انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 6:54pm

پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 ردیابی با فایل صوتی 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
با سلام خدمت اساتید و فعالان انجمن
ضمن تشکر از مدیران،همکاران و دوستان در انجمن پربار فلزجو که تنها سایتی هست که مطالب رو اینقدر شیرین بهش پرداخته میشه و خیلیاشم جز تو انجمن منبع دیگه ای نداره، یک دنیا سپاس

پس از مطاله و جستجو در انجمن و بررسی سیستم ردیابی لازم دونستم طرحی رو مطرح کنم که با اجازه بزرگواران انجمن بیانش میکنم....در سیستم ردیاب فرکانسی تفکیک اهداف با ارزش و بی ارزش مقوله بینهایت مهمی برای دوستان میباشد و هم فرکانسی هدف کاڌب #:-s #:-s و هدف واقعی :YMPRAY: همیشه جز سردرگمی چیزی برای اپراتور نخواهد داشت...و از آنجا که رفتار آنتها بر اساس بازخورد فرکانسی اشیا و جڌب آنتن بسمت هدف هست پس باید گفت هر شی یک طیف از فرکانسها رو پوشش میده فرضا طلا در محدوده مختلف فرکانس های چون 612hz .... 2006....2740.....5500 وصدها فرکانس دیگر به طلا واکنش دارن حال تنها طلا نیست که به فرکانس های عنوان شده پاسخ میده بطور حتم اشیای دیگری هم رو آنتن اثر میڌارن....حال طرح بنده شامل نکات زیر میباشد که دوستان میتونن نقد و بررسی،کنن

بطور حتم میتوان تمام فرکانس های واکنشی به طلا در محدوده 20هرتز تا 20 کیلوهرتز رو با دقت یک هرتز رو مشخص کرد....حال بحث سر اینه که هر فرکانسی از طلا نقطه ضعفی داره یکی به آهن زنگ زده حساسه بعدش میگردی دنبال فرکانس دیگه حالا اهن زنگ زده رو نزد بدتر از اون سیلیس رو میزنه خلاصه حسابی حالمونو میگیره...حال بعنوان یک بحث واضح ما اگر بر روی کاغڌ سه فرکانس طلا رو به آنتن بدیم ،طبق قانون آنتن به سه فرکانس پاسخ میده و میچرخه طرف هدف چون تست کردم میگم...حال قانونا هر فرکانس،یه پتانسیل مکانیکی برای جذب داره بعنوان مثال اگر دو هدف مس و طلا رو با فاصله در چند متری بگڌارید و 5 فرکانس طلا و دو فرکانس مس رو با هم همزمان به آنتن بدیم هدف طلا رو نشون میده و دلیلشم برتری پتانسیل 5 فرکانس طلا به دو فرکانس مس میباشد....حال اگر طلا و نقره و در چند متری بگڎاریم و سه فرکانس طلا و سه فرکانس نقره به آنتن بدیم حال آنتن هر دو هدف رو نشون میده و رو هر کدوم قیچی میشه دلیلشم پتانسیل نسبتا برابر دو فرکانس طلا به دو فرکانس نقره میباشد، و از آنجا که طیف فرکانسی طلا تنها شامل این فلز میشه و انحصاریه. شاید چند فرکانس آهن زنگ زده بزنن چند فرکانس به سیلیس ...چند فرکانس به سنگ خاص رو ....و در آخر برسه سر اصل جنس،طلا....
حال اگر 30 فرکانس خوب در محدوده 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز به آنتن بدیم که 10 تاش آهن زنگ زده بزنن 10 تاش سیلیس،10 تاش یه کوفت دیگه رو :ymdevil: ....خلاصه آنتن میچرغه تو محیط حالا اگر هدف طلا،سیلیس،آهن زنگ زده تو محیط باشه...طبق قانون جڌب آنتن هدف الویتش باید طلا باشه چون تنها هدفی هست که به 30 فرکانس پاسخ میده و نباید 10 فرکانس سیلیس و آهن زنگ زده به طلا غلبه کنن...البته ابعاد و فاصله طلا مهمه هر چند به آیندش امیدوارم....
طبق تست تنها فرکانسها رو با نرم افزار Fl studio با هم میکس کردم و به صورت فایل صوتی در آوردم و به آمپلی دادم و آنتن در تست اولیه جواب داد و هنوز فرصت تست کامل نداشتم.... لطفا دوستان این تاپیک و بنده رو با نقد بررسی یاری کنن،که امید باشه آخر چیزی ازش بیرون بیاد

با سپاس فراوان

دوشنبه 2 مهر1396 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم نمای اکولایزر برنامه اف ال استودیو طیف فرکانسی مختلف که راحت میشه فرکانسها رو با هم میکس کرد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 2 مهر1396 - 1:41am

با سلام
ایده خوب و عالی ای هست.احتمال زیاد نواقص ردیاب کمتر خواهد شد. اگر برنامه را آپلود کنید من تستهارا شروع میکنم
باتشکر

دوشنبه 20 آذر1396 - 6:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مسعودکاوش نوشته است:
با سلام
ایده خوب و عالی ای هست.احتمال زیاد نواقص ردیاب کمتر خواهد شد. اگر برنامه را آپلود کنید من تستهارا شروع میکنم
باتشکر

با سلام به نظرم ایده ی جالبی است امیدوارم موفق باشید بنده یه هدف نقره 60 سال قدمت رو یک سالی میشه برای تست خاک کردم اگه بتونم کمکی کرده باشم در خدمتم

یکشنبه 26 آذر1396 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمد کیا نوشته است:
مسعودکاوش نوشته است:
با سلام
باتشکر

با سلام به نظرم ایده ی جالبی است امیدوارم موفق باشید بنده یه هدف نقره 60 سال قدمت رو یک سالی میشه برای تست خاک کردم اگه بتونم کمکی کرده باشم در خدمتم

تو گوگل جستجو كن wave generator online
سايتهايي كه اول مياد داخلش ميشه فركانس رو انتخاب كرد و بصورت فايل صوتي ذخيره كرد بعد تو برنامه ميكس كرد برنامه رو بايد دانلود كنيد و اموزش هم در سايت اپارات ببين

دوشنبه 4 دی1396 - 4:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 28 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure