انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:18am

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
بهرام نوشته است:
بچه ها از شما کی برنامه نویسی بلده ی زحمتی بدم بهش چون این تایپیک ردیابی بود دیگه نخواستم بی دلیل ی تاپ دیگه باز کنم.میخوام دوتا موج(فرکانس) رو با میکرو تولید کنم که مربعی باشه و با یک کلید بالا وپایین فرکانس رو عوض کنم راستش برای ردیاب نیست اما به ردیابی مربوطه یک برنامه دست وپا شکسته هم دارم اما فقط میتونم یک موج رو تولید کنم وبرای اینکه از موج دیگه بخوام استفاده کنم باید برنامه رو دستکاری کنم تا فرکانس دلخواه تولید بشه که به زحمتش نمیارزه با تایمر و مدارات انالوگ هم جالب نمیشه چون نباید نوسان کنه اگه کسی بلده خجالتمون میده 8-}

سلام .
بهرام جان تولید دو موج با یک عدد میکرو خوشایند نیست . بهتره یک موج تولید بشه و موج دوم با یک آی سی یا میکرو دیگه بسازید .
پروژه بعدی ردیاب بنده هم بر همین اساس است که عمری بود و اینجا عمومی کردم میتونین استفاده کنید .

زنده باشی برادر مجتبی اما فکر کنم متوجه منظورم نشدین منظورم تولید دوتا موج با میکرو به صورت تک به تک بود یعنی اول یک فرکانس وبا زدن کلید بالا یا پایین روی موج دوم پرش کنه مثل همه ردیابهای که برنامش نوشته میشه اما من این طرح رو واسه خود ردیاب نمیخوام در واقع طرح مربوط به حذف فلز اهنی پوسیده هست (حذف کننده) نه با ولتاژ بالا یا موج سینوسی بلکه با موج مربعی چون دوستان با موج سنوسی قبلا کار میکردن ونتایجشون بد نبود اما متوجه شدم حذف کننده میتونه تمامی فلزات رو حذف کنه یا ضعیف کنه اما من به یک ایده ابتکاری جالب برخوردم که توی تست ازمایشی جواب داده اما اگه در تست نهایی هم جواب قطعی باشه عالی میشه واسه همین احتیاج به دوتا موج ثابت و بدون نوسان دارم که با میکروبه صورت جدا تولید بشه تراشه های دیگه یا خیلی گرونن یا بدرد کار من نمیخورن.راستش این طرح برای ردیاب جفت انتن هست به احتمال زیاد با طرح جالب شما هم جور در میاد چون با جفت انتن کار میکنید اما برای ردیاب من جواب نداد چون اصلا قضیه انتن بنده یک چیز دیگست. بخوام حقیقتو بگم برای ردیاب خودم ساخته بودم اما در اخر متوجه شدم برای ردیاب بنده بهترین برنامه خود فرکانس اصلی هست چون تا پارسال با یک فرکانس اشتباه تو کوه کمر بودم ~X( اما بعد کالیبره کردن کاملا حل شد :-BD اما با تست با جفت انتن جور در اومده(هر چند به جفت انتن اعتقادی ندارم )اما اگه بشه هدیه میکنم به دوستان خوبم تو همین سایت انشالله

راستی یک نگاه به این حشره جالب بندازین دیروز کوه بودم گرفتم ازش چقدر عجیبه من که نفهمیدم چه چشره ایه زنبور نیست مگس هم نیست پشه هم نیست هر چی هست بچه یکی از اینهاست :D بالش شبیه پرندهاست نوع پروازش هم شبیه مرغ مگس خواره یعنی بچه مرغ مگس خواره :-? ببخشید جاش اینجا نبود اما حیفم اومد از دیدن این مخلوق زیبا محروم بشین ;;)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

جمعه 24 فروردین1397 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اره واقعا حشره جالبیه،
بثبت برسونش واقعا از گونه های نادره شایدم جهش یافتس.

جمعه 24 فروردین1397 - 10:17am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به این که فکر نکردم اما خدایش قشنگه.مطمئنن یک نمونه جهش یافتست دقیق نگاش کنین شبیه همه حشره هاست از هر کدومش یک اثری میبینین.فقط خواهش میکنم بیابون که میرین حیوونا یا حشرات هر چند چندش آور باشن نکشین...ژاپن خیلی وقت پیش روی ربات زنبور کار میکرد تا حدودی هم بهره برداری کرده بود اما هنوز مشکل داشت به این خاطر که اونا میدونن اگه زنبور این حشره دوست داشتنی ازبین بره و نسلش منقرض بشه زندگی بشر دوام نمیاره این رو زنگ خطر میدونن بعد ما بکش بکش راه انداختیم افتخار هم میکنیم نسل یوز در خطره بز و میش کوهی از بین رفته جنگل که همین چند روز پیش باز مثل اینکه سمت شمال آتیش زدن رفتن 100هکتار بخار شد رفت ببخشید تایپیک منحرف نشه پوزش میطلبم

جمعه 24 فروردین1397 - 4:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
بهرام نوشته است:
بچه ها از شما کی برنامه نویسی بلده ی زحمتی بدم بهش چون این تایپیک ردیابی بود دیگه نخواستم بی دلیل ی تاپ دیگه باز کنم.میخوام دوتا موج(فرکانس) رو با میکرو تولید کنم که مربعی باشه و با یک کلید بالا وپایین فرکانس رو عوض کنم راستش برای ردیاب نیست اما به ردیابی مربوطه یک برنامه دست وپا شکسته هم دارم اما فقط میتونم یک موج رو تولید کنم وبرای اینکه از موج دیگه بخوام استفاده کنم باید برنامه رو دستکاری کنم تا فرکانس دلخواه تولید بشه که به زحمتش نمیارزه با تایمر و مدارات انالوگ هم جالب نمیشه چون نباید نوسان کنه اگه کسی بلده خجالتمون میده 8-}

سلام .
بهرام جان تولید دو موج با یک عدد میکرو خوشایند نیست . بهتره یک موج تولید بشه و موج دوم با یک آی سی یا میکرو دیگه بسازید .
پروژه بعدی ردیاب بنده هم بر همین اساس است که عمری بود و اینجا عمومی کردم میتونین استفاده کنید .

زنده باشی برادر مجتبی اما فکر کنم متوجه منظورم نشدین منظورم تولید دوتا موج با میکرو به صورت تک به تک بود یعنی اول یک فرکانس وبا زدن کلید بالا یا پایین روی موج دوم پرش کنه مثل همه ردیابهای که برنامش نوشته میشه اما من این طرح رو واسه خود ردیاب نمیخوام در واقع طرح مربوط به حذف فلز اهنی پوسیده هست (حذف کننده) نه با ولتاژ بالا یا موج سینوسی بلکه با موج مربعی چون دوستان با موج سنوسی قبلا کار میکردن ونتایجشون بد نبود اما متوجه شدم حذف کننده میتونه تمامی فلزات رو حذف کنه یا ضعیف کنه اما من به یک ایده ابتکاری جالب برخوردم که توی تست ازمایشی جواب داده اما اگه در تست نهایی هم جواب قطعی باشه عالی میشه واسه همین احتیاج به دوتا موج ثابت و بدون نوسان دارم که با میکروبه صورت جدا تولید بشه تراشه های دیگه یا خیلی گرونن یا بدرد کار من نمیخورن.راستش این طرح برای ردیاب جفت انتن هست به احتمال زیاد با طرح جالب شما هم جور در میاد چون با جفت انتن کار میکنید اما برای ردیاب من جواب نداد چون اصلا قضیه انتن بنده یک چیز دیگست. بخوام حقیقتو بگم برای ردیاب خودم ساخته بودم اما در اخر متوجه شدم برای ردیاب بنده بهترین برنامه خود فرکانس اصلی هست چون تا پارسال با یک فرکانس اشتباه تو کوه کمر بودم ~X( اما بعد کالیبره کردن کاملا حل شد :-BD اما با تست با جفت انتن جور در اومده(هر چند به جفت انتن اعتقادی ندارم )اما اگه بشه هدیه میکنم به دوستان خوبم تو همین سایت انشالله

راستی یک نگاه به این حشره جالب بندازین دیروز کوه بودم گرفتم ازش چقدر عجیبه من که نفهمیدم چه چشره ایه زنبور نیست مگس هم نیست پشه هم نیست هر چی هست بچه یکی از اینهاست :D بالش شبیه پرندهاست نوع پروازش هم شبیه مرغ مگس خواره یعنی بچه مرغ مگس خواره :-? ببخشید جاش اینجا نبود اما حیفم اومد از دیدن این مخلوق زیبا محروم بشین ;;)

سلام .
چه حشره زیبایی است.
پس شما دو تا فرکانس میخوایی که ثابت باشه و با زدن یک دکمه سوییچ کنه.
کاری نداره .
فرکانس های خودتون رو با مشخصات مربوطه بگین فرصت شد براتون مینویسم

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 24 فروردین1397 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ایولا داری اقا مجتبی برنامه نویس بودی نمیگفتی البته اول تایپیک که میخوندم اشاره کرده بودین که به کمک دوستانتون تونستین این طرح رو درست کنین باید میفهمیدم کار کاره خودته پیر شدیم دیگه حواس نداریم که :) فقط زحمت نشه تو خجالتت بمونیم :ymblushing: حتی اگه وقت نشد یا نتونستی همین که گفتی خودش یک دنیا ارزش معنوی داره :-*
عرض شود فرکانسها هر دوشون بهترینهای فلز زنگ زده و پوسیده هستن یعنی سعی کردم اول سرچ کنم تا فلز اهنی پوسیده پیدا کنم وبعد فرکانسگیری کردم این دوتا فرکانس رو هم شما تست کنین با انتن البته واسه من یکیش بهتر میگیره دومی کمی ضعیفتر اما باز جز بهترین ومخربترین فرکانسهای عمرم بودن :ymsick: این دوتا فرکانس عددی2600 و 3400 هستن فقط براش ال سی دی ننویس چون احتیاجی نیست بجاش دوتا ال ای دی بنویس که بدونم موج رو کدومش پرش کرده تمام دیوتی هم 50 باشه پیشفرض کافیه البته اگه خواستی برای تست وازمایش بد نیست با ولوم یا کلید کم وزیاد بشه شاید نتیجه کاملا عوض بشه با تایمر کار کردن اسونه اما دقیق نیست و نمیشه فهمید دیوتی روی چند درصد داره کار میکنه تا حدودی فقط میشه حدس زد.باز هم پیش پیش تشکر میکنم ازت مجتبی جان :ymhug:
راستی یک نمونه شبیه سازی شده هم دارم قرار بود این تیکه اهن کارمو راه بندازه اما بهترشو تو بیابون پیدا کردم نوعی که مطمئنم همه انتنهارو فلج میکنه کلا پودر شده بود

جمعه 24 فروردین1397 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
بهرام نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
بهرام نوشته است:

سلام .

:ymhug: :ymhug: خداروشکر که احترام به حیات همه مخلوقات داره به صورت یه اعتقاد برای همه ما جا می اوفته @};-
احتمالا این هم از تیر وطایفه این مگس مغلده زنبوره که همین هفته پیش توشهر ازش عکس گرفتم!نوعی تکامل سیستم دفاعی برای شبیه شدن به زنبور وترسوندن شکارچیان از نیش نداشته شون به هوای اینکه زنبوره :D
ازهمه به دلیل ارسال پست غیر مرتبط عذر میخوام

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 25 فروردین1397 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان خب طرح اگه کار میکنه و تست کردی بده ماهم بزنیم

یکشنبه 26 فروردین1397 - 6:23pm
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
خوب شما میخاید حذف کننده بزنید به خاک ، خوب فلز طلا که خیلی کم یون میده بیرون و میدان ضعیفی ایجاد میکنه ، پس با وجود حذف کننده طلا رو فکر نمیکنم بتونید بگیرید ! به نظر بنده حذف آلودگی ها با روش پاکسازی منطقه بدون حذف کننده هست .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 27 فروردین1397 - 1:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با پوزش از مدیریت انجمن

قابل توجه نهادهای اقتصادی تصمیم گیر مانند گمرک و بانک مرکزی:

1- اکثر قریب به اتفاق قطعات الکترونیک در کشور تولید نمی شوند و تکنولوژی تولید آنها هم در داخل وجود ندارد.

2- مصرف این قطعات منحصر به تولید مدارات و محصولات یا تعمیر دستگاه ها و بردها در داخل کشور است و مصرف دیگری ندارند. بنابراین قطعات الکترونیک کالاهای لوکس و تجملی نیستند و ارزی هم که بابت آنها خارج می شود تنها به تولید داخلی و اشتغال مولد کمک می کند.

3- مانع تراشی و تدوین ضوابط و قوانینی که مانع ورود قطعات الکترونیک می شود به معنای زدن تیشه به ریشه تولید داخلی است و اگر امسال سال حمایت از کالای ایرانی اعلام شده، چنین رویکردی تاثیری کاملا مخالف با این شعار در مورد محصولات الکترونیکی تولید داخل و بازار کار این رشته خواهد داشت.

@KnowledgePlus

لطفا این مطلب را انتشار دهید

دوشنبه 27 فروردین1397 - 2:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بهرام جان
چون چیزی که میخواستی کار ساده ای بود براتون انجام دادم.
از میکرو کنترل 8 پایه Atiny 13A استفاده کردم که خیلی راحت بتونی روی هر مداری خواستی قرار بدی . اندازه این میکرو به اندازه یک آی سی 8 پایه مثل 555 هست و قیمت کمی هم دارد.
برات کل مشخصات رو هم قرار دادم.
توی این طرح یدونه کلید راکر یا کلنگی بین پایه 7 و منفی مدار قرار میدی که وقتی پایه 7 به منفی مدار وصله فرکانس 2600 هرتز و وقتی وصل نیست 3400 هرتز تولید میشه .
در عمل من اینو چک نکردم ولی در شبیه سازی با پرو تئوس عملکرد قابل قبولی داره ولی در عمل هم تست کن اگر موردی بود در پیام خصوصی یا از طریق تلگرام با من در ارتباط باش .
میشه روی میکرو کنترل هایی چون اتمگا هشت یا 328 هم نوشت ولی هزینه کمی بالا میره و مدار بزرگتر میشه اگه خروجی خوبی نداشت باید روی این میکرو کنترلرها کار کرد .
تغذیه مدار 5 ولت است.
امیدوارم بدردت بخوره .
فیوزبیت هارو هم قرار دادم برات

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 28 فروردین1397 - 5:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure