انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 28 فروردین1403 - 2:44am

پاسخ به موضوع  [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 ... 78  بعدی
 Treasure Scope Quad 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ASHIL نوشته است:
دروود دوستان
بنده قبلن برای این مدار PCB زده بودم و در این جا قرار میدم که دوستان استفاده کنند.
همه چی در فایلا مشخصه و مقدارها هم نوشته شده
موفق باشید

درود بر شما

ولوم discrimintae کارش چیه؟
ولو تون چطور؟
کدومشون رو باید ولوم 10 دور گذاشت؟
یا حق

چهارشنبه 18 مرداد1396 - 11:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
ASHIL نوشته است:
دروود دوستان
بنده قبلن برای این مدار PCB زده بودم و در این جا قرار میدم که دوستان استفاده کنند.
همه چی در فایلا مشخصه و مقدارها هم نوشته شده
موفق باشید

درود بر شما

ولوم discrimintae کارش چیه؟
ولو تون چطور؟
کدومشون رو باید ولوم 10 دور گذاشت؟
یا حق

دروود
ولوم 10 کیلو رو 10 دور بزارید برای تغییر فرکانس
و ولوم 100 کیلو رو هم معمولی جنس خوب بزارید و مربوط به تنظیم قدرت خروجیه که برای تنظیم برد و یا حذف ذرات میتونه کاربرد داشته باشه

موفق باشید

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 19 مرداد1396 - 10:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز انجمن... مدار الکترواسکوپ رو ساختم مونده راه اندازیش.بعدا تست میکنم نتیجه رو خدمت دوستان اعلام میکنم..فقط یه سوال داشتم راجب مدار... اون دیود روی مدار میتونم دیود 1N5819 یا 1N4007 استفاده کنم و خازن 1 میکرو فاراد رو از نوع MKT بذارم؟؟؟

سه شنبه 7 شهریور1396 - 8:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Atroo نوشته است:
سلام خدمت دوستان و کاربران عزیز انجمن... مدار الکترواسکوپ رو ساختم مونده راه اندازیش.بعدا تست میکنم نتیجه رو خدمت دوستان اعلام میکنم..فقط یه سوال داشتم راجب مدار... اون دیود روی مدار میتونم دیود 1N5819 یا 1N4007 استفاده کنم و خازن 1 میکرو فاراد رو از نوع MKT بذارم؟؟؟

خازن رو که تاکید شده حتما mktبزارید برای ثبات فرکانس خیلی بهتر که بعم نخوره
دیود هم فقط کارش یکسوساز برای جلوگیری از اتصالی .میتونید بزارید
اما جهتش اشتباهه باید اصلاح بشه سمت بدون خط ولتاژ وارد میشه واون سمتی که
خط سفید دیود هست برق ازش خارج میشه
تو عکس جهتش اشتباه بود
اگه دیود زینر منظورتون هست خیر حتما باید همون شماره باشه

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

شنبه 11 شهریور1396 - 4:41pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

۱سوالتو مدار من فرکانس از۷کیلو کمترنمیشه
بافرکانس متر خروجی گرفتم با ولوم ده دور ۱۰کیلو کمتر از۷۳۸۵هرتز نیومد

کسی میدونه مشگل چیه؟
پایه ۱۳ خروجی با دهم درصد هم میده
میشه خروجی از این پایه گرفت؟
فقط اگه میشه چه تغییراتی نیاز هست؟
مهندس حمید اگه براتون مقدورهست توی این تاپیک راهنمایی تون شامل ما هم بفرمایید
یه خواهش دیگه هم داشتم
یکی از دوستان یادمه گفته بودن ولوم برای ثبات فرکانس اضافه کردن اگه این مورد هم ب فرمایید چه جوری ولوم چند کیلو وکدوم پایه ایسی وصل بشه
بی نهایت سپاسگزارم

پیامبراکرم(ص)

شنبه 11 شهریور1396 - 4:56pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
فرکانس خروجی آیسی 2206 بر اساس فرمول 1 تقسیم بر RC بر حسب هرتز بدست میاد که R مجموع مقاومت 5.1 کیلو و ولوم 10 کیلو هست و C هم خازن 10 نانو در این مدار هست. بنابراین حتی اگر ولوم روی حداکثر مقدار تنظیم بشه فرکانس خروجی حدود 6622 هرتز خواهد بود و حرف شما درسته. لذا برای کم کردن فرکانس باید مقدار ولوم رو بیشتر از 10 کیلو در نظر بگیرین یا بصورت سری با ولوم 10 کیلو ولوم دیگری متصل کنین تا به کمک هر دو ولوم بتونین فرکانس رو تنظیم کنین. همینطور با افزایش خازن 10 نانو هم میتونین فرکانس رو کم کنین.
پایه 13 و 14 مربوط به خروجی فرکانس نیست و برای تنظیم دقیق شکل موج سینوسی استفاده میشه که بهتره همون مقاومت 200 اهم در اون بخش قرار بگیره.
ثبات دقیق فرکانسی با توجه به وابستگی فرکانس به عدد مقاومت و ولوم و بخصوص خازن و خطای حرارتی قابل ملاحظه این قطعات و حتی کمی خطای حرارتی مربوط به خود آیسی 2206 عملا ممکن نیست. با اینکه ایسی 2206 بین ایسیهای مشابه نظیر 8038 وضعیت بهتری هم داره ولی با این حال دقت و ثبات فرکانس خروجی قابل قیاس با مدارات دیجیتال و همینطور خروجی فانکشن ژنراتور موبایلی نیست.

شنبه 11 شهریور1396 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
فرکانس خروجی آیسی 2206 بر اساس فرمول 1 تقسیم بر RC بر حسب هرتز بدست میاد که R مجموع مقاومت 5.1 کیلو و ولوم 10 کیلو هست و C هم خازن 10 نانو در این مدار هست. بنابراین حتی اگر ولوم روی حداکثر مقدار تنظیم بشه فرکانس خروجی حدود 6622 هرتز خواهد بود و حرف شما درسته. لذا برای کم کردن فرکانس باید مقدار ولوم رو بیشتر از 10 کیلو در نظر بگیرین یا بصورت سری با ولوم 10 کیلو ولوم دیگری متصل کنین تا به کمک هر دو ولوم بتونین فرکانس رو تنظیم کنین. همینطور با افزایش خازن 10 نانو هم میتونین فرکانس رو کم کنین.
پایه 13 و 14 مربوط به خروجی فرکانس نیست و برای تنظیم دقیق شکل موج سینوسی استفاده میشه که بهتره همون مقاومت 200 اهم در اون بخش قرار بگیره.
ثبات دقیق فرکانسی با توجه به وابستگی فرکانس به عدد مقاومت و ولوم و بخصوص خازن و خطای حرارتی قابل ملاحظه این قطعات و حتی کمی خطای حرارتی مربوط به خود آیسی 2206 عملا ممکن نیست. با اینکه ایسی 2206 بین ایسیهای مشابه نظیر 8038 وضعیت بهتری هم داره ولی با این حال دقت و ثبات فرکانس خروجی قابل قیاس با مدارات دیجیتال و همینطور خروجی فانکشن ژنراتور موبایلی نیست.

از راهنمایی تون سپاسگزارم مهندس
باتوجه به اینکه طراح فرکانس goldبرای این مدار ۴۷۱۹ اعلام شده
شماتغییر خازن رو صلاح میدونین یا اضافه شدن ولوم دیگه؟یاهردو؟
دراینصورت خازن ۱۰نانو را چه عددی میتونم بزارم تا فرکانس حدودزیر ۴کیلو برسه؟
یک سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید

بجای مقاومت۲۰۰اهم ۲۲۰میشه استفاده کرد؟
بااینکه خطای این مدار به نسبت موبایلی ودیگر مدارها زیادتر اما مشتاقم تجربه کارکردن با این نوع توماسی رو تجربه کنم البته باراهنمایی های شما ودوستا ن به بهترین حالت بهینه شده
برسم
سپاس

پیامبراکرم(ص)

شنبه 18 شهریور1396 - 9:33am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
عرض کردم هم با افزایش خازن و هم افزایش مقاومت و ولوم میتونین به فرکانسهای پایین تر دست پیدا کنین. بجای خازن 10 نانو هم بنظر من 22 نانو میتونه مناسب باشه. دقت کنین این خازن باید از نوع ام کا تی باشه که پایدارترین نوع خازن برای چنین کاری هست.
بجای مقاومت 200 اهم میتونین از مقاومتهای 220 یا 180 اهم استفاده کنین. ولی با توجه به دیتاشیت بنظر من بهتره دو مقاومت 100 اهم رو سری کنین تا به مقاومت 200 اهم برسین.

شنبه 18 شهریور1396 - 4:23pm

سلام دوستان من این مدار رو ساختم کار میکنه و 5تا هم انتن 120گرفتم واسش ولی جعبش نکردم چون دیگه از این کارا و فکرا گنج یابی اینا اومدم بیرون هرکی خواست هزینه قطعاتشو با انتنش بده میدم بهش

دوشنبه 8 آبان1396 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
ولوم دیسک طریقه کارکردش چطوره.چطور باید مورد استفاده قرار بگیره
روی دستگاه چندتا عدد جلوی فلزات نوشته.مفهومشون چیه.
اقا مجتبی هرض کردن ک میشه با مولتی ترن فرکانس هایی ک گذاشتن تنظیم کرد و کار کرد.
کدومش درست تره

بیهوده نشین
وقت طلاست

یکشنبه 19 آذر1396 - 6:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 772 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 ... 78  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure