انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:57pm

پاسخ به موضوع  [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی
 مدار تبدیل ردیاب به فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین عزیز من از نظر درصدی که اعلام کردین موافق نیستم و میشه گفت دستگاه هر چند هم خوب باشه تنها ده درصد از کار موفقیت رو هموار میکنه و این اپراتور و طرز سنجش اون از وقایع و عملکرد ردیاب و نقطه زن هست که ۹۰ درصد دیگر رو هموار میکنه ؛ در ضمن استاد عزیز نگفتین آیا عنوان تایپیک شما به معنای واقعی ردیاب و تبدیل اون به فلزیاب همون ماهیت ردیابه که فلز میزنه یا ردیابیه که با تغییرات خاصی تبدیل به فلزیاب از نوع پالسی ؛ وی ال اف ؛ تی آر شده ؟

خدايا مددی کن

دوشنبه 18 دی1396 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
غضنفر نوشته است:
جهان بین عزیز من از نظر درصدی که اعلام کردین موافق نیستم و میشه گفت دستگاه هر چند هم خوب باشه تنها ده درصد از کار موفقیت رو هموار میکنه و این اپراتور و طرز سنجش اون از وقایع و عملکرد ردیاب و نقطه زن هست که ۹۰ درصد دیگر رو هموار میکنه ؛ در ضمن استاد عزیز نگفتین آیا عنوان تایپیک شما به معنای واقعی ردیاب و تبدیل اون به فلزیاب همون ماهیت ردیابه که فلز میزنه یا ردیابیه که با تغییرات خاصی تبدیل به فلزیاب از نوع پالسی ؛ وی ال اف ؛ تی آر شده ؟

غضنفر نوشته است:

نه دوست عزيز همون ردياب دو آنتن كه كيت بين آنتن و مولد موج قرار داره. فقط با موج سينوسى جواب ميده.

بنده با دانش جلو رفتم
اينكه ابراتور كليد رديابى هست و اينكه هر شخصى يك نوع ارتباط بارى با آنتن ايجاد ميكنه كه باعث ميشه همه نتيجه نرسن و اينكه اين سيستم انحصارى هست و نياز اندكى به ابراتورى خاص خودش داره كه نتيجه بده كه ساده هست ياد كرفتنش.
بنده با دوتا ميله آهنى ميتونم راحت كار كنم اما با دانش جلو رفتم كه نتيجه اين شده.

دوشنبه 18 دی1396 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shojadel نوشته است:
همچنان منتظريم :x

بدلیل مشکل بارندگی و هوای سرد فیلمی از عملکرد ارایه نمیشه.
بنده تصمیم گرفتم 20 کیت رو به دست یکی از اساتید برسونم و بعد از بررسی و اجازه استاد حمید قیمتی اعلام بشه نسبت به میزان کارایی سیستم و کارشناسی یه قیمت روش بخوره و دوستان علاقه مند اعتبار سنجی بشه و به دوستان ارایه بشه
یکبار برای همیشه چنین طرحی ارایه میشه....

حال از اساتید اجازه میخوام که همکاری انجام بشه و بدست یکی از بزرگان برسانم که تست بشه.

دوشنبه 18 دی1396 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کلیات طرح اینه اما فقط باکس فیلتر ارایه میشه که کوچک شیک انشالا طراحی و ساخته میشه.

دو سیم رو یه دو موج سینوسی داده میشه که البته این رو فقط جهت اشنایی عکس رو گداشتم میدونم الان کمی شلحته هست شکلش اما یک باکس مناسب خواهد داست.

چیزی که ارایه میشه تنها یک باکس فیلتر کوچک هست که سایزش در حد عکس هست و با اتصال تنهای باکس به انتن شما یک فلزیاب دارید و برای تفکیک نیاز به دو موج سینوسی دارید که میتونید از نرم افزار اندروید بگیرید. البته برای کسایی که میخوان تنها بدون فرکانس کار کنن باید بگم تسلط کامل به اپراتوری داشته باشن تا جواب بگیرن و با فرکانس هم مثل بقیه ردیلبها و البته با سرعت انتن بیشتر و دقت بهتر....بدون زاویه 45 ..... تفکیک دقیقتر دارید

با یک موبایل با نرم افزار تولید موج و یک امپلی شما مولد موج رو باید بسازید حال بدون امپلی هم میشه البته برای نتیجه بهتر که دیگه زحمت فانکشن دیجیتال نداشته باشید.
و ساخت انتن رو بنده برای نتیجه گیری درست اینجور پیشنهاد میدم.

دو تا میله المانی سه میل ال شکل به سایز 42-12 سانت و دسته پلیکا و تهی کاسه شکل برنجی...و سر ته میله رو گرد کنید که راحت داخل کاسه ای بچرخه

و یک قانون که فاصله دستها 30 تا 35 باشه و با این باکس فیلتر هر دو انتن زاویه 22 درجه نسبت به داحل به خود میگرن حال کمی بیشتر فرقی نداره ولی که باید حتما بهش برسین و محاله انتنها حالتی جز این شکل در حالت عادی داشته باشن و باید این رو به بدن اپراتور بفهمونی تا دستگاه مثله شکلات برات کار کنه. و در حالت استاندارد میله ها از حالت فلش کمی از نک هر دو تا انتن از هم دورن انگار که همدیگر رو دفع میکنن و شما نمیتونید با اسرار انتن رو قیچی کنید. و فقط رو فلزات باید قیچی بشه. تست اولیه با اهنربا شروع میشه که فلز بهش وصل نباشه سعی کنید که روش قیچی کنید جوری دفع میشن انگار با هم قهرن.....و روی فلز راحت قفل میشن و حتی اگه یه زمانی هم بخاطر عدم توانایی اپراتور یکجا قیچی بشه که بعید میدونم با یک چرخش 90 درجه انتن از هم باز میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 18 دی1396 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجتبی جان با این حساب و با این توضیحات میشه گفت خیلی هم عالی و نوعی پیشترفت در مقوله ردیابی هست این طرح شما میپسندم و افتخار میکنم یکیشو داشته باشم در جهت تست و کمک به گرفتن نتیجه و ارائه واقعیتها

خدايا مددی کن

سه شنبه 18 دی1396 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
مجتبی جان با این حساب و با این توضیحات میشه گفت خیلی هم عالی و نوعی پیشترفت در مقوله ردیابی هست این طرح شما میپسندم و افتخار میکنم یکیشو داشته باشم

مجتبی !!!!!!!!!! خخخخخ قاتی شد تاپیک تو تاپیک فعالی پسر

فعالیت شما تو تاپیکها نشون میده که تلاش ستودنی دارید برای رسیدن به نتیجه......انشالا یکی برای شما....خب بنطرتون بازم بنده با این توصیفهایی که کردم بازم دارم از خودم حرف در میارم.....بنده میدونم که اپراتور باید یک مترسک باشد نه اینکه تمرکز کند تا فلز بگیرد یک الگو ثابت دافعه و جادبه پدید میاورد.

حال دوست خوبم شما فلزجو رو ساختین؟ و اینکه الانم دارین طرح اقا مجتبی رو میسازین که تلاش شما خوبه و حال اینکه بنده میتونم تا حد ممکن کمکتون کنم تا راه درست رو پیش بگیرید......اینکه شما حال برای چنین طرحی چقد پیشنهاد میدید؟ البته بنده چیز خاصی از کسی که واقعا لایق باشه نمیگیرم انصافا.

سه شنبه 18 دی1396 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله شرمنده اشتباه نوشتاری پیش اومده و جهان بین عزیز شما رو مجتبی صدا زدم
ببینید جهان بین عزیز من از نظر ردیاب خیلی غنی هستم یعنی به جرأت میتونم بگم همه مدارات رو به نحوی ساختم و تست کردم از آیسی فانکشن ها گرفته تا ردیاب رستم و دیجیتال و فرانکو و خوراک خور و انواع و اقسام مدارات دیگر که اکر در این انجمن چرخی بزنید هم نمونه های زیادی بوده و بنده ساخته و تست کردم در رابطه هیچ یک مدارات انجمن خوب فلزجو نه میتونم نظر قیمتی بدم و نه خودمو شریک جرم خوب بودن یا نبودنشون کنم ؛ ولی به جرأت میتونم بگم در بین همه این مدارات و ادبات رد زنی اون چیزی که منو کم و بیش امیدورار کرد رستم ورژن اول و مدار فانکشنی بود که موج سینوسی داشت تونستم در زمینه کشف فلز تا حدودی موفقیت داشته باشم و حتی در رابطه با مسائل ردیابی تا حدودی به دوستانم از همین انجمن در تلگرام هم کمکهای زیادی بکنم به خاطر بهتر بودن اسپم دادن و گذاشتن فایل بنابراین تا حدودی در تک اپراتوری و روشهای اون آگاهم در رابطه با طرح شما هم نه میتونم قیمت بدم نه ادعای خرید دارم چون شرایط مالی خوبی ندارم که حتی مثلا بگم ۱۰۰ تومن می ارزه یا یه میلیارد این دیگه میتونه با تست و نتایج اون در کار واقعی و محیط مناسب میدانی و حتی تست گاههای دست ساز با قدمت مناسب توسط اساتید و میدان داران عرصه اپراتوری مشخص بشه بنده هم در جهت پیشبرد هدف میتونم کمک کنم البته نه به سود خودم و نه شما بلکه در رابطه با پیشرفت هر چه بهتر مقوله ردیابی و انتخاب یه وسیله کار آمد برای هر ایرانی ....یاحق

خدايا مددی کن

سه شنبه 18 دی1396 - 2:36am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
:-BD
تبریک عرض می کنم جهان بین عزیز
امیدوارم با این طرح تحولی در عالم ردیابی ایجاد بشه و به نتایج عالی برسید
اونطور که بنده متوجه شدم ، آنتنها در حالت فعال هستند . اگر به آهن و مغناطیس واکنش نداشته باشند خودش قدم بزرگی هست ( آهن قدیمی شده ، چون سالها در یک جهت باقی می ماند ، برای ردیابها بنوعی خصوصیات آهنربای جهت دار را بخود می گیرد )
اما باید دید که این ردیاب ، در مقابل فلزات غیرمغناطیسی ( بخصوص طلای قدیمی شده ) چه واکنشی خواهد داشت ؟
متاسفانه فصل بارش و یخبندان شروع شده و ردیابی با آنتن دشوار است وگرنه در میدان تست خصوصی ،همه جوره تست میگرفتم و نتایج رو خدمت شما عرض میکردم . اگر مانند ردیابهای آنتنی دیگر وابسته به اثر میدان باشد ، فکر می کنم حداقل تا اواسط بهار و خشک شدن زمین ، نتایج طول خواهد کشید .
با آرزوی موفقیت

لا اله الا هو

سه شنبه 19 دی1396 - 8:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
:-BD
تبریک عرض می کنم جهان بین عزیز
امیدوارم با این طرح تحولی در عالم ردیابی ایجاد بشه و به نتایج عالی برسید
اونطور که بنده متوجه شدم ، آنتنها در حالت فعال هستند . اگر به آهن و مغناطیس واکنش نداشته باشند خودش قدم بزرگی هست ( آهن قدیمی شده ، چون سالها در یک جهت باقی می ماند ، برای ردیابها بنوعی خصوصیات آهنربای جهت دار را بخود می گیرد )
اما باید دید که این ردیاب ، در مقابل فلزات غیرمغناطیسی ( بخصوص طلای قدیمی شده ) چه واکنشی خواهد داشت ؟
متاسفانه فصل بارش و یخبندان شروع شده و ردیابی با آنتن دشوار است وگرنه در میدان تست خصوصی ،همه جوره تست میگرفتم و نتایج رو خدمت شما عرض میکردم . اگر مانند ردیابهای آنتنی دیگر وابسته به اثر میدان باشد ، فکر می کنم حداقل تا اواسط بهار و خشک شدن زمین ، نتایج طول خواهد کشید .
با آرزوی موفقیت

تشکر بزرگوار

بنده در رابطه با این طرح اینکه تو عمل بنده محدودیت خاصی در مورد عمق و شعاع ندیدم و اینکه کارش شکار تک بارهای شبه یون هست البته نه اینطور که خاک نمکی رو بگیره .....اگر زمین رو بعنوان یک خنثی و خاک رو محلول اب نمک در نطر بگیرید و فلزات مانند یک پیل باتری یا یک قطب باتری شکار میشن.

سه شنبه 19 دی1396 - 10:48am
مدیر سایت
مدیر سایت

تلاش شما قابل تحسینه ولی طی این همه سال تمرین و تمرکز و مطالعه به این نتیجه رسیدم که اکثر دفاین فلزات مخلوط در کنار هم داشته از آهنی و مسی و مفرقی و طلا ! و منطقی و عاقلانه نیست که اگر دستگاهی یا ردیابی حتی آهن رو در عمق بالای 1 متر الی بیشتر بگیره و به عنوان اینکه ممکنه اهن باشه مکان حفاری نشه ! چون یکی از عواملی که باعث موفقیت در کشف قوی تر دفایل میشه چه توسط ردیاب و چه توسط نقطه زن پالسی ، وجود آهن در کنار فلزات با ارزش خواهد بود ، مهمترین عاملی که مهم هست فهم دقیق عمق واقعی فلز هست که در نتیجه عمق های بالای 2 متر ممکنه درصد ارزشمند بودن دفینه رو بالا ببره ، پس مانور و داستان پردازی ها در خصوص انواع ردیاب و ردیابی و غیره به نظر من ممکنه جنبه تجاری داشته باشه . موفق باشید @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 19 دی1396 - 12:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure