انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 12:20pm

پاسخ به موضوع  [ 138 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 14  بعدی
 درخواست فایل مدار ردیاب اکسپوفر 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست عزیز
دوست عزیز من شغلم تعمیرات تلویزیون ال ای دی و بردهای الکترونیکی هست اما مونتاژ یا کارهای مربوط به آن را به بهترین شکل انجام می دهم اما فلزیاب یا ردیاب حسابش فرق میکنه ما معمولا ترانس که سوخته واسه بردهای الکترونیکی را میخریم یا از مشابهه آن باز میکنیم. اما این مورد را اولین بار دارم میپیچم تا قلق آن بیاد دستم طول میکشد. به هرحال ممنون از لطفت دوست عزیز

سه شنبه 13 تیر1396 - 8:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ادابتور قدیمی خروجی 3ولت خریدم ترانس آن رو درآوردم به مدار وصل کردم ولی خروجی نداد. در ضمن اگر خروجی مدار را بدون ترانس اندازه‌گیری کنیم چقدر ولتاژ داریم دوست عزیز
با تشکر

چهارشنبه 14 تیر1396 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahram_e نوشته است:
من ترانس لامپ 75 وات کم مصرف را باز کردم هشتصد دور سیم 10 صدم پیچیدم بعد 3متر سیم 25صدم قسمت اولیه ترانس پیچیدم بعد قسمت اولیه ترانس رو به مدار وصل کردم و 800دور را خروجی گذاشتم من ولوم را تا ته چرخندم صدای تخ تخ از ترانس میاد علت چیه دوستان درضمن من با اهمتر تست میکنم ولتاژ ندارم

نیازی به ۳متر سیم نیست همون ۱۸۰ سانت ظرفیت بالای ۱۰۰۰ میده فقط قسمت اتصل چوک ها روی ترانس به هم رو خوب بسابید تا خوب با هم اتصال داشته باشند

چهارشنبه 14 تیر1396 - 6:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shahram_e نوشته است:
ادابتور قدیمی خروجی 3ولت خریدم ترانس آن رو درآوردم به مدار وصل کردم ولی خروجی نداد. در ضمن اگر خروجی مدار را بدون ترانس اندازه‌گیری کنیم چقدر ولتاژ داریم دوست عزیز
با تشکر

من نساختم هنوز فکر کنم دو سه ولت باید اونایی که ساختن نظر بدهند.

چهارشنبه 14 تیر1396 - 6:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان خروجی مدار قبل اتصال به ترانس با اهمتر اندازه گیری کنیم چقدر باید باشه و بعد از اتصال ترانس با اهمتر اندازه گیری کنیم خروجی ترانس چند ولت رو نشان میده؟ با تشکر

چهارشنبه 14 تیر1396 - 8:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

شیرعلی عزیز
با اهمتر اگر خروجی ترانس را اندازه‌گیری کنم چه عددی را نشان میده. با تشکر

پنج شنبه 15 تیر1396 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من چند بار گفتم چنتا عکس از مدارت بزار نگذاشتی عکس

پنج شنبه 15 تیر1396 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
shahram_e نوشته است:
دوستان خروجی مدار قبل اتصال به ترانس با اهمتر اندازه گیری کنیم چقدر باید باشه و بعد از اتصال ترانس با اهمتر اندازه گیری کنیم خروجی ترانس چند ولت رو نشان میده؟ با تشکر

دوست عزیز من علت دقیقش رو نمیدونم که چی هست به خاطر فرکانس یا شکل موج یا..... تنها میدونم که خروجی ترانس رو در این مدار نمیتونی با مولتی متر اندازه بگیری ومعمولا مولتیمتر یا چیزی نمایش نمیده یا خیلی پرت نمایش میده ویا کلا میسوزه ~X(
مولتی مترهای موجود بازار در رنج AC اکثرا برای موج سینوسی وفرکانس حدودی 50HZساخته سدن ودر موارد دیگه غالبا ناتوان یا با خطای بالا اندازه گیری میکنن بهترین وسیله برای این کار اوسکوب هست که با نمایش شکل موج ودامنه(VPP) در ورودی وخروجی ترانس بهترین ودقیقترین اندازه گیری رو به ماخواهد داد فقط قبلش دقت کنید که تقویت ترانس به حدی نباشه که ولتاژ اون به اوسکوب صدمه بزنه.

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 15 تیر1396 - 5:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام شیرعلی عزیز
عکس مدار رو براتون گذاشتم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 15 تیر1396 - 6:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این هم یک عکس دیگه از مدار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 15 تیر1396 - 7:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 138 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure