انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:19am

پاسخ به موضوع  [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 27  بعدی
 ردیاب MINOTOM 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
این مدار یکی از دوستان واسم طراحی کردن اما نمیدونم چجور باکسش کنم،در باکس کردنش مشکل دارم...
اگر بخوام بصورت توماسی باکسش کنم انتن ها به کجای مدار وصل میشه؟

http://uupload.ir/files/1en1_img_20190430_205049.jpg

http://uupload.ir/files/jgtj_img_20190430_205103.jpg

http://uupload.ir/files/gzmh_img_20190430_205136.jpg

سه شنبه 10 اردیبهشت1398 - 8:03pm
آواتار کاربر

edris نوشته است:
سلام دوستان
این مدار یکی از دوستان واسم طراحی کردن اما نمیدونم چجور باکسش کنم،در باکس کردنش مشکل دارم...

ذوست عزیز انتن به چوک وصل میشه
به خروجی چوک وصل میشه

پنج شنبه 12 اردیبهشت1398 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bahram4321 نوشته است:
edris نوشته است:
سلام دوستان

ذوست عزیز انتن به چوک وصل میشه
به خروجی چوک وصل میشه

بهرام جان لطفا از چوک عکس بگیر موقعی که سیم انتن بهش وصله...ممنون @};-

جمعه 13 اردیبهشت1398 - 7:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال

برای مدل توماسی دو انتن باید استفاده کنم یا 3انتن؟
برای اتصال انتن به باکس میشه قسمت پیچ انتن رو با یه مهره و واشر به داخل باکس وصل کرد(مثل عکس زیر)؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 14 اردیبهشت1398 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر همه اعضای محترم و عرض ادب و تشکر بر طراح مینوتوم؛ آقا مجتبی...
بنده چند روز پیش خوندم که این سیستم و کاراییش رو خیلی تعریف میکنن. تصمیم به ساختش گرفتم و متوجه شدم که در اینجا توسط آقا مجتبی ارائه شده.. خوب تقریباً اکثر قطعاتشم تهیه کردم.. فقط اینکه الآن میبینم نیازمند یه سری اطلاعات ریز تکمیلی جهت راه اندازی اون هستم... در گروهها هم که سؤال میکنم جوابی نمیگیرم.. یا بلد نیستن یا بلدند و دریغ میکنن.. خوب ندونستن این مطالب هم برای چون بنده ای که سواد الکترونیک ندارم اون رو غیرکاربردی میکنه..
لذا از آقا مجتبی یا هر یک از دوستانیکه اونرو کامل درست کردن وسیستمشون بدون ایراد کار میکنه خواهش میکنم جوابم رو بفرمایید:

1- بنده فریت EI گرفتم 22 در 18 ولی فرمول دقیق چوک رو نمیدونم..
ظاهراً سیم پیچ اولیه رو باید با سیم01 و بین 700 تا 1000 دور پیچید که به یک طرف قرقره لحیم میشن وبعد روی اونا 20 دور با سیم 02 یا 025 پیچیده میشه وبه طرف مقابل قرقره لحیم میشن..آیا درسته؟
2- بعد از این مرحله سر سیمهای چوک دقیقاً به کجاهای مدار، ولومها یا آنتنها وصل میشن؟
3- محل اتصال پایه های هریک از دو ولوم دقیقاً کجاست؟
4- بهترین چیدمان داخل باکس چیه؟ محل بورد، چوک و فواصلشون نسبت به هم و انتنها.
5- فوت وفن ونکات بهترین محل زدن بلبرینگ بر روی جعبه ( شکل توماسی) چیه؟
آیا باید بعد از زدن همه چیز و وصل انتنا .. با آنتنای بسته دقیق مرکز ثقل رو پیدا کرد و دقیق اونجا زد؟ یا کمی جلوتر وعقبتر؟

خدا انشالله به کمک کارعزیز عوض خیر دهد.

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 5:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

edris نوشته است:
برای مدل توماسی دو انتن باید استفاده کنم یا 3انتن؟
برای اتصال انتن به باکس میشه قسمت پیچ انتن رو با یه مهره و واشر به داخل باکس وصل کرد(مثل عکس زیر)؟

درود بر شما .
ردیابتون مبارک باشه .
این ردیاب اصولش دو آنتنه هست ولی میتونید سه آنتنه هم استفاده کنید بستگی به این داره که چطور اپراتوری میکنید ولی من 3 آنت رو پیشنهاد میکنم تا جلوی باکس سنگین باشه مخصوصا اگر آنتن هاتون قطرش کم باشه.
بستن با مهره و واشر هم ایرادی نداره ولی بهتر که آنتن ها بدون واسته بره داخل باکس و فیکس بشه

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
بنده چند روز پیش خوندم که این سیستم و کاراییش رو خیلی تعریف میکنن. تصمیم به ساختش گرفتم و متوجه شدم که در اینجا توسط آقا مجتبی ارائه شده.. خوب تقریباً اکثر قطعاتشم تهیه کردم.. فقط اینکه الآن میبینم نیازمند یه سری اطلاعات ریز تکمیلی جهت راه اندازی اون هستم... در گروهها هم که سؤال میکنم جوابی نمیگیرم.. یا بلد نیستن یا بلدند و دریغ میکنن.. خوب ندونستن این مطالب هم برای چون بنده ای که سواد الکترونیک ندارم اون رو غیرکاربردی میکنه..
لذا از آقا مجتبی یا هر یک از دوستانیکه اونرو کامل درست کردن وسیستمشون بدون ایراد کار میکنه خواهش میکنم جوابم رو بفرمایید:

ظاهراً سیم پیچ اولیه رو باید با سیم01 و بین 700 تا 1000 دور پیچید که به یک طرف قرقره لحیم میشن وبعد روی اونا 20 دور با سیم 02 یا 025 پیچیده میشه وبه طرف مقابل قرقره لحیم میشن..آیا درسته؟
2- بعد از این مرحله سر سیمهای چوک دقیقاً به کجاهای مدار، ولومها یا آنتنها وصل میشن؟
آیا باید بعد از زدن همه چیز و وصل انتنا .. با آنتنای بسته دقیق مرکز ثقل رو پیدا کرد و دقیق اونجا زد؟ یا کمی جلوتر وعقبتر؟

درود بر شما. ممنون از شما .
1-بله درسته .
2- اونی که سیم 0.25 هست میره به مدار که محلش رو هم مشخص کردم و اون سیم پیچ نازک و زیاد میره به آنتن ها.
3-محل اتصال پایه های ولوم که دقیقا مشخص شده .
4-بهترین چیدمان اینه که باطری ها در جلو باکس باشه بعد چوک بعد برد . فاصله دو آنتن بین 10 تا 15 سانت خوبه .
5-ببنید وقتی تکمیل کردین و آنتن ها بسته شدو باکس کامل شد نقطه دقیق تعادل یا همون مرکز ثقل رو پیدا کنید بعد حدود 2 تا 3 سانت بیاین سمت عقب باکس و بلبرینگ رو وصل کنید تا جلوی باکس سنگین بشه . تعادل طرفین باکس هم رعایت کنید . باکس کردن نصف کار ردیاب هست و مهمه.
موفق باشید

Nikola Tesla

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 9:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام بر عزیزان فلزجو
آقا مجتبی منظور شما از سه آنتنه رو بیشتر توضیح میدین . آنتن اول و دوم که از قسمتی که سیم لاکی ۰.۱ قرار گرفته میاد . سومین آنتن رو از کجا بگیریم ؟
آیا منظورتون همون منفی مداره یا نه ؟

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
mahmood51 نوشته است:

درود بر شما. ممنون از شما .
1-بله درسته .
2- اونی که سیم 0.25 هست میره به مدار که محلش رو هم مشخص کردم و اون سیم پیچ نازک و زیاد میره به آنتن ها.
3-محل اتصال پایه های ولوم که دقیقا مشخص شده .
4-بهترین چیدمان اینه که باطری ها در جلو باکس باشه بعد چوک بعد برد . فاصله دو آنتن بین 10 تا 15 سانت خوبه .
5-ببنید وقتی تکمیل کردین و آنتن ها بسته شدو باکس کامل شد نقطه دقیق تعادل یا همون مرکز ثقل رو پیدا کنید بعد حدود 2 تا 3 سانت بیاین سمت عقب باکس و بلبرینگ رو وصل کنید تا جلوی باکس سنگین بشه . تعادل طرفین باکس هم رعایت کنید . باکس کردن نصف کار ردیاب هست و مهمه.
موفق باشید

سلام و درود بر شما.. از لطف و عنایتتون بسیار بسیار سپاسگزارم.
جسارتاً از باب اطمینان که دیگه مزاحمتون نشم یه مقدار بازتر میپرسم؛

1- دراین مورد سایز فریتی که بنده گرفتم ( 22 در 18) مشکلی نداره؟ بهترین دور سیم 01 برای این سایز رو چند توصیه میکنید؟ چون رنج عددیش خیلی وسیعه.. نتیجش رو هرجا یه چیزی عنوان کردن... 500 یا 600 یا 700 میکروهانری.

2- یعنی دو سر دور کم ( سیم 02) میخوره به “out (chok)” روی بورد؟ و یک سر از سیمپیچ دور بالا(01) میخوره به یک انتن وسر دومش میخوره به آنتن دوم؟

3- در مورد پایه های ولومها هم بعلت مبهم بودن اتصالاتشون سؤال کردم؛ چون شماره پایه ها و محل اتصالشون در عکسا با هم نمیخونن. در عکس الصاقی زیر شما خودتون محل شماره پایه ها برای بورد رو مطابق شکل سمت راست تصریح کردید.. ولی با راههای ترسیمی همخوانی ندارند.. شما پایه 1 رو وسطی معرفی کردید ولی در عکس، شماره 1 به پایه کناری میره.
امکانش هست این قسمت رو محبت کنید یکبار دیگه بطور واضح از اول بر روی تصویر پایه ترسیم کنید؟ بگونه ای که اتصالات رو منطبق با عکس واقعی ولوم ( تصویر سمت راست) ترسیم کنید؟

4- هر دو ولوم یک دور هستن؟ نیازی به 10 دور نیست؟

5-اون نقطه دقیق ثقل رو با آنتنای کاملا باز پیدا کنم یا بسته؟ آنتنایی که بنده تهیه کردم حدود 1 متر باز میشن.

6- و حتما جای اون دیود 5819 جامپر بزنیم؟

پیوست:
1.png

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
سلام بر عزیزان فلزجو
آقا مجتبی منظور شما از سه آنتنه رو بیشتر توضیح میدین . آنتن اول و دوم که از قسمتی که سیم لاکی ۰.۱ قرار گرفته میاد . سومین آنتن رو از کجا بگیریم ؟
آیا منظورتون همون منفی مداره یا نه ؟

درود بر شما .
نه اینطوری نیست .
دو تا آنتن کناری بهم وصل میشه و از اونجا میره به یک سیم چوک و آنتن مرکزی هم میره به اون سر دیگه چوک .
اگه آنتن خوب و کلفت و سنگین باشه دو تا آنتن جوابگوست

Nikola Tesla

سه شنبه 17 اردیبهشت1398 - 11:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure