انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 29 اردیبهشت1403 - 2:28am

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 , 123 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سید جواد جان
نظر شما متینه کاملا هم قابل قبول ولی اگر فقط گیرنده امواج را داشته باشیم شاید ما رو به مسیر درستی هدایت نکنه چون امواج مزاحم همیشه در محیط ولو در بیابان هم وجود داره.
پس اگر سیگنالی رو دریافت و تقویت کنیم احتمال به خطا رفتنمون بیشتره از طرفی چون بنا گفته شما اگر قرار باشه هارمونی محیط رو بهم نزنیم پس باید کاملا بدون هیچ وسیله فلزی و الکترونیکی و تا حتی بدون کمربند فلزی و تا حد ممکن یک نفر در محل ، اپراتوری انجام بده و در ضمن اپراتوری در شب باشه یا روز حتما تاثیر خواهد داشت.

ولی اگر سیگنالی فرستاده بشه که حتما مولفه های ناخواسته هم تحریک خواهند شد ولی تحریک و دریافت سیگنال از هدف اصلی رو تشدید میکنه که شاید با چندین مورد آزمون و خطا احتمال حداقل 60 70 درصد نتیجه دلخواه را بده.

سید جواد لطفا راهنمایی بیشتر کنید همه تلاش برای داشتن ردیاب بصورت سنس امواج و رهایی از دست ال رود هستند.

شنبه 28 فروردین1395 - 7:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
سلام دوست گرامی
ببینید چیزی که من گفتم بیس کار هست نه جزئیات، طراحی اصولی به این سادگی نیست که بیایم ظرف 2 هفته یک ردیاب بسازیم و بعدش هم تمام، گاها ممکنه جمع آوری مطالب و تهیه یک دایکیومنت جامع و یا تشکیل یک کارگروه قوی چندین ماه طول بکشه چه برسه به اینکه به مرحله آزمون و خطا و بررسی عملکرد سیستم در شرایط میدانی برسه
اما در مورد امواج مزاحم و تاثیر اشیاء فلزی اپراتور من حرف شما رو رد میکنم، شما سیستمتون رو جز به جز و بر اساس دریافت امواج طراحی کنید خواهید دید که اتفاقا امواج مزاحم راحت تر مهار میشه و محدودیت ها بمراتب کمتر میشه! ولی جز به جز و دقیق کار بشه اول اهداف تعریف بشه بعد یک بلوک دیاگرام دقیق تهیه بشه، وظایف هر قسمت دقیقا مشخص بشه و....... قطعا نتیجه مطلوب خواهد بود

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

آخرین بار توسط سید جواد در شنبه 28 فروردین1395 - 11:14pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 28 فروردین1395 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
evilman نوشته است:
سید جواد نوشته است:
هر جسمی در عمق زمین اعم از کانی و بلور و فلز و ..... یک موج با فرکانس مشخص داره که بواسطه ی نور خورشید به سطح زمین میرسه این فرکانس برای هدفی که شما تعریف کردید ممکنه خیلی ضعیف باشه چه از عمق بالا چه از عمق پایین به سطح برسه بسیار خوب
راهی که شما برای سنس و دتکت این موج دارید 2 تاست:
1- روش های معمول و مرسوم که یک ژنراتور بسازید موجی با فرکانس مشخص ارسال کنید و با تشدید و تقویت امواج برگشتی اون رو دتکت کنید
2- گیرنده ای بسازید حساس و قوی که بتونه این موج هر چند ضعیف رو دریافت کنه و عکس العمل نشون بده
حالا شما کدوم راه رو میپذیرید؟
من نظرم اینه که روی دریافت امواج کار کنید چون ارسال یک موج در محیط طبیعی هارمونی محیط رو بهم میزنه شما میخواید فرکانس برگشتی هدفتون رو تحریک کنید چند مولفه دیگه رو هم تحت تاثیر قرار میدید این میشه که نتایج سیستم ها تقریبا یکسان میشه
موفق باشید

خیلی ممنون . ایا شما طرحی دارید که گیرنده امواج ضعیف باشه که بتونیم به کمک شما و دوستان عملیش کنیم .

علاقه ای به اینکار ندارم این مطلب رو هم صرفا برای این بیان کردم که انشاءالله جهت گیری ها درست باشه و اهداف بدرستی تعریف بشه
موفق باشید

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

شنبه 28 فروردین1395 - 11:13pm
آواتار کاربر

signal نوشته است:
GPX5000 نوشته است:
سلام دوستان.توجه داشته باشید اگه میخواین از ردیاب نتیجه مطلوب بگیرید دسته ها وآنتن ردیابتون رو با طلا آبکاری بکنید.من این کارو کردم ونتیجه خوبی گرفتم.البته طبق گفته یه استاد ماهر.بعد از آبکاری قدرت ردیاب چندبرابر میشه.یاحق

دوست من میشه بفرمایید آبکاری طلا کجا انجام میدن و هزینش چقدره ، و آیا آبکاری رو برنج انجام میشه یا باید جنس دیگه ای باشه . از دوستان کسی اطلاعی داره خوشحال میشیم بشنویم . :ymhug:

سلام دوست عزیز.آبکاری دوتا آنتن تقریبا 60 تا 70 هزار تومن تمام میشه.ولی دسته هارو نمیدونم.اونم 100 تومن بیشتر نمیشه. ;;)

یکشنبه 28 فروردین1395 - 1:15am
آواتار کاربر

آبکاری طلا حذف ذراتو عالی انجام میده برای من که اینجوری بوده.یاحق

یکشنبه 28 فروردین1395 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
از پاسختون متشکرم دوست عزیز
موفق باشید . :ymhug:

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

یکشنبه 29 فروردین1395 - 10:37pm
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز.مطلبی که یادم رفته بود بگم اینکه آبکاری طلا فقط روی فلز استیل انجام نمیشه ولی بقیه فلزها راحت آبکاری میشه.یاحق

دوشنبه 29 فروردین1395 - 12:10am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان هزينه آبكاري طلا كل آنتن هاي برنجي رو به ما گفتن ٧٠٠ هزار تومان حال دوستان چجوري با اين قيمت دسته و انتن ها رو آبكاري مي كنن؟

دوشنبه 30 فروردین1395 - 11:12am
آواتار کاربر

hitman-666 نوشته است:
دوستان هزينه آبكاري طلا كل آنتن هاي برنجي رو به ما گفتن ٧٠٠ هزار تومان حال دوستان چجوري با اين قيمت دسته و انتن ها رو آبكاري مي كنن؟

اون چجور دوستی بوده که میخاسته 700تومن قالب بکنه.بعضیا نمیدونم چه جوری اینجور پولارو میخورن.من خودم 4تا آنتن دادم آبکاری شد 120 تومن.برید سراغ آهلش.ینم بگم من دسته هارو آبکاری نکردم ولی دیگه انقدر نمیشه فدات شم

دوشنبه 30 فروردین1395 - 1:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .
چون هزینه آبکاری بر اساس وزن جنس محاسبه میشه بهتره یا فقط میله های آنتنی آبکاری بشه و یا اگه میخوایم دسته ها رو هم آبکاری کنیم از دسته های بسیار نازک و سبک استفاده کنیم . معمولا وزن جفت آنتن حدود 100 گرم هستش ولی اگه دسته ها ضخیم و سنگین درست بشن وزن جفتشون خیلی زیاد میشه و ممکنه به نیم کیلو برسه ولی اگه ضریف ساخته بشن میتونه همون حدود 100 گرم دربیان و در اون صورت هزینه آبکاریش خیلی نجومی نمیشه .
موفق باشین .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

دوشنبه 30 فروردین1395 - 10:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 , 123 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure