انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:26pm

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

یه سوال فنی ، فرکانس۱۰۸.۹هرتز فرکانس طلای جدید هست آیا اساتید ردیابی؟ تو آپارات دیدم یه کلیپ واسه ردیابی آنتنی آلفا بود فک کنم این فرکانسو تنظیم کرده بود و خیلی قوی انتنا به النگوی طلای جدید واکنش نشون میدادن ، حتی با حرکت دادن النگو انتنها به سمت شخصی میرفتن ک النگو رد داشت و حرکت میکرد ...

مرسی منتظر جوابتونم... @};-

پنج شنبه 25 آذر1395 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:

دوست عزیز مجموعه فعالیتهای شما تا اینجا در انجمن بسیار مفید و مثبت بوده و جای تشکر و قدر دانی داره. اما این دلیل نمیشه اگر شما ردیابی رو از مسیر دیگری دنبال میکنین اینطور به تمسخر عکس آمپلی فایر مسجد محل رو بعنوان امپلی فایر پیشنهادی در تاپیک بذارین و دوستان رو به سخره بگیرین! به قول معروف عیسی به دین خود موسی هم به دین خود! اصولا چه در ردیابی و چه در کلیت کاوش مسیرها و روشها و ابزارهای مختلفی قابل استفادست که هر کدوم جوابی دادن که بحث روی اونها هنوز جریان داره. اگر کلا جواب نمیداد که دیگه بحث ادامه پیدا نمیکرد. بهرحال اگر بنا به گفته شما صفحات تاپیک رو مطالعه کرده باشین بار ها قید شده که چه آمپلی فایری میشه استفاده کرد و مدلش زیاد اهمیت نداره. در پاسخ سوال قبلی شما هم باید عرض کنم اگر درست متصل بشه هیچ آسیبی به موبایل نمیرسه! اصولا این طرح مطرح شده چرا که میتونه جایگزین یا حداقل شروع خوبی بعنوان ردیاب فرکانسی برای کسانی باشه که شاید قصد خرید ردیابهای چند میلیونی رو داشته باشن. فکر میکنم چیز بدی نیست اگر دوستان از همین طرح جواب بگیرن و میلیونها پول بابت ردیابهای دیگری که ممکنه بدردشون نخوره ندن. ایضا هزینه بابت جیوه و پودر فلان و فلز بهمان که در برخی ردیابهای عجیب و غریب دیده میشه!

این چنین مساعل در بحث ردیابی هرزچنگاهی پیش میاد ! من خودم در تاپیک ایکاش حدود 1 سال پیش بود نظر هامو در باره ردیاب گفتم و مخالف عملکرد ردیاب بودم ! ولی محمه که چطور بیان بشه و با چه سبکی بخوی پیش بری !
احترام گذاشتن به عقاید دیگران یک اصل انسانی و نباید زیر پا گذاشته بشه در غیر این صورت این انسانیت خود طرفه که لگد مال میشه
الان بعد گذشت یک سال به این نتیجه رسیدم : درسته هنوز علم نتونسته پاسخ گوی حرکت انتن ها بشه ولی این پدیده وجود داره و جواب گرفتن از ردیاب نیاز به ممارست و تمرین داره

شنبه 26 آذر1395 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
اومدم عرض ادبی کرده باشم به اعضای ردیاب موبایلی.امیدوارم موفق شده باشید تو مدت نبود من.

دوشنبه 29 آذر1395 - 7:52pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

bazargardan نوشته است:
با سلام
اومدم عرض ادبی کرده باشم به اعضای ردیاب موبایلی.امیدوارم موفق شده باشید تو مدت نبود من.

سلام
خوش اومدین
امیدوارم روزگار بر وفق مراد باشه

از دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

دوشنبه 29 آذر1395 - 9:11pm

سلام به همگی،باتوجه به اینکه تمام این 139صفحه رامطالعه نمودم واساتیدمختلف راههای گوناگونی رابرای ردیاب موبایل پیشنهادنموده بودند،خاطرنشان مینمایم آنهایی که معتقدندکه سیمهای مثبت رابه میله های ردیاب وصل شود!عملاهیچ فرکانسی پخش نمی شودچون اگرمیلهای ردیاب رابه بلندگو وصل نماییم هیچ صدایی ازبلندگوشنیده نمی شود!ولی اگریک سیم منفی رابه یک میله وسیم بعدی که مثبت است به میله دیگر ردیاب وصل نماییم،دراین حالت اگرمیله های ردیاب رابه بلندگو وصل نماییم آنگاه در بلندگو صداخواهیم داشت ولی عملا ازمیله ها فرکانسی پخش نخواهد شد،پس عملا دردوحالت هیچ گونه پخش فرکانس درمحیط نخواهیم داشت ودوستانی که ادعامینمایندبه نتایجی رسیده اندلطفا نحوه وصل کردن سیمها به دسته ها راشرح دهند.ولی تنهاراهی که امواج راپخش مینمایداحتمالا همان پراب کردن آنست.ازاساتیدمحترم خواهشمندم اگراشتباهی دراین آزمایشاتم صورت گرفته راهنمایی بفرمایید.

دوشنبه 20 دی1395 - 5:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام و خسته نباشید . دوستان در حالت ثابت نگهداشتن انتنها و حرکت دادن جنس ایا عکس العملی از انتنها میشه دید؟ این رو لطفا یکی از دوستان امتحان کنه . ممنون
@};-

سه شنبه 21 دی1395 - 6:31pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خیر
این آزمایش رو هزاران نفر انجام دادن اما دریغ از یک تکان کوچک
اون ویدئو رو که در تایپیک مجزا گذاشتید تقریبا برای اولین باره که کسی چنین ادعایی کرده.
اما اینطوری نمیشه ، اگر به چنین چیزی دست یافته ، باید بیاد ثابت کنه ، یا حداقل ویدئوی قابل قبولی بزاره ، تا بعنوان انقلابی در عالم ردیابی ثبت بشه
وگرنه خیلی ساده میتوان با کج کردن میز ، چنین صحنه ای رو ساخت .

لا اله الا هو

سه شنبه 21 دی1395 - 7:07pm
مدیر کل
مدیر کل

m@h نوشته است:
سلام به همگی،باتوجه به اینکه تمام این 139صفحه رامطالعه نمودم واساتیدمختلف راههای گوناگونی رابرای ردیاب موبایل پیشنهادنموده بودند،خاطرنشان مینمایم آنهایی که معتقدندکه سیمهای مثبت رابه میله های ردیاب وصل شود!عملاهیچ فرکانسی پخش نمی شودچون اگرمیلهای ردیاب رابه بلندگو وصل نماییم هیچ صدایی ازبلندگوشنیده نمی شود!ولی اگریک سیم منفی رابه یک میله وسیم بعدی که مثبت است به میله دیگر ردیاب وصل نماییم،دراین حالت اگرمیله های ردیاب رابه بلندگو وصل نماییم آنگاه در بلندگو صداخواهیم داشت ولی عملا ازمیله ها فرکانسی پخش نخواهد شد،پس عملا دردوحالت هیچ گونه پخش فرکانس درمحیط نخواهیم داشت ودوستانی که ادعامینمایندبه نتایجی رسیده اندلطفا نحوه وصل کردن سیمها به دسته ها راشرح دهند.ولی تنهاراهی که امواج راپخش مینمایداحتمالا همان پراب کردن آنست.ازاساتیدمحترم خواهشمندم اگراشتباهی دراین آزمایشاتم صورت گرفته راهنمایی بفرمایید.

به فلزجو خوش اومدین.
همونطور که قبلا هم اشاره داشتم بنده هم در مورد اول با شما موافق هستم و در این نوع ردیاب فرکانسی باید سیم منفی یک کانال به یک آنتن و سیم مثبت همون کانال به آنتن دیگر وصل بشه.
اما در مورد نتیجه گیری نهایی بنظر میاد شما تازه با موضوع ردیاب آنتنی برخورد کردین! دوست عزیز ما سالهاست دنبال این هستیم که ببینیم این نوع سیستم ردیاب واقعا بر اساس چه اصولی در علم فیزیک کار میکنه؟! درسته که ظاهر کار این ردیابها سادست ولی پی بردن به ماهیت اصلی طریقه کارکرد اون اصلا راحت نیست. افراد زیادی هر یک نظریات مختلفی در مورد شیوه کارکرد ردیاب آنتنی ارائه دادن و گاها سعی کردن به مباحث خاصی در علم فیزیک ربطش بدن ولی عملا تا این لحظه هیچ توضیح دقیق و جامعی ارائه نشده و جالب اینکه برخی از دانشمندان بزرگ علم فیزیک هم علیرغم قبول کارکرد عملی این نوع سیستم ؛ توضیح علمی براش ندارن. لذا این مساله که آنتنها یا حتی پراب در محیط امواجی منتشر میکنه که الزاما خود اون امواج منجر به سنس هدف میشه صحیح نیست. توجه داشته باشین حتی اگر از پراب هم استفاده کنین با هیچ سنسور دقیقی نمیتونین از فاصله ای بیش از 10 متر اون امواج رو اشکار سازی کنین در حالیکه این مسافت در ردیابی شعاع کمی محسوب میشه و نه تنها ردیاب تا دهها برابر این مسافت جواب میده بلکه آنتن ها با حرکت مکانیکی خودشون واکنش نشون میدن!!! توصیه میکنم شما به خیل عظیم کسانی که دنبال پی بردن به ماهیت علمی این موضوع هستن ملحق نشین چرا که نه هیچ کدوم ما و نه هیچ دانشمندی تا بحال به موفقیتی در این زمینه دست پیدا نکرده. اون چه که باید برای شما مهم باشه توانایی جواب گرفتن عملی از این سیستم هست که اون هم بخودی خود کار هر کسی نیست!

سه شنبه 21 دی1395 - 9:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کرمانشاه
سلام . من نمیتونم نرم افزار رو دانلود کنم . ناقص میگیرمش. اگه یکی از دوستان لودش کنن که دانلود کنم ممنون میشم .مرسی @};-

پنج شنبه 23 دی1395 - 9:38am

باسلام.ضمن تشکرازشماودیگراساتید،مامبتدیها هم چشم امیدمان به راهنمایهای شمااساتیدگرانقدراست.

جمعه 24 دی1395 - 5:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure