انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 5:31pm

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم ورژن جدید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 28 دی1396 - 10:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
سلام دوستان
ورژن 3 ردیابو هم نوشتم از جمله تغییرات نسبت به ورژن 2:
اضافه شدن یک ولوم 10 کیلو به برد جدید که پایه وسط اون به پایه آخر یا همون 28 میکرو میزنید و یک پایه رو به زمین مدار یا منفی باطری و یکی از پایه هارو هم به خروجی رگلاتور 5 ولت یا همون 5 ولت مدار
دارای 15 مد برای ذخیره کردن 15 واحد فرکانس بطوری که با گرداندن ولوم 10 کیلو میتونین هر کدوم از واحد های سیو شده رو ببینید و اگر تغییری اعمال بشه بصورت اتوماتیک ذخیره خواهد شد و نیازی هم به سیو ندارد یعنی با چرخش ولوم در هر خانه که شماره آن در پایین سمت راست نمایش داده میشه میتونید تغییرات خودتون رو اعمال کنید و تا تغییری ایجاد نکردید هر وقت با ولوم به خانه مورد نظر اومدین همون حالت سیو شده قبلی باقی خواهد بود.
این ساده ترین حالت سیوی بود که مبتونستم پیاده کنم .

فیوزبیت
LOW FUSE: FF
HIGH FUSE: D9

از استاد حمید عزیز هم تقاضا دارم این ورژن رو با ورژن شماره 2 در پست اول بگذارند @};-

سلام خسته نباشید مهندس یه سوال در مورد فرکانس داشتم ایا فرکانس هرمنطقه که گفتید محاسبه کردیم جواب میده یا فرکانسهای توی سایت مثلا برای طلا فرکانس بعد محاسبه۵۹۵۴ولی توی سایت اکثر۵۵۰۰ هست از کدومش استفاده کنیم شما با کدوم فلز زیر خاک زدید چون من محیط تست ندارم

سلام . تشکر.
اون فرکانس هایی که من اعلام کردم تجربی است و طبیعتا فرکانس های بهتری هم خواهد بود.
باید تست کنید

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

پنج شنبه 28 دی1396 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس محیط تست ندارم به گفته شما فلز جدید رو هم نباید بزنه چطور تست کنم راه دیگه نداره

پنج شنبه 28 دی1396 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این مدار احتمالا حفره هم باید بزنه .ببین لوله فاضلاب رو میتوننین با مدار پیدا کنین.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 28 دی1396 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
این مدار احتمالا حفره هم باید بزنه .ببین لوله فاضلاب رو میتوننین با مدار پیدا کنین.

با فرکانس ۷۰۰و۷۰۲ وفرکانس پایه ۲۸ و۳۰تست کردم هیچ واکنشی نداره چند بار ازکنار چاه فاضلاب رد شدم با فرکانس پایه ۱۸ هم تست کردم نشد اگه مهندس زحمت بکشن فرکانس پایه رو حذف کنن دوباره تست کنیم خوب میشه با فرکانس متر وقتی فرکانس انتن ها رو اندازه میگیرم با چیزی که روی ال سی دی هست خیلی تفاوت داره همچنین هر خروجی چوک فرکانس جداگانه داره با کم کردن گزینه tهیچ تغییری در فرکانس انتن ها ایجا نمیشه با تغییر گزینهb فرکانس انتن ها تغییر میکنه اونم یکجا ثابت نیست مدام کم و زیاد میشه مهندس مجتبی اگه زحمتی نیست اشکالات مدار من رو بفرمایید

جمعه 29 دی1396 - 11:36am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
دوستان عزیز ، برای تست حفره با ردیابهای مختلف
بهتره که از حفره های " عمق دار " و " سرپوشیده " استفاده کنید تا شباهت بیشتری به مکانهای واقعی داشته باشد
مانند تونلهای طبیعی ، غارهای افقی عمیق یا زاغه های دستساز
بعضی مکانها ، ممکن است که بخاطر مواد داخلشون ، باعث سنس بشن ، نه بخاطر حفره بودن
همچنین ضخامت سقف فضا نیز مهم است
در خیلی از چاه ها نیز ( چاه آب و چاه فاضلاب ) ، حلقه های سیمانی گذاشته شده ، که در آنها میگرد آهنی بکار رفته . همین نکته می تواند که براحتی باعث سنس بشود و اپراتور در تشخیص مکان واقعی دچار اشتباه بشود .
خصوصا که میلگردها در لبه ی چاله هستند و ردیابی فضاهای خالی نیز ، وابسته به لبه های فضا هست نه مرکز کار
( در هر صورت برای هرگونه تستی ، سعی کنید که به شبیه بودن مکان تست ، نسبت به مکان واقعی ، بیشتر دقت کنید تا نتیجه ی درستی بگیرید )

لا اله الا هو

جمعه 29 دی1396 - 12:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
دوستان عزیز ، برای تست حفره با ردیابهای مختلف
بهتره که از حفره های " عمق دار " و " سرپوشیده " استفاده کنید تا شباهت بیشتری به مکانهای واقعی داشته باشد
مانند تونلهای طبیعی ، غارهای افقی عمیق یا زاغه های دستساز
بعضی مکانها ، ممکن است که بخاطر مواد داخلشون ، باعث سنس بشن ، نه بخاطر حفره بودن
همچنین ضخامت سقف فضا نیز مهم است
در خیلی از چاه ها نیز ( چاه آب و چاه فاضلاب ) ، حلقه های سیمانی گذاشته شده ، که در آنها میگرد آهنی بکار رفته . همین نکته می تواند که براحتی باعث سنس بشود و اپراتور در تشخیص مکان واقعی دچار اشتباه بشود .
خصوصا که میلگردها در لبه ی چاله هستند و ردیابی فضاهای خالی نیز ، وابسته به لبه های فضا هست نه مرکز کار
( در هر صورت برای هرگونه تستی ، سعی کنید که به شبیه بودن مکان تست ، نسبت به مکان واقعی ، بیشتر دقت کنید تا نتیجه ی درستی بگیرید )

ممنون مهندس از راهنماییتون ولی چاه فاضلاب کاملا پلمپ هست روش کلا میلگرد هست اما اصلا سنس نمیکنه نه میلگرد ها رو نه حفره رو چه رو فرکانس اهن وچه رو فرکانس حفره

جمعه 29 دی1396 - 1:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
هنرجو نوشته است:

با فرکانس ۷۰۰و۷۰۲ وفرکانس پایه ۲۸ و۳۰تست کردم هیچ واکنشی نداره چند بار ازکنار چاه فاضلاب رد شدم با فرکانس پایه ۱۸ هم تست کردم نشد اگه مهندس زحمت بکشن فرکانس پایه رو حذف کنن دوباره تست کنیم خوب میشه با فرکانس متر وقتی فرکانس انتن ها رو اندازه میگیرم با چیزی که روی ال سی دی هست خیلی تفاوت داره همچنین هر خروجی چوک فرکانس جداگانه داره با کم کردن گزینه tهیچ تغییری در فرکانس انتن ها ایجا نمیشه با تغییر گزینهb فرکانس انتن ها تغییر میکنه اونم یکجا ثابت نیست مدام کم و زیاد میشه مهندس مجتبی اگه زحمتی نیست اشکالات مدار من رو بفرمایید

دروود خدمت شما و تمام دوستان عزیز

اول تشکر میکنم از دوست بزرگوار جناب مجتبی که مدار طراحی خودشون و نتیجه زحماتشون رو به صورت رایگان در اختیار دوستان انجمن گذاشتند
که جای تقدیر فراوان از بزرگواریشون داره.

درمورد توضیح و سوال شما یه چند نکته رو خدمتتون عرض کنم شاید کمکی باشه البته بنده مدار رو نساختم ولی چون نام اسپوفر و مشخصات فنی
مشابه با کارکرد مدار اسپوفر داره میتونم خدمتتون بگم که در این سیستم شما چند فرکانس تولیدی ندارید و فقط یک فرکانس که اون هم مربوط به
همون فرکانس پایه هست رو دارید که اگه اون رو حذف کنند دیگه فرکانسی وجود نداره .
در قسمت دوم که به عنوان فرکانس عنصر مورد نظر هست در واقع تغییراتی در شکل موج فرکانس پایه انجام میشه بر مبنای تبدیل به هرتز که شما
به صورت عددی تنظیم میکنید و بر اساس اون اعداد تغییرات بر روی فرکانس اصلی یا همون پایه اعمال میشه پس در کل ما یک فرکانس تولیدی داریم.

در قسمت خروجی چوک که فرمودید شما در یکی از پایه ها فرکانس مبنا رو خواهید داشت و در پایه دیگر فرکانس های مختلف که این درست و طبیعی
است چون هارمونیک های تولید شده بیشتری بوجود میایند چون چوک شما ورودی ولتاژ DC مدار رو تبدیل به AC میکنه.

برای صحت کارکرد مدارتون هم میتونین این تست رو انجام بدین که تا قبل از چوک ببینید فرکانس خروجی میکرو و درایور با فرکانس پایه که تعریف کردین
یکسان است یا خیر اگر بود که مدار مولد شما درست دارد کار میکند.

امیدوارم تا حدودی کمک به شما در مورد شناخت مدار شده باشه

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

جمعه 29 دی1396 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون ashilعزیز الان تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

جمعه 29 دی1396 - 8:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خسته نباشید
پایه های ولوم ۱۰ کیلو چجوری نصب میشه؟

جمعه 29 دی1396 - 10:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure