انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 2:58pm

پاسخ به موضوع  [ 126 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی
 مدار تبدیل ردیاب به فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سلام به اساتید و دوستان عزیز
بعد از کلی جدال بین نقش اپراتوری و مدار در عملکرد ردیاب بنده باید عرص کنم که تعادل دست و رسیدن به یک الگو ثابت فکری و یک ردیاب مناسب همه تعیین کننده هستن و از این رو که بعد چند سال ارایه طراحهای مدار رنگارنگ برای ردیاب هیچوقت طرحی ارایه نشده که خطاهارو بیشتر از 40 درصد رد بده و سوال اینه که خطا یعنی چی؟
دوستان اگر در بحث فلزیابی با ردیاب مطرح باشه خطا یعنی عوامل جز فلز محیط که فراوان هستن و تقریبا همین عامل هست که ردیاب نمیتونه ابزار مهندسی باشه که همه میگن شانسی هست موفقیت

حال اگر ردیابی حدود 50 درصد نتیجه بده یک ردیاب چند ده میلیونی هست
و این یعنی از دو سه جا که انتن بگیره باید یکی فلز باشه
و باید عرص کنم که تازه بعد از رسیدن به مهارت اولیه اپراتوری و تمرینهای لازم این در صد درست هست
و حال اگر مداری بیش از 50 در صد مثلا 70 در صد فلز بزنه یه چیزی در حد کولاک هست که قیمت
چند صد میلیون هم ارزش داره و هر چند بعید هست که چنین ردیابی وجود داشته باشه

و در اخر ردیابی که بیش از 70 در صد یا اصلا 100 درصد فلز بزنه اونوقت یعنی ابزار مهندسی و در حد افسانه هست و هیچ سیستمی قابل مقایسه با ردیاب نیست و میلیارد هم براش کمه

حال شما برای ردیابی که فقط فلز بزنه چقد پیشنهاد میدید؟

بنده مداری ساختم که میتونه تمام عوامل معناطیسی رو رد بده یک کیلو اهنربا یا هر عنصر مگنت رو نگیره و بزودی فیلم تست رو قرار میدم
مدار انحصاری کوچک که با چند نکته اپراتوری ساده شما رو انشالا به خواستتون میرسونه
تعداد تولیدی محدود برای دوستان عزیز که لایقش هستید

شنبه 16 دی1396 - 9:48pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
خسته نباشید ~O)
البته بهتره که کلمه ی ( خطا ) رو در امر ردیابی ، زیاد بکار نبریم ، خطا در واقع برای زمانی هست که ( سنس بیمورد ) داشته باشیم یعنی محل را درست حفاری کرده باشیم و به هیچ چیز مشکوکی نرسیم . بشرطی که تعین نقطه ی حفاری نیز درست باشد
اما معمولا در ردیابی با خانواده ی آنتنها ، چیزی که آزار دهنده هست ( هدف بی ارزش ) هست . یعنی متاسفانه ردیاب را هرجایی که ببرید ، بلاخره یه جایی رو نشون میده :-Q اما بعد از حفاری ، معلوم میشه که ناهماهنگ ترین عنصر موجود در آن مکان رو گرفته ، که این عناصر معمولا غیر مغناطیسی هم هستند . مانند : سفال ، ذغال ، سنگ و انواع مواد معدنی
حال اگر در این طرح شما ، عنصر فراوان و تنفرآمیز ( آهن ) حذف بشه ، بازم جای بسی خوشحالی هست امیدوارم که فقط مغناطیس و آهنربا منظورتون نباشه . بقیه ی عناصر همیشه در صحنه ، جای خود دارند .
اما اگر بحدی برسه که فقط فلز رو بزنه و بقیه ی عوامل ( سنس بی ارزش ) حذف بشن ، یک نوآوری بزرگ محسوب میشه :-BD

لا اله الا هو

یکشنبه 16 دی1396 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سلام
خسته نباشید ~O)
البته بهتره که کلمه ی ( خطا ) رو در امر ردیابی ، زیاد بکار نبریم ، خطا در واقع برای زمانی هست که ( سنس بیمورد ) داشته باشیم یعنی محل را درست حفاری کرده باشیم و به هیچ چیز مشکوکی نرسیم . بشرطی که تعین نقطه ی حفاری نیز درست باشد
اما معمولا در ردیابی با خانواده ی آنتنها ، چیزی که آزار دهنده هست ( هدف بی ارزش ) هست . یعنی متاسفانه ردیاب را هرجایی که ببرید ، بلاخره یه جایی رو نشون میده :-Q اما بعد از حفاری ، معلوم میشه که ناهماهنگ ترین عنصر موجود در آن مکان رو گرفته ، که این عناصر معمولا غیر مغناطیسی هم هستند . مانند : سفال ، ذغال ، سنگ و انواع مواد معدنی
حال اگر در این طرح شما ، عنصر فراوان و تنفرآمیز ( آهن ) حذف بشه ، بازم جای بسی خوشحالی هست امیدوارم که فقط مغناطیس و آهنربا منظورتون نباشه . بقیه ی عناصر همیشه در صحنه ، جای خود دارند .
اما اگر بحدی برسه که فقط فلز رو بزنه و بقیه ی عوامل ( سنس بی ارزش ) حذف بشن ، یک نوآوری بزرگ محسوب میشه :-BD

بله درسته اما زعال و سفال نمیگیره فقط فلز
بحثم اینه که الان تو تست فقط فلز عوامل خطاهای قبل رو هم که دارم رد داده
استاد بنده تو اپراتوری به نتایج عجیبی رسیدم که عنوان میکنم اگر مایل ب

یکشنبه 16 دی1396 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز لطفا یه کمی هم به ما ندارها بکنید اگه یه همچین مداری هست لطفا بزارید ما هم بسازیم خسته شدیم از بس بل مدارت نتونستیم و نتونستیم

خدايا مددی کن

یکشنبه 17 دی1396 - 3:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
دوست عزیز لطفا یه کمی هم به ما ندارها بکنید اگه یه همچین مداری هست لطفا بزارید ما هم بسازیم خسته شدیم از بس بل مدارت نتونستیم و نتونستیم

دوست خوبم
ارایه این طرح بصورت عمومی از دید من منطقی نیست و دلیلی هم برای انتشارش ندارم. و تولیدش محدوه
و البته بنده این طرح رو انشالا اگه تایید بشه با قیمت خوب به 10-20 نفر فرد لایق در انجمن میدم و تا جایی که بشه از حق خودم میگزرم و هر کسی هم استاد حمید بگه من هزینه رو هم در حد توانش میگیرم....اگه اشتباه نکنم شما تاپیک ای کاش رو راه انداختین که کلی داستان درست شد و راستی مدار اقا رستم رو چی نتیجه ای ازش نگرفتین؟
بنده در خدمت شما هستم و اگه صلاح باشه شما انشالا جز 20 نفر باشید البته بشرطی که مدار مورد تایید بشه از نطر اساتید .... اینو مطمن باشید که کسی که بخواد حتما میتونه با این طرح نتیجه بگیره هر چند امیدوارم برای همه همین طور باشه.
انشالا فیلم هم از عملکرد میزارم که کمی کار داره
حال عکسی رو قرار میدم و توصیحات اولیه.

یکشنبه 17 دی1396 - 10:45pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

همچنان منتظريم :x

To be willing is to be able

دوشنبه 18 دی1396 - 7:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
غضنفر نوشته است:

دوست خوبم
ارایه این طرح بصورت عمومی از دید من منطقی نیست و دلیلی هم برای انتشارش ندارم. و تولیدش محدوه
و البته بنده این طرح رو انشالا اگه تایید بشه با قیمت خوب به 10-20 نفر فرد لایق در انجمن میدم و تا جایی که بشه از حق خودم میگزرم و هر کسی هم استاد حمید بگه من هزینه رو هم در حد توانش میگیرم....اگه اشتباه نکنم شما تاپیک ای کاش رو راه انداختین که کلی داستان درست شد و راستی مدار اقا رستم رو چی نتیجه ای ازش نگرفتین؟
بنده در خدمت شما هستم و اگه صلاح باشه شما انشالا جز 20 نفر باشید البته بشرطی که مدار مورد تایید بشه از نطر اساتید .... اینو مطمن باشید که کسی که بخواد حتما میتونه با این طرح نتیجه بگیره هر چند امیدوارم برای همه همین طور باشه.
انشالا فیلم هم از عملکرد میزارم که کمی کار داره
حال عکسی رو قرار میدم و توصیحات اولیه.

بله دوست عزیز تایپیک ای کاش رو بنده ایجاد کردم من نمیخوام بگم کسی بلد نبوده بسازه یا درست کار کنه اما بنده به شخصه چون از کارکرد این مداربا آیسی آمپیلیه ۲۰۰۳ تونستم خیلی خوب به نتایج خوبی برسم مشتاق ادامه این مدار توسط استاد رستم بودم چون تنها مداری بود که در دومین تست و دومین کاربرد به عنوان یه مدار گنگ برای تست در آوج قزوین به آشکار سازیه یه کاسه طرحدار مفرقی یا به عبارتی برنزی شدم از دیگر کشفیات این مدار میتونم به کشف چند سکه یه ریالی برنزی جدید بشم و سه سکه مسی پنج تومنی جدید شدم و این نشون از عملکرد درست این مدار رو نشون میداد

خدايا مددی کن

دوشنبه 18 دی1396 - 11:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

و الان هم به خاطر عنوان تایپیک جذب اینجا شدم میشه بگید چطور یه ردیاب رو تبدیل به فلزیاب کرد ؟ شایدم طرز فکر بنده از تبدیل کمی اشتباهه وگرنه ردیاب هم اگه درست استفاده بشه به خودی خود هم کاشف فلز هست !!!

خدايا مددی کن

دوشنبه 18 دی1396 - 11:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
خیلی خوشحالم که باز هم موردی جدید در عالم ردیابی در این بخش پدیدار شده ، باید عرض کنم که ردیابی با جفت آنتن خالی و بدون هیچ ژنراتور فرکانسی مقداری نیاز به ریاضت اپراتور داره تا مغز و بدن و آنتنها با هم هماهنگ بشن و در نتیجه در حد زیادی از ذرات و سفال و غیره خبری نیست و بیشتر در حد 80 درصد اپراتور فقط فلز رو ردگیری میکنه ! رسیدن به این موضوع فکر میکنم برای یک اپراتور تازه کار حدود چند سال تمرین مستمر نیاز داره ! ابتدا باید از سیستم های متصل به ژنراتور تولید فرکانس استفاده کنه تا مقداری حرفه ای بشه ، به هرحال باید عرض کنم تفکیک برای ردیاب مفهومی نداره و غیر ممکن هست فقط روی خاک دقت داره ، تنها عاملی هم که جفت آنتن ها رو به سمت فلزات دفینه شده میکشونه جذب یونهای فلزات و همینطور مغناطیس هست ، اگر ردیابی بسازید که مغناطیس رو رد بده دیگه فقط ممکنه روی سطح خاک بتونه این دستگاه فلز پیدا کنه ! و بدرد عمق خاک نمیخوره . این نظر بنده بود

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 18 دی1396 - 12:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام
خیلی خوشحالم که باز هم موردی جدید در عالم ردیابی در این بخش پدیدار شده ، باید عرض کنم که ردیابی با جفت آنتن خالی و بدون هیچ ژنراتور فرکانسی مقداری نیاز به ریاضت اپراتور داره تا مغز و بدن و آنتنها با هم هماهنگ بشن و در نتیجه در حد زیادی از ذرات و سفال و غیره خبری نیست و بیشتر در حد 80 درصد اپراتور فقط فلز رو ردگیری میکنه ! رسیدن به این موضوع فکر میکنم برای یک اپراتور تازه کار حدود چند سال تمرین مستمر نیاز داره ! ابتدا باید از سیستم های متصل به ژنراتور تولید فرکانس استفاده کنه تا مقداری حرفه ای بشه ، به هرحال باید عرض کنم تفکیک برای ردیاب مفهومی نداره و غیر ممکن هست فقط روی خاک دقت داره ، تنها عاملی هم که جفت آنتن ها رو به سمت فلزات دفینه شده میکشونه جذب یونهای فلزات و همینطور مغناطیس هست ، اگر ردیابی بسازید که مغناطیس رو رد بده دیگه فقط ممکنه روی سطح خاک بتونه این دستگاه فلز پیدا کنه ! و بدرد عمق خاک نمیخوره . این نظر بنده بود

سلام استاد
بنده قبول دارم كه رديابى اصيل با دو ميله جواب ميده و خوبه
اما ميتونم ثابت كنم هميشه اون مسايل اونطورى كه بنظر ميان نيستن
رد دادن مغناطيس ربطى به عمق نداره
و با وجود اينكه يك ابراتور ميتونه بي خطا باشه اما نتيجه اي كه رسيدم
اينه كه
مدار استاندارد ميتونه تا 70 درصد كار رو انجام بده
ثبات ذهنى و ابراتورى 30 درصد كار رو به هر حال اكه مهارت ابراتورى نباشه اون 70 درصد مدار هم بي جهت هست.

دوشنبه 18 دی1396 - 2:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 126 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure