انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 1:35pm

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ولی انگار برا مجتبی نیستا،فک کنم منظورش اینه که،اینم یه طرح پی سی بی از من هست

سه شنبه 4 مهر1396 - 10:01am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
سلام

آیا اینها جامپر هستند؟

شما که فایل اصلی رو دارید، یه دیود برا جلوگیری از اسیب دیدن مدار در اتصال معکوس بزارید خیلی عالی میشه.
درود بر شما.

سلام .
بله جامپر هستند .
بجای فریت یک عدد دیود 5819 بگذارید تا در صورت بر عکس زدن به باطری آسیب نبینه .یعنی فریت رو حذف و دیود بگذارید

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

سه شنبه 4 مهر1396 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
ممنون از اظهار نظر دوستان .
دوستان دقت کنند که سیستم مربوطه رو من قبل از تابستان ساختم و به چند تن از دوستان هم فرستادم . فقط اینو بگم که نتایج عالی هستند ولی زمانی میشه به بهترین نتیجه رسید و ایرادات احتمال رو برطرف کرد که دوستان بسازند و در عمل تست کنند .
موفق باشید.

سلام دوستان
Mojtaba195 جان ممنون بابت مدارتون خیلی لطف کردین
ضمنا اگه ممکنه لطفا عکسی از پشت و روی مدارتون بذارین.
یاحق @};-

سلام . متاسفانه مدار رو باکس کردم و دست یکی از دوستان است . ولی در کل مدار چیز خاصی نداره . خیلی راحت ساخته میشه

Nikola Tesla

سه شنبه 4 مهر1396 - 2:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

walkman نوشته است:
My draw

Thank you dear friend
Its OK But my pcb is smaller and the ground is even stronger.
من تا جایی که بررسی کردم این پی سی بی هم مشکلی نداره . بازم دوستان برسیش کنن.
ولی پی سی بی که من قرار دادم هم کوچکتر است و زمینش هم قویتره .

Nikola Tesla

سه شنبه 4 مهر1396 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان
ردیابی که امروز براتون معرفی میکنم نتیجه زحمات خودم و یکی از دوستانم به اسم بهزاد است که امروز به رایگان در اختیار شما قرار می دهم.
عملکرد مدار قبل از معرفی توسط چندین تن از دوستان اثبات شده و در عمل بسیار خوب و کارآمد است البته بنده نمیخوام تعریف کنم و باید در عمل توسط دوستان تست و بررسی بشه .
از جمله مشخصات سیستم ردیاب .
1- این ردیاب الهام گرفته از ردیاب اکسپوفر هست که سعی کردیم نواقص اونو هم بر طرف کنیم.
2- دارای خروجی فرکانس هدف تا یک مگاهرتز با دقت یک هرتز
3-دارای فرکانس پایه قابل تنظیم از 5 هرتز تا 65 هرتز با دقت یک هرتز
4- تغییرات فرکانس کاری با استفاده از دکمه های فشاری بصورتی که برای راحتی و تنظیم سریع تر فرکانس بصورت زمان بندی که با گذشت زمان تغییرات فرکانس با سرعت بالاتری انجام میگیرد.
من فعلا توضیحات بیشتری نمی دهم چون نیاز هم به توضیحات بیشتر نیست.کل هزینه ساخت زیر 40 هزار تومن است :ymparty: .
این سیستم هم بصورت توماسی هم بصورت ال رود قابل استفاده است که بسته به اینکه در چه حالتی مهارت دارین بهترین عملکرد را خواهید داشت .
فرکانس فلزات در این ردیاب بخصوص فرکانس پایه بر اساس مختصات جغرافیایی هر منطقه و شدت میدان آن متفاوت خواهد بود که من برای چند نمونه فلز در یک فایل اکسل برنامه ریزی شده قرار می دهم که بصورت کامل براتون نحوه استخراجش رو توضیح خواهم داد
ولی با توجه به تحقیقات من اکثر فرکانس پایه مناطق ایران بین 25 تا 28 هرتز است :-BD .
قطعات مورد نیاز
میکرو کنترل Atmega328p-pu
رگلاتور 7805
ترانزیستور TIP122
خازن ها
1000 میکروفاراد 16 یا 25 ولتی الکترولیت
2200 میکروفاراد 16 یا 25 ولتی الکترولیت
خازن 560 نانو پلی استر یا ام کا تی
خازن 100 نانو (104) عدسی 6 عدد
خازن 22 پیکوفاراد عدسی 2 عدد
مقاومت ها
مقاومت 22 کیلو
مقاوت 4.7 کیلو
مقاومت 10کیلو
مقاومت 1.5 کیلو
مقاومت 56 کیلو
پتانسیومتر 10 کیلو 2 عدد (خوابیده)
ولوم 10 کیلو
کریستال 16 مگا هرتز
ال سی دی 2*16
کلید فشاری 4 عدد
فریت بیت برای نویز گیری 1 عدد ( میتوانید از جامپر هم استفاده کنید)
باطری 12 ولت بالا یک آمپر
چوک به مشخصات زیر باشد.
چوک به ابعاد 2*2.5 یا کمی بزرگتر و کوچکتر با هسته فریت (به هیچ وجه آهنی نباشد)
ابتدا سیم نمره 0.1 را حدود 700 تا 1000 دور میپیچید (این میشه خروجی چوک. یعنی باید ابتدا و انتهای سیم پیچ به دو تا آنتن بره)
سپس یک دور چسب نواری دور سیم پیچ میزنیم و پس از آن سیمی به متراژ 1.5 تا 4 متر به شماره 0.25 برمیداریم و میپیچیم سپس فریت ها را داخل هسته میکنیم ظرفیت خازنی این سیم پیچ را اندازه میگیریم باید حدودا 300 میکروهانری باشد . حالا 50 واحد بالا پایینش مهم نیست.دو سر این سیم به مدار و در محلی که چوک نوشتم وصل میکنید.
به یاد داشته باشید هر چقدر فریت ها محکم سر جای خودش باشد در متراژ کمتری از سیم این ظرفیت خازنی بدست خواهد آمد و بهتر است .

LOW FUSE : FF HIGH FUSE : DE

درموردفرکانس پایه ومحاسباتش راهنمایی بفرمایید

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

سه شنبه 4 مهر1396 - 10:23pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

dear friends,

when I say my draw I want to redraw myself ;)
of course project boss mojtaba195

سه شنبه 4 مهر1396 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان
ردیابی که امروز براتون معرفی میکنم نتیجه زحمات خودم و یکی از دوستانم به اسم بهزاد است که امروز به رایگان در اختیار شما قرار می دهم.
عملکرد مدار قبل از معرفی توسط چندین تن از دوستان اثبات شده و در عمل بسیار خوب و کارآمد است البته بنده نمیخوام تعریف کنم و باید در عمل توسط دوستان تست و بررسی بشه .
از جمله مشخصات سیستم ردیاب .
1- این ردیاب الهام گرفته از ردیاب اکسپوفر هست که سعی کردیم نواقص اونو هم بر طرف کنیم.
2- دارای خروجی فرکانس هدف تا یک مگاهرتز با دقت یک هرتز
3-دارای فرکانس پایه قابل تنظیم از 5 هرتز تا 65 هرتز با دقت یک هرتز
4- تغییرات فرکانس کاری با استفاده از دکمه های فشاری بصورتی که برای راحتی و تنظیم سریع تر فرکانس بصورت زمان بندی که با گذشت زمان تغییرات فرکانس با سرعت بالاتری انجام میگیرد.
من فعلا توضیحات بیشتری نمی دهم چون نیاز هم به توضیحات بیشتر نیست.کل هزینه ساخت زیر 40 هزار تومن است :ymparty: .
این سیستم هم بصورت توماسی هم بصورت ال رود قابل استفاده است که بسته به اینکه در چه حالتی مهارت دارین بهترین عملکرد را خواهید داشت .
فرکانس فلزات در این ردیاب بخصوص فرکانس پایه بر اساس مختصات جغرافیایی هر منطقه و شدت میدان آن متفاوت خواهد بود که من برای چند نمونه فلز در یک فایل اکسل برنامه ریزی شده قرار می دهم که بصورت کامل براتون نحوه استخراجش رو توضیح خواهم داد
ولی با توجه به تحقیقات من اکثر فرکانس پایه مناطق ایران بین 25 تا 28 هرتز است :-BD .
قطعات مورد نیاز
میکرو کنترل Atmega328p-pu
رگلاتور 7805
ترانزیستور TIP122
خازن ها
1000 میکروفاراد 16 یا 25 ولتی الکترولیت
2200 میکروفاراد 16 یا 25 ولتی الکترولیت
خازن 560 نانو پلی استر یا ام کا تی
خازن 100 نانو (104) عدسی 6 عدد
خازن 22 پیکوفاراد عدسی 2 عدد
مقاومت ها
مقاومت 22 کیلو
مقاوت 4.7 کیلو
مقاومت 10کیلو
مقاومت 1.5 کیلو
مقاومت 56 کیلو
پتانسیومتر 10 کیلو 2 عدد (خوابیده)
ولوم 10 کیلو
کریستال 16 مگا هرتز
ال سی دی 2*16
کلید فشاری 4 عدد
فریت بیت برای نویز گیری 1 عدد ( میتوانید از جامپر هم استفاده کنید)
باطری 12 ولت بالا یک آمپر
چوک به مشخصات زیر باشد.
چوک به ابعاد 2*2.5 یا کمی بزرگتر و کوچکتر با هسته فریت (به هیچ وجه آهنی نباشد)
ابتدا سیم نمره 0.1 را حدود 700 تا 1000 دور میپیچید (این میشه خروجی چوک. یعنی باید ابتدا و انتهای سیم پیچ به دو تا آنتن بره)
سپس یک دور چسب نواری دور سیم پیچ میزنیم و پس از آن سیمی به متراژ 1.5 تا 4 متر به شماره 0.25 برمیداریم و میپیچیم سپس فریت ها را داخل هسته میکنیم ظرفیت خازنی این سیم پیچ را اندازه میگیریم باید حدودا 300 میکروهانری باشد . حالا 50 واحد بالا پایینش مهم نیست.دو سر این سیم به مدار و در محلی که چوک نوشتم وصل میکنید.
به یاد داشته باشید هر چقدر فریت ها محکم سر جای خودش باشد در متراژ کمتری از سیم این ظرفیت خازنی بدست خواهد آمد و بهتر است .

LOW FUSE : FF HIGH FUSE : DE

درموردفرکانس پایه ومحاسباتش راهنمایی بفرمایید

به وقتش توضیح خواهم داد. فعلا اجازه بدین ببینیم کسی تمایل به ساخت داره یا نه .

Nikola Tesla

چهارشنبه 4 مهر1396 - 12:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان بنده در آپلود فایل هگز یک اشتباهی مرتکب شدم .
در فایل هگز قبلی که گذاشتم هنوز دستور نمایش ولتاژ رو ننوشته بودم که اشتباها آپلود کردم و همینطور چند مورد کوچیک هم داره .
از دوستان ضمن عذر خواهی میخوام این فایل هگز جدید رو بزنن.
از استاد حمید تقاضا دارم فایل جدید رو جایگزین کنن.
ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

Nikola Tesla

چهارشنبه 4 مهر1396 - 2:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا مجتبی سلام
من این ردیاب را ساختمش و بار اول روشن شد و به خوبی کار میکنه . من یک چوک قبلا پیچیده بودم که 500 میکرو هانری بود و بازش کردم و رسوندمش بین 300 تا 320 میکرو هانری و بستم روی ردیاب چوک ولتاژ خروجی داره و صدای تق تق هم میکنه با کم و زیاد کردن ولوم هم صدای تق تق کم و زیاد میشه ولی کلا که ولوم را میبندم هنوز صدا داره بنظرت مشکلی نداره ؟ بعد تو خروجی برد به چوک و خروجی چوک به آنتن باید چه فرکانسی داشته باشم ؟ در ضمن من طرحش را مثل ردیاب 22 و 35 ساختم که دو تا آنتن هم زیرش داره و به گردن آویزون میشه . ممنونم راهنمایی کنید و در مورد فرکانس و محاسباتش هم منتظر هستیم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 5 مهر1396 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

راستی یک مشکل دیگه وجود داره آقا مجتبی این که وقتی یک فرکانسی را تنظیم میکنیم مثلا 5000 و دستگاه را خاموش میکنیم و دوباره روشن میکنیم فرکانس به حالت پیش فرض بر میگرده اگه امکان داشته باشه که این مشکل هم برطرف بشه خوبه .
الان من دستگاه را که روشن میکنم بدون چوک فرکانسمتر را وصل میکنم روی برد محل اتصال چوک هیچ فرکانسی ندارم باید اینجور باشه یا یک جای کارم ایراد داره ؟

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 5 مهر1396 - 7:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure