انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 5:18pm

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
با سلام
خوب شما میخاید حذف کننده بزنید به خاک ، خوب فلز طلا که خیلی کم یون میده بیرون و میدان ضعیفی ایجاد میکنه ، پس با وجود حذف کننده طلا رو فکر نمیکنم بتونید بگیرید ! به نظر بنده حذف آلودگی ها با روش پاکسازی منطقه بدون حذف کننده هست .

سلام استاد مهدی گلم...اره قربون شکل ماهت اما این حذف کننده اصلا به خاک ارتباطی نداره .مداری که دوستان قبلا روی اون کار میکردن همینطور استاد جاوید عزیز هم همینطور .موج سینوسی با ولتاژ بالا بود ومیتونست فلزات رو حذف کنه .البته خود موج سینوسی خودش حساسیت کمتری هم به فلزات داره اما موج مربعی دیگه مشخص شده هست که همه فلزات رو میتونه بهتر سنس کنه اما این طرح از دو مد همزمان استفاده میکنه یعنی قراره بعد از کشش انتن با زدن کلید مربوطه اگر همچنان روی کد مورد نظر واکنش داشت میشه ریسک کرد اما اگه فلز اهنی باشه که با کد طلا رهگیری شده حذف میشه ومیریم سراغ مکانهای دیگه البته این فقط طرحه که در مرحله ازمایش هست. :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 28 فروردین1397 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سلام بهرام جان
چون چیزی که میخواستی کار ساده ای بود براتون انجام دادم.
از میکرو کنترل 8 پایه Atiny 13A استفاده کردم که خیلی راحت بتونی روی هر مداری خواستی قرار بدی . اندازه این میکرو به اندازه یک آی سی 8 پایه مثل 555 هست و قیمت کمی هم دارد.
برات کل مشخصات رو هم قرار دادم.
توی این طرح یدونه کلید راکر یا کلنگی بین پایه 7 و منفی مدار قرار میدی که وقتی پایه 7 به منفی مدار وصله فرکانس 2600 هرتز و وقتی وصل نیست 3400 هرتز تولید میشه .
در عمل من اینو چک نکردم ولی در شبیه سازی با پرو تئوس عملکرد قابل قبولی داره ولی در عمل هم تست کن اگر موردی بود در پیام خصوصی یا از طریق تلگرام با من در ارتباط باش .
میشه روی میکرو کنترل هایی چون اتمگا هشت یا 328 هم نوشت ولی هزینه کمی بالا میره و مدار بزرگتر میشه اگه خروجی خوبی نداشت باید روی این میکرو کنترلرها کار کرد .
تغذیه مدار 5 ولت است.
امیدوارم بدردت بخوره .
فیوزبیت هارو هم قرار دادم برات

چقدر زود ماشالله به این سرعت دست گلت هم درد نکنه ...اره میکروی کوچیکی هست خیلی خوبه اما فعلا دورو برم مگا 8 زیاده اگه اشکال نداره ببرش روی مگا8..بزرگی میکرو اشکال نداره چون طرح ازمایشی هست اگه جواب بده انشالله قسمت میکروش رو بعد سنجیدن مراحل کار کلا مربوط به شما استاد عزیز میشه من که از میکرو چیزی حالیم نیست ;;) راستی تلگرام داره قطع میشه به احتمال زیاد از اول همین ماه باید باشه ....

سه شنبه 28 فروردین1397 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
بهرام جان خب طرح اگه کار میکنه و تست کردی بده ماهم بزنیم

اره تست کردم اما با ضعف زیاد فرکانس برای همین به اقا مجتبی زحمت دادم برنامه بنویسه.طرح ازمایشی هم توی بیابون روی فلز اهنی پوسیده هنوز تست نشده روی اهن دفن شده تست کردم وبرای اینکه نتیجه بهتر خودشو نشون بده مجبور شدم یک تکه اهن رو بزار زنگ بزنه وبعد تست کنم اما الان 1ماه هست که اون فلز بالا رو گذاشتم زنگ بزنه اما به این راحتی هم نمیشه واسه همین از چند نوع اسید استفاده کردم وهمینطور از سولفات اهن تا بیشتر تاثیر بزاره اخرش نشد مجبور شدم برم کاوش اهن :D الان هم که طرح رو اقا مجتبی زحمتشو کشیدن اینجا تا کمر شده برف هوا هم بشدت سرده وبیابون هم نمیشه رفت .البته طرح قراره خود اهن رو فقط حذف کنه نه ذرات رو برای همین مشکل ذرات زنی هنوز سر جاش هست که باز هم بتونم اهن زنگ زده رو حذف کنم به نظرم کل راه رو رفتم برای دوستان عزیز م که با جفت انتن کار میکنن :)

سه شنبه 28 فروردین1397 - 9:27pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بهرام نوشته است:
bazargardan نوشته است:
بهرام جان خب طرح اگه کار میکنه و تست کردی بده ماهم بزنیم

اره تست کردم اما با ضعف زیاد فرکانس برای همین به اقا مجتبی زحمت دادم برنامه بنویسه.طرح ازمایشی هم توی بیابون روی فلز اهنی پوسیده هنوز تست نشده روی اهن دفن شده تست کردم وبرای اینکه نتیجه بهتر خودشو نشون بده مجبور شدم یک تکه اهن رو بزار زنگ بزنه وبعد تست کنم اما الان 1ماه هست که اون فلز بالا رو گذاشتم زنگ بزنه اما به این راحتی هم نمیشه واسه همین از چند نوع اسید استفاده کردم وهمینطور از سولفات اهن تا بیشتر تاثیر بزاره اخرش نشد مجبور شدم برم کاوش اهن :D الان هم که طرح رو اقا مجتبی زحمتشو کشیدن اینجا تا کمر شده برف هوا هم بشدت سرده وبیابون هم نمیشه رفت .البته طرح قراره خود اهن رو فقط حذف کنه نه ذرات رو برای همین مشکل ذرات زنی هنوز سر جاش هست که باز هم بتونم اهن زنگ زده رو حذف کنم به نظرم کل راه رو رفتم برای دوستان عزیز م که با جفت انتن کار میکنن :)

بهترین کار برای جایگزینی تست آهن ، اینه که با ردیاب در بیابون جایی رو با قدرت بگیرید که بعد از نقطه زنی مشخص بشه که صد در صد آهن هست ، همچین موردی برای تست خوب هست ، اما ! موردی که بهترین را هست اینه که در این مکان برای تست دقت ردیاب جدید باید هر دفعه یک نفر اپراتور جداگانه تست بگیره تا از این روش تلقین اپراتوری از بین بره و اپراتورهای بعدی از مکان فلز زیر خاک نباید مطلع باشه ، اگر فقط یک نفر در این مکان تست کار کنه به مرور فرمان مغز غالب میشه و ممکنه با یک فرکانس خاصی دیگه اون نقطه فلز آهنی رو واکنش نداشته باشه ! در صورتی که اپراتوران دیگه واکنش و گیرندگی رو همچنان داشته باشن ! انشاا... که موفق باشید :YMPEACE: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 29 فروردین1397 - 1:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد قبلا این کارو کردم توی بیابون یک فلز زنگ زده که فکر میکنم یک (گووه یا ناخن یا خیش قدیمی) که با چهارپا روی زمین کار میشد بود. پوسیدگیش نشون از حول حوش 30 سال به بالا میداد..استاد برای ردیاب جفت انتن تلقین ذهنیت برای همه وجود داره حتی اگه 100 نفرم بیان تست بزنن باز یکی میگیره ده نفر نمیگیره علتش هم اینه که اگه به اپراتور چیزی نگی و بگی شروع کن به ردیابی ذهنیتش بیشتر مخدوش میشه ونمیگیره یا خطا میکنه اما اگه بگی اینجا فلزی دفن هست باز هم برای اینکه سعیشو بکنه تا پیداش کنه باز خطا میکنه پس بهترین کار اپراتوری تک نفره هست به شرط اینکه کس دیگه ایی فلز رو جابجا کنه .چون قبلا زیر وبم این ردیاب دستم بود مطمئنم اگه طرح درست در بیاد تنها مشکلش ذهنیت اپراتور و فرکانس هست که باز سر جای خودش میمونه این دیگه به طرح مربوط نمیشه وفقط میمونه نحوه اپراتوری درست هر فرد .البته ناگفته نمونه دوستان ماشالله دیگه استاد شدن تو انتن زنی...ممنونم استاد عزیز :ymhug:

چهارشنبه 29 فروردین1397 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
خب بهرام جان انگار به میکرو های کوچیک عادت نداریم و باید همیشه دنبال این هزار پاها باشیم (28 پایه) :D
مثل اینکه برای شما ثبات فرکانسی و دقتش از اهمیت ویژه برخوردار است برای همین روی میکرو کنترل اتمگا 328 براتون نوشتم که دیگه حرف و حدیث توش نمونه براتون هم یک فیبر طراحی کردم که اگه خوشت نیومد عوضش کن.
خروجی فرکانس پایه 15 میکرو است که من به وسیله دو تا ترانزیستور دامنه شو تقویت کردم اگه طرح دیگه ای داشتی میتونی عوضش کنی.
یدونه کلید کلنگی یا راکر به پایه 14 و یک سرش رو به منفی مدار وصل میکنی وقتی کلید وصل است فرکانس خروجی 2600 و وقتی کلید باز است فرکانس خروجی 3400 هرتز خواهد بود برای اینکه بفهمی کدوم فرکانس داره کار میکنه دو تا ال ای دی هم در نظر گرفتم که به پایه های 3 و 4 وصل میشه که وقتی فرکانس خروجی 2600 است ال ای دی پایه 3 روشن میشه و وقتی فرکانس خروجی 3400 هست ال ای دی پایه 4 روشن میشه .
این طرح دو تا ولوم 10 کیلو معمولی میخوره .
ولوم اول که به پایه 24 وصل است برای تنظیم دیوتی سایکل موج از یک درصد تا 99 درصد است. یکی از پایه های ولوم به +5 ولت و دیگری به منفی مدار وصله و پایه وسط ولوم به پایه 24 میکرو . هر وقت پایه وسط ولوم خروجی +5 ولت باشه دیوتی 99 درصد است و وقتی پایه وسط ولوم صفر باشه دیوتی موج یک درصد است و با میزان وۀتاز پایه وسط ولوم دیوتی روند افزایشی مطابق با ولتاژ خولهد داشت بطوری که ولوم رو در وسط قرار بدی دیوتی 50 درصد خواهد بود.
همین بحث هم برای ولوم 10 کیلو دومی است کهبرای تنظیم دامنه موج و تقویت اون بکار میره که در اینجا دامنه با افزایش ولتاژ خروجی ولوم ، افزایش خواهد داشت و این افزایش دامنه بستگی به میزان ولتاژ باطری متصل به مدار خواهد بود .
کل اطلاعات ساخت در فایل زیر قرار گرفته .
امیدوارم بدرد شما و دوستان بخوره.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 29 فروردین1397 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه خواهش میکنم شما لطف دارین ممنون که به زحمت افتادین انشالله از خجالتتون وبچه ها دربیام :ymblushing:
هوا دوباره داره گرم میشه من امروز پروژه میکرو رو روی مدار سوار میکنم وفردا یا پسفردا میرم تا تست نهایی ازش بگیرم اما باز باید بگردم فلز اهنی پیدا کنم به شرط اینکه به خاک اون نقطه دست نزنم تا مشخص بشه طرح قابلیت داره که بتونه بعد ره گیری فلز اهنی رو حذف کنه یا نه دعا کنید جواب بده بشه شیرینی زحمت شما ودوستان :YMPRAY:

پنج شنبه 30 فروردین1397 - 1:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مجتبی جان الان طرح شما رو شبیه سازی کردم عالی وبا ثبات هست فقط pcb یک مشکل جزیی داره که نمیخواد درستش کنی گفتم بگم دوستانی که از این طرح استفاده میکنن حالا جای دیگه نمیدونم اما گفتم بگم یک وقت فکر نکنن طرح مشکل داره.پایه مثبت باطری رو یادت رفته به ورودی رگلاتور سیمکشی کنی البته با یک سیم کوتا از پایه قطعات وصل میکنم..پی سی بی هم عالی هست احتیاجی به طراحی دیگه نیست تقویت پیک هم خوب جواب میده هر چند نیازی بهش نبود اما بدرد دوستان میخوره تا بیشتر آشنا بشن با تقویت کننده ترانزیستوری بازم ممنون که زحمتت دادم :)

پنج شنبه 30 فروردین1397 - 2:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
مجتبی جان الان طرح شما رو شبیه سازی کردم عالی وبا ثبات هست فقط pcb یک مشکل جزیی داره که نمیخواد درستش کنی گفتم بگم دوستانی که از این طرح استفاده میکنن حالا جای دیگه نمیدونم اما گفتم بگم یک وقت فکر نکنن طرح مشکل داره.پایه مثبت باطری رو یادت رفته به ورودی رگلاتور سیمکشی کنی البته با یک سیم کوتا از پایه قطعات وصل میکنم..پی سی بی هم عالی هست احتیاجی به طراحی دیگه نیست تقویت پیک هم خوب جواب میده هر چند نیازی بهش نبود اما بدرد دوستان میخوره تا بیشتر آشنا بشن با تقویت کننده ترانزیستوری بازم ممنون که زحمتت دادم :)

ممنون بهرام جان .
بله اون مسیر یادم رفته بود که بعدا اصلاحش کردم و ویرایش شد .
امیدوارم به درد شما و دوستان بخوره .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 30 فروردین1397 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا مجتبی این مدار دوم چی هست؟ همون تکمیلی طرح اقا بهرامه؟چون این کلی قطعه بهش اضافه شده

جمعه 30 فروردین1397 - 1:13am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 , 55 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure