انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 12:39pm

پاسخ به موضوع  [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13
 مدار تبدیل ردیاب به فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Fpi نوشته است:
درود
بعد از چند روز تمرین تفاوت واکنش در حالت های مختلف دست گرفتن آنتن برام آشکار شد متشکر از جهان بین عزیز بابت مطرح کردن این موضوع
حالا چندتا سوال دارم از جهان بین عزیز اول اینکه عناصر را از نظر مثبت ومنفی بودن چجوری دسته بندی کردید؟؟؟ مثلا طلا مثبته یا منفی نقره چطور همچنین حفره؟؟ واینکه آیا اهداف را فقط از جهت مثبت یا منفی بودن میشود تفکیک کرد یا خیر؟؟؟
دومین سوال اینکه به نظر شما دستگاه هایی مثل xs pluse را چگونه باید تنظیم کنیم که فقط فلز با ارزش بزنه آیا شدنی هست یا خیر؟؟؟
در کل اگر در رابطه با تمرین موضوع را بیشتر باز کنید ممنون میشم @};- @};-

درود دوست عزیز
بهتره روی حالت انگشت گذاری کار کنید به مرور متوجه خواهید شد و تفکیک شدنیه اما وااقعا تمرکز میخواهد و تمرین و ذهن آرام

سه شنبه 6 آبان1398 - 3:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود
جناب جهان بین عزیز این موضوع انگشت گذاری برای من به این صورت هست که:
نحوه قرار گیری انگشت شصت، انگشت اشاره و انگشت کوچک روی آنتن فقط اهداف در جهت شمال و جنوب رو میزنه (شمال و جنوبش بستگی به قرارگیری انگشت شصت داره)
نحوه قرار گیری انگشت شصت، انگشت دوم و انگشت سوم روی آنتن فقط اهداف در جهت شرق و غرب رو میزنه ( شرق و غربش بستگی به قرارگیری انگشت شصت داره)
برای بحث تفکیک و فلز زدن متاسفانه مکان تست مناسب نداشتم تا بتونم قطعی به نتیجه برسم
نظرتون چیه نتایج چطوره؟

دوشنبه 13 آبان1398 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
درود
نحوه قرار گیری انگشت شصت، انگشت اشاره و انگشت کوچک روی آنتن فقط اهداف در جهت شمال و جنوب رو میزنه (شمال و جنوبش بستگی به قرارگیری انگشت شصت داره)
نحوه قرار گیری انگشت شصت، انگشت دوم و انگشت سوم روی آنتن فقط اهداف در جهت شرق و غرب رو میزنه ( شرق و غربش بستگی به قرارگیری انگشت شصت داره)
برای بحث تفکیک و فلز زدن متاسفانه مکان تست مناسب نداشتم تا بتونم قطعی به نتیجه برسم
نظرتون چیه نتایج چطوره؟

چقدر جالب شد :-BD اگه واقعا این اتفاق افتاده خیلیخوب پیش رفتی ، واقعا لذت کار با اپراتوری پایه از شیرنترین مباحثه،،،،بله درسته اما خب بدنت کم کم داره فرق جهت نیروی انگشتهات رو میفهمه یعنی بهش داری بدون پافشاری میفهمونی اقا :D تو باید طبق ذات درونی نیرویی که هستی از خروجی خودت نمایان بشی یعنی هر انگشت مختص یک پلار یا قطب نیرو ، خب بحث تفکیک فق طبق جدول هست که قرار دادم دو دسته فلز ، مثلا فرق بینپطلا و اهن نیس مگر خوراک دهی به دست ، در کل شما ابتدا فلز مس و الومینیوم رو امتحان کن با همون دو حالت قرارگیری انگشت اونوقت خواهی دید که فرقی بین مس و الومینیوم هس تو گرفتن، مابقی بحث بعد نظر شما.... البته میخوام تایپکی بزنم که خیلی جالبه بنظرم تو دنیا نظیر نداره البته اگه باور بکنید روشمو

جمعه 17 آبان1398 - 11:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جهان بین نوشته است:
Fpi نوشته است:
درود
نظرتون چیه نتایج چطوره؟

چقدر جالب شد :-BD اگه واقعا این اتفاق افتاده خیلیخوب پیش رفتی ، واقعا لذت کار با اپراتوری پایه از شیرنترین مباحثه،،،،بله درسته اما خب بدنت کم کم داره فرق جهت نیروی انگشتهات رو میفهمه یعنی بهش داری بدون پافشاری میفهمونی اقا :D تو باید طبق ذات درونی نیرویی که هستی از خروجی خودت نمایان بشی یعنی هر انگشت مختص یک پلار یا قطب نیرو ، خب بحث تفکیک فق طبق جدول هست که قرار دادم دو دسته فلز ، مثلا فرق بینپطلا و اهن نیس مگر خوراک دهی به دست ، در کل شما ابتدا فلز مس و الومینیوم رو امتحان کن با همون دو حالت قرارگیری انگشت اونوقت خواهی دید که فرقی بین مس و الومینیوم هس تو گرفتن، مابقی بحث بعد نظر شما.... البته میخوام تایپکی بزنم که خیلی جالبه بنظرم تو دنیا نظیر نداره البته اگه باور بکنید روشمو

درود
تشکر بابت راهنمایی هاتون جهان بین عزیز @};- @};-
در اولین فرصت تست مس و آلومینیوم رو انجام میدم حتماً
تا اینجا که عالی بود خوشحالم که نتایج خوب بوده بیصبرانه منتظر تایپیکتون هستم و صد در صد باورش دارم :ymhug:

جمعه 17 آبان1398 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Fpi نوشته است:
جهان بین نوشته است:
Fpi نوشته است:
درود
نظرتون چیه نتایج چطوره؟

درود
تشکر بابت راهنمایی هاتون جهان بین عزیز @};- @};-
در اولین فرصت تست مس و آلومینیوم رو انجام میدم حتماً
تا اینجا که عالی بود خوشحالم که نتایج خوب بوده بیصبرانه منتظر تایپیکتون هستم و صد در صد باورش دارم :ymhug:

یه کار باحال دوتا انگشت اشاره و انگشت کنارش یعنی وسطی رو با هم بگذار دور انتن -میتونی فرق بین مس و اهن رو بفهمی یکی از شمال و جنوب میگیره دومی شرق و غرب ^:)^ ;) حالا دارم تایپ میکنم برای تاپیک که تا دقایق اینده میگذارم تو بخش اپراتوری - موفق باشید

جمعه 17 آبان1398 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهان بین نوشته است:
عکس زیر نشون میده عنصر فلزی به صورت دایره باشه در حالت نقطه زنی شاید بظاهر داره به تمام نقاط عنصر واکنش نشون میده و انتن قیچی میشن اما در عمل نقاط ابی برای فلزات طلا و اهن و قرمز برای نفره و مس انتن قیچی میشن البته نقطه مرکزی هم وجود دارد که قیچی شدنش مسلمه و نقاط بنفش برای موارد دیگر شامل اهنربا صدق میکنه اینجا بظاهر زاویه قیچی شدن مشخصه نقطه شمال سمت غربی تا تقریبا 22درجه سنس داریم . هم بر روی هدف هم با زاویه 45درجه این قانون حاکم هست . به همین دلیل گرایش انتن به برخی فلزات بگیر نگیر داره که زاویه سمت هدف اگه درست باشه کشش خوبه اما در زاویه دیگر بنفش یا قرمز سنس چندان قدرتی نداره اما روی هدف نقطه زنی دقیق میشه.......این حالت تست رو میتونید روی فویل الومینیومی یک متری دایره ای تست کنید البته با روش اپراتوری پایه و تقارن دست چپ و راست که توضیح خواهم داد. موفق باشید

لینک عکس توضیحات .

https://filebin.net/jh1c8jb10pd9dh4o/55.bmp?t=ztqtfw7o

درود برشما جهان بین عزیز
درصورت امکان اگه عکس دارید مجدد ا\لود بفرمایید
احیانا از رو سرور حذف شده
ضمنا اموزش هاتون ادامه بدید استفاده میکنیم

سپاس

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 6 دی1399 - 1:58am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 126 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 9 , 10 , 11 , 12 , 13

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 30 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure