انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 5:36am

پاسخ به موضوع  [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 71  بعدی
 ردیاب مود آزاد XS PLUS 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من دروز برای تست بردم تو یه منطقه بدون مشکل بهم ریختن کار کرد فقط نباید به انتن ها دست زد نوشته هاش بهم میریزه بعد یه ربع پراپ زدن شروع به جستو جو کردم که دوجا رو گرفت که همونطور مونده فعلا

شنبه 15 مهر1396 - 7:06pm
آواتار کاربر

alikhan نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
در اینجا دوستان فرکانس پایه و فلزات برخی از مراکز استان هارو قرار میدم با مقایسه اینها تقریبی میشه فرکانس منطقه تون رو هم بفهمید
البته دوستان فرکانس های بالاتر رو هم تست کنن

درود بر شما
دست مریزاد مهندس بابت مدار و راهنمایی ها و فرکانس ها.
من هم مشکل ریست شدن رو دارم. البته بعضی وقت ها. معمولا تا به دسته آنتنها دست نزنم ریست نمیشه! البته اینو بگم که من چوک رو شیلد کردم بهتر شده و اینجوری شده که عرض کردم. قبل از شیلد چوک اوضا بدتر بود و اصلا انتن که وصل میشد دستگاه پشت سر هم ریست میشد و بعدم فونتش قاطی می کرد.
به همین دلیل اگر به نحوی فرکانس ها ذخیره بشن خیلی مفیده.
یا حق

درود؛به غیر از چوک باید مدار هم شیلد بشه(جعبه شیلد نکنید؛فقط مدار )البته ایراد در طراحی هم دارد ؛یکی از ایرادات با گذاشتن ترانزیستور که حتما باید از نوعpnp باشد (قبل از tip )رفع میگردد تا ترانزیستور خروجی بدون واسطه و مستقیم به ای سی وصل نشود

شنبه 15 مهر1396 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از دوستان کسی با ردیاب توماسی به طور حرفه ای کار کرده روش نقطه کردنشو کامل توضیح بده

شنبه 15 مهر1396 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
madrek نوشته است:
از دوستان کسی با ردیاب توماسی به طور حرفه ای کار کرده روش نقطه کردنشو کامل توضیح بده

سلام-چهار جهت اصلی شمال-جنوب-غرب-شرق رو در نظر بگیر

آنتن یکی از این جهت هارو رو نشون میده مثلا سمت غرب و تمایل 30 درجه به سمت شمال حالا سمت شمال حرکت کن تا دقیقا هدف غرب رو نشون بده حالا برو سمت غرب تا انتن برگرده پشت سرت حالا شما اینجا باید حرکت آهسته رو به شرق داشته باشید تا جایی که آنتن برگرده سمت شکمتون چند بار تکرار از شرق به غرب و از غرب به شرق هر جا برگشت زیر پات نقطه هست مشخص کن حالا برو سمت شما جنوب و شمال و از اون طرفم چک کن نقطه قطعی بدست میاد.... توجه کنید مشخص کردن نقطه ملزوم حرکت بسیار آهسته هست و نیاز به تمرین با هدف تمرینی داره که با این روش یاد بگیری عالی جواب میده

هر چند داشتن یک آنتن ال رود مکمل برای گرفتن نقطه و عمق اونجا بکار میاد

با تشکر

یکشنبه 16 مهر1396 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان دیشب سر مکانی رفته بودم جالب اینجاس که دستگاه هیچی که سنس نکرد هیچ ، مسیر دیگه ای هم نگرفت مثل بقیه ردیابها و انتن فقط تو حالت سنس بود.
و نکته دیگه دوستان سعی کنید از ولوم برا تغییر فرکانسهای فلز استفاده کنید چون واقعا دگمه خسته کنندس و نمیشه دقیق تنظیمش کرد.

یکشنبه 16 مهر1396 - 12:39pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
CCcall نوشته است:
سلام آقا مجتبی
این فریت بیت دقیقا چه قطعه ای است؟ اگه بخواهیم از فروشگاهی تهیه کنیم چی باید بگیم؟ چه مشخصاتی داره؟
ممنون

سلام.
فکر کنم در صفحات اول عکسشو گذاشتم بازم اگه پیدا نشد مشکلی نداره بجاش جامپر بزنید(با یک سیم به هم وصل کنید).

آقا مجتبی بنده مدار شما رو ساختم ولی هنوز چوک رو نپیچیدم---سوالی برام پیش اومده

1- بحث هسته آهنی و فریت چوک دقیقا تو خروجی و خطا چه تاثییری داره؟؟؟؟؟ و اگه چک آهنی باشه چه اتفاقی میافته؟

2-یکی از دوستام یه ردیاب با خروجی چک آهنی داشت که آهن زنگ زده و مغناطیس رو نمیزد اما بجای نقره قوطی آلمونیومی رانی رو زیر خاک میزد که هیچ ربطی به فرکانس نقره نداشت آیا بحث خطا به هسته آهنی مربوطه؟

یکشنبه 16 مهر1396 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام . هسته اهنی چوک باعث ایجاد خطا در روند ردیابی میشه که چکش کردم و همینطور میگن که در حالت اشباع قرار میگیره . حالا هر دلیلی که باشه خوب عمل نمیکنه

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

یکشنبه 16 مهر1396 - 3:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سلام . هسته اهنی چوک باعث ایجاد خطا در روند ردیابی میشه که چکش کردم و همینطور میگن که در حالت اشباع قرار میگیره . حالا هر دلیلی که باشه خوب عمل نمیکنه

بسیار ممنون

خب استاد تو خروجی چوک این طرح شما چقدر ولتاژ باید باشه؟

یکشنبه 16 مهر1396 - 3:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان میشه لطف کنید پروگرام با تی ان ام 2000رو بزارید ممنونم

یکشنبه 16 مهر1396 - 6:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:

بسیار ممنون

خب استاد تو خروجی چوک این طرح شما چقدر ولتاژ باید باشه؟

خواهش میکنم .
من استاد نیستم یک کاربر ساده هستم
ولتاژ خروجی بسته به تعداد دور سیم پیچ و همینطور اندازه چوک متغییر است . ولی به اندازه ای است که بهتون شوک بده

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 16 مهر1396 - 12:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 709 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 71  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure