفی هست. مدارات سیگنال ژنراتور در انجمن موجوده و در نت هم زیاد پیدا میشه. آیسی 2206 امکان تغییر فرکانس و دیوتی سایکل بطور مجزا رو هم داره ولی مدار باید تغییراتی بکنه. موج سینوسی این آیسی از نظر شکل موج مطلوب هست ولی از نظر دقت فرکانسی آنچنان مناسب ردیابی نیست. توصیه میکنم به مبحث ردیاب موبایلی مراجعه کنین. یک برنامه سیگنال ژنراتور روی گوشی موبایل بمراتب از نظر فرکانس دقیق تر هست و شکل موج سینوسی اون هم کیفیت خوبی داره.
هیچ فرکانس متری برای امواج ضعیف دقیق جواب نمیده! بهرحال اگر از سیگنال ژنراتور موبایلی استفاده کنین دیگه این مشکل رو ندارین.

شنبه 17 آذر1397 - 5:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
ممنون. لطف دارین. @};-
اگر بخواین سیگنال ژنراتور با انواع امواج و امکان تغییر دیوتی سایکل موج مربعی داشته باشین راههای مختلفی هست. مدارات سیگنال ژنراتور در انجمن موجوده و در نت هم زیاد پیدا میشه. آیسی 2206 امکان تغییر فرکانس و دیوتی سایکل بطور مجزا رو هم داره ولی مدار باید تغییراتی بکنه. موج سینوسی این آیسی از نظر شکل موج مطلوب هست ولی از نظر دقت فرکانسی آنچنان مناسب ردیابی نیست. توصیه میکنم به مبحث ردیاب موبایلی مراجعه کنین. یک برنامه سیگنال ژنراتور روی گوشی موبایل بمراتب از نظر فرکانس دقیق تر هست و شکل موج سینوسی اون هم کیفیت خوبی داره.
هیچ فرکانس متری برای امواج ضعیف دقیق جواب نمیده! بهرحال اگر از سیگنال ژنراتور موبایلی استفاده کنین دیگه این مشکل رو ندارین.

اوکی اونجا یه بحثی رو خوندم که شما ژنراتور موبایلی رو خوب تایید میکردید فقط بردش کمه که با یه تقویت کننده ده وات قابل حله....توضیحاتتون در مقایسه کد نویسی سخت افزاری گوشب و ای سی های ژنراتوری جوری بود که خواهرزاده خودم داشت متن شما رو میخوند گفت دایی این بابا خیلی مخه... :D خواهرزاده ام رتبه شصت ریاضی فنی بود و دانشگاه تهران الکترونیک صنعتی میخونه

شنبه 17 آذر1397 - 8:31pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. لطف دارین. :ymhug: @};-
بله ژنراتور موبایلی حداقل برای موج سینوسی بهترین گزینه هست. تقریبا غیر ممکنه مداری بسازین که بتونه موج سینوسی رو بهتر و دقیق تر از اون ارائه کنه! علت هم استفاده از الگوریتم DDS در کنار وجود پردازنده گیگاهرتزی گوشی موبایل هست. اگر از برنامه DDS روی میکرو کنترلر های معمولی یا از آیسیهای اختصاصی متداول در این مورد استفاده کنین بهیچ وجه به چنین دقتی دست پیدا نمیکنین و پرش فرکانسی قابل ملاحظه خواهید داشت که با بررسی دقیق روی سیکلهای مختلف موج توسط اسکوپ قابل مشاهده هست. اما موبایل این کار رو بمراتب دقیق تر انجام میده و تقویت اون هم توسط مدارات مختلفی نظیر یک آمپلی ساده امکانپذیره.

شنبه 17 آذر1397 - 8:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان عزیز کسی pcb برای این ردیاب نزده اگه هست لطفا بزارید،ممنون

چهارشنبه 21 آذر1397 - 4:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Farshadh54 نوشته است:
سلام خدمت دوستان عزیز کسی pcb برای این ردیاب نزده اگه هست لطفا بزارید،ممنون

درود برشما، توی صفحات نخست pcb موجود میباشد.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

سه شنبه 11 تیر1398 - 11:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
مدار ساختم و پاسخگو بوده
بصورت شعاع زن انتنی استفاده میکنم.بجای ولوم هم چندتا مولتی ترن گذاشتم با ولوم 6 حالته ک هر حالت میره روی یه مولتی ترن...ک هرکدوم رو یه فرکانس تنظینه.
از فرکانس های مهندس مجتبی در صفحات اول این تایپیک استفاده کردم.فرکانس دقیق نگذاشتم.مقدار خطای دستگاه فرکانس سنجم پیدا کردم و با کم کردن تنظیم کردم

موفق باشین

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 23 تیر1398 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از ولتاژ 12 استفاده کنین.من دوتا باتری 9 ولت سری کردم.با 7812 ولتاژ 12 دادم.ولتاژ خروجیم بالا میده @};-
فقط نمیدونم ک دستگاه با ولتاژ بالاتر هم کار میکنه یا نه
یا اصلا نیاز هست بیشتر ولتاژ داد یا نه.
مهندس اگ راهنمایی کنه ممنون میشم
از ولتاژی برای ورودی استفاده بهتری کنیم یا همین کافیه
باتری 9 ولت جواب خوبی داده ولی برای کار بهتر باتری لیتیوم بزاریم یا همین کافیه

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 23 تیر1398 - 12:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
تعذیه آیسی 2206 میتونه تا 26 ولت باشه. ولی طبق تجربه من همون 12 ولت مناسب هست و اگر رگوله هم باشه که بهتره. طبیعتا اگر رگولاتور 7812 بذارین حداقل ولتاژ ورودی باید 15 ولت باشه که میتونین از 5 سلول لیتیوم یون یا 2 باطری کتابی استفاده کنین. مصرف این آیسی حدود 15 میلی امپر هست و اگر باطری کتابی شارژی 200 میلی امپر باشه حداقل 10 ساعت کار میکنه.

یکشنبه 23 تیر1398 - 2:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی مهندس.باتری کتابی مناسب تره ب نظرم @};-

بیهوده نشین
وقت طلاست

سه شنبه 25 تیر1398 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.مهندس نحوه حجم گیری با ولوم 100 میگین چطور انجام میشه.
فهم من از مدار.ولوم 100 کیلو موازی با 33 کیلو شده تقریبا 25 کیلو.حالا با چرخش ولوم تا اخر ک حداکثر مقاومت ولوم ایجاد میشه کمترین ولتاژ حاصل میشه.و ولوم نزدیک صفر میکنیم حداکثر ولتاژ ایجاد میشه...حالا برای حجم گیری بیشتر و کمتر ولوم ب چ صورت بچرخونیم،؟؟ولتاژ بالاتر بده یا کمتره؟؟
ولتاژ ورودیم 12 ولت گلاتور شده.اختلاف حداکثری و حداقلی ولتاژ در چرخش ولوم هم 0.26 هست.
خروجی ولتاژ با ولوم آخر 5.83و ولوم نزدیک صفر 6.09
ممنونم @};-

بیهوده نشین
وقت طلاست

پنج شنبه 17 مرداد1398 - 9:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure