انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 12:11pm

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rahmati111 نوشته است:
دوستان من اینو ساختم
دسته از مث . انتن از برنج المانی 3 میلی متر...با واشر شیر اب سر و ته دسته ها رو پوشوندم تا میله به دسته برخورد نکنه...از سیم آیفن( سیم استخونی) برای اتصال دسته به مبایل استفاده کردم ...طول انتن ها هم 43 سانت و دول دستش 12 سانت

با این توضیحات این دستگاه برا من کار نمی کنه...مشکلش چیه؟
ممنون بابت جواباتون

شما هم دسته ها رو عایق کنید با دستتون.

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 5:53pm

saeeed60h نوشته است:
rahmati111 نوشته است:
دوستان من اینو ساختم
دسته از مث . انتن از برنج المانی 3 میلی متر...با واشر شیر اب سر و ته دسته ها رو پوشوندم تا میله به دسته برخورد نکنه...از سیم آیفن( سیم استخونی) برای اتصال دسته به مبایل استفاده کردم ...طول انتن ها هم 43 سانت و دول دستش 12 سانت

ممنون بابت جواباتون

سلام استاد آیا موج مربعی باولوم کامل خروجی از تقویت کننده شکل منظمی دارد

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 8:37pm

تشکر سعید خان
چندتا سوال دیگه هم اگه جواب بدین ممنون میشم
من سیما ایفون رو برداشتم و سیم تلفن گذاشتم و جواب داد( بدون اینکه دسته ها رو عایق کنم ) ولی وقتی به ی طلا نزدیک میکنم خیلی اروم میچرخه...این طبیعیه یا ن؟
این مدار تا عمق چند متری و شعاع چند میزنه؟
اگر از یه LM386 استفاده کنم و سیگنال رو تقویت کنم برد هم افزایش میابه و اینکه مشکلی تو کشف \یش نمیاد؟
مرسی

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 8:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebiebiyi نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
rahmati111 نوشته است:
دوستان من اینو ساختم

ممنون بابت جواباتون

سلام استاد آیا موج مربعی باولوم کامل خروجی از تقویت کننده شکل منظمی دارد

سلام. خواهشا منو استاد صدا نکنید.
اگه از امپلی 2005استفاده کنید تو ولوم اخر نرم افزار و موبایل شکل موج مربعی قابل قبوله.

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 8:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rahmati111 نوشته است:
تشکر سعید خان
چندتا سوال دیگه هم اگه جواب بدین ممنون میشم
من سیما ایفون رو برداشتم و سیم تلفن گذاشتم و جواب داد( بدون اینکه دسته ها رو عایق کنم ) ولی وقتی به ی طلا نزدیک میکنم خیلی اروم میچرخه...این طبیعیه یا ن؟
این مدار تا عمق چند متری و شعاع چند میزنه؟
اگر از یه LM386 استفاده کنم و سیگنال رو تقویت کنم برد هم افزایش میابه و اینکه مشکلی تو کشف \یش نمیاد؟
مرسی

حالا عایق کنید و ببینید تاثیر داره.
واسه تقویت هم از tda2005استفاده کنید.
اگه تقویت کنید تو عمق و شعاع مشکلی نیست
www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=1987

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 8:54pm

ممنون اقا سعید
میگم تو ی سایتی میخوندم که میگفت این سیستم میتونه شعاع ۵۰ متر و عمق ۳ تا ۵ متر رو بزنه... به نظر شما میتونه؟ ( البته بدون تقویت کننده)

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rahmati111 نوشته است:
ممنون اقا سعید
میگم تو ی سایتی میخوندم که میگفت این سیستم میتونه شعاع ۵۰ متر و عمق ۳ تا ۵ متر رو بزنه... به نظر شما میتونه؟ ( البته بدون تقویت کننده)

بله شاید بتونه. ولی به ریسک از دست دادن هدف نمیرزه. بهتره بعد از تقویت کننده ترانس هم استفاده بشه.

پنج شنبه 2 بهمن1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: همه جای ايران سرای من است
saeeed60h نوشته است:
shayanii نوشته است:
سلام و درودبرشما استادسعیدعزیز
ممنون میشم چندسوالی دارم راهنماییم کنید

یکیش درموردآنتن درستش کردم بامیله برنجی4 و.... دراوایل موضوعات دوستان گفتند لوله مسی یابرنجی دسته ها نبایدبا آنتن اتصال داشته باشه امادرچندپست قبلی شمافرمودید بایداتصال داشته باشن؟
ودیگری درمورد آمپری فایر.
بجای آمپری فایر ردایوهایی اومده توبازار که فلاش و رم هم میخونه و اکثرشون ورودی وخروجی دارن آیا قدرت آمپری فایرو داره؟
این عکس مدار رم خوره بجای آمپری ازش استفاده کردم وقتی وصلش میکنم بنظر خودم آنتنها 5 برابر قدرتشون بیشتر میشه. استادسعیدعزیز واقعیتش من اوایل آنتن دست گرفتن وردیابی هستم آیا آمپری فایر قدرتش زیادتر ازاین مداره
ممنونم وخسته نباشید.

شما به هر حال دسته ها رو با دستتون عایق کنید. توی ردیاب که من کار میکنم به هم متصل هستن.
به جای بلندگو یه ترانس 220به 3وصل کنید تا ولتاژتون به صد ولت برسه. این مدار هم با ترانس جواب میده.

ممنون برای جوابتون.
استادسعیدعزیز قبلا هم عرض کردم من الکترونیک زیادسردرنمیارم
لطف میکنیدکمی واضحتر راهنمایی کنید که چطوری ترانس وبه مداروصل کنم؟

جمعه 3 بهمن1393 - 4:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ترانس چهار سیم داره. دو سیم واسه 220ولت. و دو سیم طرف 3ولت. دو سیم طرف سه ولت رو فرض کنید دو سیم بلندگو هستش و به خروجی اسپیکر مدار وصل کنید. از دو سیم 220هم پرابها رو بگیرید. تو پرابها ولتاژ باید زیاد باشه. وقتی دست بزنید باید شوک داشته باشه.

جمعه 3 بهمن1393 - 7:58am

اقا سعید ببخشید ی سوال
به نظرم خروجی مبایل این توانو نداره که هسته رو به نقطه زانویی برسونه...چطور باید از ترانس استفاده کنیم؟
ممنون بابت جوابت

جمعه 3 بهمن1393 - 6:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: venos ‎ و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure