انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 1:15pm

پاسخ به موضوع  [ 69 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7
 ردیاب جدید تسلا ( tesla lrl (v2.2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام دوستان
امیرجان این شکل موج نسخه جدیده ؟
ممکنه با نسخه قبلی مقایسه کنین؟
یاحق

سلام دوست عزیز
این شکل موج نسخه ی 2.2است شکل موج نسخه ی 3 با نسخه 2.2 تفاوتی نداره دقیقا شکل هم هستند @};-

دوشنبه 25 بهمن1395 - 9:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان اين توضيحات رو در قسمت ردياب محرمانه تسلا هم قرار دادم قصدم پخش اسپم نيست فقط اطلاع رساني است
مهندس جان با سلامي دوباره . اميدوارم هميشه ايام موفق باشيد . دوست عزيز من ردياب شمارابا بهترين قطعات درست كردم و پس ازديدن منودستورات براش جعبه و پانل نيز طراحي كردم.اما وقتي همه چيز تمام شد متوجه شدم وضع اسفبارترازاونيه كه فكرشوميكردم.فركانسهاسهاي منوبا فركانس خروجي اختلاف فاحشي دارندتقريبا 6واحد.مثلا 5500رو5440اندازه گيري شدآنهم بافركانسمتر ويكتور88 نووباطري تازه.تاحداقل خطاي ممكن رو داشته باشه.دربعضي از مودها مانندنقره.مس.آلومينيم و...هيچ فركانسي در خروجي نداشتم.با چرخش يكي از ولومها در يك محدوده مشخص كلا فركانسها قطع مي شوند.ممكنه ايرادبگيريد كه در تنظيم فيوزبيتها يا پروگرم مشكل دارم.كه امكان ندارد.چون تا حالا دهها دستگاه ساختم كه در همان مرتبه اول بدون هيچگونه مشكلي بالا اومدن.از جمله دستگاه زمين شناسي.فلزياب فلزجو.توباكس.و...دوست من عمومي كردن اين ردياب كار سخاوتمندانه اي بود اما عمومي كردن رديابي كه معايب فراواني دارد و اميدوار ساختن جواناني كه باشوق و ذوق تمام وقت و هزينه صرف اينكار مي كنند برازنده هيچكس مخصوصا شما نيست. بهتر بود دستگاهي رو كه عمومي ميكنيد با توضيحات كامل و ذكر محاسن و معايب آن درسايت قرار دهيد . من عادت ندارم كسيرو با ديگري مقايسه كنم اما وقتي ميبينم فلزياب پالسي فلز جوبه ركورد بيش از 2000صفحه رسيده و طراح آن آقا حميد باصبر و حوصله واقعا ستودني پاسخگوي پيش پا افتاده ترين مشكلات است به وجود ايشان افتخار ميكنم واميدوارم همه مهندسان اين مرزوبوم اينگونه باشند . دوست عزيز ازقديم گفته اند كارراكه كرد آنكه تمام كرد. بهتره يا اين رديابرو از سايت برداريد ويا آنرا تكميل كرده و بدون نقص در اختيار همه قرار دهيد. من هر دستگاهي رو كه بسازم با اهداف واقعي تست ميكنم و همه محاسن و معايب آنرا با فيلم ذخيره ميكنم. دستگاه شما مرا واقعا نااميد كرد.چون زمان برايم واقعا مهم است.و به زودي فصل كاري من وامثال من شروع ميشه .مي خواستم دستگاه شمارا دركنار دستگاههاي متععد فلزجونيز تست كنم كه نشد.اگر ميتونيدو اين امكان هست كه اين ردياب روبا تجديد نظر وراهنماييهاي كامل بهينه كنيد فبهادر غير اين صورت مردانگي كنيد واين رديابرواز سايت برداريد تا ديگران روي ساخت آن بيش از اين ضررنكنند. اين هم از ردياب آماده شما كه چشم براه اصلاح ورفع عيب ميماند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 29 بهمن1395 - 5:31pm
مدیر سایت
مدیر سایت

بعضی فرکانسهای حساس و دقیق رو نمیشه با ویکتور 88 گرفت باید با دستگاه های پیشرفته تر مثل اسیلوسکوپ گرفته بشه دوست من ، زنده باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 3 اسفند1395 - 12:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام برمرد بزرگوار دوست داشتني و مومن سايت آقا مهدي عزيز. بدان پيش ما خيلي عزيزي. دوست گرامي ما كه اسكوپ نداريم چكار كنيم . آقا ناصر هم هيچ توضيح اضافي نداده . روي صفحه ال سيدي همه چيز اوكيه اما در خروجي هيچ گزشي وجود نداره چه در آنتنها و چه در دسته ها. اگه شما يا دوستاني كه اين رديابو ساختن نظر يا راهنمايي داريد بفرماييد و مارا مديون خودتان كنيد. در ضمن تصاويري كه با خوتان انتخاب ميكنيد خيلي به دلم نشسته . ايام بكام

سه شنبه 3 اسفند1395 - 6:15pm

kaled نوشته است:
با سلام دوستان منتاژ ردیاب من تمام شد اما این ردیاب را تو خونه تست کردم که رو فرکانس الومینیوم به طرف الومینیوم میره اما بخاطر بادی که بیرون میاد دو روزه نتوانستم برم بیرون باز بیشتر تست میگیرم تو محیط بیرون،دوستان دیگه هم لطف کنن اگر تونستن مدار را بسازن و تست کنن تا به جایی برسیم :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE: :YMPEACE: @};-

سلام. من هم این ردیاب رو ساختم میشه عکس و مشخصات دسته هات رو بذاری؟ ;)

دوشنبه 9 اسفند1395 - 10:35pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بنده اگر بگم خوبه بسازین یه داستان داریم اگرم بگم خوب نیست و نسازین یه داستان دیگه بوجود میاد! تا بوده همین بوده و خواهد بود. لذا ترجیح میدم از اظهار نظر مستقیم بخصوص در مقوله ردیابی تا حد ممکن خودداری کنم. بهرحال اساتید صاحبنظر در ردیابی هم توی انجمن زیاد داریم و میتونین ازشون نظر بگیرین.
اما بلحاظ کلی و فارغ از بحث این مدار ؛ دقت فرکانسی مدارات قابل ساخت بهیچ وجه قابل مقایسه با یک فانکشن ژنراتور موبایلی نیست! این رو با الفبای مبحث دیجیتال میشه بسادگی توضیح داد. ارتباطی به برنامه نوشته شده هم نداره. اولین شرط ردیاب فرکانسی هم دقت و پایداری فرکانس هست. حالا شما اگر تصور میکنین این مدار یا هر مداری نکته مثبتی داره میتونین خودتون آزمایش کنین. ولی من اگر جای شما باشم وقتم رو با مدار ردیاب تلف نمیکنم! ردیاب موبایلی با امپلی یا ترانس میتونه جوابی بمراتب بهتر بهمراه داشته باشه. اگر خواستین مدار ردیابی بسازین باید اول مطمئن بشین هم مدار و هم بخش دیجیتال از نظر دقت فرکانس و شکل موج و قدرت و امکانات خاص ردیابی مخصوص این مساله طراحی شده! نه اینکه یک پروژه فانکشن دیجیتال رو با یک سری دستکاری که معلوم هم نیست درسته یا نه بسازین و مثل بسیاری از دوستان بارها و بارها هم این کار رو تکرار کنین و آخرش بفرمایین کسی مدار ردیاب خوب نداره؟!؟! خب اگر نظر من رو خواستین حرف اول و اخرم بین همه این مدارات ردیاب موبایلی هست. استدلال علمی و فنی کاملا مشخصی هم دارم. حالا هر کسی نظر دیگری داشت میتونه بیان کنه.
در نهایت هم باید این مساله رو بصورت یک واقعیت قطعی بپذیرین که در ردیابی اپراتور بیشتر از دستگاه ردیاب در نتیجه نهایی تاثیر داره! اگر به این مساله برسین دیگه بیشتر روی توانایی های خودتون کار میکنین. وگرنه ردیاب دستگاهی نیست که بخش بزرگی از کار رو خودش بتونه برای شما انجام بده و این باعث میشه تفاوت جوابدهی ردیاب ها نسبت به هم زیاد نباشه! لذا برای خیلیا ردیاب 50 میلیونی با 100 هزار تومنی تفاوتی نداره!

سلام خدمت مهندسی ک اطلاعاتشو از کسی دریغ نمیکنه. اقا حمید من هم این ردیاب رو ساختم فقط مشکل اینجاست دسته هاشو نمیدونم چجوری بسازم اگه اطلاعاتی در مورد نحوه ساخت دسته ها دارین دریغ نکنید .ارادتمند :-H

دوشنبه 9 اسفند1395 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ساخت آنتن برای ردیابهای آنتنی مبحث مشترکی هست که به خود مدار ردیاب بستگی چندانی نداره! یعنی یک آنتن خوب تقریبا برای همه ردیابها جواب میده. شیوه ساخت آنتن بطور مفصل در بخشهای مختلف انجمن ذکر شده و مساله جدیدی نیست. میتونین به بخش ردیاب و قسمت آنتن ها در انجمن مراجعه کنین.

دوشنبه 9 اسفند1395 - 11:30pm

با سلام خدمت مهندسین گرامی. دوستان لطف کنید نتیجه و مشاهدات خودتون رو با ذکر فرکانس ارائه بدین :D

سه شنبه 24 اسفند1395 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مشخصات ترانس این مدار چیه؟
دوستانی که ساختند ترانس دستی پیچیدن یااماده استفاده کردن؟
اگه دستی پیچیدن نمره سیم تعداددور ظرفیت وچوک؟؟؟؟؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

چهارشنبه 16 اسفند1396 - 3:51pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 69 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure