انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:57pm

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت همه دوستان و مهندس حمید
مهندس با عرض شرمندگی یه سوال برام پیش امده که تو شک انداخته منو البته خیلی پیش و پا افتاده هست ببخشید بازم

مهندس من میخوام این امپلی مونو رو سفارش بدم که دوتا کانال خروجی داره حالا من میخوام انتن هارو وصل کنم دوتا انتن رو به یک خروجی وصل کنم ینی یه انتن به منفی خروجی شماره یک و یک انتن هم به مثبت خروجی شماره یک؟؟
یا مهندس یک انتن رو به دوتا مثبت خروجی یک و دو وصل کنم و یک انتن رو به منفی دو خروجی یک و دو وصل کنم ؟؟ شرمندم بابت سوالم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 15 اسفند1397 - 1:00am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله همون روش اولی که فرمودین درست هست.

پنج شنبه 15 اسفند1397 - 2:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان عزیز و مهندس حمید عزیز عید همه مبارک باشه و سال خو و خوش و پر برکت باشه واسه همه دوستان
مهندس یه سوال داشتم خدمت شما مهندس من ردیاب موبایلی رو دارم که از امپلی مونو استفاده کردم بدون ترانس و از 5 باتری لیتیوم استفاده کردم حالا مهندس جان میشه دستگاه وقتی موبایل رو وصل میکنم به دستگاه و فرکانس رو بهش میدم بدون اینکه دسته هارو وصل کنم به دستگاه ردیابی کنم؟ ایا برد کم نمیشه یا خطا زیاد بشه ممنون میشم پاسخ بدید با تشکر

یکشنبه 4 فروردین1398 - 8:41pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. سال نو شما هم مبارک.
ردیابی بصورت آنتن بیسیم قلق های دیگری داره و اصولا هم توصیه نمیکنم چون در هر حال چند برابر ضعیف تر از حالت اتصال خروجی سیگنال با سیم به دسته هاست.

یکشنبه 4 فروردین1398 - 11:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bazargardan نوشته است:
همونطوری که خودتون گفتید ردیاب یعنی 99% خطا 1%شانس و خواست خدا بهترین راه داشتن یه فلزیابه و والسلام کما اینکه خودم 7 سال از عمرمو با ردیاب بصورت مستمر تو بیابونا ب .... دادم ولی الان فلزیاب دارم و راضی هستم.

سلام دوست عزیز.خدارو شکر که راضی هستید.ولی این نیست که ردیاب ۹۹ درصد خطا داشته باشه.بستگی به موضوعاتی داره که فقط در تجربه شخصی هر فردی توی بیابون مشخص میشه ولی چیزایی هست که میتونه تقریبا تقریبا تقریبا شما را تا حدودی از سد خطاها عبور بده.مثل اینکه بدن شما به چه خطایی حساسیت بیشتری داره مثلا خود من روی سفره آب زیر زمینی حساسیت بیشتری دارم تا سیلیس و ....
موضوع دیگه ای که هست نوع حرکت آنتن و شتابی که آنتن از خودش نشون میده در الرود.یا نوع استپ زدن در آنتنهای توماسی یا تغییرات فرکانسی در ردیاب های فرکانسی و.....
یا ساختن خط سیگنال برای تعیین هدف
یا احیا کردن زمین توسط کوبیدن آنتن به زمین یا ...
اینها چیزای هستن که باید یک فرد خودش به اون برسه.
بعد تمرین اینها یواش یواش میشه تشخیص داد که چه مدل مدار ردیابی و با چه نوع آنتنی و با چه سبک اپراتوری میتونه کمترین میزان خطا رو داشته باشه.
متاسفانه ما باید برگردیم و کلا قاعده اپراتوری رو روی ردیاب تغییر اساسی بدیم.
وگرنه با نقطه زن هم مکافاتای خودش رو داره.که کمترینش اینه که شما ۲۰ سانت بالاوپایین بشه لوپت توی بیابون به خاطر پستی و بلندی زمین نصفرعمق زنی رو از دست میدی.
هر سیستمی معایب و محاسن خودش رو داره.

دوشنبه 6 خرداد1398 - 6:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله همون روش اولی که فرمودین درست هست.

سلام مهندس جان.
اگر توی روش موبایلی به جای یک موبایل از ۲ تا موبایل استفاده کنیم .یعنی بیام یه موبایل را با فرکانس بالا آنتنهاش رو بکوبیم توی زمین و دوباره با یه موبایل دیگه با فرکانس پایین رهگیری کنیم.به نظرتون چطوره.
البته موبایلی فقط سینوسی رو تقریبا درست تحویل میده.ولی بازم احتمال داره قدرت ردیابی بیشتر و بهتر بشه.
با اینکه میدونم بازم این اپراتور و نوع اپراتوریش هست که نتیجه رو معلوم میکنه ولی به نظر شما استفاده از ۲ تا موبایل تاثیری داره؟ممنون

دوشنبه 6 خرداد1398 - 7:05am
مدیر کل
مدیر کل

نظر مثبتی در مورد این روش ندارم. وقتی علم مشخصی برای این کار وجود نداره هر کاری میشه انجام داد! حالا ممکنه یکی جواب بگیره و دیگری جواب نگیره. آزمایشی هم نمیشه ترتیب داد که نتیجه اون برای همه مشخص باشه. خودتون تست کنین از هر روشی که بهتر نتیجه گرفتین همون رو بکار بگیرین.

دوشنبه 6 خرداد1398 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس حمید و همچنین دوستان فلزجو
برای ردیاب موبایلی فعلا فقط دو تا آنتن LRL می خوام وصل کنم آیا برای جلوگیری از آسیب احتمالی به گوشی می توانم دو تا مقاومت یکی به اون سیم دیگری به این سیم بزنم؟آیا ممکنه بدون وجود آمپلی فایر و ... مقاومت ها کارایی ردیاب را کاهش دهند؟ در غیر این صورت چه مقاومتی خوبه؟ بعضی جاها می گن ۲۲ اام بعضی جاها ۱۰۰؟

همیشه امید داشته باش

سه شنبه 8 مهر1398 - 12:01am
مدیر کل
مدیر کل

بله بهتر هست با هر آنتن یک مقاومت سری کنین. بنظر من 100 اهم مناسب هست. تاثیری هم در قدرت عملکرد ردیاب نداره چرا که در ردیابهای فرکانسی جریانکشی در خروجی وجود نداره و صرفا ولتاژ مهم هست.

سه شنبه 8 مهر1398 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اینکه ردیاب ها نود و نه درصد خطا می زنند یا اینکه اصلا به نظر من به احتمال قوی جنس را رد می دهند و می رن اونطرف تر هر چه ذرات و حفره است می زنند در مقابل برد فلزیاب های نقطه زن هم فکر می کنیم کفایت نمی کنه و حالا حالا ها جایی رو سنس نمی کنه و هر جا بریم اون هم رد می ده و میگه چیزی نیست ولی علاقه مندان همچنان مصمم به استفاده از آنتن و ردیاب های گوناگون هستند مثل خود من.
مهندس عزیز من قبل این با ردیاب به اصطلاح دی اف اس (dfs) ساخت گلد ددکتور یونان اونهم به اصطلاح زیاد تست و دوستی کرده ام و چند وقتی هم با فلزجوی خودمون اما فقط با لوپ ۶۰ (-|
الان تازه علاقه مندبه تست و استفاده از ردیاب موبایلی این قسمت شده ام. به نظر شما اگه به طرز کار dfs آشنایی دارین دو شاخه به زمین وصل میشه و به اصطلاح یا حقه بازی یونیزه میکنه و... حالا با این ردیاب موبایلی از اون بیشتر به آثار و حفره یا قبر خالی حتی میشه رسید؟ چون درسته با dfs ذرات خیلی زده ولی جاهایی هم بالاخره آثار یا اینطور بگم حفره یا قبر خالی هم زده.

همیشه امید داشته باش

چهارشنبه 9 مهر1398 - 3:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure