انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 7:16am

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

Mojtaba195 نوشته است:
1426539 نوشته است:
1426539 نوشته است:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقا مجتبی
آقا مجتبی ای کاش یه گزینه هم به ردیاب تون اضافه میکردین و اون اینکه فرکانس پایه رو بشه کلا قطع کرد و فرکانس تنظیمی برای فلز مورد نظر رو بدون فرکانس پایه هم داشته باشیم.
و دیگه اینکه یکی از پایه‌های بیکار میکرو استفاده میکردین و فرکانس متقارن میساختین.اینجوری دیگه نیاز به قسمت تقویت و چوک نبود و دو تا خروجی فرکانس متقارن رو مستقیم میدادین به خروجی آنتنها.مطمئن باشین اینجوری هم خطاها خیلی کمتر میشه و هم اینکه نتیجه کار دوستان بهم نزدیکتر میشه

سلام دوست عزیز . قطع شدن فرکانس پایه یعنی قطع شذن کل فرکانس که در این طرح امکان پذیر نیست . اگر خواسته شما یک برنامه ی تولید فرکانس ساده است به راحتی از موبایل امکان پذیر است .
تولید فرکانس متقارن همزمان در یک میکرو باعث خطای فراوان می شود که دقت رو پایین میاورد .
بنابراین در این طرح با این حالت این نهایت کاری است که میشه انجام داد مگر اینکه از مدار جانبی دیگری استفاده کرد .

آقا مجتبی خسته نباشید بابت این طرح تان.
فرکانس متقارن را میتونین بوسیله دو تا تایمر یکی پول آپ و یکی پول داون انجام بدین. خیلی سادس.

شنبه 30 دی1396 - 9:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Mojtaba195 نوشته است:
shahriyar نوشته است:
آقا مجتبی ممنون از زحمات شما
من ورژن 4 را پروگرم کردم در قسمت فرکانس پایه جلو حرف B نوشته nan hz و وقتی دستگاه روشن میشه یک لحظه صدای چوک میاد و قطع میشه و کلیدهای تعویض فرکانس پایه هیچ کاری انجام نمیدن . لطفا یک توضیحی راجع به این مسئله بدید ممنون

درود دوست عزیز . لطفا ابتدا میکرو رو با فیوزبیت
FF ---- D1
پروگرام کنید و سپس با فیوزبیت
FF------D9
اگر درست نشد اطلاع بدهید

سلام مهندس متاسفانه تغییری نکرد فرکانس پایه کار نمیکنه

شنبه 30 دی1396 - 11:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستانی که با فایل هگز مشکلی دارند به احتمال زیاد مربوط به حافظه ایپیرام میکرو میشه که متاسفانه فعلا من دسترسی ندارم ببینم به چه دلیل این مشکل وجود داره که آیا مربوط به هگز قبلی است یا الان.
اجالتا براتون یک فایل هگز در اینجا قرار میدم که ابتدا میکرو مربوطه را با آن پروگرم کرده و سپس در برد خود قرار دهید و سیستم را روشن کنید در صفحه نمایش ابتدا خواهد نوشت clean مقداری صبر کنید سپس در پایین آن ok خواهد نوشت که این یعنی حافظه میکرو شما صفر شد و سپس هگز مربوط به ورژن 4 رو پروگرم کنید و استفاده کنید .
متاسفانه بنده فعلا در مسافرت هستم و به محض بازگشت اصلاح خواهم کرد.
فیوزبیت این فایل هم همانند فایل های دیگر است .
FF ------ D9
عذر خواهی بابت مشکلی که پیش آمده .
لطفا نتیجه را گزارش کنید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 30 دی1396 - 2:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
آقا مجتبی کاری که گفتید کردم ولی متاسفانه مشکل هنوز پابرجاست

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

یکشنبه 1 بهمن1396 - 11:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
با عرض پوزش ورژن 4 ایراد دارد و لطفا از ورژن 3 استفاده کنید .
فعلا نتونستن راه حل مناسبی برای تولید فرکانس با دورقم اعشار برای این طرح بخصوص پیدا کنم چون علاوه بر فرکانس پایه عوامل دیگر هم در اون دخیل می باشد و باعث ایراد در برنامه می شود . فعلا آخرین ورژن همان ورژن 3 می باشد در صورتی که بتونم ایرادشو بر طرف کنم خذمت دوستان ارائه خواهم کرد .
موفق باشید

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 1 بهمن1396 - 12:52pm

سلام اقا مجتبی
ممنونم که زحمت کشیدین و اطلاعت خودتو رو بدون هیچ چشم داشتی در اختیار افرادی مثل بنده گذاشتین بنده زیاد از الکترونیک سررشته ندارم با این حال با راهنمای های خوب شما این مدار رو ساختم البته تا ورژن 2

یکشنبه 1 بهمن1396 - 3:50pm

یه چند تا سوال... چون بنده وسایل اندازه گیری دقیق ندارم.. البته فقط یه اهممتر عقربهای میخواستم ببینم که چطور ولتلاژ سر انتنها رو اندازه بگیرم؟
بعد یه کار دیگه ای که انجام دادم اینه که دور انتنها یه چسب نواری زدم که یه زمانی بهم خوردن اتصالی نکنه.. این کارم تو ردیابی تاثیر داره؟
در ضما چوک رو که پیچیدم 1000دور با سیم 0.1 و 3متر سیم 0.25 میخواستم ببینم کم یا زیاد بودن چه تاثیری تو خروجی داره؟
ممنون میشم راهنمایم کنید...
با تشکر

یکشنبه 1 بهمن1396 - 4:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس عزیز

من فیبر مونتاژ شده از اقا حسین گرفتم ای سی رو پروگرام کردم ال سی دی مربع نشون میده . کریستال خارجی چند باید باشه؟ سپاس از لطفتون

فیوز بیت رو FF D9 گذاشتم

دوشنبه 2 بهمن1396 - 11:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ba.davood نوشته است:
سلام مهندس عزیز

من فیبر مونتاژ شده از اقا حسین گرفتم ای سی رو پروگرام کردم ال سی دی مربع نشون میده . کریستال خارجی چند باید باشه؟ سپاس از لطفتون

فیوز بیت رو FF D9 گذاشتم

سلام
شما با یرنامه eXtreme Burner - AVR که مهندس حمید گذاشتن اول آیسی را پاکش کن بعد فایل هگز را باز کن و فیوز بیت را تنظیم و پروگرم کن من بالای ده بار آیسی را بدون مشکل پروگرم کردم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

دوشنبه 2 بهمن1396 - 12:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahriyar نوشته است:
ba.davood نوشته است:
سلام مهندس عزیز

فیوز بیت رو FF D9 گذاشتم

سلام
شما با یرنامه eXtreme Burner - AVR که مهندس حمید گذاشتن اول آیسی را پاکش کن بعد فایل هگز را باز کن و فیوز بیت را تنظیم و پروگرم کن من بالای ده بار آیسی را بدون مشکل پروگرم کردم

سلام دوست عزیز همین کار رو کردم نمیدونم چرا مربع نشون میده . من ای سی رو با دکتر رکوری مهندس بهنام پاک میکنم قبلا هم از این استفاده کردم . من اول پروگرام میکنم بعد فیوز بیت رو تنظیم و رایت میکنم

دوشنبه 2 بهمن1396 - 2:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure