انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 9:27am

پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
 ماهیت PDK ها چیست شب یا روز؟ 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض احترام خدمت دوستان عزیز و گرامی
اخیرا سیستم PDK با ورژن های زیادی در یوتاب دیدم که اقای مورگان سازندشون هست گفته که هیچ چیز روی عملکردش اختلال ایجاد نمیکنه و فقط برای طلا و نقره بهینه شده
چندتادفیلم ازش هست لینکشونو میزارم
لطفا هرکس میتونه کمک کنه دوستان
خیلی جالب هست
هر کس فایلی یا تجربه ای از این سیستم داره نظرشو بگه ممنون
https://youtu.be/G8GuaRzuPOc
https://youtu.be/J-FN0I9k1Kg
https://youtu.be/aeF-18Bs4HA

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

شنبه 20 اسفند1401 - 11:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

و اما بالاخره شماتیک pdk 2.1 از اقای مورگان از سایت لانگ رنج قسمت و تاپیک pdk inside
مهندس حمید عزیز لطفا یه نگاه بهش بیندازید نظر شما شرط اول ماست ممنون
این هم گفته خود اقای مورگان که گفته pdk3 رادیو fm هست +dch
و گفته که هیچ رازی نداره و فقط تنظیم اون سیم پیچ رازش هست
there is no secrets, PDK-2 was put public, and PDK-3 is a DCH + TDA radio FM, the BIG FAYLURE on people here who try to build LRLs is:

THEY NOT HAVE FIELD TEST WITH GOLD AND SILVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I HAVE !!!!!!!!!!

many years ago, I buried this metals for tests,and I have more gold and silver buried in remote areas for more accurate tests on all kind of LRLs

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 12 فروردین1402 - 8:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نظر کلی من این هست که فرانکو رو بسازین و سراغ این تیپ مدارات نرین! چون همونطور که بارها عرض کردم PD , PDK و دستگاههای مینرو و همینطور فرانکو همگی یک پدیده رو آشکار سازی میکنن. اما دستگاههایی که سنسور گیرنده اونها سیم پیچ هست این کار رو در محدوده کیلوهرتز انجام میدن که علاوه بر نویز پذیر تر بودن از نظر جهت یابی و نقطه زنی هم اپراتوری مشکل تری داره. بعلاوه این نوع مدارات هر چه پیچیده تر باشن شانس ساخت موفقیت آمیزشون کمتر میشه. لذا فریب پیچیدگی این مدارات رو نخورین چون چیزی جز یک گیرنده ساده رادیویی نیستن! از طرف دیگه چون تقریبا هیچ یک از طراحان این مدارات بلحاظ ماهیت علمی نمیدونستن مدار قرار هست چی رو دریافت بکنه و اغلب از "پدیده" اسم میبرن پر واضح هست که هر چه مدار پیچیده تر باشه امکان به بیراهه رفتن در طراحی هم بیشتر میشه. در واقع هر مدار الکترونیکی بر اساس یک منطق دقیق علمی عمل میکنه و اینجور نیست که ما ندونیم قرار هست چی رو سنس بکنیم و بعد براش مدار "طراحی" کنیم! خیر به این طراحی گفته نمیشه. لذا طبق یک سری آزمون و خطا که متاسفانه اکثرا تحت شرایط نویز یا در محیط تست خاص بدست میاد مداری به اصطلاح طراحی میشه و نتیجش همین هست که بین نفرات زیادی که اون رو میسازن عده معدودی جواب میگیرن که تازه مواردی از این عده معدود هم چیزی جز ادعای جوابگیری بدلیل اشتباه در تست یا اغراض شخصی نیست! بنابراین بجای وقتن گذاشتن روی چیزی که سالها همه درگیرش هستن و آخرش معلوم نیست کی جواب گرفته و کی نگرفته بهتره روی جزئیات طرحهایی کار کنین که افراد قابل ملاحظه ای ازش جواب گرفتن. الان در همین انجمن نفرات زیادی از فرانکو جواب گرفتن ولی تقریبا هیچ کس بصورت واقعی از یون یاب دیگری جواب نگرفته وگرنه حداقل میتونستن نتیجه تست دو سیستم رو با هم مقایسه کنن! در مورد اینکه گفته میشه مثلا فلان مدار فقط طلا یا نقره سنس میکنه با قاطعیت عرض میکنم چنین چیزی محال هست و همه این مدارات یون هر فلزی که در حال تخلیه باشه سنس میکنن! دیگه بالاتر از دستگاههای مینرو نداریم که داخلش به اصطلاح از سمپل طلا استفاده شده به این امید که فقط طلا رو سنس بکنه ولی خودشون چه در سایت و چه در دفترچه راهنمای دستگاههاشون اذعان کردن که نقره و مفرغ هم سنس میشه! در رد این ادعا همون بس که بدونیم طلا و نقره جز اینکه به اصطلاح هر دو از دید ما با ارزش تلقی میشن (هر چند طلا تقریبا 80 برابر نقره قیمت داره!) ؛ از نظر ماهیت فیزیکی و اتمی ربطی به هم ندارن که بخواد ادعا بشه فلان مدار فقط طلا و نقره رو سنس میکنه یا حتی به این دو فلز حساس تر هست. برعکس مطمئن باشین هر یون یابی مفرغ رو بهتر سنس میکنه چون امکان تخلیه یونی بسیار قویتری داره! متاسفانه توی کار ما تا دلتون بخواد خواب و خیال و ادعاهای واهی وجود داره. ولی اگر یک کار علمی انجام میشه حسابش مشخصه و به این حرفهای بیهوده ربطی نداره.

شنبه 12 فروردین1402 - 9:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
نظر کلی من این هست که فرانکو رو بسازین و سراغ این تیپ مدارات نرین! چون همونطور که بارها عرض کردم PD , PDK و دستگاههای مینرو و همینطور فرانکو همگی یک پدیده رو آشکار سازی میکنن. اما دستگاههایی که سنسور گیرنده اونها سیم پیچ هست این کار رو در محدوده کیلوهرتز انجام میدن که علاوه بر نویز پذیر تر بودن از نظر جهت یابی و نقطه زنی هم اپراتوری مشکل تری داره. بعلاوه این نوع مدارات هر چه پیچیده تر باشن شانس ساخت موفقیت آمیزشون کمتر میشه. لذا فریب پیچیدگی این مدارات رو نخورین چون چیزی جز یک گیرنده ساده رادیویی نیستن! از طرف دیگه چون تقریبا هیچ یک از طراحان این مدارات بلحاظ ماهیت علمی نمیدونستن مدار قرار هست چی رو دریافت بکنه و اغلب از "پدیده" اسم میبرن پر واضح هست که هر چه مدار پیچیده تر باشه امکان به بیراهه رفتن در طراحی هم بیشتر میشه. در واقع هر مدار الکترونیکی بر اساس یک منطق دقیق علمی عمل میکنه و اینجور نیست که ما ندونیم قرار هست چی رو سنس بکنیم و بعد براش مدار "طراحی" کنیم! خیر به این طراحی گفته نمیشه. لذا طبق یک سری آزمون و خطا که متاسفانه اکثرا تحت شرایط نویز یا در محیط تست خاص بدست میاد مداری به اصطلاح طراحی میشه و نتیجش همین هست که بین نفرات زیادی که اون رو میسازن عده معدودی جواب میگیرن که تازه مواردی از این عده معدود هم چیزی جز ادعای جوابگیری بدلیل اشتباه در تست یا اغراض شخصی نیست! بنابراین بجای وقتن گذاشتن روی چیزی که سالها همه درگیرش هستن و آخرش معلوم نیست کی جواب گرفته و کی نگرفته بهتره روی جزئیات طرحهایی کار کنین که افراد قابل ملاحظه ای ازش جواب گرفتن. الان در همین انجمن نفرات زیادی از فرانکو جواب گرفتن ولی تقریبا هیچ کس بصورت واقعی از یون یاب دیگری جواب نگرفته وگرنه حداقل میتونستن نتیجه تست دو سیستم رو با هم مقایسه کنن! در مورد اینکه گفته میشه مثلا فلان مدار فقط طلا یا نقره سنس میکنه با قاطعیت عرض میکنم چنین چیزی محال هست و همه این مدارات یون هر فلزی که در حال تخلیه باشه سنس میکنن! دیگه بالاتر از دستگاههای مینرو نداریم که داخلش به اصطلاح از سمپل طلا استفاده شده به این امید که فقط طلا رو سنس بکنه ولی خودشون چه در سایت و چه در دفترچه راهنمای دستگاههاشون اذعان کردن که نقره و مفرغ هم سنس میشه! در رد این ادعا همون بس که بدونیم طلا و نقره جز اینکه به اصطلاح هر دو از دید ما با ارزش تلقی میشن (هر چند طلا تقریبا 80 برابر نقره قیمت داره!) ؛ از نظر ماهیت فیزیکی و اتمی ربطی به هم ندارن که بخواد ادعا بشه فلان مدار فقط طلا و نقره رو سنس میکنه یا حتی به این دو فلز حساس تر هست. برعکس مطمئن باشین هر یون یابی مفرغ رو بهتر سنس میکنه چون امکان تخلیه یونی بسیار قویتری داره! متاسفانه توی کار ما تا دلتون بخواد خواب و خیال و ادعاهای واهی وجود داره. ولی اگر یک کار علمی انجام میشه حسابش مشخصه و به این حرفهای بیهوده ربطی نداره.

:: :ymapplause: :p :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :
عشق منی مهندس حمید فداتون بشم الهی عزیز دل :YMPEACE:
سپاس از اینکه وقت گرانبهای خودتان را در اختیار ما گزاشتین و باعث شرمندگی منه حقیر هست که انقدر مزاحم اوقات شریفتان میشم از خدا میخوام که به هرچی که میخواین برسین مهندس جان فرمایشات شما بسیار بسیار بسیار... ارزشمند و گرانبها هست بینهایت تشکر و قدردانی میکنم از لطف بیکران شما
بله واقعا فریبنده هست این طرح من تست جالبی ازش ندیدم که به واقعیت بیشتر نزدیک باشه البته که تشخیص تست واقعا سخته وگرنه مزاحم وقت ارزشمند شما نمیشدیم، کما اینکه درصدی کمی از شک برای تکنسین های مبتدی پیش خواهد امد و یقینا مهندسانی مثل شما از ماهیت و کار این سیستم ها به خوبی خبر دارند، تست هاشون زمین صاف هست اگر کار هم بکنه به قولا خیلی نویذ پذیرتر خواهد بود و این خصوصیت بقول شما باعث میشه در عمل کاری انجام نده و حتی شرایط را بد تر میکنه& این سیستم هم تجاری هست که اقای مورگان گفته رازش در سیم پیچ هست و برای تنظیمش نیازمند به داشتن یک میدان تست طلا ونقره هست :-Q (مفرق و ترکیب فلزات دیگه هم کشک حساب کرده) ولی مفرق یا برنز بهترین و مناسب ترین تست را از نظر هزینه زمانی و اقتصادی داره، خب اینکه ایشون دارن کلاهبرداری میکنن و امثال منی که قدرت خرید ندارم (ولی وجود مهندس حمید برامون یک دنیا میارزه ماشاالله به مهندس حمید ) :x را به سخره میگیرن جای تامل داره من رلم نمیخواد که علم در راه غلط و غارت اموال مردم هدر بره، بسیار هستند که با یک ماژول رادیو اف ام و یک باکس ساده ۱۰۰ هزار تومنی مردم بیچاره راغارت میکنند و به اسم سیستم شعاع زن فرکانسی تا ۱۰ ملیون هم میفروشن و حتی بیشتر خودم قیمت گرفتم از این نظر میطلبه که اگاهسازی انجام بشه بشخصه از زمانی که با این سایت بسیار خوب و بینظیر اشنا شدم دیدگاهم به تمام سیستم های الکترونیکی و فلزیاب و یونیاب و مگنومتر و صدها سیستم دیگه گنجیابی عوض شد که به همت و مرحمت و برکت وجود مهندس عزیزی و گرانقدری چون شماست
و قلم از به پاس داشتن نیکی های شما خجل و کوچک هست
ممنون از راهنمایی بینظیر و عالی شما
انشاالله من هم ببتونم با سیستم فرانکو به موفقیت برسم و ارزوی موفقیت برای همه دارم
:YMPEACE: :YMPRAY:

یکشنبه 12 فروردین1402 - 12:30am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
البته عرض من این نبود که جواب نمیده. بلکه منظورم این بود که باید زحمت زیادی بکشین تا تازه به جواب اولیه ای برسین که در حال حاضر فرانکو این جواب رو براحتی در اختیار شما میذاره! اگر بحث و شکی هم بین دوستان وجود داره بیشتر سر این هست که شاید مثلا این مدار پدیده دیگری رو سنس میکنه یا شاید بهتر سنس میکنه یا واقعا حساسیتش بیشتر به طلا و نقره هست که توضیح دادم قطعا هیچ کدوم اینها نیست. باقی داستان خواب و خیالات و ادعاها و تبلیغات و سودجویی هم متاسفانه کلا توی این کار زیاد هست. حتی اونوریها هم خیلی درگیر این مسائل هستن دیگه چه برسه به اینوریها!

یکشنبه 13 فروردین1402 - 2:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. @};-
البته عرض من این نبود که جواب نمیده. بلکه منظورم این بود که باید زحمت زیادی بکشین تا تازه به جواب اولیه ای برسین که در حال حاضر فرانکو این جواب رو براحتی در اختیار شما میذاره! اگر بحث و شکی هم بین دوستان وجود داره بیشتر سر این هست که شاید مثلا این مدار پدیده دیگری رو سنس میکنه یا شاید بهتر سنس میکنه یا واقعا حساسیتش بیشتر به طلا و نقره هست که توضیح دادم قطعا هیچ کدوم اینها نیست. باقی داستان خواب و خیالات و ادعاها و تبلیغات و سودجویی هم متاسفانه کلا توی این کار زیاد هست. حتی اونوریها هم خیلی درگیر این مسائل هستن دیگه چه برسه به اینوریها!

ممنون مهندس عزیزید کلامتان بسیار متین و کامل هست اره اکثرا چنین طرز فکری دارند که همین روزنه باعث پدید امدن کلاهبرداران و سیستم های سرکارییشون هست ،سپاس از اینکه وقت میگذارید و با دقت و حوصله جواب میدهید. :YMPRAY: :YMPEACE:

چهارشنبه 22 فروردین1402 - 1:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض سلام و احترام خدمت مهندس حمید عزیز و گرانقدر و دوستان گرامی
جناب مهندس بنده در صدد ساخت این مدار هستم برای کار و شرع اگر میشه لطفا کمک کنید و لطفا بفرمایید سیم پیچ و خازن چجوریه و در چه فرکانسی تنظیم کنیم اقای رضاویر فرموده در ایران بین ۲۵ تا ۴۳ کیلو هرتز ببریم کار میکنه اما بفرمایید برد معمول این سیستم چقدر هست اولویت با برد و دقت هست
ممنونم از لطف بیکران شما استاد پاینده باشید :x

شنبه 14 مرداد1402 - 8:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

لطفا هر کی هم میتونه بسازه انجام بده و نتایج را اعلام کنه گرچه همانطور که مهندس حمید عزیز فرمودند نتیجه معلوم هست در این حصوص تلاش بر افزایش برد و مسافت و دقت هست

شنبه 14 مرداد1402 - 8:59am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
متاسفانه بنده نکته خاصی ندارم که بتونه به شما کمک بکنه. گفتنی ها رو قبلا گفتم. @};-

شنبه 14 مرداد1402 - 1:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
متاسفانه بنده نکته خاصی ندارم که بتونه به شما کمک بکنه. گفتنی ها رو قبلا گفتم. @};-

ممنون جناب مهندس فرمایشات شما بسیار عالی بود باز هم تشکر و قدردانی میکنم از زحمات شما مهندس جان :x @};-

شنبه 14 مرداد1402 - 11:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure