انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 12:33am

پاسخ به موضوع  [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 141 , 142 , 143 , 144 , 145 , 146 , 147 ... 157  بعدی
 ردیابی با موبایل ساخته ایران 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

رهاد نوشته است:
سلام اینجا کسی هست راجع وات بالاترازTDA2005بدونه که دیتاشیب اش یکی باشه واسه تقویت سیگنال میخوام استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید .باتشکر از همه دوستان وکسانی که زحمت میکشند دیگران رو باراهنماییهاشون بالا میبرند

شما میتونی از همین آی سی فوق با مدار آمپلی فایر استریو یا مونو استفاده کنی ولی از یک خروجی فقط استفاده کنی و همین یک خروجی رو به یک ترانس 12 به 220 ولت وصل کنی تا در خروجی قدرت خوبی بدست بیاری که عالی میشه واسه پراب زنی به زمین ، البته باید ترانس رو از سمت 12 ولت به خروجی آمپلی فایر وصل کنی و قسمت 220 ولت رو وصل کنی به خروجی که به پراب ها میره یا آنتنهای خروجی . موفق باشی

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 27 اردیبهشت1396 - 10:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

من دوتاآمپلی فایر درست کردم یکی 60وات باTDA2005ودیگری 125وات که تقویت اش از اون یکی کمتره اینو بعنوان پراب استفاده میکنم وسیگنال جنسی روکه میخوام تست کنم رو باموبایل میدم به آمپلی وخروجی رو میزنم به زمین وبا آمپلی 60 وآنتن محیط رو سرچ میکنم البته 42گرم طلا هم باخودم میبرم زمانی که محل ذرات باشه وپراب به زمین وصل باشه آنتن طلای خودمو میگیره

پنج شنبه 28 اردیبهشت1396 - 9:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بااین شیوه بازهم بایدازترانس استفاده کنم دراینصورت باهم برام شرح بدید ممنون میشم

پنج شنبه 28 اردیبهشت1396 - 9:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

shahriyar نوشته است:
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
در مورد ردیاب موبایلی باید بگم که در نوع خودش بی نظیره و میتونید تمومی فرکانسهای ذکر شده در سایت را بهش بدید برای من که حرکت آنتنها فوق العاده است برای هر فلزی . البته فعلا روی خاک تستش کردم
من دو مدل ازش استفاده میکنم یکی با آمپلی فایر و دومی مستقیم از گوشی به آنتنها .
در روش استفاده با آمپلی برای جایی که منطقه وسیع است و میخوام رد بزنم و اگر چیزی بود که به نزدیکهای فلز که رسیدم از روش دوم که مستقیم از گوشی به آنتنه استفاده میکنم . خداییش دقت خوبی داره حتما یکیش را بسازید و در کنار نقطه زن فوق العاده فلزجو استفاده کنید . من یک روش را به دوستان که تازه میخوان ردیاب دست بگیرن و نمیتونن تعادلش را حفظ کنن یاد میدم که البته فکر کنم قبلا در سایت گفته شده . شما باید تو خونه با دوتا لیوان آب کار را شروع کنید و لیوانها را پر کنید و شروع به راه رفتن کنید باید اینقدر تمرین کنید که در حین راه رفتن آب از سر لیوان نریزه . خب این برای تعادل . بعد دسته آنتنها را نباید زیاد سفت بگیرید باید در حالت ریلکس باشید و صبر کنید خودش بره دنبال هدف مورد نظرتون . در مورد نرم افزار function generator , waveform generator باید بگم یک بدی که داره وقتی صفحه گوشی خاموش شد اونم قطع میشه پس از نرم افزار audio test tone generator استفاده کنید که تو play store هست دالود کنید و ازش استفاده کنید دقت خوبی داره و اعشاری هم قبول میکنه و گوشی هم خاموش بشه به کار خودش ادامه میده و راحت فرکانس را بهش بدید و صفحه را قفل کنید و گوشی را تو جیب بزارید که مزاحم آنتن زدنتون نشه .
دوستان عزیز در مورد وصل کردن سیم هدفن هم از یک مثبت و منفی به آنتن وصل کنید و آنتن به دسته متصل نباشه بهتره و لازم نیست دسته را عایق کنید برا من که اینجوری بهتر جواب میده .
اگر اشکالی چیزی داشتید بگید تا در حد توان کمکتون کنم

دوست عزیز منم بخوبی حرکت انتن ها رو دارم و چندین بار اجناس طلا اهن حتی پول کاغذی رو که در چندین نقطه دادم دوستم مخفی کرد رو پیدا کردم اما اینها همه در سطح بود منم دقیقا ب روش شما عمل کردم جریان امپلی و.... اما نمیدونم چرا هرجا در کار واقعی قیچی دارم هیچ چیزی وجود نداره حالا با بدلیل کوچکی لوپ نقطه زن من هست یا خطای انتن ولی در تست خطا باش نداشتم.شما هم همینجور بودین؟و اینکه در ساخت دسته ها دسته انتن به میله رو بهم متصل کردین؟من سیم هام به میله متصله ولی بیشتر جاها دیدم سیم ها به دسته انتن متصله موندم کدوم درسته

حاکم سرزمین خویش باش ، حتی اگر به وسعت شانه هایت باشد.

پنج شنبه 18 خرداد1396 - 12:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر دوستان عزیز
ارادت @};-
رفقا بنده میخام این انتنهای ردیابی رو دقیق درست کنم که واقعا نتیجه خوبی بهم بده چون واقعا منطقمون بار داره و لوازمشم نمیدونم از کجا تهیه کنم لذا یه با مرام بزرگوار با تجربه میخام راهنماییم کنه از تجربیاتش استفاده کنم
ایدی تلگرامم:Beh_nam_h@
سپاس :YMPRAY:

پنج شنبه 25 خرداد1396 - 3:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
اگه این سیستم روتکی درست کنید املاح میزنه حتما باید دوتادرست کنید ویکی شو وصل کنید به زمین مکان موردنظر ،من دوتااینورتر باید بگیرم واسه راه اندازی دوتاآمپلی، اگر آمپلی یاسیگنال شماضعیف باشه قدرت نفوذت اش توزمین کم میشه
واملاح میزنه ولی اگه سیگنال قوی باشه به نحوی که دامنه سیگنال پس ازتقویت قیچی نشه احتمال اینکه املاح بزنه کمترمیشه. واسه دیدن مقدارتقویت ودامنه سیگنال باید خروجی تقویت شده روبزنید به اسیلوسکوپ .

شنبه 27 خرداد1396 - 2:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

رهاد نوشته است:
سلام
اگه این سیستم روتکی درست کنید املاح میزنه حتما باید دوتادرست کنید ویکی شو وصل کنید به زمین مکان موردنظر ،من دوتااینورتر باید بگیرم واسه راه اندازی دوتاآمپلی، اگر آمپلی یاسیگنال شماضعیف باشه قدرت نفوذت اش توزمین کم میشه
واملاح میزنه ولی اگه سیگنال قوی باشه به نحوی که دامنه سیگنال پس ازتقویت قیچی نشه احتمال اینکه املاح بزنه کمترمیشه. واسه دیدن مقدارتقویت ودامنه سیگنال باید خروجی تقویت شده روبزنید به اسیلوسکوپ .

دوستان ممنون میشم فرکانس آب رو بگزارید متشکرم

پنج شنبه 15 تیر1396 - 3:14pm

محل اقامت: چه فرقی میکند ؟
سلام به همه دوستان و اساتید
من از آمپ 40 وات استریو استفاده کردم. میخوام یک آمپ جداگانه برای پراب استفاده کنم. حالا سئوالم اینه اگر من مثلا آمپ 800 وات بگیرم آیا دچار نویز و اعوجاج و خطا میشه یا درست کار خواهد کرد؟ الان یکسالی میشه که دارم با موبایلی کار میکنم. از فاصله 300 متر به بالا هم روی هدف میرم. فقط نمیدونم میزان نفوذ امواج این آمپ در زمین چقدره. برای همین سئوال کردم.
ارادتمند

دوشنبه 16 مرداد1396 - 11:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
با سلام خدمت مدیرکل محترم استاد حمید
با احترام و خواهش برای درج سوال بنده در تاپیک
بنده سوالاتی دارم ممنون میشم این لطف رو در حقم بکنید و پاسخ بدید.

1- آیا فرکانسی برای طلا در ردیاب موبایلی هست که به هیچ عنوان آهن زنگ زده نزنه چون با حذف کننده قوی بعیده ذرات بزنه و میرسه نوبت آهن زنگ زده که شاید رد نده.
2- آیا ذرات میتونن تا چند کیلومتر رو آنتن اثر بذارن؟ ردیاب موبایلی با تقویت کننده stk با ولتاژ 20 ولت ما رو 2 کیلومتر یک جهت برده به سمت قبرستان گبری بنظرتون میتونه هدف کاذب باشه؟
3- دیگر سوالی که دارم ایا قیچی شدن اهداف غیر فلزی مثل سنگ در سیستم ردیابی وابسته به مغناطیسه یا یون و آیا حذف کننذه باید میدان مغناطیسی هدف کاذب رو خنثی کنه یا میشه کاری کرد آنتن به مغناطیس بی اهمیت باشه آیا شدنیه؟
با تشکر

یکشنبه 1 مهر1396 - 12:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان من اینو ساختم ... با میله مسی که مته 6 زدم ولی اصلا واکنشی نداره ... بین سیم مقاومت 11 اهم هم گذاشتم ولی بازم جواب نداد ... از دوستانی که ساختن و جواب گرفتن خواهش میکنم یبار کل اون ابزار و طرز ساخت دقیقشو یجا بذارن ... حالا من عکسشو میذارم شما ببینید نظر بدید

شنبه 8 مهر1396 - 2:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1562 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 141 , 142 , 143 , 144 , 145 , 146 , 147 ... 157  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: yaser744 و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure