انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:09pm

پاسخ به موضوع  [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 27  بعدی
 ردیاب MINOTOM 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

CCcall نوشته است:
ممنون

مشکل پرش رفع شد.فقط الان یه کاراکتر نقطه چین مانند بین B و P وجود داره
پیوست:
پرش.jpg

خواهش میکنم .
اون کاراکتر اضافه طبیعی است.
چون ارتباط دو میکرو از طریق پورت سریال است وجود پرش امکانش هست ولی هیچ چیزی از خروجی اون که اصل کار است تغییری نمیکند .
همینکه میتوانید فرکانس های مربوطه رو در صفحه نمایش ببینید کفایت کار را دارد شما چوک را به مدار ببندید و خروجی را چک کنید اگه خروجی درست بود و شوک هم داشتی هیچ مشکلی ندارد .
پرش رو میشه تا حدودی برطرفش کرد که مشکل آن در مقدار زمان رفرش ال سی دی است که باید روش خودم در یک مدار واقعی کار کنم که مدار در دسترسم نیست و به زودی میاد و درستش میکنم هیچ مشکلی ندارد. البته در مدار خود من همین وقفه زمانی است و پرشی هم ندارم اگر مابقی دوستان هم همین مشکل رو داشتند و مشکل حادی هم بود اصلاحش خواهم کرد .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 7:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خداروشکر که بعد از چند ماه بلاخره پست هام به نمایش در اومد.
مهندس مجتبی ضمن تشکر از شما یه درخواستی داشتم اگه میشد برای دستگاه یک حالت امنیتی مثل دستگاه های فرید باقری در نظر میگرفتیدخیلی خوب میشد منظورم اون حالتی بود که با روشن کردن دستگاه روی ال سی دی بنویسه دیاگه مثلا پژو و بعد از نگه داشتن یک دکمه بره رو حالت ردیاب.
جسارتا این درخواست رو از مهندس حمید هم درباره پالسی فلزجو دارم
با این حالت وقتی گیر بیوفتیم میشه یجوری در رفت آخه خیلی ها از این دمو دستگاه ها سر در نمیارن

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون آقامجتبی
خروجی چوک به چه صورتی بایدباشه؟ آیا فرکانس در خروجی چوک وجود داره؟اگه هست کدوم فرکانس؟T یا B?

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 7:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
خداروشکر که بعد از چند ماه بلاخره پست هام به نمایش در اومد.
مهندس مجتبی ضمن تشکر از شما یه درخواستی داشتم اگه میشد برای دستگاه یک حالت امنیتی مثل دستگاه های فرید باقری در نظر میگرفتیدخیلی خوب میشد منظورم اون حالتی بود که با روشن کردن دستگاه روی ال سی دی بنویسه دیاگه مثلا پژو و بعد از نگه داشتن یک دکمه بره رو حالت ردیاب.
جسارتا این درخواست رو از مهندس حمید هم درباره پالسی فلزجو دارم
با این حالت وقتی گیر بیوفتیم میشه یجوری در رفت آخه خیلی ها از این دمو دستگاه ها سر در نمیارن

سلام . خواهش میکنم .
فکر حوبیه . بعدا روش کار میکنم

Nikola Tesla

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

CCcall نوشته است:
ممنون آقامجتبی
خروجی چوک به چه صورتی بایدباشه؟ آیا فرکانس در خروجی چوک وجود داره؟اگه هست کدوم فرکانس؟T یا B?

پایه 15 میکرو u1 فرکانس B (این فرکانس دیوتی پایینی داره بهتره P را در نهایت خود بگذارید و اندازه بگیرید و ممکنه با مولتی متر معمولی درست نشون نده )
پایه 15 میکرو u2 فرکانس T
خروجی اپتوکپلر با فرکانس متر معمولی نمیشه و خروجی اون متفاوت با ورودی ها خواهد بود

Nikola Tesla

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
CCcall نوشته است:
ممنون آقامجتبی

پایه 15 میکرو u1 فرکانس B (این فرکانس دیوتی پایینی داره بهتره P را در نهایت خود بگذارید و اندازه بگیرید و ممکنه با مولتی متر معمولی درست نشون نده )
خروجی اپتوکپلر با فرکانس متر معمولی نمیشه و خروجی اون متفاوت با ورودی ها خواهد بود

پس یعنی در خروجی چوک نمیشه فرکانس رو اندازه گیری کرد؟

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

CCcall نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
CCcall نوشته است:
ممنون آقامجتبی

پس یعنی در خروجی چوک نمیشه فرکانس رو اندازه گیری کرد؟

میتونی ولی اگه با مولتی متر اندازه بگیری احتمالا فرکانسی که بهت بده متفاوت خواهد بود . برای عملکرد درست سیستم شما خروجی رو به چوک وصل کنید و با تغییرات فرکانس صدا و شوک چوک را برسی کنید . از صدای چوک میشه تا حدودی به ثبات فرکانسی هم پی ببرید .

Nikola Tesla

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چوک رو به مدار وصل کردم.بله با تغییر فرکانس صدای چوک هم تغییر میکنه.با افزایش فرکانس ضربان تندتر و با کاهش فرکانس صدای ضربان چوک کندترمیشه.فقط یه مورد اینکه وقتی چوک به مدار وصل میشه رقم اعشار نشانگر ولتاژ باتری مدام نوسان میزنه.

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

علت نوسان ولتاژ باطری بعد از نصب چوک بدلیل پایین بودن آمپر باطری و یا خراب بودن باطری است .
اینم یک نمونه از ساخت مدار توسط دوستان بدون هیچ مشکلی .
فقط دوستان توجه کنن با توجه به جنس ولوم ده کیلو ممکنه پرشی در میزان p در مدار ایجاد بشه که هیچ مشکلی نداره و پرش تا 5 6 واحد مشکلی نداره .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

Nikola Tesla

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
علت نوسان ولتاژ باطری بعد از نصب چوک بدلیل پایین بودن آمپر باطری و یا خراب بودن باطری است .
اینم یک نمونه از ساخت مدار توسط دوستان بدون هیچ مشکلی .
فقط دوستان توجه کنن با توجه به جنس ولوم ده کیلو ممکنه پرشی در میزان p در مدار ایجاد بشه که هیچ مشکلی نداره و پرش تا 5 6 واحد مشکلی نداره .

باتریها سه سلول 3.7 ولتی 2200میلی آمپر نوع لیتیوم آیون است.باتریها تازه هم هستند.

جمعه 7 اردیبهشت1397 - 10:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: عقاب شهرکرد و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure