انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:34pm

پاسخ به موضوع  [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 مدار تبدیل ردیاب به فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
جاوید نوشته است:
درود
اهداف دفن شده چند ساله به هیچ عنوان خصوصیت یه هدف قدیمی چند هزار ساله را نداره بعصی از نقاط چنان ذرات قوی هستن که نقطه زن هم ول معطله.سلیس و رطوبت و حتی میدان مغناطیسی در بعضی از نقطه ها ردیاب را کاملا فلج میکنه انواع سفالها در مناطق باستانی وجود داره که ردیاب در بدر به دنبال اونها هست اینکه روی اهداف دفن شده جدید ردیاب را تست کنیم نتیجه قطعا منفی هست برای اهداف قدیمی.تا چندتا ردیاب دست چند نفر در مناطق مختلف نباشه نمیشه عیب اون راگرفت .ردیاب و اپراتوری اون با همه دستگاهها فرق داره پس تعداد حفاری و نتیجه اون فقط میتونه مشخص کنه عملکرد ردیاب را

استاد
تا اونجا که اطلاع دارم فلز قدیم با جدید فرقش توی میزان مگنت و یونیزگی خاک اطرافشه....طلا رو نمیدونم.....اما سوال اینه که چرا دفینه با این همه تاثییر روی اطراف خاک خود....چطور از فلز جدید شانسش کمتره؟

چهارشنبه 17 بهمن1396 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kاوه نوشته است:
سلام خدمت دوستان
اقای جان بین ب نظر من شما طرحتون رو بذارید تا دوستان بسازن و ب صورت گروهی روطرح کاربشه ودوستان تو مناطق مختلف تستاشونو انجام بدن فک کنم اینجوری طرحتو زودتر ب نتیجه میرسه

طرح در حال بررسی هست که تستهای لازم رو خودم و برخی دوستان انجام بدن....

چهارشنبه 17 بهمن1396 - 1:45am
استاد
استاد

جهان بین نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود
اهداف دفن شده چند ساله به هیچ عنوان خصوصیت یه هدف قدیمی چند هزار ساله را نداره بعصی از نقاط چنان ذرات قوی هستن که نقطه زن هم ول معطله.سلیس و رطوبت و حتی میدان مغناطیسی در بعضی از نقطه ها ردیاب را کاملا فلج میکنه انواع سفالها در مناطق باستانی وجود داره که ردیاب در بدر به دنبال اونها هست اینکه روی اهداف دفن شده جدید ردیاب را تست کنیم نتیجه قطعا منفی هست برای اهداف قدیمی.تا چندتا ردیاب دست چند نفر در مناطق مختلف نباشه نمیشه عیب اون راگرفت .ردیاب و اپراتوری اون با همه دستگاهها فرق داره پس تعداد حفاری و نتیجه اون فقط میتونه مشخص کنه عملکرد ردیاب را

استاد
تا اونجا که اطلاع دارم فلز قدیم با جدید فرقش توی میزان مگنت و یونیزگی خاک اطرافشه....طلا رو نمیدونم.....اما سوال اینه که چرا دفینه با این همه تاثییر روی اطراف خاک خود....چطور از فلز جدید شانسش کمتره؟

درود
شانس دو سکه یکی قدیمی و یکی جدید برای سنس فلز قدیمی بیشتره بخاطر میدانی که درست میکنه و اینکه اشتباه ردیاب بیشتره در دقت فلز زنی بخاطر خصلت مشترک میدان اهداف اهنی و غیر اهنی هست

چهارشنبه 18 بهمن1396 - 7:08am
مدیر سایت
مدیر سایت

بنيامين1 نوشته است:
بادرود
جناب جهان بین طرح شما به کجا رسید؟ ظاهرا مورد استقبال قرار نگرفته

بالاخره کسی پیدا نشد بین اساتید یه تست انجام بده ؟!
فلز دفن شده قدیمی برا تست ندارم وگرنه خودم انجام می دادم
دوستان لطفا همکاری کنید

با سلام
تمام این 10 صفحه رو مطالعه کردم ، باید عرض کنم که طرح های اینچنینی که جناب جهان بین دارن رو وقتی میشه موفقیت آمیز اعلام کرد که یک شخصی که تازه ردیابی رو شروع کرده باشه و خیلی هم حرفه ای نباشه ، طرح مورد نظر رو ببره بیابون ، جایی که ندونه چه فلزی اونجا هست یا نیست ، بعد شروع به ردیابی کنه مثلا روی فرکانس طلا ، وقتی تونست مسیری رو بخوبی شناسایی کنه و حجم و عمق رو یاداشت کنه و وقتی که که فهمید واقعاً فلزی رو رد زده و فلزی زیر خاک وجود داره ، در این صورت باید قبل از حفاری با ردیاب طرح جدیدش روی همین مکان مجهول با انواع فرکانسهای فلزات دیگر هم تست بگیره و تمام نتایج و عملکرد ردیاب ثبت بشه برای ارزیابی بعدی ! و در آخر پس از حفاری و بیرون اومدن فلز و فهمیدن جنس فلز هست که میشه به قابلیت و عملکرد سیستم پی برد !!! ردیابی که روی فرکانسهای انواع فلزات ارزشمند اکسید آهن رو بگیره باز هم ایراد داره ! بحث تاثیر فیلتر خاک هست که دقت فرکانس ردیاب رو تحت الاشعاع قرار میده ولی فلزات جدید روی خاک رو کم خطا عمل میکنه ! با مطالب صحیح استاد جاوید دوست خوبم کاملا موافق هستم . زنده باشید @};- :YMPEACE:

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 18 بهمن1396 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
جهان بین نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود

استاد

درود
شانس دو سکه یکی قدیمی و یکی جدید برای سنس فلز قدیمی بیشتره بخاطر میدانی که درست میکنه و اینکه اشتباه ردیاب بیشتره در دقت فلز زنی بخاطر خصلت مشترک میدان اهداف اهنی و غیر اهنی هست

درود استاد
اگر پس بحث نقطه زنی رو بحساب نیاریم پس فلز قدیم با جدید در تست تفاوتی در کشش انتن ندارن حداقل....مسله عوامل خطا هست که بعنوان سوال اگر عواملی که شما بعنوان عیرفلزیهای فراوان نام میبرید رو در تست رد بدیم و روی فلزات چدید هم قیچی کنیم کافیه از نطر من.

حالا حتی اگه همون اهن زنگ زده رو رد بدیم خودش یک طرح کامله حالا توقعمون بعد چند سال بالا رفته .....

یکشنبه 22 بهمن1396 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
بنيامين1 نوشته است:
بادرود
جناب جهان بین طرح شما به کجا رسید؟ ظاهرا مورد استقبال قرار نگرفته

بالاخره کسی پیدا نشد بین اساتید یه تست انجام بده ؟!
فلز دفن شده قدیمی برا تست ندارم وگرنه خودم انجام می دادم
دوستان لطفا همکاری کنید

با سلام
تمام این 10 صفحه رو مطالعه کردم ، باید عرض کنم که طرح های اینچنینی که جناب جهان بین دارن رو وقتی میشه موفقیت آمیز اعلام کرد که یک شخصی که تازه ردیابی رو شروع کرده باشه و خیلی هم حرفه ای نباشه ، طرح مورد نظر رو ببره بیابون ، جایی که ندونه چه فلزی اونجا هست یا نیست ، بعد شروع به ردیابی کنه مثلا روی فرکانس طلا ، وقتی تونست مسیری رو بخوبی شناسایی کنه و حجم و عمق رو یاداشت کنه و وقتی که که فهمید واقعاً فلزی رو رد زده و فلزی زیر خاک وجود داره ، در این صورت باید قبل از حفاری با ردیاب طرح جدیدش روی همین مکان مجهول با انواع فرکانسهای فلزات دیگر هم تست بگیره و تمام نتایج و عملکرد ردیاب ثبت بشه برای ارزیابی بعدی ! و در آخر پس از حفاری و بیرون اومدن فلز و فهمیدن جنس فلز هست که میشه به قابلیت و عملکرد سیستم پی برد !!! ردیابی که روی فرکانسهای انواع فلزات ارزشمند اکسید آهن رو بگیره باز هم ایراد داره ! بحث تاثیر فیلتر خاک هست که دقت فرکانس ردیاب رو تحت الاشعاع قرار میده ولی فلزات جدید روی خاک رو کم خطا عمل میکنه ! با مطالب صحیح استاد جاوید دوست خوبم کاملا موافق هستم . زنده باشید @};- :YMPEACE:

درود استاد بزرگ
بله فیلتر خاک یک راز هست...یکی از باورهای اشتباه راجع به علم ردیابی محدود کردن اون به حوصه مگنت و ولتاز فرکانس هست در حالی که ماهیت ردیابی نه از جنس ولتاز هست نه از معناطیس که هنوز دوستان که مدار میسازن توجهشون به سیگنال خروجی هست که البته مگنت و ولتاز روی ماهیت ردیابی بعنوان چرخه ای در یک تابع اثر میگزارد که دلیل اینکه فرکانس که جنس ولتاز هست بعنوان یک عدد در تابع قرار میگیرد. و تاثییری در ان مبگزارد هر چند هنوز اینکه چرا همه یکسان نتیجه نمیگرن بخاطر عدم اگاهی هست که ماهیت ردیابی رو درک کنید تا معجزه رخ دهد.

یکشنبه 22 بهمن1396 - 2:41pm
استاد
استاد

درود بر شما
قدرت فلز قدیم از فلز جدید بیشتره به خاطر میدان مگنتی که درست کرده

یکشنبه 22 بهمن1396 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله هدف از مطرح کردن این طرحم حدف معناطیس هست یعنی فلز قدیم معادل جدید

یکشنبه 22 بهمن1396 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
قدرت فلز قدیم از فلز جدید بیشتره به خاطر میدان مگنتی که درست کرده

سلام به همگی ....ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام من اومدم دوباره اه بعد یک سال. استاد جاوید خوبین دورو نزدیک مهندس حمید و استاد مهدی خوب هستن انشالله @};- .استاد جاوید بدون حاشیه برم سر اصل مطلب وقتی مطالب این تایپیک رو مطالعه میکردم چیز جدیدی دستگیرم نشد فقط نمیدونم چرا هنوز دوستان از ال رود انتظار دارن. :) مهم نیست...در واقع من به خاطر جواب شما به برادر جهان بین پست زدم و صد البته دلتنگی =(( نــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه متاسفانه با نظر شما موافق نیستم فلز جدید مخصوصا از نوع نرم برعکس هر چقدر قدیمی تر واکنش سیستم نسبت به اون کندتره...اما برعکسش واسه فلزات اهنی هست این فرق این دونوع فلزه.متاسفانه فلزات نرم مخصوصا طلا دقیقا همینطوره اما در مورد مس کمی فرق میکنه بهتر قابل سنس شدن هست اما بدتر از همه اینها برنج هست که خیلی ضعیف تر از طلا هست باز جای شکرش باقیه....جناب جهان بین انتن ال رود به تنهایی قادره میدان یابی کنه این یک خسیسه جدا نشدنی هست و تو پیدا کردن میدان نسبت به فلز چندین برابر قویتر عمل میکنه مطمئنم اگه انتن شما از ده مورد فلز بتونه 1 مورد سنس واقعی داشته باشه اون هم در شرایطی هست که میدان اضافه یا سیگنال مزاحمی اونجا نباشه که این تقریبا محاله.دومین سوال من از شما اینه که نحوه بالانس انتن شما به همین صورت معمولی هست که توی عکس مشاهده میشه.اگه به همین منوال باشه پس بیشترین سیگنالی که انتن جذب میکنه سیگنالهای کاذب هستن حتی اگه شرایط سنس فلزات توی انتن شما لحاظ شده باشه .من قبلتر هم گفته بودم شرایط انتن به این شکل برای ردیابی میدان عالیه اما فلزات نه.....طبق تستهای میدانی پیچیده فرق بین فلز طلای جدید و قدیم 100 هرتز هست که هر چقدر فلز جدیدتر باشه فرکانس هم در محدوده 100 هرتز بالاتره و فرقی هم بین کوچکی و بزرگی اون نداره این تنها مزیت فلز جدید وقدیم برای طلا هست که از همین رابطه میشه فهمید فلز قدیمی هست تا حدودی ...در کل شرایط ردیابی پیچیده تر از این حرفهاست که بشه با ال رود به تنهایی تفکیک هم عملی کرد اما امیدوارم موفقیت سر لوحه بچه های بی ادعای این انجمن باشه :ymblushing:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 22 بهمن1396 - 11:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا بهرام عزیز اقا لطفا به تایپیک مربوط به pdهم یه نگاهی بنداز لطفا.ما به تجربه شما نیاز داریم @};-

دوشنبه 23 بهمن1396 - 7:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure