انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:36pm

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 , 144 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

لطف میکنین اگر پرسش خودتون رو یا خصوصی بپرسین و یا عمومی! بنده نمیتونم یک بار در خصوصی پاسخ بدم یک بار هم جداگانه در عمومی!
امپلی هیچوقت فرکانس رو تغییر نمیده. تنها تغییری که ممکنه امپلی ایجاد کنه روی شکل موج و ایجاد هارمونیکهای اضافی هست که هر چه شرایط شکل موج خروجی و ورودی بیشتر شبیه باشه بهتره.
حذف کننده خاصی مورد نظر من نیست. شاید خیلی نیاز هم نیست! شما هر چقدر دنبال حذف خطاها در ردیابی باشین باز هم در نهایت باید با یک نقطه زن مکان مشکوک رو چک کنین. پس از نظر من اگر از همون ابتدا این کار انجام بشه بهتره.

دوشنبه 27 دی1395 - 1:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقا حمید شرمنده
من آمپلی فایر رو وصل میکنم بعد با بلندگو تست میکنم یه صدای آروم مثله "زززززززززززززز" میاد.میشه نویز رو به طور کامل یه جوری حذف کرد؟چون حتما تو فرکانس ارسالی خطایی صورت میگیره.
در ضمن به نظرتون بدون آمپلی فایر هم میشه چقدر عمق و شعاع رو بزنه؟

سه شنبه 28 دی1395 - 8:45am
مدیر کل
مدیر کل

اگر منظور شما صدای هیس یا به اصطلاح صدای هوای خود آمپلی باشه خیر بهیچ وجه نمیشه حذفش کرد! این صدا به مباحثی در فیزیک کوانتوم مربوط میشه و نویز مربوطه بطور کامل قابل حذف نیست اما امپلی های مختلف در این مورد با هم فرق دارن. هر چه امپلی با کیفیت تر باشه و ضریب نویزش کمتر باشه صدای هیس کمتری هم داره. اما اگر واقعا منظور شما صدای زززززز باشه عادی نیست و یا امپلی شما ایراد داره یا خروجی موبایل صدای اضافی داره یا نویز از جای دیگه داره وارد میشه.
اصولا امپلی برای تقویت خروجی موبایل قرار نیست تقویتی بیش از 10 برابر انجام بده! بنابراین صدای هیس اصلا نباید محسوس باشه و شنیده بشه. این مساله بیشتر در تقویت کننده هایی با ضریب تقویت بالا که ورودی سیگنال ضعیف دارن مساله هست نه در اینجا. لذا ابتدا حتما باید ولوم خود موبایل و همینطور ولوم برنامه فانکشن رو تا اخر بذارین تا نیاز نباشه امپلی تقویت اضافی انجام بده.
بله بدون امپلی هم این سیستم کار میکنه و قبلا توضیح دادم. اصلا بنظر من اگر کسی بدون امپلی و از خود موبایل نتونه جواب بگیره معنی نداره از امپلی استفاده کنه که اونم ممکنه اشکالی در کارش باشه و اپراتور رو گمراه کنه! بدون امپلی اگر همه ولومهای موبایل تا اخر باشن بسته به فرکانس و نوع هدف بین 5 تا 50 متر میشه جواب گرفت و عمق هم بیشتر از 5 متر نخواهد بود. فراموش نکنین فرکانس ردیابی هم موثر هست. فرکانسهای بالاتر شعاعزنی بیشتر و عمقزنی کمتر دارن و فرکانسهای پایین شعاعزنی کمتر و عمقزنی بیشتر.

سه شنبه 28 دی1395 - 1:52pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان، کسی نیست فرکانس های فلزات طلا نقره و غیره رو بذاره اینجا، دارم روی یه ردیاب کار میکنم ک اگه جواب بده حتما روش ساختشو اینجا میذارم، لط کنید فرکانس ها رو بذارید اینجا، یا بگید تو کدوم قسمت میتونم پیداشون کنم ، مرسی

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 2:37pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
فرکانس درست یا دقیق ، نمیتونه به تنهایی جنس هدف رو مشخص بکنه . بهتره اسمشو محدوده ی فرکانسی برای فلزات مختلف بزاریم . به هر حال چون تایپیک خاصی مختص به فرکانس نداریم ، باید لابلای همین صفحات ردیاب و ردیابی دنبالش بگردید
برای هر کسی و هر دفینه ای و هر سیستمی ممکنه که تفاوت داشته باشه .
اگر علاقمند به محدوده های فرکانسی هستید بهتره که سرچ کنید زودتر به نتیجه میرسید و نتایج مختلف رو میتونید نسبت به هم مقایسه کنید
فرکانس طلا - فرکانس نقره - طلا فرکانس - نقره فرکانس - فرکانس مخفی

لا اله الا هو

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 2:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehdi.ah نوشته است:
سلام دوستان، کسی نیست فرکانس های فلزات طلا نقره و غیره رو بذاره اینجا، دارم روی یه ردیاب کار میکنم ک اگه جواب بده حتما روش ساختشو اینجا میذارم، لط کنید فرکانس ها رو بذارید اینجا، یا بگید تو کدوم قسمت میتونم پیداشون کنم ، مرسی

سلام.این تاپیک هم میتونه کمکتون کنه.
www.felezjoo.com/viewtopic.php?f=13&t=1318

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 4:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دم شما گرم ...

پنج شنبه 14 بهمن1395 - 10:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام و عرض ارادت خدمت دوستان خصوصا مهندس حمید بزرگوار @};- @};- @};-
خدمتتون عرض کنم بنده سال پیش دستگاه نقطه زنی رو که مهندس حمید گرامی زحمتش رو کشیدند رو مونتاژ کردم با کیفیت بالا و انواع لوپ و باید بگم بسیار عالی هست هم از نظر قدرت و هم از نظر بالانس بودن و '''' و در کل بنده با این دستگاه جواب گرفتم و واقعا خوبه۰ حالا با توجه به تحقیقی که کردم همیشه میخواستم یه ردیابو با نقطه زن جفت کنم تا هم ستم تکمیل بشه و هم اطمینان کار بالا بره۰ اون جور که من متوجه شدم ساخت ردیاب بسیار ظریف تر از نقطه زنه یعنی ساخت آنتن ها باید دقیق باشه و مسایل دیگه که باید مو به مو رعایت بشن تا بشه جواب گرفت۰ حالا باتوجه به تجربه دوستان اپتیمایز ترین و بهینه ترین پلن برای ساخت همین ردیاب موبایلی چیه? آیا پراب میخواد یا نه? آیا نرم افزار بهینه تری وجود داره? آمپلی فایر باید چی باشه تا بهترین نتیجه رو بده? آنتن ها چطور باید ساخته بشن? و''' چون تو ساخت نقطه زن این نکات به صورت دقیق توسط مهندس حمید بزرگوار اول تاپیک بود و مشکلی نبود۰ ولی تو این مبحث حقیقتا من یه خورده گیج شدم چون دوستان هر کدوم تجربه خودشونو مطرح کردن و به یک جمع بندی کامل فکر میکنم نیاز باشه اگه این سیستم واقعا جواب بده! متشکر از دوستان و اساتید عزیز۰ @};- @};- @};-

شنبه 23 بهمن1395 - 10:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان این مدار رو تو تلگرام گذاشته بودند وگفته بودند مدار تقویت ردیاب موبایلی که هم فیلتره وهم امپلی فایر ازدوستان کسی هست پی سی بی براش بزنه ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 1 اسفند1395 - 12:27am

با سلام و احترام
این تاپیک 141 صفحه ورق خورده و برای کسی که اولین بار هستش این تاپیک رو میبینه عملا خیلی کاربرد نداره و مناسب کاربرانی هستش که از اول دنبال تاپیک رو دنبال کردن...

میخواستم خواهش کنم از مهندس حمید که چکیده ای از تاپیک رو (نرم افزار، سخت افزار و نکات کاربردی شبیه تاپیک فلزیاب های نقطه ای) در پست اول قرار بدید که دوستان جدید هم در جریان قرار بگیرن...

ممنون

سه شنبه 10 اسفند1395 - 6:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 , 144 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure