انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 10:37pm

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

^:)^ :) البته چون وقت نداشتم پرینت بگیرم با قلم ضد اب کشیدم هر چند مثل اصلش که نمیشه :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 30 فروردین1397 - 1:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
اقا مجتبی این مدار دوم چی هست؟ همون تکمیلی طرح اقا بهرامه؟چون این کلی قطعه بهش اضافه شده

اره خوبم مربوط به طرح منه و جیگر سوخته زلیخا :p البته این طرح دومه اقا مجتبی بود اولی رو من میکروشو نداشتم وچون دورو برم مگا8-328.... زیاد بود گفتم اقا مجتبی زحمت تغییر برنامه رو بکشه

جمعه 30 فروردین1397 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ازهمه دوستان ممنون که زحمت میکشند وطرح هاشون بی چشم داشت عمومی میکنند
انشاله که عملا هم جواب بده .
فقط ی سوال این طرح برای ردیاب ۳۵هست یا همه ردیابها؟
واینکه خروجی فرمودین تو خاک نمیره
پس باید انتن تلسکوپی های زیر ردیاب وصل میشه که مختص ۳۵. ؟؟؟
ردیابهای موبایلی یا ردیاب استاد رستم وکلا باقی دو انتن ها چی پیشنهاد میدین؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 31 فروردین1397 - 4:53am
YIM

درود بر شما دوستان گرامی‌

آقا مجتبی‌ گرامی سپاس از همگانی کردن طرح xp plus . من و دوستان همچنان منتظر ادامه و تکمیل این پروژه هستیم. با صمیمانه‌ترین آرزوها. @};-

شنبه 31 فروردین1397 - 1:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از نظر من این طرح دیگه تکمیل هست و چیز خاص دیگه ای به ذهنم نمیرسه . دیگه بعد از این اگه قرار به تکمیل باشه احتمالا یک طرح دیگه عمومی بشه . البته با توجه به بازخورد های گاها بدی که از ارائه این طرح داشتم الان دو دل هستم که طرح دیگه ای عمومی کنم یا خیر .
البته به احتمال فراوان اگه قصد بر عمومی کردن طرح دیگه باشه با محدودیت روشن خاموش خواهد بود . فعلا این تنها روشی هست که بشه تا حدودی جلوی سو استفاده رو گرفت

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 1 اردیبهشت1397 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
ازهمه دوستان ممنون که زحمت میکشند وطرح هاشون بی چشم داشت عمومی میکنند
انشاله که عملا هم جواب بده .
فقط ی سوال این طرح برای ردیاب ۳۵هست یا همه ردیابها؟
واینکه خروجی فرمودین تو خاک نمیره
پس باید انتن تلسکوپی های زیر ردیاب وصل میشه که مختص ۳۵. ؟؟؟
ردیابهای موبایلی یا ردیاب استاد رستم وکلا باقی دو انتن ها چی پیشنهاد میدین؟

سلام ممنون بعد از کلی راه رفتن و گشتن اخرش نتونستم فلز اهنی پیدا کنم واسه تست نهایی .هم هوا خراب شد و هم اینکه چوپانها ریختن تو بیابون دیگه نمیشه به این راحتی رفت امد کرد به ناچار برگشتم.....تا بعد بارندگی چند روزه دوباره برم #:-s
اما در مورد اینکه این طرح برای سیستمهای دیگه جواب میده نمیدونم چون خروجی طرح باید به ورودی انتن متصل بشه و امکانش هست که شکل موجهای ردیاب شما رو بهم بزنه یا برعکس شاید بهتر هم بشه باید بعد ازمایش خودتون چک کنید..بله این طرح اصلا به خاک منتسب نمیشه و انتن این طرح از نوع ال رود هست که برای ردیابی متداوله شاید بشه به تلسکوپی 35 هم وصل کرد اما نمیدونم چه نوع سیگنالی روی تلسکوپی 35 وجود داره.به نظر من بهتره با ال رود تست کنید...منظورتون رو متوجه نشدم در مورد این چند مدل ردیاب و ساختش بود یا چیز دیگری مد نظرتونه.اگه میخواین بسازین طرح استاد رستم هم خیلی خوبه اما من نساختم و چون میدونم ایشون طرحی رو بدون بیس علمی طراحی نکردن مطمئنم سیستم خوبی هست.البته طرح اقا مجتبی هم به نظر جالبه چون از سیستم اکسپوفر الگو برداری شده و بیشتر دوستان دید خاصی بهش دارن و چون میدونم دقت سیگنال تو سیستم اقا مجتبی کاملا رعایت شده مطمئنم از اکسپوفر هم خیلی بهتره پس بین این دو ردیاب یکی رو انتخاب کنید.گزینه سوم ردیاب موبایلی هست دردسر ساخت هم نداره به اونصورت :)

یکشنبه 1 اردیبهشت1397 - 12:10am
استاد
استاد

درودبر دوستان
استاد بهرام در این حذف کننده از یه فرکانس با شکل موج مربعی هنگام ردیابی استفاده میشه یا دو فرکانس با هم.در ترکیب سینوسی و مربعی تقریبا همه نوع اهداف چه فلزی یا غیر فلزی قادر به حذف بودند.اگه طرحتون فقط بصورت تک موج مربعی و فرکانس خاصی کار کنه باز مشکل خطای ذرات و اهداف کاذب وجود داره .فرکانس خاصی نمیتونه ذرات را حذف کنه

یکشنبه 2 اردیبهشت1397 - 6:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درودبر دوستان
استاد بهرام در این حذف کننده از یه فرکانس با شکل موج مربعی هنگام ردیابی استفاده میشه یا دو فرکانس با هم.در ترکیب سینوسی و مربعی تقریبا همه نوع اهداف چه فلزی یا غیر فلزی قادر به حذف بودند.اگه طرحتون فقط بصورت تک موج مربعی و فرکانس خاصی کار کنه باز مشکل خطای ذرات و اهداف کاذب وجود داره .فرکانس خاصی نمیتونه ذرات را حذف کنه

به به استاد جاوید عزیز سال نو مبارک چه عجب افتخار دادین :)
نه کلا. میشه گفت دو مدل فرکانس هست که یکیش مربعی برای رهگیری خود اهن که من دو مد فرکانس رو تست میکنم و زحمت نوشتنش رو هم مجتبی جان متقبل شدن تا اطمینان حاصل بشه اما فرکانس دیگه که خاص هم هست میتونه به صورت لحضه ایی با قدرت بالا یک پالس سینوسی تولید کنه و سریع قطع میشه مشابه مگنومترهای انالوگ با تایم چند برابر بیشتر بعد فرستنده دو منظوره یک سیگنال مربعی رو که مربوط به طلا هست مدوله میکنه تا اگه طلا باشه انتن سریع به سمتش کشیده بشه اینها همشون یک تایم بخصوص دارن که نباید کم وزیاد بشه وگرنه کار سیستم مختل میشه وانتن کاملا گیج و منگ میتونه به هر طرفی کشیده بشه. توی تست ازمایشی توی یک باغ فلز اهنی جدید رو کاملا حذف کردم و انتن به سمت طلای دفنی گرایش پیدا کرد اما فلز پوسیده رو هنوز نمیدونم چقدر موفق هست....استاد شما هنوز روی حذف ذرات کار میکنید چرا روی طرح فرانکو وقت نمیذارین فکر میکنم سیستم کارامدی هست.من پارسال طرح فرانکو رو با تراشه ttl طراحی کردم اما هنوز نساختمش هر از گاهی هم یک دستی میبرم تا مشکلاتش رو کم کنم تا اخر سر ببینم نتیجه چی میشه..
راستی استاد جاوید ردیاب واقعی اصلا ذرات نمیزنه که بخوایم حذفش کنیم ;;)

یکشنبه 2 اردیبهشت1397 - 3:28pm
استاد
استاد

درود بر شما
بهرام جان استفاده از دیوتی وقسمت یک پالس در صورتیکه سنسور الکتریکی باشه جوابدهی داره نه دوتا انتن که عاشق هر میدانی هست.فرانکو هم سر هم بندی کردیم اینم مثل ردیابه با مگنت بدن سنس بیشتر داره و تقریبا از گزارشاتی که دوستان دادن هر منطقه یه جور رفتار میکنه حتی شب و روز هم یکسان سنس نداره.اینکه ردیاب ذرات یا همون اهداف کاذب را نزنه بیشتر ناکارامدی ردیاب هست چون کار ردیاب گرفتن میدان هدف هست و اگه ردیاب میدان نزنه دیگه کارایی نداره اینکه با حذف کننده یه سری از میدان ها را حذف کنیم اون یه چیز دیگه هست که تا حالا حذف کننده ای که دلخواه اهداف را حذف کنه کسی نساخته

یکشنبه 2 اردیبهشت1397 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
بهرام جان استفاده از دیوتی وقسمت یک پالس در صورتیکه سنسور الکتریکی باشه جوابدهی داره نه دوتا انتن که عاشق هر میدانی هست.فرانکو هم سر هم بندی کردیم اینم مثل ردیابه با مگنت بدن سنس بیشتر داره و تقریبا از گزارشاتی که دوستان دادن هر منطقه یه جور رفتار میکنه حتی شب و روز هم یکسان سنس نداره.اینکه ردیاب ذرات یا همون اهداف کاذب را نزنه بیشتر ناکارامدی ردیاب هست چون کار ردیاب گرفتن میدان هدف هست و اگه ردیاب میدان نزنه دیگه کارایی نداره اینکه با حذف کننده یه سری از میدان ها را حذف کنیم اون یه چیز دیگه هست که تا حالا حذف کننده ای که دلخواه اهداف را حذف کنه کسی نساخته

نه استاد کاملا متوجه منظورم نشدین البته با حرف هم نمیشه درست توضیح داد کلا یک پروسه پیچیدست نه فقط یک تک پالس با دیوتی اما مطمئنن سنسور هم داره البته اگه بشه گفت سنسور :) ....خب در مورد ردیاب وذرات زنی بعد این همه مدت فکر میکنم کاملا در اشتباهید اگر که این مطلب درست میبود تا الان همه به بار زده بودن چون جفت انتن تمایل زیادی به ذرات زنی داره و عاشق میدانهای کاذب هست که شما اشاره کردیداما در عمل فلزات رو قادر نیست سنس کنه.حتی کسی هم نمیتونه به درستی ثابت کنه از 10 بار انتن زنی با ردیاب جفت انتن 9 تاش منجر به موفقیت شده...اما میدان یابی چیز دیگری هست و فلزیابی هم یک چیز دیگه حتی همه میدانها هم مشابه هم نیستن که بگیم چون فلزات حاله یونی دارن کاملا مشابه میدانهای دیگه ایی هست و چون انتن میدان میگیره فلز رو هم میگیره فعلا که در عمل بر عکسش رو ثابت کرده....بگذریم خب این طرح رو همینطور که گفتم به طور اتفاقی کشف کردم البته نه کاملا چون میخواستم برای ردیاب خودم یک حذف کننده( فلز اهنی)بسازم که برای ردیاب من جواب نداد و با تست برای جفت انتن فعلا که جواب داده تا برم تست نهایی رو انجام بدم هر چند که هنوز هم به جفت انتن اعتقادی ندارم و کلا گذاشتمش کنار اما هنوز دوستانی هستن که به این دو تکه سیم دل بستن :) کم کمش میشه باهاش میدانهای کاذب رو حذف کرد تا کمتر حفاری بیمورد داشته باشن....اگه باعث دلخوری شدم پوزش میخوام به هر حال هر کسی هر کاری از دستش بر اومده انجام داده 8-}

یکشنبه 2 اردیبهشت1397 - 11:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure