انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:45pm

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 144 , 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فرقی نمی کنه فقط برین بالا سر کاسه ببینین رو چندتاش قیچی می شن.
متوجه خطای ذهن خواهید شد.
اگه می خوایین تو ردیابی موفق باشین .چند فلز ز رو با اندازه و اشکال مختلف تو نیم متری چال کنین بعد ذهنتون رو خالی کنین و برین بالا سرش حدود بیست سانت یا سی سانت از فلز ارام فاصله بگیرین و به حرکات انتن نگاه کنین و ببینین زمانی که از رو از فلز رد می شین انتن چه حرکتهایی اانجام میده.
اون موقع تا حدودی عیار ردیابی دستتون میاد.
یه نصیحت هم می کنم ردیاب کمک کنندست نه تمام کننده حتما کنار ردیاب فلز یاب هم همراه داشته باشین

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 11:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان همه سرکاریم اصلا فرکانس سر خروجی نمیده من چندین بار با فرکانس متر تست کردم ولی هیچ فرکانسی ندارم

سه شنبه 15 اسفند1396 - 10:59pm
مدیر کل
مدیر کل

این هم دیگه از اون حرفا بود! خیر دوست عزیز حداقل از نظر وجود فرکانس در خروجی کسی سر کار نیست! شما اگر برنامه موبایل رو طبق توضیحات دوستان در تاپیک درست اجرا کنین و از خروجی هدفون بدرستی سیمکشی بکنین فرکانس مورد نظر رو دریافت میکنین و میتونین با یک هدفون هم تست کنین. تازمانیکه صدا رو نشنیدین چیزی در خروجی وجود نداره که علتش میتونه تنظیمات برنامه یا گوشی یا سیمکشی خروجی باشه. فرکانس مترها هم بسته به مدل و حساسیت ممکنه فرکانس خروجی موبایل رو درست نشون ندن. بهتره با یک هدفون یا بلندگو تست کنین چون فرکانسهای تولید شده در حوزه شنوایی انسان قرار داره.

چهارشنبه 16 اسفند1396 - 3:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود استاد حميد
اگر به خروجى موبايل يه aux وصل كنيم كه سه تا خروجى داشته باشه و به بلندگو وصل كنيم آيا خروجى صدا خواهيم داشت يا بايد حتما آمپلى مابين آنها قرار بگيره ؟ كابل aux كه يه دونه شيلد ، يكى L و يكى R داره فقط از L يا R بايد استفاده كرد ؟ منظورم اينه كه يك سيم بلا استفاده باقى ميمونه ؟

To be willing is to be able

چهارشنبه 16 اسفند1396 - 11:19pm
مدیر کل
مدیر کل

در صورتیکه ولوم برنامه و خود گوشی روی حداکثر باشه ولتاژ خروجی موبایل معمولا حدود 1 ولت پیک تا پیک هست که برای ورودی اغلب دستگاهها و آمپلی ها کاملا کفایت میکنه و برای بعضی ممکنه حتی زیاد هم باشه که در اون صورت اگر احساس کنین صدای خروجی نهایی خراب میشه باید ولوم رو کمتر هم بکنین.
از نظر من استفاده از سیم منفی و یکی از خروجیهای L یا R جهت تولید یک کانال فرکانسی برای ردیابی کفایت میکنه.

پنج شنبه 16 اسفند1396 - 2:12am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام استاد حميد بزرگوار
مهندس من خروجى موبايل رو به يه بلندگو وصل كردم ولى هيچگونه صدايى شنيده نميشد . آيا ولت بلندگو مهمه كه خروجى صدا داشته باشيم؟واقعا از پاسخگويى شما كمال تشكر رو دارم.

To be willing is to be able

پنج شنبه 17 اسفند1396 - 8:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
shojadel نوشته است:
سلام استاد حميد بزرگوار
مهندس من خروجى موبايل رو به يه بلندگو وصل كردم ولى هيچگونه صدايى شنيده نميشد . آيا ولت بلندگو مهمه كه خروجى صدا داشته باشيم؟واقعا از پاسخگويى شما كمال تشكر رو دارم.

نه دوست عزیز به وات بلنگو ربط نداره ودرهرصورت باید صدا باشه

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

پنج شنبه 17 اسفند1396 - 11:56am

با سلام

بعنوانن یک مبنی ایا سطح ولتاز خروجی موبایل باعث میشه بدن عمق و شعاع کم بزنه یا اینها فقط برای اماتورها هست و میشه این محدودیت رو بدون تقویت بیشتر کرد ایا؟

چهارشنبه 23 اسفند1396 - 8:28pm

سلام
میشه این انتن هایی رو که تو سایت هست رو تهیه کرد و برای ردیابی با موبایل استفاده کرد یا این انتن ها فقط برای fpl هستش؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 21 اردیبهشت1397 - 1:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز

به نظر من تو ردیابی از ترانس با هسته آهنی و آمپلی استفاده نشه بهتره ، و ردیابی مستقیما از خروجی مبایل دقت بهتری داره ، فقط به علت خروجی ولتاژ کم مبایل برد کمی رو به ما میده . به همین خاطر تصمیم گرفتم یک چک مخصوص با هسته فریت بسازم و در خروجی مبایل قرار بدم . بلاخره بعد از چندین مرحله شکست به علت نازک بودن فوق العاده سیم ثانویه موفق شدم این چوک رو بسازم . این چک خروجی 1 تا 1.2 ولت مبایل رو در فرکانس 5500 تا حدود 15 ولت بالا میبره . هنوز فرصت نشده به علت گرفتاریهای شغلی این سیستم رو مرتب کنم و تست بگیرم ولی خیلی به دقت این طرح امیدوارم .
امپدانس ورودی ترانس24 اهم و خروجی آن 3.3 کیلو اهم میباشد.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

پنج شنبه 10 خرداد1397 - 11:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 144 , 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure