انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 5:28pm

پاسخ به موضوع  [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27  بعدی
 ردیاب MINOTOM 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خیلی ممنون. لطف دارین. ایشالا موفق باشین. @};-

دوشنبه 4 شهریور1398 - 10:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
با سلام خدمت عزیزان فلزجو
یه سوال از مهندس مجتبی و مهندس حمید عزیز داشتم . راستش من اصلا تحصیلات دانشگاهیم ربطی به رشته الکترونیک ندارم ولی بخاطر علایق بسیار زیادی داشتم انجمن فلزجو رو دنبال میکنم تا اونجا که من حقیر با دانش بسیار کم خودم متوجه شدم . ولتاژ ورودی در عملکرد فرکانس خروجی تاًثیر داره . یعنی فرکانس خروجی تا حدی تابع طول آنتن و ولتاژ هستش . چرا در این مدار از یک رگوراتور ۱۲ ولت استفاده نشده که ولتاژ ورودی ما ثابت باشه . درسته که این ردیاب با ولتاژ های پایین تر از ۱۲ ولت و بالاتر از ۱۲ ولت هم کار میکنه ولی با توجه به چوکی که در خروجی مدار استفاده شده ‌ . پس تغییر ولتاژ در نتیجه عملکرد نهایی این ردیاب باید تاثیر مستقیم داشته باشه . راستش این موضوع الان چند وقت هستش که ذهن من رو در گیر خودش کرده . از اساتید محترم خواهش میکنم لطفا من رو راهنماییم بکنید اگر اینطور هست بهتر نیست از یک رگوراتور ۱۲ ولت در ابتدای ورودی استفاده بکنیم . اگه اینطور نیست لطفا من رو راهنمایی کتید . ممنون از صبر و بزرگواری شما عزیزان

پنج شنبه 6 شهریور1398 - 1:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
آقای مجتبی در رابطه با تفکیک فرکانسی چه فرکانس هایی تا حالا تست شده و جواب داده لطفا بگید ماهم تست کنیم
در رابطه با فرکانس 59000 تا حالا کسی با این فرکانس آهن پیدا کرده؟؟؟؟

درود بر شما .
تفکیک فرکانسی در ای ردیاب در حد 50 درصد قابل اعتماد هست و حدود 60 تا 70 درصد فلز زنی اون .
فرکانس 59 کیلو برای شناسایی محیط باستانی خوب جواب میده ولی هر چیز باستانی میزنه .
در اینجا سه عامل خیلی مهمه .
فرکانس پایه . فرکانس هدف . ولوم قدرت یا همون p
برای تفکیک فرکانسی باید این سه عامل درست تنظیم بشه . که این سه عامل هم مربوط به محل جغرافیایی شرایط بدنی و طول آنتن متغییر هست . پس مساله تفکیک خیلی سخته ولی شدنی هست ولی فلز زنی اون عالی هست . البته مهمترین قسمت اون چوکش هست که باید با دقت پیچیده بشه که بازم اون باعث میشه فرکانس ها برای دوستان مختلف تغییر کنه.
با 59 کیلو از سفال چند صد ساله بگیر تا آهن بسیار پوسیده پیدا شده. به عبارتی 59 کیلو یک فرکانس تاریخی زنه 8-|

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 9 شهریور1398 - 1:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
سلام خدمت همه عزیزان فلزجو
یه سوال از مهندس مجتبی عزیز داشتم . آیا میشه داخل باکس این ردیاب از یه برد فانکشن سینوسی به عنوان حذف کننده استفاده کرد و خروجی روبه دوتا آنتن جداگانه که به سمت پایین قرار گرفتن استفاده کرد . تا هر وقت خواستیم حذف کننده رو هم زمان روشن کنیم و ردیابی انجام بدیم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز .
ببینید این ردیاب های ولتاژ هست نیاز به حذف کننده نداره . ولی در کل هر تغییری نیاز به تست های متعدد داره تا بشه گفت چیکار میکنه مخصوصا در بحث ردیاب های اینچنینی

Nikola Tesla

یکشنبه 9 شهریور1398 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ali.sh نوشته است:
سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان عزیز و مهندس حمید گل و خصوصا آقا مجتبی طراح این مدار ، بنده تقریبا از همون ابتدا که آقا مجتبی زحمت کشیدن و مدار رو در اختیار عموم گذاشتن این ردیاب رو ساختم(به شکل توماسی) و میخواستم خدمت اون دسته از دوستان که به تازگی قصد ساخت یا استفاده این ردیاب رو دارند چند نکته رو عرض کنم:
اول این که مثل خیلی از ردیاب های دیگر از شرکتی گرفته تا دست ساز عملا تفکیک و رهگیری یک فرکانس خاص در همه شرایط در این ردیاب وجود ندارد یعنی این که تا الان شده که بنده با هر فرکانسی چه فلزات با ارزش و چه بی ارزش کار کردم ؛آهن زنگ زده و یا فلزات بی ربط پیدا کردم البته به ندرت هم جاهایی گرفتم که هیچ فلزی نبوده و به اصطلاح ذرات رو گرفتم ، اما در یکی از مکان هایی که کار کردم یک پلمپ رو رهگیری کردیم که از نظر گنجینه بودن کاملا مطمئن هستم ( چون بعدا دستگاهای دیگری هم در اون مکان جواب دادن) و دیروز هم با دوستان به یک کوهستان دور افتاده رفتیم که تقریبا کمتر انسانی اونجا پا گذاشته بود و با فرکانس مفرغ و مس و طلا تقریبا از فاصله ۲۰۰۰ متری یک نقطه رو گرفت بعد از کوه پیمایی به اون نقطه رسیدیم که دیدیم یک قطعه آهنی خیلی قدیمی و زنگ زده روی زمین افتاده بود هرچند بقیه ناامید شدن ولی بنده تقریبا خوشحال شدم که هرچند فلز با ارزشی نگرفته بود ولی رهگیری از اون فاصله همه را متعجب کرده بود . ادامه در پست بعد

درود دوست عزیز.
خوشحالم که راضی کننده بوده .
در کل برخی دوستان هستند با درصد خیلی زیادی تفکیک میکنن که شرایطش رو هم قبلا توضیح دادم . ولی در مورد فلز زنی حق با شماست کمتر گزارش ذرات زدن شده که اونم احتمالا فلزی در کار بوده و نقطه دقیق نبوده ولی امکان ذرات زدنشو من رد نمیکنم .
کمی تمرین کنید از نوع حرکت و کشش و گیر آنتن هم تا حدود خوبی میتونید تفکیک انجام بدهید .

Nikola Tesla

یکشنبه 9 شهریور1398 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
با سلام خدمت عزیزان فلزجو
یه سوال از مهندس مجتبی و مهندس حمید عزیز داشتم . راستش من اصلا تحصیلات دانشگاهیم ربطی به رشته الکترونیک ندارم ولی بخاطر علایق بسیار زیادی داشتم انجمن فلزجو رو دنبال میکنم تا اونجا که من حقیر با دانش بسیار کم خودم متوجه شدم . ولتاژ ورودی در عملکرد فرکانس خروجی تاًثیر داره . یعنی فرکانس خروجی تا حدی تابع طول آنتن و ولتاژ هستش . چرا در این مدار از یک رگوراتور ۱۲ ولت استفاده نشده که ولتاژ ورودی ما ثابت باشه . درسته که این ردیاب با ولتاژ های پایین تر از ۱۲ ولت و بالاتر از ۱۲ ولت هم کار میکنه ولی با توجه به چوکی که در خروجی مدار استفاده شده ‌ . پس تغییر ولتاژ در نتیجه عملکرد نهایی این ردیاب باید تاثیر مستقیم داشته باشه . راستش این موضوع الان چند وقت هستش که ذهن من رو در گیر خودش کرده . از اساتید محترم خواهش میکنم لطفا من رو راهنماییم بکنید اگر اینطور هست بهتر نیست از یک رگوراتور ۱۲ ولت در ابتدای ورودی استفاده بکنیم . اگه اینطور نیست لطفا من رو راهنمایی کتید . ممنون از صبر و بزرگواری شما عزیزان

درود بر شما دوست عزیز .
فرکانس خروجی از طریق میکرو با ثبات بالا تامین میشه بنابراین فرکانس ثابت هست .
در مورد رگلاتور هم میتوانید انجام بدهید ولی در این صورت نیازمند حداقل 4 یا 5 ا باتری لیتیومی یا کاهش ولتاژ کاری 12 ولت خواهید بود .

Nikola Tesla

یکشنبه 9 شهریور1398 - 2:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
برای تفکیک فرکانسی باید این سه عامل درست تنظیم بشه . که این سه عامل هم مربوط به محل جغرافیایی شرایط بدنی و طول آنتن متغییر هست

درود
لطفا در رابطه با تنظیم این سه مورد بیشتر توضیح بدید ممنون @};-

دوشنبه 11 شهریور1398 - 4:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا مجتبی عزیز اگر به این تایپیک هم سری بزنید بد نیست بلاخره این طرح هم برای شماست مانند pdk-M تازه تحقیقاتی هم نیست
لطفا بیشتر مارو راهنمایی کنید متشکر @};- @};-

سه شنبه 30 مهر1398 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
برای تفکیک فرکانسی باید این سه عامل درست تنظیم بشه . که این سه عامل هم مربوط به محل جغرافیایی شرایط بدنی و طول آنتن متغییر هست

درود
لطفا در رابطه با تنظیم این سه مورد بیشتر توضیح بدید ممنون @};-

دوست عزیز شما باید خودتون تست کنید یک فلز مثل نقره بذارید روبروتون بعد با فرکانس 446 چند هرتز بالا پایین تمرین کنید و اگر تماسی ساختین میزان کشش در اثر جاروب زنی دستتون میاد حالا با ولوم های قدرت و فرکانس پایه بازی کنید تا بهترین کشش رو داشته باشید و تمام .
به هر حال من این مدار رو عمومی کردم و هدف از عمومی کردن ابتدا کمک به دوستان و در ثانی برطرف کردن عیب های احتمالی و تکمیل طرح بود که متاسفانه دوستان گزارش هایی رو که باید میدادن نمیدن . یا میان میگن زدیم یا نزدیم اونم در خصوصی و کانال های تلگرامی . بنظر من نباید بخیل باشیم و نتایجی که ممکنه برای جمع مفید باشه بصورت عمومی بیان کنیم .
به هر حال هر کس مسوول اعمال خودش هست .
من کارمو با عمومی کردن این طرح انجام دادم و هر سوالی بابت خود مدار بوده جواب دادم به هر حال در بحث اپراتوری ردیاب من در مقابل اساتید حرفی برای گفتن نخواهم ساخت .
شما هم بهتره ابتدا این ردیاب رو بسازید بعد دنبال تکمیل اپراتوری برید . چون هر سیستم اپراتوری خاص خودشو داره مخصوصا این سیستم که پالس زنی متفاوتی داره

Nikola Tesla

چهارشنبه 1 آبان1398 - 1:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
دوست عزیز شما باید خودتون تست کنید یک فلز مثل نقره بذارید روبروتون بعد با فرکانس 446 چند هرتز بالا پایین تمرین کنید و اگر تماسی ساختین میزان کشش در اثر جاروب زنی دستتون میاد حالا با ولوم های قدرت و فرکانس پایه بازی کنید تا بهترین کشش رو داشته باشید و تمام .
به هر حال من این مدار رو عمومی کردم و هدف از عمومی کردن ابتدا کمک به دوستان و در ثانی برطرف کردن عیب های احتمالی و تکمیل طرح بود که متاسفانه دوستان گزارش هایی رو که باید میدادن نمیدن . یا میان میگن زدیم یا نزدیم اونم در خصوصی و کانال های تلگرامی . بنظر من نباید بخیل باشیم و نتایجی که ممکنه برای جمع مفید باشه بصورت عمومی بیان کنیم .
به هر حال هر کس مسوول اعمال خودش هست .
من کارمو با عمومی کردن این طرح انجام دادم و هر سوالی بابت خود مدار بوده جواب دادم به هر حال در بحث اپراتوری ردیاب من در مقابل اساتید حرفی برای گفتن نخواهم ساخت .
شما هم بهتره ابتدا این ردیاب رو بسازید بعد دنبال تکمیل اپراتوری برید . چون هر سیستم اپراتوری خاص خودشو داره مخصوصا این سیستم که پالس زنی متفاوتی داره

درود
بنده تصور میکردم شما به عنوان طراح حداقل اپراتوری دستگاهی که ارائه کردید رو بلدید نمیدونستم قضیه رو به دیگر اساتید واگذار کردید
بله بنده این دستگاه رو نساختم بلکه xs plus رو ساختم اونم به این خاطر که اطمینانم به اون دستگاه بیشتر بود چون کپی اکسپوفر بود ولی شما حتی نسبت به چیزی که ادعا میکنید هم عمل نمیکنید!! در تایپیک xs plus دوستی در رابطه با حذف چوک سخن گفته ولی شما پاسخی بهش ندادید آیا این موضوع ارتباطی به مدار نداره؟؟
بنده از شما به خاطر ارائه این طرح و کمک به دوستان تشکر میکنم ولی ای کاش به فکر دوستان و کاوشگران مبتدی هم می بودید و برای آموزش اپراتوری دستگاهاتون هم فکری می کردید چون به قول خودتون هر سیستمی اپراتوری خودشو داره
در کل فکر نمیکنم پاسخ دادن به کاربران در رابطه با طرح ارائه شده توسط خودتون کاره سختی باشه. همینطور که شما از کاربران انتظار گزارش دارید کاربران هم از شما انتظار پاسخ دارند با تشکر @};- @};-

چهارشنبه 1 آبان1398 - 2:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 269 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure