انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 10:35am

پاسخ به موضوع  [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27  بعدی
 ردیاب MINOTOM 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود دوستان. مطلبی هست که باید قبلا میگفتم تا حقی بر گردنم نماند که متاسفانه فکر کنم بخوبی بیان نکردم .
طرح مینوتوم قسمت درایور اون یعنی اپتوکوپلر و اون تیپ ۱۲۲ رو یک فردی به اسم یونس خندان به من کمک کردن و حاصل و نتیجه زحمات ایشون هست که جا داره در اینجا تشکر کنم .
کل برنامه نویسی و ثبات فرکانسی و کل برنامه های دیگر تماما کار خودمه و از جای دیگر کپی برداری نشده است اینکه الان دوستان دارن استفاده میکنن و موفق هستن باید علاوه بر من از جناب خندان هم تشکر کنن چون ایشون هم میشه گفت پایه گذار این طرح هستند .
البته قبلا این موضوع رو گفته بودم ولی الان هم میگم تا بعدا باعث ناراحتی و کدورت نشه و احساس نشه که من مغرورو یا خودخواه هستم.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 28 خرداد1398 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
کلا فلز که زیر حاک میره فرق میکنه . فرکانسی که گزارش شده 59000 بوده .
به هر حال مدار عمومی است اگر هرکس یک تجربه کسب کنه و اینجا اعلام کنه خیلی از مشکلات حل میشه .
بنظر من فرکانس B بالاتر هم تست کنید بالای 30 یا 40 هرتز . در اکسپوفر مد آزاد هم فرکانس پایه نزدیک 60 هرتز موفقیت های خوبی داشته .

درود
آقا مجتبی داشتم صفحات رو مرور می کردم به این پست بر خوردم
اینکه می فرمایید فرکانس پایه 60 (البته فرکانس فلز رو نفرمودید روی چند تنظیم بوده) موفقیت داشته با چیزی که من تجربه کردم متفاوته به این صورت که من اگر با فرکانس فرضا 5000 و فرکانس پایه 60 جایی رو بگیرم با فرکانس 5000 و فرکانس پایه 25 هم اون نقطه رو میگیرم حالا قوی تر یا ضعیفتر ولی در هر صورت میگیرم این مورد رو بارها تست کردم و مطمئنم. ولی فقط کافیه فرکانس رو از 5000 به مثلا 6000 تغییر بدم اونوقت دیگه نقطه قبل رو نمیزنم. یعنی با تغییر فرکانس پایه عملا هیچ چیز عوض نمیشه فقط کشش آنتن تغییر میکنه پس فرکانس پایه برای فلز با ارزش زدن برای من تفاوتی نداره.
نظر شما چیه کار من ایراد داره یا بخاطر تفاوت بدن هاست که نتیجه چیز دیگری میشه؟؟

یکشنبه 23 تیر1398 - 9:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

t555 نوشته است:
سلام
دوستان بنده این ردیاب رو ساخته ام
چندتا ایراد داره و چندتا حسن
اگرطراحش ایرادشو پیدا کرده بیاد به دوستان بگه تا کسی سردرگم نشه

دوست عزیز اگه ایرادی دیدی بگو تا طراح رفع کنه
:)] :)] ~X( ؟
[-X #:-s

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

پنج شنبه 3 مرداد1398 - 3:30pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
کلا فلز که زیر حاک میره فرق میکنه . فرکانسی که گزارش شده 59000 بوده .
به هر حال مدار عمومی است اگر هرکس یک تجربه کسب کنه و اینجا اعلام کنه خیلی از مشکلات حل میشه .
بنظر من فرکانس B بالاتر هم تست کنید بالای 30 یا 40 هرتز . در اکسپوفر مد آزاد هم فرکانس پایه نزدیک 60 هرتز موفقیت های خوبی داشته .

درود
آقا مجتبی داشتم صفحات رو مرور می کردم به این پست بر خوردم
اینکه می فرمایید فرکانس پایه 60 (البته فرکانس فلز رو نفرمودید روی چند تنظیم بوده) موفقیت داشته با چیزی که من تجربه کردم متفاوته به این صورت که من اگر با فرکانس فرضا 5000 و فرکانس پایه 60 جایی رو بگیرم با فرکانس 5000 و فرکانس پایه 25 هم اون نقطه رو میگیرم حالا قوی تر یا ضعیفتر ولی در هر صورت میگیرم این مورد رو بارها تست کردم و مطمئنم. ولی فقط کافیه فرکانس رو از 5000 به مثلا 6000 تغییر بدم اونوقت دیگه نقطه قبل رو نمیزنم. یعنی با تغییر فرکانس پایه عملا هیچ چیز عوض نمیشه فقط کشش آنتن تغییر میکنه پس فرکانس پایه برای فلز با ارزش زدن برای من تفاوتی نداره.
نظر شما چیه کار من ایراد داره یا بخاطر تفاوت بدن هاست که نتیجه چیز دیگری میشه؟؟

درود دوست عزیز نتایج شما درست هست . @};-
فرکانس پایه 25 بهترین کشش رو فعلا داره .
ضمنا تفکیک فرکانسی هم در این طرح داره کار خودشو بصورت باور نکردنی و راضی کننده انجام میده

Nikola Tesla

دوشنبه 13 مرداد1398 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
t555 نوشته است:
سلام
دوستان بنده این ردیاب رو ساخته ام
چندتا ایراد داره و چندتا حسن
اگرطراحش ایرادشو پیدا کرده بیاد به دوستان بگه تا کسی سردرگم نشه

دوست عزیز اگه ایرادی دیدی بگو تا طراح رفع کنه
:)] :)] ~X( ؟
[-X #:-s

داداش شما دنبال چه ایرادی میگردی ؟
هر طرحی راه برای تکمیل داره . فعلا شما بساز و استفاده کن .

Nikola Tesla

دوشنبه 13 مرداد1398 - 1:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

آقای مجتبی در رابطه با تفکیک فرکانسی چه فرکانس هایی تا حالا تست شده و جواب داده لطفا بگید ماهم تست کنیم
در رابطه با فرکانس 59000 تا حالا کسی با این فرکانس آهن پیدا کرده؟؟؟؟

دوشنبه 14 مرداد1398 - 12:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت همه عزیزان فلزجو
یه سوال از مهندس مجتبی عزیز داشتم . آیا میشه داخل باکس این ردیاب از یه برد فانکشن سینوسی به عنوان حذف کننده استفاده کرد و خروجی روبه دوتا آنتن جداگانه که به سمت پایین قرار گرفتن استفاده کرد . تا هر وقت خواستیم حذف کننده رو هم زمان روشن کنیم و ردیابی انجام بدیم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پنج شنبه 31 مرداد1398 - 2:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

signal نوشته است:
با سلام
این هم مینوتام من :D
به نظر من که ردیابی باهاش عالیه :-BD
فقط نمیدونم میشه تو جدول مربوطه فرکانسهای جدیدی اضافه کرد یا نه؟ :-?

hi all friends

can someone help me get the frequencies of metals in tunisia

thank you for all

پنج شنبه 31 مرداد1398 - 2:06pm

سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان عزیز و مهندس حمید گل و خصوصا آقا مجتبی طراح این مدار ، بنده تقریبا از همون ابتدا که آقا مجتبی زحمت کشیدن و مدار رو در اختیار عموم گذاشتن این ردیاب رو ساختم(به شکل توماسی) و میخواستم خدمت اون دسته از دوستان که به تازگی قصد ساخت یا استفاده این ردیاب رو دارند چند نکته رو عرض کنم:
اول این که مثل خیلی از ردیاب های دیگر از شرکتی گرفته تا دست ساز عملا تفکیک و رهگیری یک فرکانس خاص در همه شرایط در این ردیاب وجود ندارد یعنی این که تا الان شده که بنده با هر فرکانسی چه فلزات با ارزش و چه بی ارزش کار کردم ؛آهن زنگ زده و یا فلزات بی ربط پیدا کردم البته به ندرت هم جاهایی گرفتم که هیچ فلزی نبوده و به اصطلاح ذرات رو گرفتم ، اما در یکی از مکان هایی که کار کردم یک پلمپ رو رهگیری کردیم که از نظر گنجینه بودن کاملا مطمئن هستم ( چون بعدا دستگاهای دیگری هم در اون مکان جواب دادن) و دیروز هم با دوستان به یک کوهستان دور افتاده رفتیم که تقریبا کمتر انسانی اونجا پا گذاشته بود و با فرکانس مفرغ و مس و طلا تقریبا از فاصله ۲۰۰۰ متری یک نقطه رو گرفت بعد از کوه پیمایی به اون نقطه رسیدیم که دیدیم یک قطعه آهنی خیلی قدیمی و زنگ زده روی زمین افتاده بود هرچند بقیه ناامید شدن ولی بنده تقریبا خوشحال شدم که هرچند فلز با ارزشی نگرفته بود ولی رهگیری از اون فاصله همه را متعجب کرده بود . ادامه در پست بعد

دوشنبه 4 شهریور1398 - 10:10pm

دوستان عزیز میبخشید که طولانی شد ، در کل میخواستم بگم که این ردیاب درست است که تفکیک و حذف ذرات نداره اما بسیار قوی و نیرو مند است ، و اگه میخواین با این ردیاب چیزی پیدا کنید باید اولا یک نقطه زن خوب در کنارش باشه و دوما سعی کنین جاهای دور از مناطق مسکونی کار کنید
در پایان از آقا مجتبی طراح این ردیاب تشکر میکنم ، همچنین هزاران درود میفرستم بر روان بزرگ مرد این انجمن آقا حمید عزیز که واقعا دستگاهشون تا الان برای بنده عالی بوده و هر جا که رفتیم بنده رو سرفراز کرده،
زنده باد ایران و ایرانی

دوشنبه 4 شهریور1398 - 10:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure